Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Това което следи слънчцето е много ново. Учудваме ме, че вече са го вкарали. Някаква идея къде мога да му разбера цената? Даже съм си харесал място където да го сложа, но не знаех, че вече ги има на пазара.

Че кое му е новото? Може би само дизайнът... 2008-2009 панел със система за следене на слънцето се предлагаше за... 6.4 евра (не хиляди) за ват ИНСТАЛИРАНА мощност ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това което следи слънчцето е много ново. Учудваме ме, че вече са го вкарали. Някаква идея къде мога да му разбера цената? Даже съм си харесал място където да го сложа, но не знаех, че вече ги има на пазара. 

 

Видях го в на КИРОВ двора на околовръстното на София и ахнах. Така и няма цена обаче, дори и на сайта им. А аз далеееч не съм в позиция да си позволя такоча чудо засега. 

Link to comment
Share on other sites

Че кое му е новото? Може би само дизайнът... 2008-2009 панел със система за следене на слънцето се предлагаше за... 6.4 евра (не хиляди) за ват ИНСТАЛИРАНА мощност ;)

Такива със следене съм виждал, но не и такива като това които се почистват и т.н.

 

Видях го в на КИРОВ двора на околовръстното на София и ахнах. Така и няма цена обаче, дори и на сайта им. А аз далеееч не съм в позиция да си позволя такоча чудо засега.

Цената която ти споменах е написана от фейсбук профила им. Коментара обаче е от 2015-та година. В момента би трябвало да са различни цените. Интересното е, че в сайта на производителя не излиза да имат представител в Бг.
Link to comment
Share on other sites

Някакъв идиот си е направил регистрация в apple с моя e-mail. В момента отчаяно се опитва да си смени e-mail-a, свързан с акаунта и непрекъснато ми пристигат e-mail-и да потвърдя промяната. Някой има ли представа към кого трябва да се обърна за да спре този спам? В сайта на apple не можах да намеря адекватен e-mail, на който да пиша...

Link to comment
Share on other sites

Ако от съпорта на apple са "дали" имейл за връзка, колкото и ибей са дали такъв - надали ще може да направиш нещо. :grin:  А ти по принцип имаш ли акаунт там и ако нямаш, какво ти пречи да сложиш писмата идващи от там във филтъра за спам?

Link to comment
Share on other sites

Потвърди промяната де. :D

Не става - иска да се логна. Е, ресетнах му паролата, но тайните въпроси не мога...

 

 

Ако толкова си иска акаунта - да ми пише. Не мога да разбера кой човек ще си направи регистрация с e-mail address, който не е негов...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

appleid.apple.com. support.apple.com

 

Ред. Макар, че това в по-скоро за малоумника...

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Наско, прегледах ги. Не намерих мейл, на който да пиша. След около шест мейла в рамките на час, като му смених паролата на тиквеника - няма нови опити. Сега ако измисля какво да отговоря на:

 

Имя Вашего любимого учителя в начальной школе?
Любимая кинозвезда или персонаж в детстве?
Име лучшего друга детсва?

 

Може да си реша проблема перманентно :) Не че искам да кажа нещо за iпотребителите и руснаците де :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

А аз много мога да кажа за ейпъл потребителското племе.... В огромната си част - лоши работи. 

Link to comment
Share on other sites

Забравих си паролата, защото всеки път ме карат да я сменям и имат някакви малоумни изисквания. Та накрая просто не знаех каква е. Наложи ми се да я използвам - не успях да я налучкам. Заключиха ми акаунта и ми написаха, че до 2 дни ще се свържат с мен, да го recover-на. Това беше преди 2 седмици.

Link to comment
Share on other sites

Бира в Йегера по избор поне 3 пъти за тоя, дето ми дефинира адекватно "щилка" от румънски... Втрещих се от автоматичните "преводачи"...

Link to comment
Share on other sites

:wtf:

 

Много "умно"

 

На румънски официално, или на жаргон?

 

Няма значение - постоянно го чувам из песните им и съм любопитен. Между другото като го кажа на румънския гугъл и ми дава йога хаха

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за помощта, оправих се сам след серия анализи. 

 

Това, което чуваме като ЩИЛКА фактически е "Stii ca" и означава "знаеш", поне според Гугъл.  

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от къде мога да си закупя болчета за лаптоп acer ? Отдолу вече няма сигурно поне 5 болчета и търсих в евроболт , баумакс , бриколаж но такива няма никъде .

Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея за добра спедиторска фирма? Трябва да направя една сложна процедура която повечето даже и не им е хрумвала и искам да се консултирам и да уточня някои детайли.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от къде мога да си закупя болчета за лаптоп acer ? Отдолу вече няма сигурно поне 5 болчета и търсих в евроболт , баумакс , бриколаж но такива няма никъде .

Има много обяви за лаптопи на части в олх-а

звъниш и се разбирате

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, да попитам някой има ли си на идея какви са температурите на въздуха и на морето средата на мсец Май в Сицилия? И дали си заслужава за "ранно" море там? Благодаря. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, да попитам някой има ли си на идея какви са температурите на въздуха и на морето средата на мсец Май в Сицилия? И дали си заслужава за "ранно" море там? Благодаря. 

https://www.thethinkingtraveller.com/thinksicily/guide-to-sicily/general-information/the-climate-in-sicily.aspx

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, и все пак ако някой е ходил или има познати би било по-добре. Не се заяждам, ама тея в интернет съм ги гледал. Друго си е нали директният опит. 

Link to comment
Share on other sites

Извън сезона не съм ходил точно в Сицилия, но съм бил приблизително на същите южни координати в Гърция (Пелопонес). Като оставим настрана, че все пак си зависи каква десетдневка ще случиш, като цяло е доста топло - аз случих на много хубаво време, постоянно силно слънце и в морето се къпах 2-3 пъти (беше доста приятно), а останалите дни бях само по басейните, където беше още по-топло. Извън сезона (октомври) съм бил и малко по на север (Корфу), но тогава времето не беше толкова хубаво и не рискувах да влизам нито в морето, нито в откритите басейни, макар че все още не ги бяха изпразнили. Според мен в средата на май ако имаш късмет с времето, ще си се разхождаш без проблем по къси гащета, а водата очаквай да е най-малко 22C (така мисля) или повече...според това дали вали, дали е било дни наред облачно/слънчево и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...