Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Има ли човек с 27" монитор 16:9, който е готов да инсталира 2 продукта (Adobe Indesign или Adobe Photoshop и Acrobat Pro) и да ми изпрати скрийншот, когато единия е в лявата част (win key+стрелка наляво), а другия - в дясната част (win key+стрелка надясно)?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Работя с тези 2 продукта основно, като ги слагам един до друг, но съм виждал на заоблените, че се препокриват, вместо да стоят една до друга. Не знам дали е бъг или има общо със съотношението на страните на монитора. 

Link to comment
Share on other sites

Хмммм :)

Без значение диагонала, при всички монитори с еднаква резолюция и съотношение на страните, скрийншотите ще са абсолюто еднакви?

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vikktorpenchev said:

Работя с тези 2 продукта основно, като ги слагам един до друг, но съм виждал на заоблените, че се препокриват, вместо да стоят една до друга. Не знам дали е бъг или има общо със съотношението на страните на монитора. 

 

Ами, ето това е на FULL HD монитор. 16:9. 27". Физическият размер няма никакво значение. И 24" да беше, все едно.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, jozo said:

Питай какво те интересува. Кондензатори и резистори е лесно, ама с другите елементи е сложно, в един и същ корпус има сумати видове, маркировката показва пък нещо друго например, като например дата на производство. Ако мога да помогна насреща съм!

 

П.П А сигурен ли си, че там липсва наистина нещо? На платките, който използваме ние, в зависимост от модела има някой елементи, които липсват, на друг модел се монтират. Платката е една, компонентната база друго, та да не се заблудил, че има някви дупки, задължително значи трябва да има нещо там...

Една снимка е достатъчна за много думи, затова прикачвам две :)

Снимка 1 Снимка 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, puF4o said:

Една снимка е достатъчна за много думи, затова прикачвам две :)

Снимка 1 Снимка 2

 

 

А защо ги няма тези елементи? От кога ги няма?  Въпроси, дето би трябвало да избегнеш, обяснявайки ситуацията.

Като ги гледам тези яки купчини, някой се е опитвал да прави нещо с обикновен поялник. По каква причина? Инак електрончици със съответните познания и апаратура има, въпросът е дали си струва да си платиш за нещо, дето не е ясно дали е бъдница.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gado said:

А защо ги няма тези елементи? От кога ги няма?  Въпроси, дето би трябвало да избегнеш, обяснявайки ситуацията.

Като ги гледам тези яки купчини, някой се е опитвал да прави нещо с обикновен поялник. По каква причина? Инак електрончици със съответните познания и апаратура има, въпросът е дали си струва да си платиш за нещо, дето не е ясно дали е бъдница.

Това е платката на BLP9820, работи до степен всички функции, които има, но не вади звук.

 

Преди време ми подариха слушалки с bluetooth, чиито проблем беше същия и се оправи като запоих един кондензатор фабрично незапоен както трябва.

 

Познания в сферата нямам, но искам да науча някое друго нещо и затова се захванах и с този "дефектен" уред.

Дори и тази платка да не стане, тялото пак ще го оползотворя с нещо в стил DIY защото в момента това ми е интересно.

 

Колкото до купчинките, аз мисля, че фабрично не е сложен елемента от машината.

Вероятно заради светкавицата изглежда, че е работено по платката, но моето предположение, че не е.

Edited by puF4o
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, puF4o said:

Това е платката на BLP9820, работи до степен всички функции, които има, но не вади звук.

 

Преди време ми подариха слушалки с bluetooth, чиито проблем беше същия и се оправи като запоих един кондензатор фабрично незапоен както трябва.

 

Познания в сферата нямам, но искам да науча някое друго нещо и затова се захванах и с този "дефектен" уред.

Дори и тази платка да не стане, тялото пак ще го оползотворя с нещо в стил DIY защото в момента това ми е интересно.

 

Колкото до купчинките, аз мисля, че фабрично не е сложен елемента от машината.

Вероятно заради светкавицата изглежда, че е работено по платката, но моето предположение, че не е.

Със сигурност е работено нещо., Тези ириси от калпав флюс няма как да останат след машината. Още повече, че преди да се насити платката, тя минава през ситопечат, чрез който се нанася паста-компаунд от колоиден припой и специален флюс. Прилича на сребрист вазелин и даже мисля, че ми се намира из натуриите към десетина грама от това нещо.

А подобни купчинки не остават дори и след третирането в тинолова вана, което обаче се прилага само на платки със стандартни елементи.

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам снимките, на тея места просто си няма нищо. Както писах и по-горе там има елементи за някой модел различен от тея дето ти имаш. Ся ще ти напиша и Л.С. за тея неща дето си писал.

 

П.П. На снимка 2 наистина се вижда, на едното място, където има работено нещо като с ръчен поялник. На другите 2 места обаче, където си няма елементи са си просто празни. Ако е имало нещо там и е паднало, щеше да има характерен правоъгален отпечатък, освен ако някой не го е замазъл с поялник след това.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Инсталирах Линукс Минт на един мършав нетбук Асус,с идеята да може да се ползва все пак за нещо,всичко работи екстра,но не мога да подкарам звук по никакъв начин...някакви идеи?Фабрично беше със уин 7 и с него имаше звук та хардуерния проблем го изключвам...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HEMO said:

Инсталирах Линукс Минт на един мършав нетбук Асус,с идеята да може да се ползва все пак за нещо,всичко работи екстра,но не мога да подкарам звук по никакъв начин...някакви идеи?Фабрично беше със уин 7 и с него имаше звук та хардуерния проблем го изключвам...

Menu->Coontrol Center->Driver Manager

Какъв модел е нетбук-а.

Link to comment
Share on other sites

Отваряш конзолата.

Пишеш

sudo nano /etc/modprobe.d/alsa-base.conf

Отиваш със стрелките на края на документа и добавяш на нов ред

options snd-hda-intel model=headset-mic

Натискаш Ctrl+X и след това Y за да запишеш промените.

Рестартираш и би трябвало да е наред.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Отваряш конзолата.

Пишеш

sudo nano /etc/modprobe.d/alsa-base.conf

Отиваш със стрелките на края на документа и добавяш на нов ред

options snd-hda-intel model=headset-mic

Натискаш Ctrl+X и след това Y за да запишеш промените.

Рестартираш и би трябвало да е наред.

Еееее голямо благодаря,получи се имаш бира от мен ;-)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEMO said:

Еееее голямо благодаря,получи се имаш бира от мен ;-)

За нищо. Изглежда това лаптопче има бая проблеми за дялкане по отношение на Линукс. Има голям шанс и микрофона да не му работи както и да вървят добре видео файлове. Има начин да се оправят, но зависи за какво ще го ползваш.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

За нищо. Изглежда това лаптопче има бая проблеми за дялкане по отношение на Линукс. Има голям шанс и микрофона да не му работи както и да вървят добре видео файлове. Има начин да се оправят, но зависи за какво ще го ползваш.

 

Верно дъртичко е но за браузване поща и малко музика,спотифай такива неща е екстра,като пътувам да си преточа снимки от апарата и тн. И да го забравя някъде по хотели не е загуба съществена...Щерката ми приватизира Dell-а да учи онлайн та докато се сдобия с друг карам с таблет и с мъника :-)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, HEMO said:

 

Верно дъртичко е но за браузване поща и малко музика,спотифай такива неща е екстра,като пътувам да си преточа снимки от апарата и тн. И да го забравя някъде по хотели не е загуба съществена...Щерката ми приватизира Dell-а да учи онлайн та докато се сдобия с друг карам с таблет и с мъника :-)

https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=42&t=264417

Тук има на едно място как да се оправят някои от проблемите които може и да срещнеш. Все пак е на няколко години темата и е възможно доста от нещата да са оправени. Малко обясненията са куци. Ако имаш някои от описаните проблеми, пиши и ще ти помогна с разрешаването.

Link to comment
Share on other sites

Имам един хард Seagate Barracuda 7200 който издаде багажа преди няколко месеца. Заради него не се зареди Windows. Та какво да го правя? Да го изхвърлям ли направо?

Link to comment
Share on other sites

Зависи какво му е и какъв му е капацитета. Ако е някой малък от 250 гига да речем, не виждам смисъл изобщо да се занимаваш, направо си купуваш нов. Сега вече зависи дали механиката е повредена или електрониката. Ако му е електрониката от друг хард със същата платка я взимаш, слагаш я на твоя и го ползваш.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jozo said:

Зависи какво му е и какъв му е капацитета. Ако е някой малък от 250 гига да речем, не виждам смисъл изобщо да се занимаваш, направо си купуваш нов. Сега вече зависи дали механиката е повредена или електрониката. Ако му е електрониката от друг хард със същата платка я взимаш, слагаш я на твоя и го ползваш.

1.5 TB механичен. От дълго време го чувах да се включва и изключва без причина. Така да се каже бях подготвен и нямам (почти) нищо за губене в него. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

1.5 TB механичен. От дълго време го чувах да се включва и изключва без причина. Така да се каже бях подготвен и нямам (почти) нищо за губене в него. 

 

Направи му един low level format, сканирай го за лоши сектори и го закачи да видиш дали ще прави проблеми. Качвай някаква ненужна информация на него. Аз имам един диск, който постоянно правеше някакви парчета, информацията върху него се губеше и т.н. Успях да го клонирам върху нов преди да умре изцяло, занулих го, сканирах го по всякакъв начин и си работи така вече около 5 години.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...