Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Свърши ми тонера на принтерчето,къде в Пловдив зареждат или продават на сносни цени?HP MFP28W е модела...

Намирам някакъв тонер център на Хр.Ботев,някой ползвал ли ги е,отзиви?

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Преди, като имах принтер вкъщи, си зареждах касетите ТУК, но нямам идея какво е актуалното състояние на сервиза. Не съм ходил от години... Не пречи да провериш все пак, ако имаш път натам.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Аз съм си го зареждал в PIC. Вчера точно минах между автогара Юг и Сточна. Там, в посока Сточна, в ляво има тонер център също.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mIRCata said:

Аз съм си го зареждал в PIC. Вчера точно минах между автогара Юг и Сточна. Там, в посока Сточна, в ляво има тонер център също.

Е там оставих касетата,ще обадя резултата как е...

Link to comment
Share on other sites

Искам да си купя нещо от САЩ. Преди малко получих отговор от uShoppr, но комисионната от 30% ми се видя висока. Има ли някаква по-добра оферта пред вид това, че Lego не предлагат доставка до България. 

Link to comment
Share on other sites

Този конструктор не се ли предлага и в Европа, че ще се занимаваш с доставка от САЩ?

В моя опит, цените на ЛЕГО в Емаг са най-добри. Доста често са на 30% под продажна цена с код.
Виждам, че ще излиза на 1-ви Октомври. Моят съвет е да изчакаш дотогава, за да видиш какво ще е положението с наличностите в България и Европа, и едва след това да мислиш за доставка от САЩ ако тук го няма.

 

Виждам, че и този Европейски магазин го предлага, отново след 1-ви Октомври.

https://www.brickshop.eu/lego/lego-technic/lego-42126-ford-f-150-raptor.html

 

Според тази статия ще се предлага и в Европа. 140 евро е обявената цена. Смятай я -30% с кодовете на Емаг.

https://www.brickfanatics.com/lego-technic-42126-ford-f-150-raptor-price-and-release-date-confirmed/

 

Lego го предлагат и на Европейския си сайт.

https://www.lego.com/en-de/product/ford-f-150-raptor-42126

Link to comment
Share on other sites

@w00xтози първия сайт ще го разгледам по-подробно. 
 

идеята за поръчка Пт САЩ е, че там са доста по-евтини. Този модел е $99 в САЩ и 140евро в Европа. От емаг имам няколко вече, но всъщност edigital имат същите цени, но без код. Поне на няколко, които съм набелязал. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktorpenchev said:

@w00xтози първия сайт ще го разгледам по-подробно. 
 

идеята за поръчка Пт САЩ е, че там са доста по-евтини. Този модел е $99 в САЩ и 140евро в Европа. От емаг имам няколко вече, но всъщност edigital имат същите цени, но без код. Поне на няколко, които съм набелязал. 

 

Доста по-евтини са преди да им сложиш 20% ДДС, евентуално мито ако продуктът се обмитява, таксата за митниците и таксата за доставка. Тогава няма да ти казвам откъде може да ти излезе и накрая ще е на същата цена. :)

99 USD + 20% ДДС са 198лв. И това е преди такси и доставки до БГ.
Закупен от Европа (първия сайт) е 249лв.
Закупен от еМАГ с код за 30% отстъпка от редовната цена (139 ЕВРО) е 191лв.


Ами, аз винаги съм проверявал навсякъде, но цените на eMAG, когато има код, просто няма как да се бият. Един колега си купи Porsche-то, Lamborghini-то и Bugatti-то от еМАГ. Сигурно е спестил към 600-700лв от отстъпките.

В eDigital дори и по-евтино, за толкова евтин продукт с тези 15-20лв за доставка ти изяждат разликата.

Ozone, Comsed, eMAG. Аз там гледам за Лего.

 

Комсед също правят намаления понякога. Отново с около 30%. Те ги правят на определени серии обаче и много често е на по-старите. Този нов модел надали ще е намален скоро.

Link to comment
Share on other sites

Те може да са европейска компания, но основните им производства са в Мексико и Китай. В европейските им фабрики доколкото знам само окомплектоват и опаковат. 

 

Това, което казва wOOx за емаг е вярно. И в Комсед правят добри кампании на определни серии понякога, но като цяло в Емаг са най-големи отстъпките.

Миналата седмица взех на детето едно Лего Класик, най-големия комплект с 1500 части с 33% РЕАЛНА отстъпка от Емаг: от 150 на 100лв и с безплатна доставка. 

 

едит: сега виждам, че wOOx , ме е изпреварил с 1 минута, казвайки същото нещо :)

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Ok. Разбрахме се. Благодаря

 

Всеки ден оглеждам ozone comsed hippoland rayatoys ….

в hippoland понякога също има оферти. Май трябва да направим нова тема за лего

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

те описаните места са 2, за кое става дума? :)

Тоя втория между сточна гара и Капитал сити центъра,оставих я към 15ч в 17.30 беше готова,30 кинта пълнене на оригиналната касета,при цена иначе 110.Тествах я преди малко,печата перфектно, доволен :-)

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Ебах ги в измекярите. Хем са Европейска компания, хем само едни 60-70% надценка спрямо същото нещо в щатите.

Компанията е Датска всъщност,бил съм в магазините им в Копенхаген.Уникални неща обаче цените там са по две спрямо у нас...стандарт,данъци и тн.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, deus_pld said:

 

Преди, като имах принтер вкъщи, си зареждах касетите ТУК, но нямам идея какво е актуалното състояние на сервиза. Не съм ходил от години... Не пречи да провериш все пак, ако имаш път натам.


ХАХАХАХАХАХХ при Митака. В тая бърлога се врем от средата на 90-те. В ден днешен само тонер взимам от него, че нямам време за глупости.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


ХАХАХАХАХАХХ при Митака. В тая бърлога се врем от средата на 90-те. В ден днешен само тонер взимам от него, че нямам време за глупости.  

В продължение на поне 10 години съм си зареждал касетите там, но последно съм ходил може би през 2015г. Верно е, че изглеждаше бая мизерно, но пък не си спомням да съм имал проблеми.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deus_pld said:

В продължение на поне 10 години съм си зареждал касетите там, но последно съм ходил може би през 2015г. Верно е, че изглеждаше бая мизерно, но пък не си спомням да съм имал проблеми.


Там е от времената на Ейнджълсофт и изгнилите дървени стъпала ако ме разбираш по пърумайски

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

@w00x @vikktorpenchev кажете ако сте доволни от майстора, че й на майка ми ѝ трябва и тъкмо се оглеждаме за някой, дето ще свърши работата.


За това, за което го викнах, съм доволен. Реагира бързо, дойде, свърши работата. Любезно момче, не ми се правеше на велик и не беше някакъв социопат.

Скоро ще го викам да ми смени прословутия спирателен кран вкъщи, за да мога да си оправя още по-прословутото казанче в тоалетната.

Само чакам vikktorpenchev да потвърди, че и на него му е свършил работа. :D 

Link to comment
Share on other sites

Ангел веднага му е направил психопрофил :D 

 

 

Я каже колко лв е еко таксата при регистрация на автомобил ? Преди беше към 240лв като регистрирах моята, но беше преди 7-8 години.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Около 500 лв платих миналата година за 2013 година дизел. 

Не си спомням колко точно, но сумата варира според възрастта на автомобила. 
 

ей тук има таблица за Хасково, не можах да видя за Пловдив, но предполагам разликата не е голяма. 
https://www.mvr.bg/haskovo/административни-услуги/административни-услуги-за-граждани/пътна-полиция/най-често-срещани-въпроси-и-отговори!

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, w00x said:

Само чакам vikktorpenchev да потвърди, че и на него му е свършил работа. :D 

 

Има дойде, каза че много съм го навил, ама тефлона не бил достатъчен, оправи го. Използва някои тънкости, които ми обясни какви са. И си замина.

 

посещение 20 лв

работа 10 лв

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...