Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти наясно ли си как работят цифровите централи? И изобщо телефонните централи? За мобилното покритие да не говорим :D

Ще те разочаровам... Напълно наясно съм...

Пускал съм ЦАТЦ с 2000 поста, част от националния номерационен план и покриваща площ от 2-3 квартала...

 

Именно, plameni...

Не на мен, на RaptoR го кажи...

Аз съм подсигурен по същия начин. Затова показах и UpTime-a

 

Тогава защо питаш?

Ти постави въпроса за поведението на дебилните клиенти, когато няма ток. Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Не ВИКАМ...

Само задавам простички въпроси:

 

Като изпатка трафа на квартала, да не би да спират стационарни и мобилни телефони и ADSL?

(Няма нужда да ми даваш за пример случките от миналата зима)

 

Как така едни доставчици на услуги могат да са ЕВН/ЕОН/ЧЕЗ-независими, а други НЕ?

Всичко зависи от договора ти и доброто желание на доставчика.

Готиният доставчик ще си остави 1 ден време за реакция, но ще се подсигури, че освен ако не стане сериозен инцидент в дейта центъра му то няма да се възползва от този 1 ден

Другият доставчик ще си ползва целият ден, всеки път когато се случи инцидент. А тъй като договорите ви не споменават годишен ъптайм на услугата, то нямате право да се оплаквате докато проблема се решава в рамките на 24 часа след репортването му :))

И тук вече си зависи от клиента да проуча кой какво предлага и кое ще е най-доброто за него :))

Link to comment
Share on other sites

 

И тук вече си зависи от клиента да проуча кой какво предлага и кое ще е най-доброто за него :))

Ето това няма как да го оспоря! 

 

Ред. И определено нямаше да съм услугите на Мтел, ако нямах някои служебни облаги.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Не е проблема в рутера. Имах абсолютно същия проблем. Смених клиента и никакви ядове.

 

Довечера като се прибера, ще сложа qBittorrent, само се чудя дали ще тръгнат старите торенти на него като ги заредя!?!??

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че ще трябва да ги зареждаш ръчно. Питай Ангел по-подробно, по спомени, той си беше играл повечко с този проблем...

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че ще трябва да ги зареждаш ръчно. Питай Ангел по-подробно, по спомени, той си беше играл повечко с този проблем...

 

Досега при преинсталация просто маркирвах всичките и ги влачих във уторента и те се проверяваха и започваха сийдването. Ще го пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Мхм. Просто болшинството са приели нета и тв-то за даденост. Любими са ми тия с въпроса в петък вечер - нямам тв и нет, кво да правя?!

На мен пък мацките които незнаеха как да си рестартират модема :D и падаше голяма зарибявка. Жалко, че тогава няма фейс.

Link to comment
Share on other sites

Досега при преинсталация просто маркирвах всичките и ги влачих във уторента и те се проверяваха и започваха сийдването. Ще го пробвам.

 

Ще се заредят, но трябва да им посочваш къде да се свалят. С uTorrent е същото. Всеки торент на ръка трябва да се насочи към там - където си го свалил първоначално.

Link to comment
Share on other sites

Пода в банята ни е малко крив и пералнята постоянно вибрира като се включи центрофугата. Опитах да я нивелирам неколкократно, но пак трепери малко или много, а с времето дори се размества.

1. Може ли проблема да е от друго, различно от нивелацията? Болтовете за транспортиране отзад са махнати, а все си мисля, че ако не бяха - нямаше да се върти барабана.

2. Гледах някъде в упътването, че има поставки, на които да се сложи уреда и те от своя страна да се нивелират по-прецизно. Не мога обаче да ги намеря по магазините. Някой да може да ми помогне? Да има отзиви?

Link to comment
Share on other sites

Ако не се лашка, а само се мести от вибрациите, едно парче балатум, под някой крак, ще ти свърши перфектна работа. Сложи го под този крак, който е най-развит - тоест навиваш го, и слагаш балатума, за да уплътни. Аз така реших моята, която малко по малко, беше беглец. Под задния десен крак се падна при мен и от тогава, не е мръднала - потриса си лекинко, но е 1600 оборота и много килограми, та няма как да е напълно мирна, освен ако не е между два шкафа - тогава нищо не може да я мръдне, щото няма накъде.

Link to comment
Share on other sites

...но е 1600 оборота и много килограми

И не ти ли излизат дрехите като сдъвкани, та после и сушилнята даже не може да ги изправи. Аз като си пускам тениските специално го правя на 700 оборота и натискам съседните копчета за лесно гладене и допълнителна вода при плакненето, че да не са толкова намачкани после. Всъщност така като си ги взема от сушилнята са си идеални като за носене...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм мързелив. Искам да натикам тениските си в пералнята, да метна едно "топче" с течен ариел вътре, после да ги извадя от там, да ги ръгна в сушилнята и после оттам каквото извадя да става за обличане, без да трябва нещо да се изпъва, глади, прави някакви други магии щото аз нито ги знам нито ми се занимава, а понякога предпочитам да не чакам жена ми да се оправи с това

Link to comment
Share on other sites

Пода в банята ни е малко крив и пералнята постоянно вибрира като се включи центрофугата. Опитах да я нивелирам неколкократно, но пак трепери малко или много, а с времето дори се размества.

 

1. Може ли проблема да е от друго, различно от нивелацията? Болтовете за транспортиране отзад са махнати, а все си мисля, че ако не бяха - нямаше да се върти барабана.

2. Гледах някъде в упътването, че има поставки, на които да се сложи уреда и те от своя страна да се нивелират по-прецизно. Не мога обаче да ги намеря по магазините. Някой да може да ми помогне? Да има отзиви?

Крачета за пералня антивибрационни

Link to comment
Share on other sites

И не ти ли излизат дрехите като сдъвкани, та после и сушилнята даже не може да ги изправи. Аз като си пускам тениските специално го правя на 700 оборота и натискам съседните копчета за лесно гладене и допълнителна вода при плакненето, че да не са толкова намачкани после. Всъщност така като си ги взема от сушилнята са си идеални като за носене...

 

Не, нямам такива проблеми. Има някакви истории в барабана, против намачкване.

 

Тези антивибрационни крачета ги купих и ги върнах. Никаква не я вършат, поне при мен.

Link to comment
Share on other sites

При мен свършиха работа противоплъзгащите подложки (стикери), които бяха в комплект с аксесоарите на пералнята.

Провери си нивелацията.

Най-добрият инструмент за проверка на нивелацията е голяма (най-голямата, която имаш) тава с мъничко вода... 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, аз сложих няколко слоя подложки за мебели, като кече или велур седи. Около 4мм са дебели, но се смачква под тежестта, та трябва да се поиграе малко. Но не мърда пералнята.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има изпробван бабешки илач за хроничен синузит ? В нета има рецепти на Дънов и Ванга някой да ги е изпробвал ? 

Link to comment
Share on other sites

Ще се заредят, но трябва да им посочваш къде да се свалят. С uTorrent е същото. Всеки торент на ръка трябва да се насочи към там - където си го свалил първоначално.

 

При мен всички торенти ми се свалят в една и съща директория, не ги променям, преди да ги заредя задавам директорията и готово.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...