Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Младенски, това с 200 мегабита го забрави, поне за момента. Прекалено им е зле мрежата, за да ги покрие. Я имаш 120, я не. Да не кажа, че може и 100 да не видиш. В офиса ще ти кажат, че ще имаш и 300, но реално няма как да се случи, а и това им е работата в офисите. Поддържа се от стандарта, но не и от мрежата на Близу. Ако си доволен от LAN нета им, изобщо не се занимавай. Мрежата в 90% от града е леш и едва поддържа 50 /за коаксиалната говоря/. Те за тея 200, ще трябва да сменят трасе, а това не им се нрави, та после със съпорта всеки ден ще си говорите. Просто съвет.

 

Е та нали ако не получа 200MBps ще разваля договора, тази скорост достигат с модеми със стандарт Docsis 3.0 вчера в офиса им на "В. Апролов" тествах нета и беше 400/400 dw/up

Единствено ме притеснява 6-то MBps ъплоуд, има вероятност и да мина на 80/25 на Lan кабел, та след прочит на коментарите ви, доста се замислям.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е та нали ако не получа 200MBps ще разваля договора

В договора какво пише? "До 200 МВрs" или "гарантирани 200MBps"? Две коренно различни неща са..

Link to comment
Share on other sites

Е та нали ако не получа 200MBps ще разваля договора, тази скорост достигат с модеми със стандарт Docsis 3.0 вчера в офиса им на "В. Апролов" тествах нета и беше 400/400 dw/up

Единствено ме притеснява 6-то MBps ъплоуд, има вероятност и да мина на 80/25 на Lan кабел, та след прочит на коментарите ви, доста се замислям.

 

Тц, няма да можеш да го развалиш, защото тази скорост по договор не ти е гарантирана, а максимално достижима! Тоест и 100 да имаш, те пак си изпълняват договора, щото имаш нет, а това, че не е максималната по договор, не ги интересува. Тя е максимално достижима и НЕГАРАНТИРАНА!!! В офиса вероятно да си закарали оптика и си имат NOD, точно, за да клатят клиентите. Тоест връзката им е веднага след оптиката и скоростта ще я имаш. У вас - забрави. И що точно на Близу? В момента ги купуват МТел и я камилата, я камиларя. Нямаш ли Кулбокс, примерно? Или си пусни оптика от МТел и си харесай друг ТВ доставчик.

Link to comment
Share on other sites

Между другото Лъки е прав. Но ако ще минаваш към оптика на Мтел, задължително си провери покритието, не в магазин, а на съпортския телефон, и искай да е 100мбс, а ако мрежата го позволява - GPON, не PON. Още повече, че в Пловдив явно техниците си разбират от работата и като изграждат трасета и мрежи, го правят качествено - супер малко са оплакванията за технически затруднения от там, обикновено, ако има нещо, то е думнало цяло трасе или просто абоната е преебал кордата....

Link to comment
Share on other sites

Ами защото съм тяхен клиент от както бяха Евроком, и какво от това че ги купуват М-тел, нали ми препоръчвате същия.

Сега ще проверя офертите на двата, аз телевизия си имам, пълния пакет на Булсатком. Трябва ми само бърз нет.

Link to comment
Share on other sites

какво от това че ги купуват М-тел, нали ми препоръчвате същия.

Сега ще проверя офертите на двата, аз телевизия си имам

 

Не препоръчвам, съветвам. Ако гледаш офертите на Мтел в сайта, чети внимателно, че има една камара уловки...

Link to comment
Share on other sites

LANGAME

 

Прочетох, но нямат добра поддръжка, по добре да мина на лан 80/40 проверих преди малко ъплоуда бил 40 поне имат денонощна поддръжка и е за 25лв.

Не препоръчвам, съветвам. Ако гледаш офертите на Мтел в сайта, чети внимателно, че има една камара уловки...

 

Да, разгледах ги, доста извиват ръцете  :grin:

Link to comment
Share on other sites

...по добре да мина на лан 80/40 проверих преди малко ъплоуда бил 40 поне имат денонощна поддръжка и е за 25лв.

За 25 лв. по-добрата оферта не е ли оптика 100/100bg(50int) отново с 24-часова поддръжка?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Или за 9.90 50/50 Мегалан, пак оптика? Заеби тея UTP/FTP, Близалки и прочее. И каква им е денонощната поддръжка? Ако вечерта опатка суич, звъниш и ти пращат човек на следващия ден следобяд. Никаква поддръжка нямат, освен малоумни телефонисти/ки, които ти повтарят като папагали да рестартиш модема, рутера, хладилника и съдомиялната.

Link to comment
Share on other sites

То Мегалан е МТел вече, да. Специално за нет са бетон! И аз не ги долюбвам, но на бялото черно, няма как да кажа. Услугата им е отлична, съпорт няма нужда да търсиш. Трети вариант - оптика на Булсатком. Може и към на някой приятел/роднина абонамента да си пуснеш. Но оптика. Също е супер услугата им. Пак около 9-10лв. на месец за оптичен нет.

Link to comment
Share on other sites

Какви например?

Съжалявам, нямам право да разкривам. Просто четете по-внимателно. Лъки, не си много прав. Мрежата, изградена от Мегалан, наистина е бетон, но за съжаление тя е малък(вече) процент.

Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид оптиката ли? Да, за нея казах същото - супер малко технически проблеми имаме с нея.

Link to comment
Share on other sites

Каквото беше, беше, ето го резултата, 80Mbps download and 40Mbps upload и това за 19,99лв на месец. Със здраве да си го ползвам.

 

П.П. Обаче изникна още един въпрос, без рутера достига 80/40 а с него 60/40 рутера ли се е прецакал или иска някъкви други настройки?

 

811257.jpg

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Ще трябва да си купиш нов рутер. Сегашния кой модел е ?

 

 

Каквото беше, беше, ето го резултата, 80Mbps download and 40Mbps upload и това за 19,99лв на месец. Със здраве да си го ползвам.

 

П.П. Обаче изникна още един въпрос, без рутера достига 80/40 а с него 60/40 рутера ли се е прецакал или иска някъкви други настройки?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ти къде си точно в Ментел?

 

Специалист техническа поддръжка се водя. Иначе съм в София, в централния офис.

 

Ред. И SpeedTest НЕ е достоверен източник.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Торент - в никакъв случай. Някоя дистрибуция, колибка, някое ftp...Аз лично ползвам колибката.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...