Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Три страници спорове за вируси, а никой не спомена най-важното. Кой е най-популярния метод за атака на потребителската машина или коя е най-използваната широко-отворена врата, от която се влиза с взлом в машината ви? Скриптовия (JavaScript/Java/Flash/Silverlight) енджин на браузъра. За последните 10 години никога не съм влизал в интернет с нещо, на което да няма Mozilla Firefox с NoScript. Не ме интересува кой браузър бил по-лек, по-готЯн и т.н. Без NoScript не влизам в интернет. Да, сайтовете в повечето случаи изглеждат идиотски, а някои изобщо не се отварят, ако не се пипне тук-там в разрешаването на някой и друг загубен джаваскрипт, но така човек поне знае, че контрола е в негови ръце и какво точно иска да позволи и какво не. Разбира се за да е ефективна работата на NoScript плъгина, човек трябва да е наясно с доста тънкости на това как работи онлайн съдържанието, но идеални решения тип магическа пръчка няма. NoScript също си има трески за дялане - преди месец беше открита сериозна уязвимост, която за щастие бързо беше пачната, но така или иначе няма по-сигурен начин за ровене в интернет. Та така уважаеми, каквито и антивирусни да сложите, ако не схванете елементарния факт, че в 90% от случаите атаката минава през браузъра ви, който е настроен по подразбиране да изпълнява каквито си иска и от където си иска скриптове, то винаги ще се случва някой да реве по този повод.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е и като има такива скриптове, дай да откачим...

Най-чистата работа - едно PC, без връзка нет или външен диск, където е всичко важно. PC-то, което ползваме ежедневно - с малък диск, без риск за загуба на каквато и да е информация, различна от Favorites и история от браузъри и YouTube, примерно. Друго решение няма. А и винаги е добре да има архивче. Едно време си правех на CD-та през месец.

Link to comment
Share on other sites

Има начин за декриптиране на 2 варианта.

 

Едното е с приложение, другото е с един уебсайт. Всичко останало е загубена кауза.

 

А да ни светнеш какви са тези варианти... Ще сме благодарни.
Link to comment
Share on other sites

Е и като има такива скриптове, дай да откачим...

Най-чистата работа - едно PC, без връзка нет или външен диск, където е всичко важно. PC-то, което ползваме ежедневно - с малък диск, без риск за загуба на каквато и да е информация, различна от Favorites и история от браузъри и YouTube, примерно. Друго решение няма. А и винаги е добре да има архивче. Едно време си правех на CD-та през месец.

 

Не точно. Просто си качваш VMWare и си пускаш машина за браузване. Дори да се скапе, на нея няма важна информация, вдига се отново за минути. Да не говорим, че ако имаш SSD съспендването и резюма става за 2-3 секунди и е песен да се работи по този начин.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Не точно. Просто си качваш VMWare и си пускаш машина за браузване. Дори да се скапе, на нея няма важна информация, вдига се отново за минути. Да не говорим, че ако имаш SSD съспендването и резюма става за 2-3 секунди и е песен да се работи по този начин.

Този подход сме го коментирали много пъти като единственото разумно решение за всякякво браузване, изпълнение на съмнителен код, генератори на ключове и пр., но принципно използването му не означава, че трябва да си оставиш основната система незащитена, както и тази във виртуалната машина, макар и да не ти пука много за нея. ;)

Link to comment
Share on other sites

Кръстник и 2те неща, които казваш са подходящи само за хора като теб и мен...

Ами за съжаление е така, но то нищо не идва наготово на този свят.  :)

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, никой ли няма този проблем при 10-ката на wina това ужасно ме дразни влеза да си търся къде ми се е свалил филма и тъкмо съм го намерил, и хоп ме върне най-горе на папката, не е от мишката, става и като местя със стрелките надолу страницата, а в браузърите го няма този проблем, единствено в дяловете на дисковете и папките.

Link to comment
Share on other sites

Това се получи след като ъпгрейднах от 8.1 до 10 преди го нямаше този проблем. 

Май ще трябва да преинсталирам на чисто.

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми обясни как се търси спрямо gps координати .. вкарвам ги в няколко програми - sygic, igo, google maps и или излиза друго място, или не показва резултат  :nugget:

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми обясни как се търси спрямо gps координати .. вкарвам ги в няколко програми - sygic, igo, google maps и или излиза друго място, или не показва резултат  :nugget:

 

Дам. Аз ползвах ето това хау ту ;)

Link to comment
Share on other sites

А-а-а,тоест умират по-често,по-бързо или и двете заедно?

П.С. Май нов  SSD Samsung 850 EVO 120GB Sata III за 149 лв. е по-добър вариант.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

SSD само ново или на много, много тънка цена 2ра ръка и САМО за системна инсталация, в никакъв случай ценни данни на нея.

Link to comment
Share on other sites

А-а-а,тоест умират по-често,по-бързо или и двете заедно?

П.С. Май нов  SSD Samsung 850 EVO 120GB Sata III за 149 лв. е по-добър вариант.

Определено, не си струва риска за 39 лева, ползвай си пълната гаранция и така. 

Иначе ссд-тата ми станаха на по няколко години и нищо им няма вкъщи, но риска си го има :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, знам, че има доста начетени колеги тук, които са навътре в нещата с мрежите и интернета, та да задам няколко въпросчета.

 

Някой може ли да ми каже този рутер каква скорост поддържа през LAN Netgear WNR834Bv2 RangeMax   пише че поддържа до 270mbp/s ама това за WiFi ли е или за LAN, понеже ще минавам на 200 мегабита и искам да знам дали този рутер ще ми върши работа или ще трябва да взимам нов.

 

А и още един въпрос, защо след като съм на лан, а не с модем, ми казват (една нова пикла в офиса де) че не може повече от 80 мегабита на Lan да ми пуснат, като разбрах че кабел с 4 жила поддържа до 100 а кабел с 8 жила до 1 гигабит. Обаче в момента съм с 50 на 25 dw/up а ми казват че ще имам 200 на 6 dw/up 

Та кое е по-добре да мина на 80 мегабита на Lan или на 200 на 6 през модем, и ще ми се отрази ли на ъплоуда на торентите и пращането на файлове?

Ето полужението в момента:

 

810651.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

... та да задам няколко въпросчета.

 

 

 

Въпросния рутер поддържа безжичен N-стандарт до 300 Mb/s, тоест в непосредствена близост с лаптопа и при използване на два канала може и да достигне трансфер 270 Mb/s. В мануала обаче пише, че WAN и LAN са 100 мегабитови, което означава, че трансфер с подобна скорост е възможен само между две безжични устройства във вътрешната мрежа. И то при специални условия ;).

Действително, за гигабитова връзка по жица (LAN) се използват и четирите двойки, т.е. и осемте жички в кабела, докато по две двойки (4 жички) мрежата може да е само 100 мегабитова. Пиклата донякъде е познала, но скоростта по LAN може реално да достигне над 90 Mb/s. Не 100, защото част от пакетите пренесени данни служат само за комуникация между устройствата. По спомени някой беше тествал и ми се върти в главата максимум от 97 Мб/с.

Относно торентите, 25 Mb/s ъплоуд е много по-добре от 6 що се отнася до сийдването - ще ти възстановява коефициента по-бързо (ако това ти е важно), също и по-бързо ще изпращаш файлове. На практика 200/6 не ти носи особена полза, ако у вас жичната мрежа не е гигабитова, а и ъплоуда ще ти е по-слаб (както споменах по-горе).

П.П. И да, Атанас е прав. Като се говори за мегабити, ала-бала, се приемат теоретични идеални условия. На практика реалната скорост за обмен на данни и по-специално p2p си зависят от много фактори и няма гаранции.

П.П.П. Според мен използването на споменатия рутер обезсмисля тарифата 200/6. Отделно ползата от 200 Мb/s за даунлоуд е спорна и изисква гигабитов рутер и мрежа.

Последен едит: И Лъки е прав. Не се досетих, че иде реч за Близу. Едва ли ще успеят да си обновят мрежата в близките 2, може би 3 години.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

И още нещо относно торентите - това е абсолютно негарантирана услуга. Няма доставчик на този свят, който да ти гарантира тези скорости при торент услуга. Както и при wi-fi пренос.

Link to comment
Share on other sites

Младенски, това с 200 мегабита го забрави, поне за момента. Прекалено им е зле мрежата, за да ги покрие. Я имаш 120, я не. Да не кажа, че може и 100 да не видиш. В офиса ще ти кажат, че ще имаш и 300, но реално няма как да се случи, а и това им е работата в офисите. Поддържа се от стандарта, но не и от мрежата на Близу. Ако си доволен от LAN нета им, изобщо не се занимавай. Мрежата в 90% от града е леш и едва поддържа 50 /за коаксиалната говоря/. Те за тея 200, ще трябва да сменят трасе, а това не им се нрави, та после със съпорта всеки ден ще си говорите. Просто съвет.

Link to comment
Share on other sites

ssd и втора употреба... като се има предвид сравнително краткия живот на SSD-тата...

Не е точно така. Това важеше за първите ССД-та. Днешните само губят данни... след 10 дни липса на захранване :)

 

Иначе си карат доста време. Нямат грижи с времето на живот (т.е. броя цикли на четене и запис).

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...