Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Само аз ли не мога да се свържа с оператор на *88? Въртях разни менюта - само системата ми говори.

от бая време имат филтър по номера за достъп до оператор. преди го ползваха само да филтрират бързия достъп до оператори, но скоро промениха менюто. в мойта група от ХХ-номера, само моя и още един имат бърз достъп, другите като съм ги тествал ги размотава из менюто.

друг вариант е целия кол център да е на "аперативка" и системата да е пратена да го духа с все потребителите.

 

мой въпрос. според таа статия, закриването било с футболен произход.

 

„Закривай!"

Много хора вярват, че ще подсилят неимоверно внушението на всеки свой критичен пост ако завършат с категорично-ироничното „Закривай". Преди време употребата на израза бе силно разпространена сред футболните фенове в контекста на периодичните апокалиптични перспективи пред един или друг от тъжните и вечно-пред-фалит български „грандове". Мемето бързо се пренесе в политическите статуси, а оттам мутира в универсален финал за всяка „модерна" мисъл.

а аз си мислех че е форумен. та кой е първоизточника? и някой дет се интересува от футбол може ли да ги съпостави по време поста за закриване на форума спрямо закриването на футболните отбори?

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Кауфланд - не.

 

Кажи им. Мога да изнеса лекция на тема плодове и зленчуци например, щото птеромисирът не знае, че повечето минават през Крушево. 

 

от бая време имат филтър по номера за достъп до оператор. преди го ползваха само да филтрират бързия достъп до оператори, но скоро промениха менюто. в мойта група от ХХ-номера, само моя и още един имат бърз достъп, другите като съм ги тествал ги размотава из менюто.

друг вариант е целия кол център да е на "аперативка" и системата да е пратена да го духа с все потребителите.

 

Поредната невярна глупост, но пък тебе и аз бих те филтрирал - отвсякъде, така че и да имаше подобна глупост - бих разбрал.

 

===============================================

 

Относно хйегниту - в МЕТРО на щанда за прясно с една женичка се опитвахме да се разберем тактически. Аз питам има ли три вида хйегнешку, спец за МЕТРО, тя не вдява адекватно какво питам. Обаче е позитивна - ИМА! Аз пак като прост си питам - верно ли има три вида хйегни дето хем да е българско, хем да е прясно. Разговорихме се. Всичко обрано, истйествину, жената вика - тва остана. Но влезте в щанда за прясно охладено, май има още неща. До мен имаше една женичка (мецана) се почесваше и ни подслушваше и реши и тя да дойде в хладилника. Отиваме - верно - кутии с хйегнешко със странни надписи. 3 броя. Награбих аз едни котлети - пише каракачанска! Силна дума! Зимам! Жената зе другите два пакета, аз реших да тествам да зема една четвъртина с други етикети, но на вратата мернах, че пише МАКЕ. Е как ше земем маке овца бе!!! Ай ретур. Та сега си имам каракачански котлети - утре вечер ще ви кажа как са.  

Link to comment
Share on other sites

Мога да изнеса лекция на тема плодове и зленчуци например, щото птеромисирът не знае, ..

 

Не бъди толкова сигурен - зеленчуци много отдавна не купувам от Кауфланд, защото не обичам пластмасата...поне не и на вкус.

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

Поредната невярна глупост, но пък тебе и аз бих те филтрирал - отвсякъде, така че и да имаше подобна глупост - бих разбрал.

 

===============================================

 

 

ами филтирай. игнорвай. уорнвай. банвай.

 

кво те спира? акъл ли, възпитание ли?

 

и невярно ще е ако изкараш сорса на менюто от кол центъра на мобилтел.

Link to comment
Share on other sites

На кой ембецил е тази кола?

Колко треа си тъп и с къса пи*ка, че да правиш така? Баси смешника. Направо да влиза в магазина с нея, к'во си играе...

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно невярно е - ти що не го изкараш като си толкоз отворен? 

 

За толкова години нито веднъж не изкара доказателство за нито една своя теза. Иначе случайно знаем, че по принцип бъркаш с по 2-3 нули в цени например, та е показателно лаладжийството. 

Link to comment
Share on other sites

На кой ембецил е тази кола?

Колко треа си тъп и с къса пи*ка, че да правиш така? Баси смешника. Направо да влиза в магазина с нея, к'во си играе...

Ами съдейки по разказаното как полицаите са игнорирали неговото нарушение и са тръгнали да разследват кой е повредил огледалото вероятно не е толкова тъп колкото човек близък до полицейски и други хора на властови позиции.Също и номера говори -аз не съм случаен.На мен също ми е интересен.

П.С.Друго,което ми е интересно защо паркиращите на пешеходните площи пред Гранда не ползват подземния паркинг.Няма места ли,що ли...

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Друго,което ми е интересно защо паркиращите на пешеходните площи пред Гранда не ползват подземния паркинг.Няма места ли,що ли...

Това е пълна загадка и за мен,не мога да си го обясня...места има винаги,заверяваш си билета на касата и даже не плащаш...Явно се спира за да го видят какъв е "великан"...

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае читав сервиз за принтери ? 

 

Коста отсвири Форума, но може да се пробваш с л.с. на host

ами филтирай. игнорвай. уорнвай. банвай.

 

кво те спира? акъл ли, възпитание ли?

 

и невярно ще е ако изкараш сорса на менюто от кол центъра на мобилтел.

 

Ко стаа бре, палячо - чакам данни да видим кого са филтрирали, коя розова къща е милион и прочее... Един път извади нещо читаво тук пред хората. 

Link to comment
Share on other sites

Ами съдейки по разказаното как полицаите са игнорирали неговото нарушение и са тръгнали да разследват кой е повредил огледалото вероятно не е толкова тъп колкото човек близък до полицейски и други хора на властови позиции.Също и номера говори -аз не съм случаен.На мен също ми е интересен.

П.С.Друго,което ми е интересно защо паркиращите на пешеходните площи пред Гранда не ползват подземния паркинг.Няма места ли,що ли...

 

Напротив! Супер тъп е и ще ти кажа защо. Паркирането му по този начин казва едно:"Вижте ме кой съм и какво правя, при това безнаказано!" Тоест това е поведение на абсолУтен комплексар и тъпак, който няма по какъв друг начин да изпъкне, освен с номер за 1000лв. и паркиране на тротоара. Той не е паркирал така инцидентно, поради неотложност. Той е паркирал така и паркира така /защото разбираме, че не е сефте това/ абсолютно умишлено, с цел да бъде забелязан. Чудя се, защо тази жена не пусне сигнал до Господари на ефира? Илиян Велков да отиде при шефа на Четвърто със снимките и да го пита, аджеба, к'во прайм?! От години не мога да пиша в Plovdiv24 /щото са мн. обективни, рийш/, иначе бих го предложил...

Link to comment
Share on other sites

Напротив! Супер тъп е и ще ти кажа защо. Паркирането му по този начин казва едно:"Вижте ме кой съм и какво правя, при това безнаказано!" Тоест това е поведение на абсолУтен комплексар и тъпак, който няма по какъв друг начин да изпъкне, освен с номер за 1000лв. и паркиране на тротоара. Той не е паркирал така инцидентно, поради неотложност. Той е паркирал така и паркира така /защото разбираме, че не е сефте това/ абсолютно умишлено, с цел да бъде забелязан. Чудя се, защо тази жена не пусне сигнал до Господари на ефира? Илиян Велков да отиде при шефа на Четвърто със снимките и да го пита, аджеба, к'во прайм?! От години не мога да пиша в Plovdiv24 /щото са мн. обективни, рийш/, иначе бих го предложил...

 

Пропусна сред комлексарщината да добавиш късопишковщината, предвид какъв куфар е подкарал. Тоя модел е флагман на идиотщината просто - чиста проба камион. 

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно невярно е - ти що не го изкараш като си толкоз отворен? 

 

За толкова години нито веднъж не изкара доказателство за нито една своя теза. Иначе случайно знаем, че по принцип бъркаш с по 2-3 нули в цени например, та е показателно лаладжийството. 

и пак обиди и лични характеристики, без да казваш нищо по темата. слабо спориш.

в конкретният случай каквото мога съм казал. за другите неща има NDA. филтър по CID има и контекстното меню варира.

 

и понеже не ми се слиза на нивото ти ще спра да ти отговарям. а ти ако искаш - игнор, уорн, бан. обещавам да се засегна силно и много да страдам, само и само да спиш спокойно.

 

и махни ме мене - лаладжия. поне на алхимика да му беше отговорил по темата дали си имал проблеми с връзката към *88.

 

аз съм нямал скоро. а след няколко месеца ще спра и да имам.

Link to comment
Share on other sites

Видене, да не са ти дали достъп до core network-a на ментел, че се изцепваш толкова категорично? Понеже бая време съм настройвал системи, които дават точно такива услуги на крайните потребителия мога да те успокоя, че функционалности като whitelist / blacklist са изключително лесни за имплементиране. Ментел не ги обслужваше старата ми фирма, понеже скъсаха едностранно договора но за Теленор и Виваком (и една солидна камара от други оператори по света) можех дори и аз да вкарвам номера в черните списъци и вЕрвай ми интерфейсите бяха така добре направени, че дори и ти би се справил с такава задача*. Стига, разбира се, да успееш правилно да изкопираш един MSISDN :)
____________________________________________________________
* Не съм сигурен как би се справил Maxthon с подобни уеб интерфейси

Link to comment
Share on other sites

Слабо споря викаш - не аз се изрязах като турска еди кво си, че са филтрирани номера и някои хора не могат да звънят на *88. Такава колосална тъпотия едно че няма грам смисъл и второ - ако ще се раздухва подобна информация, то тя трябва да се докаже. На теб тоя момент много силно ти куца. Чул нейде нещо и пльос в пространството - така беше и с предишните неща, в които тотално беше оакан, но да не почваме пак с Розовата къща и т.н. Издишаш отвсякъде и поведението ти е на мръсен, долен трол.  

 

Корпоративен клиент на М-тел съм откакто М-тел съществува. Понеже прекият отговорник за мен е Георги, нямам никакво намерение да му развалям празниците заради форомни палячовци, но специално тоя момент ще го проверя. 

 

ЕДИТ: Пешко, дай ми една поне основателна причина да се блокира достъп на клиенти до съпорт - само една ми дай. Преди да ми зaврете думи в устата казвам - не че не може, питам ЗАЩО и ще разбера съвсем скоро

Link to comment
Share on other sites

Искам да разговарям с оператор а не в офис по простата причина, че раговорите се записват и поради това никой не би рискувал да ме баламосва. А в офисите се случват такива откровени манипулации (да не кажа измами) че ви е бедна фантазията. Всички мобилни оператори са миндили, ама доскоро считах м-тел за ...хм... най-малко миндили. В последните 6 месеца обаче мнението ми коренно се промени и сериозно обмислям миграция. Две години имах изгоден промоционален пакет с 1200 минути към всички (вкл. фиксирани) и 1200 мБ. Наскоро обаче тихомълком извадиха фиксираните мрежи от включените минути във всички планове и аз се чудя дали няма да ме изклатят при връщане към стандартния пакет. Затова исках да се свържа с оператор и да го чуя от неговите уста.

Ама няма оператор, няма дявол.

Link to comment
Share on other sites

от бая време имат филтър по номера за достъп до оператор. преди го ползваха само да филтрират бързия достъп до оператори, но скоро промениха менюто. в мойта група от ХХ-номера, само моя и още един имат бърз достъп, другите като съм ги тествал ги размотава из менюто.

друг вариант е целия кол център да е на "аперативка" и системата да е пратена да го духа с все потребителите.

 

Глупости на търкалета. Всичко е направено с цел по-бързо самообслужване. Ако толкова искаш да си говориш с оператор - *88 - 3 -9. Поредното доказателство, че хората не слушат какво им се говори. Или искаш да ти изпляскам цялото IVR меню? Тези промени са в сила от 4.11.16 - не е чак толкова отдавна. Във връзка с роуминг регулациите има малка корекция. 

 

Ред. А блокирането на номера за връзка към обслужваща централа(в случая *88) е лесно технически, да. Въпросът е, че никой не е толкова важен, че да хората да си играят да го блокират.

 

Ред2. Друг е въпроса на какъв оператор ще попаднеш...

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...