Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Това сигурно е нет-а на Мърмот-а дето завива станиола :lol:

 

И познай кой е доставчика, кравичката милка  :laughing1:

Това беше доста офффтопик, приключвам със спама, проблема ми е разрешен благодарение на Linksys

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тествах стотина пъти вече, даже и при разговор с видео през HD камери не мърда. Ама аз съм си платил за 80/40 dw/up така, че даже съм с 1-ца нагоре. Рутера е бетон.

А какво ще кажете за това  :lol:

 

811652.jpg

 

 

Я му задай за тест точка извън Бг, да видим какво ще покаже?

http://www.speedtest.net/my-result/4598765043

 

Аз съм на 50/30. максимум. Не че нещо, ама все пак ;)

Link to comment
Share on other sites

Да ви имам проблемите.

 

Още ли не връщат парите в бг ако не харесаш стоката. Помня и аз ядох тоя чеп с един от 4те волана за компютър ама бая време мина от тогава.

Link to comment
Share on other sites

Как са цените за плочкаджийска работа? 4 квадрата плочки трябва да се сложат на един под. Някой да препоръчате за тая интервенция, както и за редене на паркет в една спалня. Трябва да стане другата или по-другата седмица, защото квартирантите ми напуснаха, трябва да освежа и да го пусна пак. Пък живяха там 4 години и иска да се освежи, да се смени това - онова...

Link to comment
Share on other sites

Фаянс в моента може да достигне и 17-18 лева квадрат за труд. Нормалното е към 15, а извън сезона може да намериш и за 10. В момента всички са вирнали носовете, защото имат работа и се правят на велики... Докато не сняг забръска и почнат да реват зимъска...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

За 4 квадрата няма да се пазаря за 20-30лв. отгоре. Откъде да купя тея плочки? Трябват ми по-евтини, но не и пето качество, дето не стават за нищо. Някакви лепила и т.н.?

Майсторът, който ми работи всичко е в Германия и ще се върне януари. На него му имам пълно доверие и всичко, което ми е правил е супер. Ама... гредичка...

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в ТЕД, минаваш през моята фирма и ползваш моите отстъпки - 18% на плочите, 30% на лепилата. После се виждаме да ми дадеш фактурата и да пием бира в Йегера. 

Link to comment
Share on other sites

А бе как се изключва Orca Screen Reader в Ubuntu???Ще ме побърка този четец.Пък и като е нова ОС за мен :notify:

П.С.И как да вляза в терминала?????

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

А бе как се изключва Orca Screen Reader в Ubuntu???Ще ме побърка този четец.Пък и като е нова ОС за мен :notify:

П.С.И как да вляза в терминала?????

Просто сприда се занимаваш с глупости и си инсталирай Win 10.

Link to comment
Share on other sites

Просто сприда се занимаваш с глупости и си инсталирай Win 10.

Това по-нататък ще го видя .Сега искам Линукс :))

Не ми отговори на въпросите.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

 

 

Не ми отговори на въпросите.

 

http://askubuntu.com/questions/278693/how-do-i-stop-orca-screen-reader

Това трябва да ти стане библия, щом ще чопкаш убунту. Конзолата я търси в системните инстументи на менюто или Ctrl+Alt+T.

Link to comment
Share on other sites

Някакъв начин да се мине ГТП без бележка за платен данък? Данъкът е платен, може да се провери. Колата се кара с пълномощно, но човекът, който я кара и е платил данъка, е загубил бележката. Човекът, от когото е пълномощното е извън страната... От данъчната служба могат да издадат дубликат само на собственика и моят познат е в цайтнот. От пунктовете за ГТП нямат ли връзка, да ги еВа?

Link to comment
Share on other sites

Аз се пробвах да мина скоро без платен данък и не успях. Накрая си го платих. Все още има пунктове където с една бутилка Джак може да се мине без... Ама много трудно и с познати.

Ако е платен за 6 месеца и отидеш да платиш за другите 6 би трябвало да ти дадат бележка, но само ако не е платен целия

Link to comment
Share on other sites

Някакъв начин да се мине ГТП без бележка за платен данък? Данъкът е платен, може да се провери. Колата се кара с пълномощно, но човекът, който я кара и е платил данъка, е загубил бележката. Човекът, от когото е пълномощното е извън страната... От данъчната служба могат да издадат дубликат само на собственика и моят познат е в цайтнот. От пунктовете за ГТП нямат ли връзка, да ги еВа?

 

трябва да имат по закон. но това е българия. няма толкова проста държава.

 

от години можеш да платиш данъка си по банков път, без да се налага да висиш по гишета и да си губиш времето. но на практика те лишават от това удобство, защото на ГТП-идиотите все още им се свидят двайсет лева на месец за интернет връзка, които на всичко отгоре няма те да плащат, а ще си ги калкулират в цената на услугата... а па да не говорим, че вече всички имат в джоба си смарт телефон с интернет, даже простите автомонтьори... ама това е положението - сто години назад и педесет вляво... 

 

все пак има и такива бели лястовици, които проверяват онлайн, но ще падне търсене докато ги откриеш.

всъщност ето я истинската причина ГТП пунктовете да отказват проврека онлайн за платен данък - ще спрат доходите от фалшиви бележки и платежни...

 

http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%8A%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0_l.a_i.541291_at.1.html

Link to comment
Share on other sites

Аз се пробвах да мина скоро без платен данък и не успях. Накрая си го платих. Все още има пунктове където с една бутилка Джак може да се мине без... Ама много трудно и с познати.

Ако е платен за 6 месеца и отидеш да платиш за другите 6 би трябвало да ти дадат бележка, но само ако не е платен целия

 

Той за цялата година е платен. Баси 20 и няколко лева е бил. Колата 70 магарета. Не знам как може такава тъпотия, честно. С пълномощното от Данъчната отказват да издадат дубликат. Педалска работа.

Link to comment
Share on other sites

Я му задай за тест точка извън Бг, да видим какво ще покаже?

Аз съм на 50/30. максимум. Не че нещо, ама все пак ;)

 

Доста добре мисля че се справя, даже след рутера!

 

Ротердам - Холандия

 

4604774697.png

 

New York CITY - USA

 

4604808635.png

 

Hong Kong - China

 

4604817430.png

 

Москва - Русия

 

4604824215.png

Той за цялата година е платен. Баси 20 и няколко лева е бил. Колата 70 магарета. Не знам как може такава тъпотия, честно. С пълномощното от Данъчната отказват да издадат дубликат. Педалска работа.

 

Ако имаш бележка за данъка от 2014г може да минеш без проблем в Кючука посока от Коматевския възел към затвора на кръстовището преди затвора в дясно след около 200м има сервиз. Беше нещо при бай ... Таньо , Даньо ли нещо си.

Link to comment
Share on other sites

Точно там са го върнали. До 1.07 можело с бележка от миналата година, след това от тази, поне за първите 6м.

 

Ееее, може аз минах април месец.

Link to comment
Share on other sites

трябва да имат по закон. но това е българия. няма толкова проста държава.

 

от години можеш да платиш данъка си по банков път, без да се налага да висиш по гишета и да си губиш времето. но на практика те лишават от това удобство, защото на ГТП-идиотите все още им се свидят двайсет лева на месец за интернет връзка, които на всичко отгоре няма те да плащат, а ще си ги калкулират в цената на услугата... а па да не говорим, че вече всички имат в джоба си смарт телефон с интернет, даже простите автомонтьори... ама това е положението - сто години назад и педесет вляво...

 

все пак има и такива бели лястовици, които проверяват онлайн, но ще падне търсене докато ги откриеш.

 

всъщност ето я истинската причина ГТП пунктовете да отказват проврека онлайн за платен данък - ще спрат доходите от фалшиви бележки и платежни...

 

http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%8A%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0_l.a_i.541291_at.1.html

Ще ме извиняваш много, но можеш да наречеш един автомонтьор всякак, но не и тъп. Не е нужно да си в ит бизнеса, за да си от хайлайфа. И другия път като омешеш маслото и водата, можеш да кажеш на "тъпанара" да ти оправи колата. Ама за такъв хубвец-умник като теб тука тарифата е 150 долара на час.
Link to comment
Share on other sites

Ще ме извиняваш много, но можеш да наречеш един автомонтьор всякак, но не и тъп. Не е нужно да си в ит бизнеса, за да си от хайлайфа. И другия път като омешеш маслото и водата, можеш да кажеш на "тъпанара" да ти оправи колата. Ама за такъв хубвец-умник като теб тука тарифата е 150 долара на час.

Лека му пръст на човека. Аз принципно уважавам хора, които имат "топките" да имат собствен бизнес ако ще и да е гаражче, в което да ремонтират коли. Принципно е леко "с трици ловим маймуни" подобен род бизнес, но пак е по-добре от това да си стои и да се води безработен. Аз може и да имам вродено недоверие към подобен род "майстори" но явно за всеки влак си има пътници.

 

От друга страна всеки си пати от лошите решения и в случая това е такова. Това че той се вписва в клишето за всезнаещия майстор, който ти казва какво й има на колата само като слуша как работи двигателя докато си говорите по телефона е друга тема...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...