Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

On 7/28/2023 at 8:54 PM, netrootbg said:

И в Мерцедес нямат бронята. Проверявах вече за налична. Уж нямало и на склад никъде. Ще им пиша сега пак на представителите да видим дали не се е променило нещо.

Виждал съм 'направена' броня, която заменя полиуретанова - и на външен вид - никаква разлика.

Накратко - ако ти се плаща - правят всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 7/28/2023 at 7:54 PM, netrootbg said:

И в Мерцедес нямат бронята. Проверявах вече за налична. Уж нямало и на склад никъде. Ще им пиша сега пак на представителите да видим дали не се е променило нещо.


А какво казаха да е залепат? Би трябвало да е възможно даже и ако липсват парчета.
 

Друг вариант е директно да се свържеш с централата им ако местните представители не могат да ти предложат нищо…

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2023 at 9:02 PM, dubo said:

Виждал съм 'направена' броня, която заменя полиуретанова - и на външен вид - никаква разлика.

Накратко - ако ти се плаща - правят всичко.

Има китайски заместител от стъклопласт. Всичките ми познати които са в тази сфера ме предупредиха в никакъв случай да не взимам такава броня.

 

 

On 7/29/2023 at 10:56 PM, Ferante said:

А какво казаха да е залепат? Би трябвало да е възможно даже и ако липсват парчета.

Полиуретана не може да се лепи както пластмасата. Имало вариант с някаква смола евентуално. Казаха ми за евентуален вариант да се принтира на 3д принтер липсващите парчета и после със смола да се залепят...

 

Уикенда успях да намеря оригинална броня(втора ръка) в Полша. Цената не е приятна(почти 2000 евро), но нямам избор.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, netrootbg said:

Има китайски заместител от стъклопласт. Всичките ми познати които са в тази сфера ме предупредиха в никакъв случай да не взимам такава броня.

 

Уикенда успях да намеря оригинална броня(втора ръка) в Полша. Цената не е приятна(почти 2000 евро), но нямам избор.


:) избор имаш , дори си го описал.

Личен опит - не плащай преди да си видял бронята лично - да не се окаже, че е добре боядисан стъклопласт, или зле лепена със смоли потрошена оригинална. 

Едно е на снимка, друго е да я пипнеш.

Link to comment
Share on other sites

Преполагам се говори за що-годе нов автомобил 2-5 г.? Каско няма ли колата, застрахователя да си му мисли?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

Преполагам се говори за що-годе нов автомобил 2-5 г.? Каско няма ли колата, застрахователя да си му мисли?

Колата е дърта :). Даже вече подмина 20 годишна възраст. Имам каско, но от него искат да сложат китайският вариант. Аз такова нещо не бих си причинил. Чакам сега да ми отговорят от Полша за бронята. Намерих и една бройка в САЩ, на прилична цена. Много е странно, как една година и нещо не мога да намеря броня и сега в рамките на няколко дена се появиха 2 бройки.

Бронята е рядка понеже колата е AMG версия. При това е и фейслифтова. Продава се само няколко години и няма много бройки произведени.

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2023 at 3:04 PM, Ferante said:

Всъщност Вокса е може би потребителя в този форум с най-много смислени съвети…

благодарение на дискусиите с него си взех доста от домашната електроника ;).

Ти доста аз цялата :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Колата е дърта :). Даже вече подмина 20 годишна възраст. Имам каско, но от него искат да сложат китайският вариант. Аз такова нещо не бих си причинил. Чакам сега да ми отговорят от Полша за бронята. Намерих и една бройка в САЩ, на прилична цена. Много е странно, как една година и нещо не мога да намеря броня и сега в рамките на няколко дена се появиха 2 бройки.

Бронята е рядка понеже колата е AMG версия. При това е и фейслифтова. Продава се само няколко години и няма много бройки произведени.

 

Доста брони има с пълнеж от полиуритан, както е във вратите на някой автомобили. За пръв път чувам изцяло полиуретанови брони. Я дай да видим каталожен номер на бронята.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vinyl_master said:

 

Доста брони има с пълнеж от полиуритан, както е във вратите на някой автомобили. За пръв път чувам изцяло полиуретанови брони. Я дай да видим каталожен номер на бронята.

2208850625

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Ferante said:

Точно за това. Днес и аз я намерих в този сайт. Ще видя какво ще стане с бронята от Полша и може да поръчам тази от линка.

Link to comment
Share on other sites

На баба ми стария 60г. хладилник се развали и трябва да го изхвърля някъде.
Кажете ми какво да го правя, има ли място, предназначено за изхвърляне на стара техника, защото не ми се иска да го оставям пред контейнера.

Link to comment
Share on other sites

Чистота до Механотехникума, но не знам сега как е положението, понеже почнаха някакъв ремонт или нещо друго там.

 

Така и така пиша, да питам. Гледах бая клипове в тубата, препарат за измиване на джанти, като го пръскат е бял, като поседи на джантата става лилав. Някой да знае подобен препарат? Купувал съм сумати, просто правят пяна и толкова.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, plameni said:

Излязло от употреба електрическо и електронно оборудване

 

Обаждаш се и се уговаряш кога да ти го вземат.

 

Благодаря.

 

23 minutes ago, jozo said:

Чистота до Механотехникума, но не знам сега как е положението, понеже почнаха някакъв ремонт или нещо друго там.

 

Така и така пиша, да питам. Гледах бая клипове в тубата, препарат за измиване на джанти, като го пръскат е бял, като поседи на джантата става лилав. Някой да знае подобен препарат? Купувал съм сумати, просто правят пяна и толкова.

 

Благодаря, още сега ще отида да видя.

- А относно препаратите тип пяна, не те съветвам, понеже са прекалено агресивни и свалят лака след време - казвал ми го е бояджия.

Link to comment
Share on other sites

Малко късно виждам поста, но в Гугъл и в сайтовете за безплатни обяви като потърсиш излизат обяви на няколко човека в Пловдив, които се занимават с изкупуване на стари уреди (перални, печки, хладилници, климатици и т. н.) Идват до вас и ги взимат на място от жилището, обявили са, че изкупуват, но по-скоро се надяват да им ги дадеш без пари и те да ти услужат с изнасянето. Иначе може и символично 5 - 10 лева да ти дадат за един уред. Не знам как вървят цените за скрап и колко ще изкарат те от цялата тази работа.

 

...

 

Темата за CrackZ е затворена и не мога да пиша там. Търся някаква програма за MDM Bypass на таблет iPad 8. В идеалния случай да си сваля инсталационния файл от официалния сайт и само да го регистрирам с ключ. Ако ли не - каквото има.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Имам странна случка с продажбата на мишка по ОЛХ.

Обикновено, когато някой купува нещо от теб, той ти дава адреса си за наложен платеж - а тук се появи една мома и иска обратното.

Продавам си една чисто нова мишка за 20лв и вчера ми пише една мома, че искала да я купи - но иска плащане по банков път, тоест, давам й банковата си сметка, тя ми превежда парите, после и давам Трите си Имена и адреса ми и идвал куриера да я вземел...

- Само ми е интересно, къде ще й излезе сметката като прати куриер да я вземе от Нас и после да я занесе при Нея и то мишка за 20лв, която иначе от магазина струва 35...
Това ми намирисва на някаква шашма или размотаване.
Какво мислите вие?

Link to comment
Share on other sites

Това е измама. Като отидеш на сайта да си въведеш данните няма да ти иска банкова сметка, а банкова карта. Въведеш ли си данните с кода за сигурност, вече имат това, което им трябва.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

Това е измама. Като отидеш на сайта да си въведеш данните няма да ти иска банкова сметка, а банкова карта. Въведеш ли си данните с кода за сигурност, вече имат това, което им трябва.

 

Ето го цялото съобщение "Искам да купя, но предпочитам куриерска доставка чрез Eсont с плащане по банков път. Другият вариант не работи за мен, за съжаление. Не предпочитам наложен платеж. Ще направя плащането по сметката ви. След като получите плащането, трябва само да изчакате куриера. Между другото, можете сами да изберете датата и часа на куриера, това не е проблем.  Куриерът ще ви се обади предварително, преди да пристигне.  Ако сте съгласни, моля, изпратете ми данните си. Три имена, адрес и номер на сметката за получаване на плащането. Ако моята опция не ви устройва, пожелавам ви хубав ден, ще купя някъде другаде. Поздрави (smiley)"

 

Варианта наложеш платеж не можело.

Тоест иска "Три имена, адрес и номер на сметката за получаване на плащането", доколкото разбирам иска само номера на сметката, на който се получават преводите, а не номер на карта с код за сигурност. А и аз мисля да и дам Revolut сметката, дето започва с LT5765468... нещо си.

Притеснява ме, да не вземе да прати куриера до Нас за моя сметка или някаква друга работа.

Пак ли да не приемам при това условие?

 

edit: ето снимка на целия разговор и снимка на момичето, която ми изглежда взета от интернет.

unknown_2023.08.09-12.54.png

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Казваме ти, че е измама, ти си знаеш твоето. :D 


Бих ти пратил скрийншот на същият разговор (отново с Елена, но с друга снимка), но са си изтрили съобщенията след като видяха, че няма да вземат това, което им трябва.

Ще им дадеш номер на банкова сметка и ще ти пратят линк, в който да я въведеш. На този линк няма да искат банкова сметка, а номер на банкова карта. Истинска банкова карта, не фалшива.

Пробвай.

Link to comment
Share on other sites

Не бе, хора, не си знам своето, просто допълних съобщението, понеже ми се стори, че не се изказах коректно. :blink:

Вярно, че за първи път направих електронно плащане през 2021г, но не съм чак такъв зарзаватчия, че да номер на карта и код за сигурност...:grin:

Благодаря ВИ че ми спестихте размотаването!!

Link to comment
Share on other sites

Не беше нужно да допълваш, защото схемата е една и съща.

 

Направи си тест. Дай им грешни данни на банкова сметка и лични данни. Ще ти пратят линка. Отвори го в един Sandbox/виртуална машина и виж какво ти искат.

Аз ги размотавах от самото начало, но когато започнах да им казвам, че не минава плащането - се отказаха. Явно не са много настоятелни.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, w00x said:

Не беше нужно да допълваш, защото схемата е една и съща.

 

Направи си тест. Дай им грешни данни на банкова сметка и лични данни. Ще ти пратят линка. Отвори го в един Sandbox/виртуална машина и виж какво ти искат.

Аз ги размотавах от самото начало, но когато започнах да им казвам, че не минава плащането - се отказаха. Явно не са много настоятелни.

 

Извинявай, забравих, че си гений хакер...:)

Един въпрос, който няма общо с измамите, а с това което спомена "Sandbox/виртуална машина".

 - Като ги спомена "Sandbox/виртуална машина" ме върна назад във времето с един познат, който обичаше да ползва подобни програми с цел сигурност.

Поправи ме ако греша, но до колкото си спомням "Sandbox" беше или програма или тип програми, с които можеш един вид да изолираш брауза, за да може нито бисквитка, нито вирус, нито хакер да проникне в компа ти и ако решиш, например да си поставиш браузъра в "Sandbox" - му се повяваше една червена рамка по краищата, което показваше, че е изолиран и така, дори и да гледаш сайтове с еротично съдържание, го правеше в абсолютна безопастност?

- А "виртуална машина", това не беше ли програма, която като я инсталираш и създаваше изолиран емулатор в който можеш да си инсталираш друг Уиндоус; и така става един вид цял изолиран уиндоус в който можеш да си отваряш каквито си искаш линкове и инсталираш всякакви дребни програмки със съмнителен уиндоус, без да товариш основния!?

 АКо искаш не отговаряш подробно, за да не губиш време - а ако възможно само да ми препоръчаш програмките които ползваш по темата, а аз ще си намеря инфо за тях.
Благодаря отново!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...