Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ще търсиш някой шоп. Аз нямам време...

 

Ред. Като се прибера, ще видя за някой туториал.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Знам го аз пейнта, но примерно с такъв надпис, не виждам как ще стане...

9f0ec7ec4c34cae9.jpg

Или тази:

874364a17b998746.jpg

То затова се прави watermark-a, за да е супер трудно да се махне. И все пак с първата ще е доста по-лесно.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има изпробван бабешки илач за хроничен синузит ? В нета има рецепти на Дънов и Ванга някой да ги е изпробвал ? 

 

Само нагряване с инфрачервена медицинска лампа - ако е тежко положението. Всякакви други неща са много по-краткотрайни решения. Един месец терапия гарантира при възрастен човек почти 12м без обостряния. 

Link to comment
Share on other sites

Автоключар, който да сложи тапа на ключалките на една кола, че някой е правил опит да я разбива и им е таковал мамата? Да извади съществуващите и да сложи тапи. Така и така не работят, поне да не стоят така. Има си централно и нов акумулатор, като ще се остави вратичка, при евентуално падане на акумулатора, да се отвори предния капак.

Link to comment
Share on other sites

Аз също имам нужда от автоключар. По някаква причина, ключа ми не отваря вратите. На едната влиза до края, но не се върти, а на другата влиза до половината.

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея от къде мога да взема такива щипки с винт и резба. Гайките си ги имам.

 

 

Предполагам, че са ти от колата. Точно такива сигурно само от някоя автоморга, а подходящи/съвместими може да намериш примерно в аутопро.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

В краен случай ще използвам винтове с плоски глави и шайби ;)

 

Или в много краен случай ще си карам така :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

 

В краен случай ще използвам винтове 
На коматевския възел в автоспринт или както се казва сега оня магазин има купища такива...Иначе винтове ако може по-добре.
Link to comment
Share on other sites

Пичуийй, този нет ме побърква, вече втори рутер сменям от Техномаркет, ето този d-link dir-657 и все на другия ден е забил, рестарт и тръгва.

Въпроса ми е какъв firmware да му сложа става ли с dd wrt ? Защото Netgear-а ми беше с него.

Link to comment
Share on other sites

Чакай ся....Пак ли си го напънал с много торенти? И кво значи забил? Умира ти нета ли? На кабел директно имаш ли такъв проблем?

Link to comment
Share on other sites

Чакай ся....Пак ли си го напънал с много торенти? И кво значи забил? Умира ти нета ли? На кабел директно имаш ли такъв проблем?

 

Не в момента не свалях, прибрах се от работа и като пуснах компа, на иконката на връзката имаше само жълт триъгълник, и няма нет, забодох директно кабела ИМА нет , върнах обратно рутера и хоп, триъгълника се появи, рестарт на рутера и нета дойде, като чета тука в сайта в момента, тоя рутер е с фърмуер от 2011г ver.1.0 сега открих на сайта им че има ver.1.02 Beta и мисля да забода нея, какво мислиш?

Link to comment
Share on other sites

Ми виж дали е стабилна. Също така(не съм сигурен), но може да вдига грешна сесия към доставчика, особено ако са на BNG-та. При нас тоя номер се случва редовно(макар че ти си с динамично IP, не би трябвало). Също, конкретно при мен ми прави пишки някакви заради безжичната карта, като сменям от wi-fi на кабел, задължително ми вади жълт триъгълник и тряя да спирам за 5 мин безжичната... А с десен бутон и "Отстраняване на проблеми" пробва ли? Може и драйверите да си видиш. Все пак, лично мнение, но съм свикнал да се отнасям с подозрение към бета версиите.

Link to comment
Share on other sites

Да, разбирам те, интересно че инсталационния диск въобще не иска да стартира инсталация на рутера, казва че е до windows vista64 и толкоз, аз го настройвам от браузера влизам. 

Ето пак същото почна от 9,6 Мб/с и в момента падна на 500 Кб/с и така си държи, свалям в момента офис пакета.

Принудих се и махнах към 90 торента, и все същото.

Сега ще му ъпгрейдна фърмуера 

 

811493.jpg

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Какво имаш предвид под клиент? торент клиент ли?!??! ( я дай на лични че ще ни скастрят)

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Младенски, имам един резервен TP link WR841N, щеш ли да ти го дам да тестваш? Сериозно ти говоря. Ако ти хареса - в Jar са под 40 лв.
Основния ми е 1043ND  с Гаргойл фърмуер, споделям нета с още хора и направо забравям, че имам рутер. В момента е на 112 дни ъптайм. Единствената причина да не ти го препоръчам е, че излязоха нови модели, двубандови и прочее и на фона на тях този изглежда стар. Инак е бетон, даже съм му боднал една флашка за случаите, когато ми се налага бързо да разтоваря нещо или да го споделя по вътрешната мрежа.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Младенски, имам един резервен TP link WR841N, щеш ли да ти го дам да тестваш? Сериозно ти говоря. Ако ти хареса - в Jar са под 40 лв.

Основния ми е 1043ND  с Гаргойл фърмуер, споделям нета с още хора и направо забравям, че имам рутер. В момента е на 112 дни ъптайм.

 

Сериозно съм навит да пробвам, вече втори рутер ми сменят от Техномаркет и все същото. Кажи от къде да мина да взема да тествам, всичката тая щуротия стана от както вдигнах нета от 50 на 80 мб/с . А на този мога ли да му сложа някакъв по свестен фърмуер?

Link to comment
Share on other sites

Сериозно съм навит да пробвам, вече втори рутер ми сменят от Техномаркет и все същото. Кажи от къде да мина да взема да тествам, всичката тая щуротия стана от както вдигнах нета от 50 на 80 мб/с . А на този мога ли да му сложа някакъв по свестен фърмуер?

 

Пффф, с 841 ще се родиш. И с Гаргата и с DD-WRT, изобщо ще го забравиш къде е. Имам 2 1043, един 841 и два 740 - всичките работят доста време, като най-стар е 841 - познай кога се рестартира... като няма ток... 1043 са ми от година и нещо, като и с тях никакви дертове съм нямал. Да не кажа, че 841 е с равно покритие на 1043, тоест еднакво мощен. Просто 1043 го превъзхожда с гигабитовата връзка и по-бързия процесор и памет. Всичките са ток. Ти защо се занимаваше с тея другите, направо да ти се чуди човек.

Link to comment
Share on other sites

Пффф, с 841 ще се родиш. И с Гаргата и с DD-WRT, изобщо ще го забравиш къде е. Имам 2 1043, един 841 и два 740 - всичките работят доста време, като най-стар е 841 - познай кога се рестартира... като няма ток... 1043 са ми от година и нещо, като и с тях никакви дертове съм нямал. Да не кажа, че 841 е с равно покритие на 1043, тоест еднакво мощен. Просто 1043 го превъзхожда с гигабитовата връзка и по-бързия процесор и памет. Всичките са ток. Ти защо се занимаваше с тея другите, направо да ти се чуди човек.

 

Човек, утре отивам в Техномаркет за трети път, връщам го и си искам парите, иначе най-малкото ще набия някого, или да ми дадат нещо по-свястно с доблащане или си взимам парите и отивам да взема 1043

Link to comment
Share on other sites

Тествай 841 на Химика, ще останеш приятно изненадан! Рутерът си заслужава. Ако не ти трябва гигабитова връзка и USB, не се набутвай за 1043. И изобщо защо се тормози с Тенда и ДЛинк, форумджия си, пък не отвори да прочетеш или поне да питаш. Вместо да си цъкаш биричката, ти настройки правиш. Прегледах, че някакъв торент те мъчи. Махни рутера и тествай. Да не се окаже, че освен забиващ рутер има и друг проблем. А и поради що купуваш рутер точно от Техномаркет? Ми иди в Ера, поръчай от ЕМаг или Технополис...

 

Ето мой тест, като съм лимит към моето вътрешно IP, защото зад първия рутер, имам втори - етажът е голям и дори 1043 не може да го покрие. Та, за да не увисне втория, на моя съм му сложил 70MBits или нещо такова като ограничение. Торент клиентът играе от 7.9 до 8.3, като рядко пада на 7.9, през повечето време е 8.2.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...