Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

На коматевския възел в автоспринт или както се казва сега оня магазин има купища такива...Иначе винтове ако може по-добре.

То хубаво,но не съм в Пловдив :(  Ще карам без тая част известно време :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тествай 841 на Химика, ще останеш приятно изненадан! Рутерът си заслужава. Ако не ти трябва гигабитова връзка и USB, не се набутвай за 1043. И изобщо защо се тормози с Тенда и ДЛинк, форумджия си, пък не отвори да прочетеш или поне да питаш. Вместо да си цъкаш биричката, ти настройки правиш. Прегледах, че някакъв торент те мъчи. Махни рутера и тествай. Да не се окаже, че освен забиващ рутер има и друг проблем. А и поради що купуваш рутер точно от Техномаркет? Ми иди в Ера, поръчай от ЕМаг или Технополис...

 

Ето мой тест, като съм лимит към моето вътрешно IP, защото зад първия рутер, имам втори - етажът е голям и дори 1043 не може да го покрие. Та, за да не увисне втория, на моя съм му сложил 70MBits или нещо такова като ограничение. Торент клиентът играе от 7.9 до 8.3, като рядко пада на 7.9, през повечето време е 8.2.

Ами защото онзи ден точно имаха 10% отстъпка на всички видове рутери , те за това. А и не обичам да работя с кеш пари, за това си ползвам кредитната карта на Американ Експрес, която е международна, но в БГ не навсякъде може да я ползваш като разплащателно средство, щот нали ние сме извън Стветът.

Link to comment
Share on other sites

Ти за едната кредитна карта да идеш в ТМ и то за покупка от 40лв... Те го те, а ето и 841.

 

Той ми е близо до работата, за това. Чакай да видим дали не направих още по-голяма глупост, понеже не искаха да ми върнат парите (понеже в БГ е ясно, че "кръв повръщат пари не връщат") и се навих да платя още 65лв и взех този  Linksys дано да работи добре, довечера като се прибера ще тествам.

Link to comment
Share on other sites

Добре де...За къв бяс, ми обясни? Какво ти пречеше да си вземеш ТъпЛинк? Или се подлъга по гигабитовите портове?

Link to comment
Share on other sites

Добре де...За къв бяс, ми обясни? Какво ти пречеше да си вземеш ТъпЛинк? Или се подлъга по гигабитовите портове?

 

Не бе човек, нямат други, освен D-link и Linksys други нямат, а следващите на Linksys почваха от 240лв нагоре, нямах друго решение. Защо този няма ли да работи, похвалиха ми марката и до колкото съм чувал са доста добри.

Link to comment
Share on other sites

Не бе, и този не е лош, ама ако пак стане същия цирк, или си ограничи торентите или от доставчика ти правят пишки.

Link to comment
Share on other sites

Ще разберем довечера, те и те ще ми се обадят в 18.00ч да направим тест на трафика, но аз ще пусна торент и тогава ще им кажа да тестват скоростта.

Link to comment
Share on other sites

Е затова онлайн, хем не гледаш тъпи физиономии, хем и кат ти кефне, айде обратно и парата в джоба. Най-много една доставка да платиш.

Но все пак сме си в България де, винаги може да стане изпрингеч, даже и онлайн. А на връщането на стоки винаги стои субективния фактор, за пример съм връщал в Метро преди години уред за 500 лева и нямаше грам проблем, а имайте предвид, че в Метро грам клиентски пинизи не вървят, щото просто не си потребител. На късмет.

 

А в Англия съм връщал още 2000 г., като хич и не те питат що, направо - дай уреда - на ти парите. Е разбира се в нормален срок. И не онлайн покупки.

Просто нормална практика.

Link to comment
Share on other sites

Той ми е близо до работата, за това. Чакай да видим дали не направих още по-голяма глупост, понеже не искаха да ми върнат парите (понеже в БГ е ясно, че "кръв повръщат пари не връщат") и се навих да платя още 65лв и взех този  Linksys дано да работи добре, довечера като се прибера ще тествам.

:popcorn-and-drink-smiley-emotic  :popcorn-and-drink-smiley-emotic  :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли къде има магазин в който да преобладава предлагането на такива дреболии като флаш памети и sdкарти.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Technopolis ?!? Адроит ... Ера ... Вали .... но освен техното никой вече не работи от другите. Пази си касовия бон след покупката иначе не ти важи удължената гаранция (пример кингстън ;) )

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли къде има магазин в който да преобладава предлагането на такива дреболии като флаш памети и sdкарти.

Може да провериш и в търговски център Тракия на втория етаж. Имат нелош асортимент и работят до 20 ч.

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли къде има магазин в който да преобладава предлагането на такива дреболии като флаш памети и sdкарти.

 

Ако ти трябват евтини в Кауфланд в момента флашка или микро SD с адаптер са най-на далавера 16 GB за 9,99лв

Ееееееееее, разгеле. Скъпото си е скъпо и хубаво (за това хората са казали: "Който си има брада, си има и бръснач"), Linksys-а си каза думата, никакви грижи с торенти скорости и темподобни. 

Ето резултата:

 

811649.jpg

Link to comment
Share on other sites

4597838215.png

 

Това е втори рутер, който е 740 и е след 1043 с ограничение 60 за даун и 70 за ъп. Не ми се рови да го направя първи без ограничение, да видя дали ще изкара с 90.

Тествай пак, според мен, но дано да си си решил проблема.

Link to comment
Share on other sites

4597838215.png

 

Това е втори рутер, който е 740 и е след 1043 с ограничение 60 за даун и 70 за ъп. Не ми се рови да го направя първи без ограничение, да видя дали ще изкара с 90.

Тествай пак, според мен, но дано да си си решил проблема.

 

4597952546.png

 

с 1043 през кабел. 

 

Тествах стотина пъти вече, даже и при разговор с видео през HD камери не мърда. Ама аз съм си платил за 80/40 dw/up така, че даже съм с 1-ца нагоре. Рутера е бетон.

А какво ще кажете за това  :lol:

 

811652.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...