Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не те разбрах? Какъв е проблема?

 

Не ми се изпада в полемика и чоплене на изречения и вероятности. Давам един съвсем реален пример, който ще се случи ако САМО България се махне от лятното часово време.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами и аз не знам какво имаше в предвид, че Иван трябва да се нагажда спрямо английскито работно време. Който има зор да търси Иван да му върши каква да е работа ще се съобразява с Иван. Това имах предвид.

Link to comment
Share on other sites

В случая обаче Иван има зор да си поддържа работното време синхронизирано с Английското, а не обратното. И тъй като се е нагласил да започва от 10 и да работи до 7, подобна промяна ще се отрази негативно, защото ще трябва цялата фирма да си смени работното време и да започват от 9 до 6, за да са синхронизирани с Англичаните. Ако не го направи, той изпуска 1 час от края на тяхното работно време и има един празен час бездействие в началото на своето (или обратното. омотах се малко с часовите зони).

Link to comment
Share on other sites

Разбрах те, но постави се в обратната ситуация, по този начин англичаните няма какво да правят един час. Тази смяна е лятно часово време за пестене на ненам си кво, няма нищо общо с оеднаквяването на работното време в различните страни в Европа.

Link to comment
Share on other sites

Колко случая знаеш, при които Английска компания е избирала специфично Българска компания, за да работи с нея? Или офис на Българска компания в Англия. Винаги е обратното. Затова и премахването на лятното часово време единствено в България би било малко безсмислено.

 

За пестене на свещи, но в момента коментираме ефекта, който ще има върху настоящото положение.

Link to comment
Share on other sites

Нее, не ,не. Часовата разлика си е часова разлика...Примера не е правилен..ако работиш с САЩ, като дедо примерно, или с Индия? При всички положения трябва да се нагодиш към работното време на мястото на което работиш...Този един час изобщо не е от значение при синхронизацията на работното време....особено ако в България е от осем до пет...Работя в италианска компания...и да ти кажа не е никакъв проблем часовата ни разлика...

Основния проблем със смяната на часа е стреса и трудната промяна на биологичния ни часовник...Вместо сам да се намести с идването на пролетта и удължаването на деня, ние насила го караме за много кратко време да се нагоди към друго време...Лично на мен ми се отразява доста негативно...И пролетната и есенната смяна...и не съм само аз...

 

П.П.Видене, пак се изказваш неподготвен, хем ти сложих цитат от уикипедията....

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Нее, не ,не. Часовата разлика си е часова разлика...Примера не е правилен..ако работиш с САЩ, като дедо примерно, или с Индия? При всички положения трябва да се нагодиш към работното време на мястото на което работиш...Този един час изобщо не е от значение при синхронизацията на работното време....особено ако в България е от осем до пет...Работя в италианска компания...и да ти кажа не е никакъв проблем часовата ни разлика...

Основния проблем със смяната на часа е стреса и трудната промяна на биологичния ни часовник...Вместо сам да се намести с идването на пролетта и удължаването на деня, ние насила го караме за много кратко време да се нагоди към друго време...Лично на мен ми се отразява доста негативно...И пролетната и есенната смяна...и не съм само аз...

 

П.П.Видене, пак се изказваш неподготвен, хем ти сложих цитат от уикипедията....

 

Никой не говори за постоянната часова разлика между държавите и континентите.

Говорим за това ти да не си въртиш часовника, а Италианците да си го въртят и часовата разлика да се променя на всеки 6 месеца. През 6 месеца от годината да е +1, през останалите 6 да сте на един и същи час.

Link to comment
Share on other sites

Навлизаме навътре, а няма смисъл. Това би било имало смисъл ако работата е присъствена, така или иначе работата с други чужди компании винаги е онлайн, така, че не мисля, че ще е проблем.

Link to comment
Share on other sites

П.П.Видене, пак се изказваш неподготвен, хем ти сложих цитат от уикипедията....

 

Ти ако имаш Уикипедията за нещо по-различно от педия, дооообреТ. Ще ти врътна ако искаш довечера една статия с мои съчинения.

 

Аз пак не разбирам - какво по дяволите ви пречи смяната на времето??? Някой да се опита да даде един логичен отговор, че да му влезна в положение. 

Link to comment
Share on other sites

Аз пак не разбирам - какво по дяволите ви пречи смяната на времето??? Някой да се опита да даде един логичен отговор, че да му влезна в положение. 

 

Трябва 2 пъти годишно да сверявам 5 ръчни и 4 стенни часовника + часовници на фотоапарати, DVR-и и тем подобни + разни гадости в първите дни след смяната като насрани EPG-та и др.такива - това не го ли намираш за достатъчно неудобство, че и двойно. Едно време може би имаше смисъл, докато бяхме със старите лампи, но сега с тия диодните, които в скоро време май тотално ще заменят и луминисцентните...вече не виждам никакъв смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Видене, ти работно време спазваш ли?Имаш ли?

Липсата на работно време е най-хубавото нещо на света. И тука отварям скоба... Не говорим за безработица ;)
Link to comment
Share on other sites

Видене, ти работно време спазваш ли?Имаш ли?

 

Фиксирано от изедник - не. Иначе по принцип съм 24 часа на разположение при нужда. 

Link to comment
Share on other sites

Бил съм и в двата края, всеки край си има плюсове и минуси. В по-голям процент, проблемите са в повече ако нямаш работно време, демек, няма делник, няма празник, поел си ангажимент, ще бачкаш. Това да спечелиш от тотото, или завещани крупни суми невлизат в уравнението.

Link to comment
Share on other sites

Фиксирано от изедник - не. Иначе по принцип съм 24 часа на разположение при нужда.

 

Ти верно ли написА тази велика глупост? Верно ли смяташ, че всички работодатели са някакъв вид изедници? И наистина ли поставяш под общ знаменател всички предприемачи?

Липсата на работно време е най-хубавото нещо на света. И тука отварям скоба... Не говорим за безработица ;)

 

Не, Стефчо, липсата на финансова необходимост да работиш. Работното време не е проблем, когато отиваш с желание и знаеш, че там те чакат по някаква причина. 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ти верно ли написА тази велика глупост? Верно ли смяташ, че всички работодатели са някакъв вид изедници? И наистина ли поставяш под общ знаменател всички предприемачи?

 

 

Не, Стефчо, липсата на финансова необходимост да работиш. Работното време не е проблем, когато отиваш с желание и знаеш, че там те чакат по някаква причина.

Да за първото и не за второто. Симпъл ес дат ☺

 

Разбери, че и пари не обичам да взимам ако е по задължение. Но ако е по желание и когато аз реша... Тогава е удоволствие

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Младежо, аз продължавам да не разбирам защо рипаш срещу врътката в часовника. Тя е измислена и създадена, баш от Франклин между другото, с една едничка цел - да се ползва ефективно дневната светлина. Естествено за работа, не за блеене. И както казах, поне според мен, в това има много логика. Не вдявам обаче на теб какво ти пречи... 

 

Като изключим всичко друго - тогава вечер са си светили на свещи. Сега е толкова без значение дали се съмва 1 час по-рано или по-късно, че няма накъде. Крайно безсмислено упражнение е.

Да за първото и не за второто. Симпъл ес дат ☺

 

Разбери, че и пари не обичам да взимам ако е по задължение. Но ако е по желание и когато аз реша... Тогава е удоволствие

 

Чакай че нещо се обърках. Кое е първото и кое е второто?

12670637_10156775530535711_5789530752883

 

Това е много ама много грешен начин на мислене. Работата не винаги може да е приятна, но ако отиваш на работа с мисълта, че ти е неприятно - определено трябва да си смениш професията.

Link to comment
Share on other sites

Ти верно ли написА тази велика глупост? Верно ли смяташ, че всички работодатели са някакъв вид изедници? И наистина ли поставяш под общ знаменател всички предприемачи?

 

Ти верно ли написа поредна велика глупост? От дивана ли я написа или от стойката с чупещото рамо? Абсолютно всеки, комуто слугуваш по някакъв начин, е по своему някакъв вид изедник. Сега степента на изедничество е друга тема. Но специално тук, в банановата република, над 90% са такива.... Все още има хора, които работят заключени...  

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча стръвен адвокат ? Ама такъв, от който има лични впечатления за работата му.

Че моят адвокат е позабегнал за чужбина и в следващите петнадесет дни няма да е на разположение :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти препоръчам сериозен адвокат. Стръвност има на детската площадка, при сериозните адвокати не е препоръчителна  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча стръвен адвокат ? Ама такъв, от който има лични впечатления за работата му.

Че моят адвокат е позабегнал за чужбина и в следващите петнадесет дни няма да е на разположение :unhappy:

Адвокатите биват компетентни и некомпеентни....

Но по-важо е какъв търсиш - бракоразводен, граждански, търговско право, данъчен, наказателен..?? Може и на Лс.

Link to comment
Share on other sites

Ти верно ли написа поредна велика глупост? От дивана ли я написа или от стойката с чупещото рамо? Абсолютно всеки, комуто слугуваш по някакъв начин, е по своему някакъв вид изедник. Сега степента на изедничество е друга тема. Но специално тук, в банановата република, над 90% са такива.... Все още има хора, които работят заключени...  

 

Глупостта я написа ти. Дори не осъзнаваш колко глупаво е това твърдение и как само промитите червени кратуни го повтарят без да мислят. Добре действа пропагандата на мафиотите, опитваща се да принизи всички предприемачи с мафиоти като Пеевски, Гергов, онзи с миньорите, вълка, черепа и прочее мизерници. Те са хората, подкрепящи основно БСП и ДПС, които обясняват това, за което говориш - "ей такива за заплатите, като не искаш отпред чакат още 20 като теб" и прочее. Прийоми, от 70те всъщност, защото баба ми разказваше, че са й говорили същото още тогава.

 

Това, което написах, го написах от офиса, в който работех до 8:30 сутринта. Всеки ден последните няколко седмици, включително събота и неделя. Като стана първото ми нещо е да седна и да проверя какво се случва с нещата на фирмата и какво е положението с няколко от клиентите, за които работим. След което отивам и си правя нещо за хапване и кафе. Всъщност още преди да стана си гледам телефона кой звънял и защо. 

 

Също така телефона ми е под ръка постоянно и няма ден, няма нощ, няма уикенд през който да го изключа и да не вдигам, защото работното ми време е свършило. 

 

Радвам се, че сме намерили хора, които искат да работят и споделят моите виждания - днес по собствено желание са идвали в офиса и са работили, защото някои неща се промениха и то не по наша вина и трябва да са готови 1000 неща до понеделник. 

 

И не съм единствения "бизнесмен" който работи по 12 часа на ден и нагоре за да може да плаща заплати. Всъщност това да се работи над 8 часа на ден не съм го искал от никой, дори съм го повтарял нееднократно на всички, че те мен не е необходимо да ме гледат нито да се чувстват задължени да работят по толкова. Дори работно време не съм установил... то няма и как да следя за това след като аз почти не се засичам с тях.

 

Много те моля недей повтаря мантрите на червените промити кратуни, защото освен че е тъпо е и жалко, когато интелигентни хора се поддадат на пропагандата. Не всеки, който се опитва да направи нещо го прави за сметка на хората, С КОИТО работи. Защото е важно да осъзнаеш, че тези хора работят не само за теб ами и с теб. Да, нормално е да имаш някаква печалба, само че никой не отчита, че ти си човека, поемащ рисковете и освен възможността за печалба има и вариант за загуба. Някога замислял ли си се, какво се случва ако чакаш някой клиент да ти се издължи в продължение на няколко месеца? Точно така - взимаш кредит от банката за да плащаш заплати, защото ако не платиш заплати хората спират да идват на работа... 

 

Абе изедници сме такива като мен..... какво ми говориш - кръвчицата на пролетариата пием за закуска...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...