Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

При мен не е така и Виден затова все се бъзика, понеже винаги съм казвал, че на тая кола единственото, което й липсва е 6-тата скорост. ;) Двигателят е сравнително високооборотен (червената зона е между 7 и 8к), не много лаком (8 извън града с нормално каране ; 11-12 в града) и има такъв въртящ момент, че 4 и 5-та през повечето време са ускоряващи предавки без значение дали е на равно или баир. :P

Това обяснявя защо все четем за тази 6та скорост :)))
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Офф малко..

Не знам как се държи неговият 6 цилиндров, но V8 при мен на 5та държи същите обороти като дизела ми на 6-та, при еднаква скорост. :))))

 

Ко речи ?!?!?!? Искам доказателства - на 180 съм с малко над 3000 оборота - дай му го тъй на биндзиня. 

 

При мен не е така и Виден затова все се бъзика, понеже винаги съм казвал, че на тая кола единственото, което й липсва е 6-тата скорост. ;) Двигателят е сравнително високооборотен (червената зона е между 7 и 8к), не много лаком (8 извън града с нормално каране ; 11-12 в града) и има такъв въртящ момент, че 4 и 5-та през повечето време са ускоряващи предавки без значение дали е на равно или баир. :P

 

И аз съм така - познавам чувството. 

 

Инзче за зоната - ми тя и на Джаза е такава  :laughing:

 

Това обяснявя защо все четем за тази 6та скорост :)))

 

Не, не - има си много дълбок смисъл 6-тата скорост и уникален ефект. Закачки с приятели й е последната функция. 

Link to comment
Share on other sites

Ко речи ?!?!?!? Искам доказателства - на 180 съм с малко над 3000 оборота - дай му го тъй на биндзиня.

 

В момента нямам снимки, но не е проблем да направя като се прибера в Прага

130 км/ч Аудито е на 2200-2300 оборота на 5та, Алфата е на същите но на 6та. Разбира се в някакъв момент ще се разминат защото на дизела оборотите свършват по-рано, но и скоростта му също свършва :)

С тази разлика, че при 110 аудито връща на втора(автоматика, не аз) и тръгва да ускорява докато с алфата трудно ще го постигна това :)))

Link to comment
Share on other sites

Ясене - ясен си ми. Иди и направи тия сравнения на по-високи скорости и не се излагай. Параметрите на 6-та скорост са недостижими. Представям си автоматите със 7-ма и вече 8-ма какво правят... 

Link to comment
Share on other sites

Значи тамън бях и снимката ми е показаха б3зплатно , лошото в случая е , че видимоста на колата беше доста добра и реших , че няма грам смисъл от обжалване и си платих в банката 280 лв и така вече в града над 55 км абсурд ...

Вижда ли се добре плащаш и бягаш.

Таман и аз се връщам от КАТ, където пуснах заявление да ми изчистят нещата, щото мамка им. И Коцето от първо гише иска да ми връща талона. Казах му, че си е в мен от година и половина, когато им падна наказателно в съда, на което той каза:"Бахти тъпата система"... Талонът в теб, а те водят с НП неплатено... Пиниз.

 

Да питам нещо. Трябва дом за една баба. Някой да знае някой, където се държат нормално с възрастните хора? На Коматевско казали да подадат документи и да чакат, но не търпи отлагане с повече от 10 дни. Имало някакъв в Храбрино? Или някой друг ако знае някой, ще е добре дошло.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ясене - ясен си ми. Иди и направи тия сравнения на по-високи скорости и не се излагай. Параметрите на 6-та скорост са недостижими. Представям си автоматите със 7-ма и вече 8-ма какво правят...

Няма проблеми, ще ги направя защото ми стана интересно и на мен :)

Но след седмица, сега се мотам по Италия, с Алфата разбира се :P

Link to comment
Share on other sites

Офф малко..

Не знам как се държи неговият 6 цилиндров, но V8 при мен на 5та държи същите обороти като дизела ми на 6-та, при еднаква скорост. :))))

12 cilindrov 6 litrvo motor 6te darji o6te po niski oboroti - savsem normalno

 

Алфата почваме от изход, че не е кола, но виж на 180 колко оборота държи

Gluposti. Ama i az niamam 70 bona, za da si kupia edna. Po-barza i po-dobra ot novoto M3/M4, Cayman i t.n

Rano ili kasno triabva da se spre s mahlenskite prikazki :). Iavno 6te 4akam moite deca(jivot i zdrave) da porastnat.

 

Alfa i Fiat ima i tuk, frenski bangii - niet.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Много яко сравнение... Ябълки с круши... Няма как да се сравняват несравними неща като обороти на бензин и дизел.....

 

Аз като имам 6-та та файда. Моята е правена и карана в Швейцария. Като я купих и като дигнех 120 и вътре ставаше дискотека, да ми казва как съм нарушител, карам с превишена скорост, бързо да намялм и подобни.... Та по белия свят освен в Германия няма кой да те остави да летиш по пътищата да си тестваш оборотомера.

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно, младеж. Може да тестваме на всяка сккорост, а ти си подчини навигацията, вместо да й бъдеш подчинен. Или не се оплаквай, че пищи - и моята е така. 

Link to comment
Share on other sites

Алфата почваме от изход, че не е кола, но виж на 180 колко оборота държи

Странни сравнения правите на оборотите на бензин и дизел?!?! Моята е с 5 скорости 2.4 бензин и на 180 си държи 3800 оборота, ама пък прекъсвача е на 7200? Естествено че дизела ще е на по-ниски обороти там, защото прекъсвача му е доста по-рано...

 

Някой знае ли къде продават охладена и НЕ замразявана риба?

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде продават охладена и НЕ замразявана риба?

Метро.Има и един рибен магазин срещу Елеа под блока ама не съм го пробвал и не мога да дам отзиви.За Метро гарантирам,редовно си купувам ципура... Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде продават охладена и НЕ замразявана риба?

Каква риба?

Ресторант Бяла река по пътя за Калофер. Имат и развъдник, но какви видове риба има нямам актуална информация.

Link to comment
Share on other sites

Каква риба?

Ресторант Бяла река по пътя за Калофер. Имат и развъдник, но какви видове риба има нямам актуална информация.

Бил съм в ресторанта и ми харесва да. Там отглеждат пъстърви и ги приготвят вкусно, но аз питах за купуване да си приготвя сам :) Иначе за Метро знам, ама нещо хич не обичам да пазарувам от хипермаркети, аз питах за по малко и специализирано място, ако знае някой :)

Link to comment
Share on other sites

Точно на бялата река не бях впечатлен хич от начина на приготвяне. На Рибарника се представиха много по-добре.

Сега за 6тата, може и да се повтарям но от собствен опит с лични автомобили. Нисан 2.2дти 110кс нисанския двигател на 5та-160км/ч 2800 оборота. Меган 3 1.9дци 131кс 160км/ч 3000-3100 оборота на 6та. И аз си мечтаех за 6та на Алмерата а то кво се оказа...

Link to comment
Share on other sites

Ясене - ясен си ми. Иди и направи тия сравнения на по-високи скорости и не се излагай. Параметрите на 6-та скорост са недостижими. Представям си автоматите със 7-ма и вече 8-ма какво правят... 

А 10 степенните автоматици на празен ход вдигат 300 км/ч,  ако е качена на дизел към 400 км/ч.

Link to comment
Share on other sites

А 10 степенните автоматици на празен ход вдигат 300 км/ч,  ако е качена на дизел към 400 км/ч.

 

Ти си бил много "умен" бре! Не че не знаехме де.... 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност е много прав. Има едни неща като предавателни числа и отношение на диференциала. Като например ТИРовете са с по 16 скорости дизел и не дигат 500 км./ч.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност е много прав. Има едни неща като предавателни числа и отношение на диференциала. Като например ТИРовете са с по 16 скорости дизел и не дигат 500 км./ч.

 

Кой, къде, кога и как е коментирал високи скорости? Максимални скорости? Къде това? 

Link to comment
Share on other sites

Имам един хостинг със сайт качен на него.
Имам два домейна, който искам да водят към въпросния сайт/хостинг.
Не искам единия домейн да прави forward към другия. Искам да са си по нормалния начин, за да може ако единия домейн изчезне, другия да продължи да си показва сайта.

 

На единия домейн сайта си работи, но на другия не излиза.

 

Нужно ли е да правя нещо различно от това, да въведа DNS-ите на хостинга в административния панел и на двата домейна, за да проработят?

Че въведох DNS-ите преди 24 часа и още ми излиза някаква грешка.

 

http://eurasianhome.eu

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Имам един хостинг със сайт качен на него.

Имам два домейна, който искам да водят към въпросния сайт/хостинг.

Не искам единия домейн да прави forward към другия. Искам да са си по нормалния начин, за да може ако единия домейн изчезне, другия да продължи да си показва сайта.

 

На единия домейн сайта си работи, но на другия не излиза.

 

Нужно ли е да правя нещо различно от това, да въведа DNS-ите на хостинга в административния панел и на двата домейна, за да проработят?

 

Че въведох DNS-ите преди 24 часа и още ми излиза някаква грешка.

 

http://eurasianhome.eu

Нещо домейна не ти е конфигуриран както трябва. Липсва ти SOA (Start of Authority) record за зоната с праймъри сървъра и съответните параметри за зоната, което е ясен сигнал, че нещо не е съвсем както трябва. Какво точно е оплескано трябва конкретно да видиш в настройките на DNS на доставчика ти.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...