Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ето нещо спешно обаче:

Тази работа е на SAMSUNG Q7

 

Модел QE65Q7CAM

 

28536221_1990004881027849_1829950240_n.j

 

Ебана подсветка ли е това да им го завра в задниците на Техномаркет? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вероятно да, но това се гледа на тъмен фон, тоест пускаш на вход, на който нямаш сигнал и гасиш лампите, ако свети така, директно да си го взимат. Това кога се получи или така е от първото пускане?

Ако беше кинескоп, щях да ти кажа, че има магнитно поле, то не че и тук не може да повлияе по някакъв начин, ама... Я махни всичко отдолу, което е и го изключи от мрежата за 4-5мин. тоя телевизор. Това си е сериозно светене, деа...

 

Аз да питам - как да се свържа с тая идиотия Фейсбук?! Имам профил, но искат да си сканирам документ, че да го потвърдят, защото едни ГЕРБави идиоти са ме докладвали, защото пиша неудобни коментари. Отказвам категорично да си сканирам документи или каквото и да било, но искам да си изтрия профила. В момента се води неактивен или не знам и аз как, но нямам достъп. Къде да пиша, че да го изтрият? Ама така да го изтрият, че когато направя опит да се логна, да ми изписва, че няма профил, а не че ще ми разгледат документите, които съм им прикачил. Прикачих им едни jpeg файл, на който написах Delete my account!, та и да го разгледат, няма да видят нищо. Та как да се свържа с идиотите, предвид, че не мога да се логна. Това е уникална тъпотия. Най-голямото нещо в интернет, а да нямаш онлайн съпорт, мейл за съпорт или нещо такова.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Любопитно ми е какви са ви ръстовете на увеличение на заплатите през последните 2 години? Моля пишете в проценти, а не в абсолютни стойности.

70 и няколко процента, като това включва и смяна на местоработата.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно да, но това се гледа на тъмен фон, тоест пускаш на вход, на който нямаш сигнал и гасиш лампите, ако свети така, директно да си го взимат. Това кога се получи или така е от първото пускане?

Ако беше кинескоп, щях да ти кажа, че има магнитно поле, то не че и тук не може да повлияе по някакъв начин, ама... Я махни всичко отдолу, което е и го изключи от мрежата за 4-5мин. тоя телевизор. Това си е сериозно светене, деа...

 

След изключване на всики възможни връзки и захранвания на всичко това е изчезнало. Аз не бях там, само препредавам. Малко развален телефон е работата.

Link to comment
Share on other sites

Това отдолу ми се види саундбар. Я да го махне и да пробва да си пусне всичко без него, да видим дали ще се появи... Точно на магнитно поле прилича, колкото и да е странно :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Изчезнало е, брат, докато не ида на фронта аз да видя няма как да знаем. Вероятно си прав. Дори не знам какво е туй отдолу  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

едни ГЕРБави идиоти са ме докладвали, защото пиша неудобни коментари.

Бива ли така?!

Вместо да започнеш деня с:

"Вожде, който си на небесата... Благодаря ти за парчето магистрала, сервирано на масата ми..."

Ти си тръгнал да пишеш срещу Него!

Ааааа, интелигентен човек си, Той ти осигури свобода на словото, грижи се здравето ти, за образованието на децата ти, за работата ти, магистралите, енергоразпределението и т.н. и т.н.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос, който малко ме е срам да задам, но предвид, че началното училище съм го карал някъде по времето когато Архимед все още преподаваше, смятам, че ми е простено. :laughing1: 

 

Ако имаме окръжност и квадрат с еднакво сечение (примерно квадрат 20х20 и окръжност с диаметър 20), нали квадратът ще има по-голяма площ?

Имам предвид, че (ако правилно разсъждавам) квадратът ще има площ '20 х 20 = 400', а окръжността "пи х 10 на квадрат = 314'? Очаквам адекватен отговор от някой ученик в 6-7 клас или там някъде... :P

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос, който малко ме е срам да задам, но предвид, че началното училище съм го карал някъде по времето когато Архимед все още преподаваше, смятам, че ми е простено. :laughing1: 

 

Ако имаме окръжност и квадрат с еднакво сечение (примерно квадрат 20х20 и окръжност с диаметър 20), нали квадратът ще има по-голяма площ?

Имам предвид, че (ако правилно разсъждавам) квадратът ще има площ '20 х 20 = 400', а окръжността "пи х 10 на квадрат = 314'? Очаквам адекватен отговор от някой ученик в 6-7 клас или там някъде... :P

Искаш потвърждение, че 400>314 ли? :lol:

A, с обиколката как стоят нещата?

Link to comment
Share on other sites

Пламене, малко ще те поправя. Сечението всъщност представлява площ. Ако имаме равенство между диаметъра на окръжността и страната на квадрата (20), то говорим за "вписана" в квадрата окръжност. Чисто визуално, без сметки се вижда, че квадратът "стърчи" с 4 "ушички" извън площта на окръжността => площта на квадрата е по-голяма.

Тоест, няма как хем да имат еднакво сечение, хем страната да е равна на диаметъра. 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос, който малко ме е срам да задам, но предвид, че началното училище съм го карал някъде по времето когато Архимед все още преподаваше, смятам, че ми е простено. :laughing1:

 

Ако имаме окръжност и квадрат с еднакво сечение (примерно квадрат 20х20 и окръжност с диаметър 20), нали квадратът ще има по-голяма площ?

Имам предвид, че (ако правилно разсъждавам) квадратът ще има площ '20 х 20 = 400', а окръжността "пи х 10 на квадрат = 314'? Очаквам адекватен отговор от някой ученик в 6-7 клас или там някъде... :P

Пламене, имаш окръжност вписана в квадрат. Няма как лицето и да е по-голямо от това на квадрата. Обратното щеше да е вярно, ако диагоналът на квадрата е равен на диаметъра на окръжността.  ;)

 

П.п. Ако искаш си го начертай, та да ти падне с'тинката.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Пламене, малко ще те поправя. Сечението всъщност представлява площ.

 

Недей да ми се връзваш на всичко, дето съм казал - доста далече съм от тази област, но виждам, че си ме разбрал въпреки грешно употребения термин. Точно онова имах предвид, дето беше изброено горе в скобите - сравнение на площта на квадрат 20х20 и окръжност с диаметър 20. Примерът със стърчащите ъгли беше точен, аз също си го бях представил още преди да задам въпроса и като цяло бях сигурен в отговора с процент над 90, но тъй като понякога очевидните неща в чужди за мен области не са ми съвсем достатъчни, затова предпочетох да се опра на формулите за площ, които все още помня и за всеки случай да направя сверка в темата. :)

 

 

 

Няма как лицето и да е по-голямо от това на квадрата.

 

Това пък къде видя да съм го казал...

Link to comment
Share on other sites

 

Това пък къде видя да съм го казал...

Площ и лице е едно и също нещо ;)

Link to comment
Share on other sites

Не бе, знам, просто не схванах изказа ти и помислих, че с "Няма как лицето й да е по-голямо от това на квадрата" казваш обратното на това дето аз съм казал. Както и да е, изясних си главното, че при едни и същи размери на страните и диаметъра, квадратът ще има още малко отгоре. ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча място на което да направят корекция на кожено яке? Лично на мен ми се вижда сложно като изпълнение, но и нищо не разбирам в тази сфера. Трябва да ми се скъсят ръкавите и да се преместят протекторите на лактите. Става въпрос за моторджийско яке.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък да попитам - какво стана с машината?

Пътува все още. С технотест, митницата и регистрация се надявам да съм готов около Великден. Исках още този месец, но се забавиха малко доставчиците.
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча място на което да направят корекция на кожено яке? Лично на мен ми се вижда сложно като изпълнение, но и нищо не разбирам в тази сфера. Трябва да ми се скъсят ръкавите и да се преместят протекторите на лактите. Става въпрос за моторджийско яке.

 

Не съм правил кожени якета, но нищо не ти пречи да отидеш с якето и да попиташ.

Няма Street View, че свършва на завоя точно и не мога да ти покажа вратата.

 

https://www.google.bg/maps/@42.1466234,24.7495018,3a,15y,348.9h,92.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-tBU5yJai-Xjw9-ILI3dtQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

 

Ето тук е. Оранжевата табела където е. В тоя двор. Входа е откъм горната улица. Ще се ориентираш.

Като наближиш къщата, ще видиш табелата на вратата.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча място на което да направят корекция на кожено яке? Лично на мен ми се вижда сложно като изпълнение, но и нищо не разбирам в тази сфера. Трябва да ми се скъсят ръкавите и да се преместят протекторите на лактите. Става въпрос за моторджийско яке.

Зависи доста какво е якето.Има модели със слоеве под кожата(разни арамидни платове ,кевлар и тн.)Вероятно няма да ти хареса крайния резултат...по-добре си вземи твоя размер.

Link to comment
Share on other sites

Зависи доста какво е якето.Има модели със слоеве под кожата(разни арамидни платове ,кевлар и тн.)Вероятно няма да ти хареса крайния резултат...по-добре си вземи твоя размер.

Никъде не мога да намеря мой размер :(. Доста нестандартен съм като тяло. За да ми стане на гърдите и ръцете едното яке е 3XL, а другото 4XL при ръст 175.
Link to comment
Share on other sites

Никъде не мога да намеря мой размер :(. Доста нестандартен съм като тяло. За да ми стане на гърдите и ръцете едното яке е 3XL, а другото 4XL при ръст 175.

Ти пък как 4XL ...Аз съм 175 и тежа 88-90 кг и нося XL-XXl,верно текстилни якета само,избягвам кожа заради жегата и комфорта лятно време.То много зависи и от кройката на самото яке,ако си взел яке за спортен мотор,нормално е леко да ти стяга а и корите създават усещане за "кофраж"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...