Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Още един глас за Анди. Те са изградили и обслужват бариерите на ТУ-Пловдив.

 

Виждал съм и фирма http://www.miningbg.com/ ,но дали ги бива нямам наблюдения.

 

Свързах се и с двете, чакам офертите им.

 

Друг въпрос - къде да измия или по-скоро изпера колата, защото малката я е направи на... не ми се коментира. Отзад има размазани бисквити, солети и всякакви лудости, та не е за мивка, ами за пералня. Като цяло трябва да се почисти основно вътре и отвън, че от месеци не е виждала мивка. Къде ще свършат работата като хората и ще си я взема суха и като нова, все едно за салон я правят?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някак успокояващо ми подейства тая информация... Начи ще си карам кочинката... Пак като не яде шоколад и не пие друго, освен вода, е мааалко по-добре...

Само като се сетя как я купих, все едно от завода излизаше и сега на какво прилича, по-точно отзад...

Link to comment
Share on other sites

И аз :laughing:

Същото може да бъде срешнато и като - Медарка :)

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за Анди. Те са изградили и обслужват бариерите на ТУ-Пловдив.

 

Виждал съм и фирма http://www.miningbg.com/ ,но дали ги бива нямам наблюдения.

Майнинг повече ги бива от Анди като изпълнение на подобни обекти.

Майнинг: МОЛ Пловдив  / Анди:  Мол Марково тепе ( 15 минути чакане на опашка от коли в подземен етаж за излизане)

Link to comment
Share on other sites

Има и клип за него:

:laughing:

Това не е оригиналната песен обаче! Някакъв кавър е.

А филмът, от който са взети картинките се казва Графити и е изключително добър. Даже тук на компютъра нейде, имам и едни правени от мен субтитри за него (доста по-добре предаващи пипереца), но така и не ги публикувах.

Link to comment
Share on other sites

Сайт за МРЗ? Или поне некакъв по-удобен вариант? Че ми омръзнА да се ровя за една песен в 10 различни албума, докато я намеря :)

Link to comment
Share on other sites

Днес сложих нов акумулатор на автомобил, който от няколко месеца стои в гараж и не се ползва. Колата пали от раз, само че не мога да мръдна ни напред ни назад!??! Все едно съм дръпнал ръчната. Автомобилът е каран последно преди около 5-6 месеца. Някакви идеи?

 

 

 

П.П.:

 

Сайт за МРЗ? Или поне некакъв по-удобен вариант? Че ми омръзнА да се ровя за една песен в 10 различни албума, докато я намеря :)

 

Аз от около 12 години ползвам леката и безотказна програма soulseek. Идеална е и за цели албуми и за отделни парчета.

Другият вариант е да влезеш в discogs.com, да видиш в кой точно албум на групата/изпълнителя е песента, която търсиш и така :)

Link to comment
Share on other sites

Сайт за МРЗ? Или поне некакъв по-удобен вариант? Че ми омръзнА да се ровя за една песен в 10 различни албума, докато я намеря :)

Аз лично слушам тубата харесам си песен избирам си най-хубавото качество слагам линка тук: http://mp3fiber.com/  избирам .mp3 320KB изчаквам няколко секунди да конверира песента свалям я и се задоволявам с качеството.

 

Ако искаш хубаво качество това не е най-удачния вариант.

Link to comment
Share on other sites

Запецнали са ти спирачните апарати. Да си я паркирал последно в мокро време. Би трябвало, с малко усилие, да тръгне. Ако не - на място ще трябва да се раздвижват.

Воланът нормално ли се върти или е много тегав?

 

Видене, няма начин да няма кой да ги изчисти тея коли. С какво ги перат по автосалоните?! Мога един Рейнбоу да взема, ама ме мързи да си играя... 

Бях го взел като се преместихме да поосмуча/изтупам матраци и тра-ла-ла... Просто не знаеш какво излезе от матрак на няколко месеца. Не вярвах! 3 води смених, човеко, 3!!!

Мога да си представя какво ще излезе от колата, ако тръгна да я пера, сигурно цял ден ще си играя, докато не изкарам чиста вода. Нямам времето да си играя, а и място подходящо нямам тук. Ще трябва до Марково да ходя, пък там нещо вратата на гаража провисна и изобщо, ама изобщо не ми се занимава да я отварям, после да я затварям... Рейнбоу ми е на разположение постоянно, ама...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Днес сложих нов акумулатор на автомобил, който от няколко месеца стои в гараж и не се ползва. Колата пали от раз, само че не мога да мръдна ни напред ни назад!??! Все едно съм дръпнал ръчната. Автомобилът е каран последно преди около 5-6 месеца. Някакви идеи?

 

На свободна движи ли се или колелата са блокирали?  

 

Видене, няма начин да няма кой да ги изчисти тея коли. С какво ги перат по автосалоните?! Мога един Рейнбоу да взема, ама ме мързи да си играя... 

Бях го взел като се преместихме да поосмуча/изтупам матраци и тра-ла-ла... Просто не знаеш какво излезе от матрак на няколко месеца. Не вярвах! 3 води смених, човеко, 3!!!

Мога да си представя какво ще излезе от колата, ако тръгна да я пера, сигурно цял ден ще си играя, докато не изкарам чиста вода. Нямам времето да си играя, а и място подходящо нямам тук. Ще трябва до Марково да ходя, пък там нещо вратата на гаража провисна и изобщо, ама изобщо не ми се занимава да я отварям, после да я затварям... Рейнбоу ми е на разположение постоянно, ама...

 

Абе аз ти казах, че ще дойдеш на село накрая ти ама сега нямам къде да посрещам гости. 

 

Накратко след сума ти питане и разпитване из целия град, никой не можа да ми даде едно смислено формулирано изречение на тема могат или могат да перат като хората. Цяла година и нагоре се канех да се прежаля при ония дето бяха в Галерия на паркинга и докато се наканя мола фалира и сега не знам къде са и има ли ги. И това за купе. За тавани няма да споменавам - никой не го може, някои тепърва се учат. На практика не смеят да пипат изобщо, защото има попилени коли. Та пред риска да повредят нещо и после да ги трепя предпочитам да си карам кочина. И така и може да я сменя непрана, а аз си имам машина, която и пере...  

Link to comment
Share on other sites

Воланът се движи с лекота. Предните гуми се въртят без проблем наляво-надясно. На свободна не успявам да я избутам. Като включа на 1ва/задна се усеща усилие в колата, но усещането е все едно съм дръпнал ръчната, един вид задницата се повдига някак си.

Link to comment
Share on other sites

Воланът се движи с лекота. Предните гуми се въртят без проблем наляво-надясно. На свободна не успявам да я избутам. Като включа на 1ва/задна се усеща усилие в колата, но усещането е все едно съм дръпнал ръчната, един вид задницата се повдига някак си.

Ръчната била ли е вдигната за този период от време? Пак отиваме на залепнали спирачни апарати.

Link to comment
Share on other sites

Ръчната била ли е вдигната за този период от време? Пак отиваме на залепнали спирачни апарати.

 

Май да, ама не съм 100% сигурен. Ако наистина е залепнали спирачни апарати как мога да процедирам от тук нататък?

 

П.П. : Прочетох, че може да се пробва с яко газ и рязко натискане на спирачката. Утре ще пробвам и ще споделя резултата.

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Врътни волана докрай да се отвори място и с едно чукче нанеси няколко леки удара на подходящо здраво място на апаратите (демек да няма наблизо фитинг да се смачка). Повтори от другата страна, също и задните апарати.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах, предните се въртят. В задните е проблема. Аз бих дръпнал няколко пъти ръчната по-силно, мисля, че ще отпусне.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах, предните се въртят. В задните е проблема. Аз бих дръпнал няколко пъти ръчната по-силно, мисля, че ще отпусне.

 

Да, в задните е проблема. Ще пробвам и това с ръчната. Което реши проблема ще го споделя :)

Link to comment
Share on other sites

Свързах се и с двете, чакам офертите им.

 

Друг въпрос - къде да измия или по-скоро изпера колата, защото малката я е направи на... не ми се коментира. Отзад има размазани бисквити, солети и всякакви лудости, та не е за мивка, ами за пералня. Като цяло трябва да се почисти основно вътре и отвън, че от месеци не е виждала мивка. Къде ще свършат работата като хората и ще си я взема суха и като нова, все едно за салон я правят?

 

Аз ходя да си я мия до мебелна къща. Иди питай дали ще могат да я измият. Аз съм много доволен от обслужването. Много са прецизни.

Продължаваш по Асеновградско след мебелна къща и на кръстовището след мебелна къща, правиш обратен. Там до игрището за футбол се намира.

 

Аз лично слушам тубата харесам си песен избирам си най-хубавото качество слагам линка тук: http://mp3fiber.com/  избирам .mp3 320KB изчаквам няколко секунди да конверира песента свалям я и се задоволявам с качеството.

 

Ако искаш хубаво качество това не е най-удачния вариант.

 

 

YouTube аудиото е 128кбпс. Не бих го нарекъл "хубаво качество" :)

Link to comment
Share on other sites

YouTube аудиото е 128кбпс. Не бих го нарекъл "хубаво качество" :)

 

Когато оригиналът е бил с добро качество - ядва се...кофти е когато преди да го сложат в тубата е минавал и друга компресия. ;)

 

Едно време обаче не беше точно така - на 240p пускаше тотално скопен звук и само като минеш на по-добра резолюция на клипа тогава оправяше качеството, а ако не се лъжа по едно време на 720p и нагоре дори пускаше като бонус и по-висок битрейт от 128kbps.  Като казвам "едно време" имам предвид преди 2-3 години, защото пък преди 5-6 години тоя бонус го нямаше и без значение дали гледаш нещо на 480p или FullHD, все си беше на 128kbps...

Link to comment
Share on other sites

Аз лично слушам тубата харесам си песен избирам си най-хубавото качество слагам линка тук: http://mp3fiber.com/  избирам .mp3 320KB изчаквам няколко секунди да конверира песента свалям я и се задоволявам с качеството.

 

Ако искаш хубаво качество това не е най-удачния вариант.

 

 

YouTube аудиото е 128кбпс. Не бих го нарекъл "хубаво качество" :)

Имах предвид, че избирам най-хубавото качество на видео формата в youtube.

Не съм упоменавал "хубаво качество" за .mp3, което свалям.

 

Давам лесен и бърз начин за сваляне на песни. АКО СЕ ИСКА КАЧЕСТВО ТОВА НЕ Е ВАРИАНТ!

Link to comment
Share on other sites

Когато оригиналът е бил с добро качество - ядва се...кофти е когато преди да го сложат в тубата е минавал и друга компресия. ;)

 

Едно време обаче не беше точно така - на 240p пускаше тотално скопен звук и само като минеш на по-добра резолюция на клипа тогава оправяше качеството, а ако не се лъжа по едно време на 720p и нагоре дори пускаше като бонус и по-висок битрейт от 128kbps.  Като казвам "едно време" имам предвид преди 2-3 години, защото пък преди 5-6 години тоя бонус го нямаше и без значение дали гледаш нещо на 480p или FullHD, все си беше на 128kbps...

 

Пак е 128кб, дори да е с добро качество. Колко да е добро като е 128?

Едно време пускаше 192 на последните две резолюции. Сега всичко е 128.

 

Имах предвид, че избирам най-хубавото качество на видео формата в youtube.

Не съм упоменавал "хубаво качество" за .mp3, което свалям.

 

Давам лесен и бърз начин за сваляне на песни. АКО СЕ ИСКА КАЧЕСТВО ТОВА НЕ Е ВАРИАНТ!

 

Не съм прочел правилно момента с "това НЕ Е най-удачния вариант".

И все пак, няма смисъл да избираш 320, защото качеството пак ще е 128.

Link to comment
Share on other sites

Някой случайно да има под ръка следната бутилка, (Кехлибарена Ракия) за да ми даде що-годе размери на етикета:

 

 

p3135682Kehlibar.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...