Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Пак е 128кб, дори да е с добро качество. Колко да е добро като е 128?

Едно време пускаше 192 на последните две резолюции. Сега всичко е 128.

 

 

Не съм прочел правилно момента с "това НЕ Е най-удачния вариант".

И все пак, няма смисъл да избираш 320, защото качеството пак ще е 128.

Това не го знаех, че са 128кб в тубата и ще го имам напредвид. 

 

Може и да се самозалъгвам, но ми се струваше че тези "уж 320кб", които свалям вадят една идея по-добър и по-силен звук. 

Общия ми сбор часове седмично прекарани в слушане на музика в колата е малък 3ч и няма как да съм критерий.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

В домашни условия винаги си слушам листата в Ютюб, без да ми дреме кой клип как е представен. 
 

Иначе в колата - мп3 на 320. 

 

Като цяло нямам оплаквания никакви - достатъчно ми е. 

Link to comment
Share on other sites

Това не го знаех, че са 128кб в тубата и ще го имам напредвид. 

 

Може и да се самозалъгвам, но ми се струваше че тези "уж 320кб", които свалям вадят една идея по-добър и по-силен звук. 

Общия ми сбор часове седмично прекарани в слушане на музика в колата е малък 3ч и няма как да съм критерий.

 

Технически е невъзможно. Може да ти засилят високите честоти, за да си мислиш, че качеството е по-добро, но реално дори е влошено. Малко като Sharpness-а на телевизорите.

Link to comment
Share on other sites

Технически е невъзможно.

 

Всъщност чисто теоретично е възможно, защото не се знае каква пост-обработка прави http://mp3fiber.com/ с цел mp3-ките им да се харесат на повече потребители. ;)

Реално няма проблем това да го проверя в рамките на 5 минути, но не виждам смисъл, понеже съм установил, че всъщност повечето средностатистически ползватели на музика не могат да хванат дребните разлики между това и онова, но това не пречи дори и на част от тях да твърдят колко яко било едикое си, в сравнение с едикое си. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой случайно да има под ръка следната бутилка, (Кехлибарена Ракия) за да ми даде що-годе размери на етикета:

 

p3135682Kehlibar.png

 

Ако не ти е късно, утре като отворим магазина ще ти взема точни размери.

Link to comment
Share on other sites

Точно с тубата ми е дерта. В колата имам възможност да слушам през тубата, ама ми се случва на някои песнички да има променен ритъм, тоналност или някакви подобни шитни с цел избягване на авторски права. Без да броим, че някои парчета просто искам да ги имам в личната си колекция. А и нет не навсякъде има по пътищата родни, та е добре да си имам нещо налично за такива моменти.

 

Отделно, 2-3 пъти се е случвало, точно поради магариите в тубата, 3ма души от 5 човека група, да разучаваме различни тоналности или ритми на парчета, щото има много различни варианти у тубата.

 

Предпочитам си мр3 директно рипнато от албум. Рядко ми се е случвало да оставам доволен от конвертирано аудио от тубата. Ще пробвам цитираните по-горе варианти, пък да видим.

Link to comment
Share on other sites

Ако не ти е късно, утре като отворим магазина ще ти взема точни размери.

Няма проб, ще съм благодарен :)

Link to comment
Share on other sites

Че то трябва да събера форОма,за да го изпапкаме :laughing:

Иначе в Пълдин-а намерих и то на сравнително добра цена.За пореден път се видя,че българина обича да е.е във въздуха.От близо 5 лв.изкупна цена до 15 лв. гордо промотирано в Лидл. :rolleyes:

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Те ги колят и на място. А иначе ако не ти се разкарва да търсиш овчари, в Кауфланд има цели агнета (без главата) на 13 и нещо килото, но най-вероятно не са български ; в Била претендират, че са български от техни доставчици, но пък нямат цели агнета, а само задната част на 13 лв. килото.

 

Да използвам поста си за един сходен въпрос - веднъж си взех сурови агнешки кюфтета, които опържих, какво пържа и другите, но изобщо не ми харесаха...предполагам, че и да ги бях опекъл - все тая. Има ли някаква подробност при приготвянето им или просто това си е единствено заради агнешкия вкус, който не пасва за кюфтета. :online2long:

 

П.П. Видене? Ти си по пищните снимки с манджите...

Link to comment
Share on other sites

От близо 5 лв.изкупна цена до 15 лв. гордо промотирано в Лидл. :rolleyes:

 

Айде да не си говорим тотални глупости. Изкупната цена е дори 6 на ЖИВО ТЕГЛО. Това знаеш ли какво значи? 

 

Те ги колят и на място. А иначе ако не ти се разкарва да търсиш овчари, в Кауфланд има цели агнета (без главата) на 13 и нещо килото, но най-вероятно не са български ; в Била претендират, че са български от техни доставчици, но пък нямат цели агнета, а само задната част на 13 лв. килото.

 

Да използвам поста си за един сходен въпрос - веднъж си взех сурови агнешки кюфтета, които опържих, какво пържа и другите, но изобщо не ми харесаха...предполагам, че и да ги бях опекъл - все тая. Има ли някаква подробност при приготвянето им или просто това си е единствено заради агнешкия вкус, който не пасва за кюфтета. :online2long:

 

П.П. Видене? Ти си по пищните снимки с манджите...

 

Кой коли на място и ако да - срещу какви пари, че ми стана интересно? Дори на село това се води силно приятелска услуга (демек далеч не за всеки) и не е даром. 

 

Кауфланд е най-циганският магазин от всичките големи. Тотални боклуци. На никой хипермаркет никога няма да повярвам, че продава българско прясно агнешко и то на такива цени. Всичко е замразена стока, домъкната отнякъде.

 

Агнешкото, птеромисир, не е за кюфтета. Нека да позная - станаха на трици и сухи, нали?  

 

В Метро може да се закупи. Имат 4 породи, които се гледат специално за тях. Каракачанска и още три бяха.

 

Туй ще да го проверя още днес. Никак не го вярвам.  

Link to comment
Share on other sites

Това звучи добре и цената също го подсказва. Ще видя после като минавам през МЕТРО. Видях ги, че продават специално свинско, явно са подкарали и агнешко - това е много добре. 

Link to comment
Share on other sites

Кой коли на място и ако да - срещу какви пари, че ми стана интересно? Дори на село това се води силно приятелска услуга (демек далеч не за всеки) и не е даром. 

-----

Агнешкото, птеромисир, не е за кюфтета. Нека да позная - станаха на трици и сухи, нали? 

 

Овчари...само дето не ги познавам персонално. И естествено, че цената на живото агне е една, а на закланото друга, но пак е по-ниска от тази в хипермаркетите. Между другото тия от Русе ходели в Румъния при тамошните овчари, щото там агнешкото било по на далавера.

-----

Като не е за кюфтета, що го продават на кюфтета с надпис "агнешки кюфтета"! То и аз знам кое се яде на агнето и как се приготвя, ама ми стана интересно и викам дай преди да съм умрял да опитам аджеба и агнешки кюфтета...ама по-добре да бях умрял май. После ги дадох на едно куче, което само ги помириса пренебрежително и отмина.

Link to comment
Share on other sites

Като не е за кюфтета, що го продават на кюфтета с надпис "агнешки кюфтета"! То и аз знам кое се яде на агнето и как се приготвя, ама ми стана интересно и викам дай преди да съм умрял да опитам аджеба и агнешки кюфтета...ама по-добре да бях умрял май. После ги дадох на едно куче, което само ги помириса пренебрежително и отмина.

 

Ами тука има тон условности - първо не знаеш какво са смляли с рогата и копитата и ушите, второ - колко точно е агнешко (тъй като верятно е дърта овца) и прочее и прочее. И си си опържил съм сигурен едни хубави камъчета с тричава консистенция... 

 

А иначе да обикалям Балкана овчари да търся - аре у лево. В Първомай си се записвам отрано за агнешко колкото искам, дори вече и капаро не ми взимат. Магазинът работи с частна кланица в Асеновград, месото се доставя прясно директно. Досега вече не помня колко години няма грешка. 

Link to comment
Share on other sites

Ами тука има тон условности - първо не знаеш какво са смляли с рогата и копитата и ушите, второ - колко точно е агнешко (тъй като верятно е дърта овца) и прочее и прочее. И си си опържил съм сигурен едни хубави камъчета с тричава консистенция... 

 

А иначе да обикалям Балкана овчари да търся - аре у лево. В Първомай си се записвам отрано за агнешко колкото искам, дори вече и капаро не ми взимат. Магазинът работи с частна кланица в Асеновград, место се доставя прясно директно. Досега вече не помня колко години няма грешка. 

Ne ia blizvam taia gnusotia az. Agne, koza....mersi sam.

Link to comment
Share on other sites

В Кауфланд сега гледах, цялото агне е с печати за БГ произход, всичко друго е внос.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не си разбрал - Тома Неверни ти го каза вече. :P 

 

Кауфланд е най-циганският магазин от всичките големи. Тотални боклуци. На никой хипермаркет никога няма да повярвам, че продава българско прясно агнешко и то на такива цени. Всичко е замразена стока, домъкната отнякъде.

 

Така че никакви печати-мечати не важат за Кауфланд и другите подобни....евентуално само МЕТРО може да се класира, понеже там разправят много вървяло пиринското и по тая причина магазинът предизвиквал симпатии у някои хора. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...