Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой слгал ли е механизъм за вертикално отваряне на дограма, на която до сега е нямало. В Квартирата имаме френски прозорци, които нямат такъв механизъм. Някаква идея колко горе-долу струва поставянето на такъв механизъм ? 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

То не е намерено, защото не са си дали зор да ги търсят...

 

Давали са си неведнъж. Има невъзможни неща. Ти имаш ли предства колко е дълбок язовира? НИЩО не можеш да намериш. 

 

Някой слгал ли е механизъм за вертикално отваряне на дограма, на която до сега е нямало. В Квартирата имаме вренски прозорци, които нямат такъв механизъм. Някаква идея колко горе-долу струва поставянето на такъв механизъм ? 

 

Какво значи вренски прозорци? 

Link to comment
Share on other sites

Какво значи вренски прозорци? 

 

...Има невъзможни неща...

 

Как какво бе - такива, дето ги правят във Врен...вероятно има предвид, че заемат почти цялата му стена.

 

А специално това за язовира не е невъзможно, а е времеотнемащо, трудоемко, финансово неизгодно и отчасти опасно за търсещите и след като няма някаква изключителна причина да се направи - няма смисъл да се прави.

Link to comment
Share on other sites

Ок де а от къде мога да си взема риболовен билет , и къде мога да ловя риба с него . Доколкото разбрах на язовир пясъчник е безплатно и става само с риболовния билет , дали има и други такива язовири някъде наблизо .

Link to comment
Share on other sites

Ок де а от къде мога да си взема риболовен билет , и къде мога да ловя риба с него . Доколкото разбрах на язовир пясъчник е безплатно и става само с риболовния билет , дали има и други такива язовири някъде наблизо .

 

Риболовния билет може да го вземеш от почти всеки по - голям рибарски магазин. Други такива язовири са Батак, Беглика, Доспат, Въча (Антон Иванов). Сигурно има и други, но тези са най - известните. Най - големият шанс да хванеш нещо е на Пясъка :) Също така може да ходиш и по реките Марица, Стряма и т.н.

Link to comment
Share on other sites

То не е намерено, защото не са си дали зор да ги търсят...

 

Някой, който разбира може ли да ми обясни как така този климатик Дайкин 9-ка пише, че е за площ 15 кв. м., а този пак Дайкин 7-ца пише, че е за 20 кв. м.? Не беше ли идеята, че с по-голямата мощност е за повече кв.м.

Малко са се пообъркали списувачите.

Всъщност и на двете места пише, че е за 15 кв.м.

Link to comment
Share on other sites

Ок де а от къде мога да си взема риболовен билет , и къде мога да ловя риба с него . Доколкото разбрах на язовир пясъчник е безплатно и става само с риболовния билет , дали има и други такива язовири някъде наблизо .

 

Риболовен билет може да си купиш от почти всеки магазин за стръв и рибарски пособия. Има седмичен, месечен, за 6 месеца и годишен.

Пясъчник е добър вариант за свободен риболов, но както каза някой по-горе, там няма кьорава сянка и в тая жега аз лично не бих си го причинил.

Готино мястно за риболов + пикник е Дондуково, след с.Златосел, 30-40 мин от Пловдив Последно май беше свободен за риболов, но информацията ми е отпреди няколко години и може да не е актуална. 

Ако ви се разкарва малко повече може да отидете на яз.Бодрово (час- час и 15 мин с кола от Пловдив) : https://yazovirbodrovo.alle.bg/

Плаща се 5лв на човек + каквото там си хванете, ако решите да задържите рибата, естествено. Иначе риба има и предлага идеални условия за курбанджийство сред природата. Дори и да злоупотребите- има прилични бунгалца/каравани за 10лв/вечер и много приятна кръчма в единия край. Бедствали сме там по 2-3 дена- много е добре :lol:

Link to comment
Share on other sites

Май ще отскоча до пясъчник тия дни с чадър като взема билет . А предполагам има някакви ограничения колко риба мога да взема или колкото си хвана . Не , че ще хвана много де , пускал съм въдица 4-5 пъти ама поне да знам как е закона ...

Link to comment
Share on other sites

А предполагам има някакви ограничения колко риба мога да взема или колкото си хвана...

 

Има: 

 

 

 

(3) (Доп. – ДВ, бр. 94 от 2005 г., предишна ал. 2, изм., бр. 59 от 2012 г.) След еднодневен риболовен излет, при осъществяване на риболов в събота, неделя и на празнични дни риболовците запазват за себе си до 2 кг пъстървови риби, но не повече от 6 бройки. В делнични дни риболовците са длъжни да пускат обратно всяка уловена пъстървова риба. За всички останали видове риба риболовците запазват до 3 кг, с изключение на единичен екземпляр с по-голямо тегло. В случаите на улов на жаби и раци задържат до 50 екземпляра. В случай на улов на количество, по-голямо от определеното, уловените екземпляри се връщат незабавно във водата независимо от състоянието им.

 

Освен това има ограничения за броя въдици и броя куки на всяка въдица:

 

1. (изм. – ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за риболов с монтирани на тях до две куки (единични или двойни) в изкуствените водни обекти, в Черно море и река Дунав; във водите на Черно море може да се постави чепаре на една от въдиците;

 

2. (изм. – ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват 2 броя въдици (пръчки) с монтирани до 2 броя куки (единични или двойни) при риболов в реките, старите речни корита, крайморските, крайдунавските и вътрешните езера и блата;

 

Цялата нормативна уредба по отношение на любителския риболов може да прочетеш тук: http://iara.government.bg/?page_id=280

Link to comment
Share on other sites

Прочетох го цялото вече . Значи тъй като ще ходя с дете под 14 годишна възраст който също има билет можем да приберем до 6кг общо риба през делничните дни но без да е пъстървова , която трябва да върнем ако хванем . А ако е събота и неделя имаме право на 4 кг общо пъстървова риба и колкото хванем друга .

Link to comment
Share on other sites

Прочетох го цялото вече . Значи тъй като ще ходя с дете под 14 годишна възраст който също има билет можем да приберем до 6кг общо риба през делничните дни но без да е пъстървова , която трябва да върнем ако хванем . А ако е събота и неделя имаме право на 4 кг общо пъстървова риба и колкото хванем друга .

 

Като цяло вземи колкото да опиташ истинска риба и останалата може да я пуснеш :) Все пак след 1 седмица пак ще искаш да отидеш и ще се радваш да хванеш отново. Това не се случва с взимане на максимум риба от водоема от всеки и пълнене на фризера или раздаване на съседи с цел хвалене - "Виж колко хванах".

Link to comment
Share on other sites

Като цяло вземи колкото да опиташ истинска риба и останалата може да я пуснеш :) Все пак след 1 седмица пак ще искаш да отидеш и ще се радваш да хванеш отново. Това не се случва с взимане на максимум риба от водоема от всеки и пълнене на фризера или раздаване на съседи с цел хвалене - "Виж колко хванах".

Оо аз както казах съм ходил 4-5 пъти за риба и не съм се пребирал с достатъчно , че да се готви въобще . Със сигурност няма да се стигне до фризер но все пак ми беше интерестно колко имам право да прибера , да не стане някой фаул .

Link to comment
Share on other sites

Давали са си неведнъж. Има невъзможни неща. Ти имаш ли предства колко е дълбок язовира? НИЩО не можеш да намериш. 

 

 

Какво значи вренски прозорци? 

Означава Френски прозорци :D 

Link to comment
Share on other sites

Давали са си неведнъж. Има невъзможни неща. Ти имаш ли предства колко е дълбок язовира? НИЩО не можеш да намериш. 

 

 

Какво значи вренски прозорци? 

 

При положение, че в океаните се влиза на доста по-голяма дълбочина, ако на някой му се занимава достатъчно не е невъзможно, в никакъв случай!

Малко са се пообъркали списувачите.

Всъщност и на двете места пише, че е за 15 кв.м.

Мерси. Според теб тези климатичета добър избор ли са за спалня? В другата стая съм с Дайкин 12ка от 4-5 години и съм много доволен.

Link to comment
Share on other sites

При положение, че в океаните се влиза на доста по-голяма дълбочина, ако на някой му се занимава достатъчно не е невъзможно, в никакъв случай!

Мерси. Според теб тези климатичета добър избор ли са за спалня? В другата стая съм с Дайкин 12ка от 4-5 години и съм много доволен.

E... Дайкин като Дайкин... Щот, нали. Не, че ако такова, няма к'во. И, че то къде, апък те ехе. И да е айде и край...

Ама ако си фенче, взимай.

Link to comment
Share on other sites

E... Дайкин като Дайкин... Щот, нали. Не, че ако такова, няма к'во. И, че то къде, апък те ехе. И да е айде и край...

Ама ако си фенче, взимай.

Аз не съм фен на никоя марка климатици, просто с тях имам опит в два апартамента и не сме имали проблеми :D Кажи нещо друго добро на разумна цена и ще взема него - събирам мнения :)

Link to comment
Share on other sites

При положение, че в океаните се влиза на доста по-голяма дълбочина, ако на някой му се занимава достатъчно не е невъзможно, в никакъв случай!

 

Аз някак предпочитам да вярвам на хората, които прекарват живота си там. Случаите са много, твърде много, за да ги преразказвам. И се говори за хора, които са се удавили без да им връзвам камъни за крайниците и да ги пускам сред хищни риби, които в дълбините са такива, че за тях легенди се носят. Никой, дори и специалисти водолази нищо не може да открие. Дълбочината е голяма, водата е ледена и мътна, пълна тъмница в дълбините. Ама ти щом казваш, няма грижи.

 

За климатици около 15 пъти сме казали - MITSUBISHI ELECTRIC 

Link to comment
Share on other sites

От известно време едно нещо не ми дава мира, та викам да питам и тук, може някой да знае. От къде подяволите olx се е напълнил с толкова много продавачи на PS игри? Личи си, че ги купуват на кг, но от къде? UK ?

Link to comment
Share on other sites

хищни риби, които в дълбините са такива, че за тях легенди се носят. Никой, дори и специалисти водолази нищо не може да открие. Дълбочината е голяма, водата е ледена и мътна, пълна тъмница в дълбините.

Точно това е, че са си легенди. Водолази влизат на много по - кофти условия от язовир Въча. В Бг обаче няма кой да слезе на дъното за да претърсва. Много по - лесно е да се източи язовира.
Link to comment
Share on other sites

Точно това е, че са си легенди. Водолази влизат на много по - кофти условия от язовир Въча. В Бг обаче няма кой да слезе на дъното за да претърсва. Много по - лесно е да се източи язовира.

Друг е въпросът, че долу има 15-20 метра тиня.

Link to comment
Share on other sites

...долу има 15-20 метра тиня.

 

И докато се разхождаш покрай източения язовир, пък се спънеш и паднеш...ебаси и късмета - да се удавиш мъчително в празен язовир. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Друг е въпросът, че долу има 15-20 метра тиня.

Това е една от причините да не се гмуркам по язовири. Просто няма какво да се гледа. Ако видиш изобщо нещо защото видимоста е нулева.

Като спомена тинята и се сетих за един интересен случай. Става въпрос за поставянето на рекорда за най - дълбоко гмуркане в пещера. Наскоро беше подобрен, но това е друга тема. Гмуркането се осъществява в една пещера в Африка. Пещера е малко силно казано. По - скоро е като дупка с малко чупки и на минимални ръкави. Въпросният индивид(Нуно Гомеш - жива легенда) се спуска максимално бързо до дъното което е на 282 метра дълбочина... По принцип при дълбоки спускания трябва да се спуснеш доста бързо, но при такива дълбочини е необходимо дори още повече. Развива доста висока скорост и на дъното следва изненада. Закъснява малко с надуването на крилото и костюма и потъва до над кръста в тиня. От там започва един зор да се измъкне. Надува и костюма и крилото на макс. В даден момент успява, но от там пък се изтрелва нагоре и трябва бързо да спада всичко.

Ето и кратко видео за въпросното гмуркане:

 

А в това видео се вижда как друг водолаз умира в тази пещера:

Link to comment
Share on other sites

...Нуно Гомеш...

 

Преди месец гледах филм, където Нуно Гомеш разказваше точно за тази случка с тинята и не само за нея...разправи и как веднъж чисто нов (последен модел) смесител отказал на дълбочина почти 300 метра - това водолазите са откачени хора да знаеш... :P

Link to comment
Share on other sites

Преди месец гледах филм, където Нуно Гомеш разказваше точно за тази случка с тинята и не само за нея...разправи и как веднъж чисто нов (последен модел) смесител отказал на дълбочина почти 300 метра - това водолазите са откачени хора да знаеш... :P

Това да ти откаже регулатора е нещо нормално. За това всичко е поне дублирано. Да не ти казвам колко стотици пъти съм правил симулация под водата как ми спира регулатори. Инструктора ми какви гадни номера ми е правил не е истина. Беше гърч и "йебанйе".

 

Нуно Гомеш плува с малко особени регулатори. Повечето хора които ходят на дълбоко ползват различни от неговите. Моят буквално мога да го разглобя на част под водата и да го сглобя. С много просто устройство е. Тези които използва Нуно са малко гадна работа и малко опасни. По времето обаче когато е на започвал те са били върха и затова и с тях си плува до последно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...