Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ти пък как 4XL ...Аз съм 175 и тежа 88-90 кг и нося XL-XXl,верно текстилни якета само,избягвам кожа заради жегата и комфорта лятно време.То много зависи и от кройката на самото яке,ако си взел яке за спортен мотор,нормално е леко да ти стяга а и корите създават усещане за "кофраж"...

Аз съм 105кг, гръдната обиколка ми е 122. Нищо по - малко от тези размери не ми става :(. Не са стегнати като за писта. Просто на тези размери ръкавите ми идват дълги.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли как стоят нещата с остъкляването на тераса в блок

Ми първо трябва да извикаш майстор да ти вземе размерите. После според парите да решиш с каква дограма да бъде и те така!?!  :)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как стоят нещата с остъкляването на тераса в блок

Искаш всичко да ти е законно и да имаш одобрение от районното кметство?

 

Ако е само стъклопакет може да минеш само с одобрение на общо събрание на входа в точка други.

 

Ако искаш да променяш/къртиш/градиш терасата се иска пак одобрение на общо събрание, в районнот кметство отиваш да питаш какви документи ти трябват ( всички документи х3), после ти трябва становище от архитект тъй като е конструктивна промяна на фасата, плащаш в районното да ти разгледат документите и получаваш одобрение.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Искаш всичко да ти е законно и да имаш одобрение от районното кметство?

 

Ако е само стъклопакет може да минеш само с одобрение на общо събрание на входа в точка други.

 

Ако искаш да променяш/къртиш/градиш терасата се иска пак одобрение на общо събрание, в районнот кметство отиваш да питаш какви документи ти трябват ( всички документи х3), после ти трябва становище от архитект тъй като е конструктивна промяна на фасата, плащаш в районното да ти разгледат документите и получаваш одобрение.

Точно стъклопакет ме интересува, само и единствено остъкляване, никакви други преправки и именения.

Благодаря.

 

Или просто да си затвори терасата и да си спести другите "удоволствия".

 

Да, само за остъкляване! Не мисля да строя, къртя или прочее.

Другото, което мога да направя, е да сменя стъклата от конструкцията на металната част на терасата, понеже са наупени и помътнели.

-Бях одеве до сградата на Район южен, но само охраната беше там и той ми каза, че най-вероятно ще искат подписи на съседите...

-Тъпото е, че не се познавам с никого от там, а най-вероятно ме мразят, преди да ме познават, понеже предния квартирант шикълкавеше и не искаше да се маха и го разкарах като му спрях тока и кой знае... може да ме е наклепал.

Пък и и ми е някак унизително и неприятно да ходя и да "уговарям" непознати хора за това, че искам да сложа дограма на терасата си.

-Утре като отида ще питам, каква ще ми е глобата и последствията, ако го направя на своя глава.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как стоят нещата с остъкляването на тераса в блок

 

Ако терасата ти не е към главна улица и нямаш някакви зверски отношения на нож с някой комшия - действай смело и викай изпълнител за размери. Аз свързах две тераси във въздуха преди 14 години... Може да си сигурен, че никого не съм питал, освен комшиите под мене, че там трябваше да стъпи кофража. 

Link to comment
Share on other sites

Нещо ново при вадене на свидетелство за съдимост? Трябва ли пак да се влачи акт за раждане?

До миналата година март/април: Да.

 

Вече може да се плаща с карта имат постерминал. Само не помня дали нямаше ограничение за вида карти.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча място на което да направят корекция на кожено яке? Лично на мен ми се вижда сложно като изпълнение, но и нищо не разбирам в тази сфера. Трябва да ми се скъсят ръкавите и да се преместят протекторите на лактите. Става въпрос за моторджийско яке.

Иване, намерих това място. Не знам как работят, но не пречи да питаш :) На "Капитан Райчо", срещу входа на Маркет Център.

 

9281751K.jpg

 

9281752E.jpg

Link to comment
Share on other sites

Нещо ново при вадене на свидетелство за съдимост? Трябва ли пак да се влачи акт за раждане?

Носи се акта. Плащаш с карта без такса. Излиза за 2 минути и от 10 до 40 мин. чакане на опашка. Попълни заявлението предварително да не се моткаш там.
Link to comment
Share on other sites

Да дам малко информация, относно остъкляването на тераса!

-Вчера бях до кметството да питам, все пак; и от питане до кой да се допитам, стигнах до главния архитект на Район Южен :)

и той ми каза " -Остъклявай спокойно, никакви подписи не ти трябват, дори можеш да си остъклиш и другата тераса с изгледа към главния път"

и дори ми разпечата на лист документа със закона, който ми го позволява, като ми каза, че това включва само стъклопакет, без градене с тухли и прочее.

Много съм доволен от отношението му. :)

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

ДЕБЕЛО подчертавам - много рядко се среща, но при брутално зли отношения с някое говедо около тебе откъм главния път може да го издухаш. Разбира се, шансът е прасе да литне, но съществува. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да разбира и работи с WORDPRESS?

Аз, ама ще ти легне много дебело, мисире. Часовата ставка ми е трицифрена сума. :P :lol:

Сериозно, няма ли да уточниш какъв точно ти е проблема с Wordpress? Защото ако е някаква дреболия, е едно нещо, но ако искаш някой да ти направи цял сайт from scratch или да ти го интегрира в съществуващ такъв е съвсем друга история, обикновено влизаща в горецитираните рамки.

Link to comment
Share on other sites

Не ме плаши с цифри. Би трябвало за 15 години да си разбрал поне, че не съм въшкар. Брат ми търсят човек да им помага с жена му, плащаме си. Ако имаш време за подобно нещо, дай да уточним подробности, като се надявам все пак да не ми откАчаш главата. 

Link to comment
Share on other sites

Не ме плаши с цифри. Би трябвало за 15 години да си разбрал поне, че не съм въшкар. Брат ми търсят човек да им помага с жена му, плащаме си. Ако имаш време за подобно нещо, дай да уточним подробности, като се надявам все пак да не ми откАчаш главата. 

Ако е проект отнемащ доста време, няма как да го изстискам - напоследък ми пуши главата. Ако е нещо кратко, пиши ми на ЛС. За съжаление, това е положението на този етап.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...