Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Utorrent си е ОК. Прави точно това, за което е настроен.

Повечето рутери са боклук... или по-скоро фърмуерите им.

 

Ами не мога да се съглася. С 1-10 торента може и да прави това за което е настроен. Сложи 600 торента, сийдвай 450 от тях и виж пак дали прави каквото трябва. Прави каквото си иска. Ако му сложиш торент 50-60ГБ с 300+ файла вътре, пак започва да си прави каквото си иска. Скоростта се качва до горе и после пада до 0. И така през 2 секунди.

 

В началото беше ОК. Сега не е.

 

Аз минах на qBittorrent. Да видим.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами не мога да се съглася. С 1-10 торента може и да прави това за което е настроен. Сложи 600 торента, сийдвай 450 от тях и виж пак дали прави каквото трябва. Прави каквото си иска. Ако му сложиш торент 50-60ГБ с 300+ файла вътре, пак започва да си прави каквото си иска. Скоростта се качва до горе и после пада до 0. И така през 2 секунди.

 

В началото беше ОК. Сега не е.

 

Аз минах на qBittorrent. Да видим.

 

При мен торентите не са 600 но са над 150 и тези номера ми ги върти, интересното е че директно с кабела си трае, та ме навежда на мисълта че има нещо с рутера, ще взема и аз да пробвам този gBittorrent

Link to comment
Share on other sites

 

Аз минах на qBittorrent. Да видим.

Поне не се осира и не задръства паметта (въпреки ограниченията) като микроторента.

Link to comment
Share on other sites

Не е проблема в рутера. Имах абсолютно същия проблем. Смених клиента и никакви ядове.

Link to comment
Share on other sites

qBittorrent ползвам и аз, след проблеми, изневиделица, с uTorrent. Мога да кажа, че qBittorrent e като uTorrent в началото - абсолютно лек и бърз клиент, никакви парчета.

Link to comment
Share on other sites

По-скапан рутер от първия линк никога не съм виждал в живота си. Никав обхват, над 6 потрбителя и забива... Кви ли не настройки, кви ли не простотии... Сори ама тия са тотална щета за домашен потрбител. Имаме познат админ във форума на тия микротийк... И той не можа да го накара да работи нормално... Седи си като паметник в офиса и вместо него по 12 потрбителя си ги носи едно смешно тп-линкче с 1 антена с мизерния си стоков фърм. Няма да казвам кви обяснения и носения на вода от 9 кладенци имаше от форумния админ как всичко било ок ама просто не работел и дропи нон стоп и забива. Не мерси.

 

Имах един подобен на описания от теб хем ужким по-високия клас - сам така и не успях да го настроя и после само проблеми ми правеше. В офиса бяхме с пърия - нямаше грижи а MacBook-a ми няма друга мрежа та само по wifi, телефоните на всички също. Не съм забелязал проблеми. Смених го с долния заради за да елиминирам 2 switch-a че ми правеха проблеми. Той пък друг кусур има - половината портове са на 100 mbps а не на 1000. Реших го като сложих на едната колежка машината на 100mbps - не се е оплакала че й е бавно, даже е доволна, защото преди тя беше през единия от забиващите суичове.

 

Utorrent си е ОК. Прави точно това, за което е настроен.

Повечето рутери са боклук... или по-скоро фърмуерите им.

 

Utorrent е пълен боклук. До един момент беше ок, после го напълниха с говна и лайна. Няма да ме учуди дори при внимателно инсталиране и махане на всичките свинщини, които ти предлага да ти инсталира, все пак да прави нещо и да ти закача реклами тук и там. Т.е. освен самите реклами вътре в него 

Link to comment
Share on other sites

Не съм имал подобни проблеми.

Единствено заради Hacked team се наложи да ползвам Tixati

 

http://www.theverge.com/2015/3/6/8161251/utorrents-secret-bitcoin-miner-adware-malware

 

http://www.extremetech.com/computing/200602-utorrent-accused-of-bundling-cryptocurrency-malware-with-popular-bittorrent-client

 

"yep - just did a clean install on a laptop with windows 8.1 - everything running fine - then I go to install uTorrent and now I've got this EpicScale B.S. on my system - I pay very close attention when installing freeware because of garbage apps that get lumped in with installation packages. There was never a warning about it - and it started throwing errors about "could not reach server" over and over again - no entry on the Uninstall programs page - had to use Ccleaner and ran adwcleaner as well - both found issues and removed it - the error messages have stopped. uTorrent should be ashamed for partnering with these idiots."

http://forum.utorrent.com/topic/95041-warning-epicscale-riskware-installed-with-latest-utorrent/

 

http://macosx.com/threads/utorrent-has-malware.323053/

Link to comment
Share on other sites

Между другото, на тема услуги - съм много свиреп потребител. Спре ли ми нета - ако ще и да съм цъкал игри до момента, звъня и давам зор. И ги заливам с техническа информация, за да си спестя глупостите от типа "светят ли мониторчетата" и "ама рестартирахте ли рутъра". Не ме вълнува грам кой в какво положение поставям. На персонала им се плаща именно за да отстранят проблемите ми. Не ме интересуват нито заплащането им, нито условията им на работа - това са техни проблеми, никой не ги е събирал насила. Аз си плащам определена сума и за нея искам определена услуга. Да, наясно съм, че не мога да очаквам 99.99% uptime, но и не приемам нещо от типа на "изчакай до утре" или "чети книги".

И да, позволявам си да съм такъв, именно защото знам аз какви усилия полагам нашите клиенти да имат услугите си 99,99% от времето, знам, че са ми звъняли колеги с проблеми по малките часове, често за глупости от страна на клиента. Ама в края на краищата който плаща поръчва музиката. Който не му харесва това статукво - да си намери друго поприще. Съпорта не е работа за всеки.

Link to comment
Share on other sites

Между другото, на тема услуги - съм много свиреп потребител. Спре ли ми нета - ако ще и да съм цъкал игри до момента, звъня и давам зор. И ги заливам с техническа информация, за да си спестя глупостите от типа "светят ли мониторчетата" и "ама рестартирахте ли рутъра". Не ме вълнува грам кой в какво положение поставям. На персонала им се плаща именно за да отстранят проблемите ми. Не ме интересуват нито заплащането им, нито условията им на работа - това са техни проблеми, никой не ги е събирал насила. Аз си плащам определена сума и за нея искам определена услуга. Да, наясно съм, че не мога да очаквам 99.99% uptime, но и не приемам нещо от типа на "изчакай до утре" или "чети книги".

И да, позволявам си да съм такъв, именно защото знам аз какви усилия полагам нашите клиенти да имат услугите си 99,99% от времето, знам, че са ми звъняли колеги с проблеми по малките часове, често за глупости от страна на клиента. Ама в края на краищата който плаща поръчва музиката. Който не му харесва това статукво - да си намери друго поприще. Съпорта не е работа за всеки.

+1

Link to comment
Share on other sites

И да, позволявам си да съм такъв, именно защото знам аз какви усилия полагам нашите клиенти да имат услугите си 99,99% от времето

 

Именно, ти знаеш. Но има хора, на които им обясняваш, че изгорял траф(или е наводнена шахта на БТК), в който случай всички са с вързани ръце - зависят от друг. И чакат, просто защото няма какво да се направи. Но въпреки всичко, те вдигат гири. А ако падне международния(както се беше случило с подводен кабел преди години) тогава пак ли доставчика е виновен? Или ЧЕЗ/ЕОН правят профилактика, която засяга всичко, пак ли доставчика е виновен? Защото съм имал и такива случаи - няма ток, ама иска интернет. С нормалните клиенти - добре. Ама дебилите кво ги правим?

Link to comment
Share on other sites

... Или ЧЕЗ/ЕОН правят профилактика, която засяга всичко, пак ли доставчика е виновен? Защото съм имал и такива случаи - няма ток, ама иска интернет. С нормалните клиенти - добре. Ама дебилите кво ги правим?

 

Естествено, че доставчикът е виновен.

На най-дебилните клиенти, които са се подсигурили с резервирано захранване какво им обяснявате?

Че не сте предвидили генератор ли?

 

 

m0n0wall_uptime_470_days.png

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Генераторите се подсигуряват тройно. Виж на Гармин продуктите, имаше нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

Генераторите се подсигуряват тройно.

А хилядите разпръснати от разни доставчици междинни устройства, оставени дори без UPS-и.

За тяхната работа кой носи отговорност?

 

Виж на Гармин продуктите, имаше нещо подобно.

Благодаря, оправих се с Google Maps
Link to comment
Share on other sites

Е тогава, ако клиентът се е подсигурил, трябва ли да му дреме за профилактиките на ЧЕЗ/ЕОН?

 

Дреме му не дреме, доставчикът не е виновен, че заради тях му изгаря техниката или не работи. Да - проблем е за доставчика, но не е негова вината. 

Link to comment
Share on other sites

Е как да не е негова. 

Ако техниката изгаря или не работи заради тях, означава, че доставчикът не е взел мерки да се подсигури. 

Link to comment
Share on other sites

НЕ! Ако изпатка цял траф и остави цял квартал без ток - ВИНОВНИ СА ЕВН! Ако съответно изгори техниката на интернет доставчик, то той има ПРОБЛЕМ, но не е ВИНОВЕН. Или викаш доставчиците да станат и енергоносители... И АЕЦ да си купят за всеки случай.... 

Link to comment
Share on other sites

Не ВИКАМ...

Само задавам простички въпроси:

 

Като изпатка трафа на квартала, да не би да спират стационарни и мобилни телефони и ADSL?
(Няма нужда да ми даваш за пример случките от миналата зима)

 

Как така едни доставчици на услуги могат да са ЕВН/ЕОН/ЧЕЗ-независими, а други НЕ?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Никой доставчик не е независим от тока. Ама НИКОЙ. 

 

Всъщност какво ли се подхващам като знам отсрещният какво представлява?!?!?!?  :Facepalm:

 

Все едно не съм писал... .

Link to comment
Share on other sites

Никой доставчик не е независим от тока. Ама НИКОЙ. 

 

Всъщност какво ли се подхващам като знам отсрещният какво представлява?!?!?!?  :Facepalm:

 

Все едно не съм писал... .

Има такива, които са зависими централно, но не и локално/квартално.

 

Свършиха ти аргументите ли?

Link to comment
Share on other sites

Именно, plameni, при мен зимата, имаше изпаткал траф. Тогава бях с UPS на който са ми CPE, рутер и телефон - не ми спря дори за секунда услугата, а ток нямаше никъде, дори в станцията на Кулбокс, която ми се пада почти отстреща. Тоест там има резервно захранване, което веднага вдига и не позволява дори за секунда да изключи техниката. А от станцията, до мен е само влакно през няколко муфи, тоест там няма нищо енергозависимо. Което показва, че може. Преди година, може би, EVN спираха тока през един блок, на който е шкафът на Blizoo, DCC и не знам кой беше още, май N3. Ta Blizoo пръста си не мръднаха, тоест зарязаха си клиените без услуги. DCC, докараха ГЕНЕРАТОР, с който около 5 часа чинно захранваха оборудването си и абонатите им не разбраха, че там има смяна на електромери и прочее простотии, а N3 май имат UPS в шкафа /ако е техен де/.

Вярно, тук са знаели и са предвидили от DCC примерно, ама Близу да знаят и да се правят на луди...

Link to comment
Share on other sites

 

Като изпатка трафа на квартала, да не би да спират стационарни и мобилни телефони и ADSL?

 

Ти наясно ли си как работят цифровите централи? И изобщо телефонните централи? За мобилното покритие да не говорим :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...