Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Може ли малко повече да разясниш. Като за лаик.... :shy:

От 15-ти юни отпада роуминга в ЕС. Ще си ползваш разговори, нет, смс-и по тарифи все едно си в Бг. Това е обаче само за ЕС.

 

 

Над 10 пъти съм си оставял колата на летището за по седмица и никога не е имало проблеми. Не се занимавай с глупости. Хубаво е да я оставиш на някое от по - долните нива за да няма много навалица от хора покрай колата ти. Лично аз винаги слизам поне 2 нива надолу и паркирам близо до входа за летището. Няма смисъл да се буташ на горните 2 нива. 

 

 

Не могат да ти спрат роуминга защото това така им е хрумнало. Бих ти препоръчал да се оплачеш в КЗП и КРС. Това не пречи да ги смениш де, но поне да им създадеш главоболия и евентуално да отнесат някоя глоба. Учудвам се, че още има хора да им търпят глупостите. Спомням си за автоматичното абониране на всичките им клиенти за ментел спорт или там както се води спортният им канал... За цената за която спомена при нормалните оператори ще получиш неограничени минути и 10гб нет. 

 

Защо не изчакаш да падне роуминга и след това не събереш оферти? За да са ясни актуалните правила според които трябва да оформят тарифите

Правилата са ясни. Роуминга си отпада и операторите нищо не могат да направят за да променят договорите.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам следния казус: Строеж на навес (временна дървена постройка) за овце в ливада извън регулацията на населеното място, НО на 50м от последния имот в регулация. На 100м от същия последен имот има незаконно сметище. Кметът на селото не взема отношение.

Наредба номер 7, в която е имало отстояния на на подобни постройки е отпаднала.

Как йерархично трябва да се ходи по институциите да си пускам жалби с входящи номера?

Кмет на селото -> Община -> Област -> РИОСОВ Пловдив и РДНСК Пловдив
Кмет на селото -> Община -> РИОСОВ Пловдив и РДНСК Пловдив

Отворен съм за предложения стига да се реши проблема или поне да се поразмътят ла*ната малко.

Link to comment
Share on other sites

 

Не могат да ти спрат роуминга защото това така им е хрумнало.Правилата са ясни. Роуминга си отпада и операторите нищо не могат да направят за да променят договорите.

Роуминг-а отпада като таксуване,само че те спират достъпа до роуминг...Просто картата няма да работи в чужбина.Това е мтел пионерите в мизериите...

Link to comment
Share on other sites

Роуминг-а отпада като таксуване,само че те спират достъпа до роуминг...Просто картата няма да работи в чужбина.Това е мтел пионерите в мизериите...

А дали имат право? Според мен нямат, но трябва да се провери.
Link to comment
Share on other sites

А дали имат право? Според мен нямат, но трябва да се провери.

Че могат,могат.Роуминг-а е вид услуга и никой не може да им наложи да я предлагат...Дали е редно,етично и тн. според мен не е.Сигурен съм,че някъде в общите им условия е вмъкнато да могат да спират услуги по свое усмотрение.Адвокатите им са се погрижили,и да се оплача на кзп най-много да им наложат някоя мижава глоба дето те ще я избият от сметките на клиентите.

Link to comment
Share on other sites

Роуминг-а отпада като таксуване,само че те спират достъпа до роуминг...Просто картата няма да работи в чужбина.Това е мтел пионерите в мизериите...

 

Пак ти казвам това нещо боб ли е, фасул ли е, е ПЪЛНА кощница с лайна. Що не ми спрат на мен роуминга? 

Link to comment
Share on other sites

Що не ми спрат на мен роуминга?

Щото си фирмен абонат,там ситуацията е лееко различна.Това е план за частни лица,един от малкото смислени такива.

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещате, че с масовото ходене на почивки из Гърция, Румъния, Италия и т.н, ако спрат на хората роуминга си е чисто самоубийство? И то няма да е баба Гина от село, която не е мърдала и плаща сметка 5лв, ами са все хора ползващи големи планове и плащащи по-големи такси.


http://lignumcad.sourceforge.net/doc/en/HTML/index.html -тука няква програма за мебели. Май

Link to comment
Share on other sites

HEMO, не вярвам просто така да ти е спрян роуминга.

Не е "просто така" пращат смс-и ☺ с текст:"Zdraveyte,ot 15.06 s Vashia plan uslugata rouming ne e dostapna. Za da polzvate rouming abonirayte se sled 01.06 za easybob. Uslovia tuk: www.bob.bg/easybob"

Link to comment
Share on other sites

И ти какво не разбра? Предупреждават те за промени. Месец по-рано. Какъв ти е проблема на тебе?

Проблема ми е че промените не ми харесват щото се се състоят в спиране на услуга за която вчера им платих 130 кинта.Ако не си схванал няма как да го обясня по-добре.
Link to comment
Share on other sites

Платил си им за периода СЛЕД 15 юни? Плащаш авансово? Ти ква газ си пил ако това е верно?

След 15 няма да мога да им платя щото ще ми спрат услугата,толкова платих последната сметка включваща известно количество разговори в роуминг.Газ не пия предпочитам други питиета ☺ Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Именно - затова се чудя. След 15 ще плащаш по друг начин явно - отвори дадения ти адрес и виж какво и как, или иди в офис и си оправи бакиите - онлайн НЯМА да стане. 

Link to comment
Share on other sites

Именно - затова се чудя. След 15 ще плащаш по друг начин явно - отвори дадения ти адрес и виж какво и как, или иди в офис и си оправи бакиите - онлайн НЯМА да стане.

Бях в офис и говорих с управителката.Вариант няма ако искам да остана на тая тарифа.Като отвориш линка и виждаш един безумен план на който не виждам някой как ще се върже.Дори тия в офиса недоумяват каква е идеята.Ще си прехвърля номерата тия дни в голяма корпоративна група и няма да се занимавам повече с тия нещастници...
Link to comment
Share on other sites

Май трети път ще ти кажа, че изначално си се наврял в тотални лайна.

Плана до сега си беше супер и ме устройваше,и най-вече няма срочен договор ☺ може да им биеш шута на момента както смятам да направя За едно си прав де мтел са лайнари верно е...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Ми мести си номера на Виваком или друг оператор. К'во се чудиш? Досега да съм го забравил...

 

@Виденски, как е ТВ-то или още не е на мястото, за което е? Чета за някакви бири и направо като се замисля... Развалиха Старопрамен, развалиха Стела, добре, че Корона и Перленбахер не са пипали, че вече не знам какво щях да пия. 

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Моля ти се не ми казвай, че и ти пиеш Корона....

 

Тука е в кашона прибран и се чака да видим дали ще влезне в Зафира... Бах маа му и 176 санта... Колкото мене... И тва без кашона... 

Link to comment
Share on other sites

Мне - наврял си се в лайна за лайнари, влизайки сам в казана с лайната. 

В усърдието си да оправдаеш Ментел забравяш тактично, че въпросните лайна, в който Немо се е наврял не са някакви други, ами точно ментелски. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не знам с каква управителка си говорил, но като знам какво е качеството по магазините... Изибоб си е нормален план, зависи за какво ще го ползваш. Да, роуминга остава само при него като услуга. Но не значи, че ти се спира, както ти твърдиш. Уведомен си законово(в рамките на един месец) за предстоящи промени в тарифния ти план(я да видим кой не си е чел общите условия). Изибоб е план, при който имаш 2,99 месечна такса и плащаш изговореното/употребеното. Не говориш/ползваш интернет - плащаш само 2,99. Имам абсолютно същия план на един от телефоните си. От тук нататък ти си преценяваш дали те устройва. Не те кефи - сбогом-довиждане.

 

Ред. Понеже ми стана интересно каква алтернатива предлага конкуренцията, ето следното:

Виваком - Смарт С - 9,99/месец без никакви минути/мб/

Теленор - без договор - 12,90/месец, без роуминг, 120мин в страната..

 

Срещу 2,99 и каквото си изговориш.. После Мтел били нещастници :D

 

Ред.2 Да не забравяме, че пък Виваком не им пука дали ти е изтекъл договора отдавна - не желаят да отключат мобилен модем, защото цитирам " като сте сключвали договор, вие сте ползвали остъпка за тази флашка и трябва да платите 130лв".

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

В усърдието си да оправдаеш Ментел забравяш тактично, че въпросните лайна, в който Немо се е наврял не са някакви други, ами точно ментелски. :lol:

 

Пак си силно объркан. Никого не оправдавам. Когато има лайна и са лайна и си влезнал в лайната - в лайна си. Не ми дреме на мен лично чии са. 

 

Насе - не ми говори за флашки и Виваком, че ще ида да потроша някоя витрина на офис с паве.... Боклуци долни. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да живее в комплекс от затворен тип и да му се е налагало да пуска FTP кабел до таблото на ет.1 където седи оборудването на ISP-тата?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...