Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Стават си торентите. С повечко сийдъри - 10.6-10.8MB/s зад рутер. С дистрибуция - пак около 11 се върти.

 

Рецепта за бананов шейк, без сладолед?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Или за 9.90 50/50 Мегалан, пак оптика? Заеби тея UTP/FTP, Близалки и прочее. И каква им е денонощната поддръжка? Ако вечерта опатка суич, звъниш и ти пращат човек на следващия ден следобяд. Никаква поддръжка нямат, освен малоумни телефонисти/ки, които ти повтарят като папагали да рестартиш модема, рутера, хладилника и съдомиялната.

Ако ми звъннеш в 3 сутринта с такава глупост... Ако ще Обама да си, пак ще те пратя за.... Хайвер ;). Нищо лично, нито заяждане. Поставям се на хората от другата страна на бариерата. И да, в 99,99 процента от случаите можеш да почакаш до следващи ден. Не всички са юзъри тип ДядоМраз :-)

 

Много мразя работата с клиенти.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Юзърите тип "ДядоМраз" ползват бекъп доставчик, щото имат мозък. А големите "бизнесмени", дето играят на борсата и вадят милиони, се стискат за нет и плащат 30лв негарантирана услуга на месец. И като им кажеш за гарантирана(започва от 400лв/месец) скачат до небето. Щото вадят много пари, нали...Ама пък при нея ти остраняват затруднението до 2 часа.

Link to comment
Share on other sites

Не ме е*е. Не си вадя хляба с това, ще изкарам някой и друг час. Гадно е, не отричам ама какво да се направи. Със сигурност няма да се подмазвам на гнома от другата страна на линията. Допълнително се ядосвам щото при мен клиента се има за Бог... И си го търси. Чакай малко бе, насран гъз(образно казано).

Link to comment
Share on other sites

Мхм. Просто болшинството са приели нета и тв-то за даденост. Любими са ми тия с въпроса в петък вечер - нямам тв и нет, кво да правя?! На един директно му казах да чете книги. 

 

Но реално погледнато, всички такива, дето уж си вадят хляба с интернет, се стискат за сериозна услуга или бекъп доставчик. Което показва колко некадърни бизнесмени са.

Link to comment
Share on other sites

Тва е щото имат много свободно време. Аз до ден днешен за 2.5 години ако имам 10 часа кабелна гледано, то на. Филми - да(свалени) ама телевизия някой друг път.(еле като знам, че HD пакета на всички телевизии е около 200 долара.)найш кога

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ще трябва да си купиш нов рутер. Сегашния кой модел е ?

 

Ето го рутера NETGEAR по принцип трябва да става, ама защо се килеши?

 

 

човек, сложи си Adblock Plus че като ти гледам браузера с тия реклами и ме хваща страх че ще цъкнеш някоя от тях

 

Така по-добре ли е?

 

811313.jpg

 

 

Ред. И SpeedTest НЕ е достоверен източник.

 

А, какво да се ползва, снощи пробвах един торент, с не много сийдъри но стигна до 9,6 Мб/с

 

П.П. Препоръчайте рутер който да върши работа тоест гигабитов на достъпна цена.

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Торент - в никакъв случай. Някоя дистрибуция, колибка, някое ftp...Аз лично ползвам колибката.

Link to comment
Share on other sites

 

Торент - в никакъв случай. Някоя дистрибуция, колибка, някое ftp...Аз лично ползвам колибката.

 

 

Ясно за колибката, ама какво е това, яде ли се пие ли се, дай нещо линк ала-бала.

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

За бананов шейк, моята лична рецепта е банан, мляко и мед (на око) в пасатора и бъркам.

 

Иначе и ftp-тата не са гарант за адекватна информация, понеже доста често ги shape-ват.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Мхм. Просто болшинството са приели нета и тв-то за даденост. Любими са ми тия с въпроса в петък вечер - нямам тв и нет, кво да правя?! На един директно му казах да чете книги. 

 

Но реално погледнато, всички такива, дето уж си вадят хляба с интернет, се стискат за сериозна услуга или бекъп доставчик. Което показва колко некадърни бизнесмени са.

 

Не всички. Имам познати с гарантирани услуги, но псевдо бизнесмените верно са с негарантирани при това дори не са на бизнес тарифите ами като домашни абонати, че по-евтино. 

 

Ето ТОЗИ рутер избрах, според вас става ли?

 

Ето ти един свестен рутер: http://reloadbg.com/product/373/

Ето един още по-свестен при това с по-добър обхват: http://reloadbg.com/product/395/

Link to comment
Share on other sites

По-скапан рутер от първия линк никога не съм виждал в живота си. Никав обхват, над 6 потрбителя и забива... Кви ли не настройки, кви ли не простотии... Сори ама тия са тотална щета за домашен потрбител. Имаме познат админ във форума на тия микротийк... И той не можа да го накара да работи нормално... Седи си като паметник в офиса и вместо него по 12 потрбителя си ги носи едно смешно тп-линкче с 1 антена с мизерния си стоков фърм.

Няма да казвам кви обяснения и носения на вода от 9 кладенци имаше от форумния админ как всичко било ок ама просто не работел и дропи нон стоп и забива.

 

Не мерси.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Абе Дедо, като му препоръчваш микротик рутер, прочете ли въпросите, които задава по-назад и мислиш ли, че ще му е комфортно да го настрои? Това го казвам с най-добри чувства и към теб, и към младенски.

Link to comment
Share on other sites

Ако ми звъннеш в 3 сутринта с такава глупост... Ако ще Обама да си, пак ще те пратя за.... Хайвер ;). Нищо лично, нито заяждане. Поставям се на хората от другата страна на бариерата. И да, в 99,99 процента от случаите можеш да почакаш до следващи ден. Не всички са юзъри тип ДядоМраз :-)

 

Много мразя работата с клиенти.

 

Това е положението - пише ли ми в договора денонощен съпорт - пише. Щом пише, търся си го като наследство. Вечер си цъкам за кеф и щом ми пише в договора денонощен съпорт и си плащам всичко по този договор - търся си като наследство. Вечер си почивам с компа и чат-пат ТВ - ако нямам услуга, ми пречи на разпускането. Затова избрах Кулбокс - няма прекъсване, няма простотии, няма изключени телефони на съпорта или рестартирайте всичко, що видите. И друго в договора с Кулбокс пише - отстраняване до 24 часа при по-голяма авария това. В договорите на Близу пише 3 или 5 дни по спомен. Тоест си връзват гащите, ако в петък спре, до понеделник може никой дане дойде спокойно.

Нета и ТВ са ми даденост, за която си плащам. Хич не ме интересува, че нещо е гръмнало, някой го мързи или пие бира с приятели. Те са ми го написали в договора, не аз. Толкова. Да не са искали да поддържат, да не са го написали. К'во толко' сложно има.

Link to comment
Share on other sites

Торент - в никакъв случай. Някоя дистрибуция, колибка, някое ftp...Аз лично ползвам колибката.

 

Обратното... 

Повечето сървъри (уеб и ftp) лимитират както скоростта на конекциите, така и максималния брой конекции от едно IP.

Точно торент с много сийдъри може да даде реална представа както за максималната скорост и натоварване на канала от доставчика, така и доколко рутерът е в състояние да издържи висока скорост и множество връзки. 

 

Едит:

Естествено, това важи, когато всичко по компютъра, с който се тества е наред.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Абе Дедо, като му препоръчваш микротик рутер, прочете ли въпросите, които задава по-назад и мислиш ли, че ще му е комфортно да го настрои? Това го казвам с най-добри чувства и към теб, и към младенски.

 

На мен кой знае какви настройки не ми трябват, настройвал (подкарвал) съм доста рутери. Обаче днес още един ми вади душата, тва технополис, техномаркет зора и тмподобни нямат нищо от това дето го пишат на сайта. И се пренудих да взема D-Link dir-657  за 53лв следващите Гигабитови почваха от 240лв нагоре.

Със тест програмата няма дерт, никъкъв вади си 81/41 dw/up обаче в момента който пусна да свалям филм с уторент стига до 9 и нещо и почва да пада скороста, и в този момент ми се отварят само една две страници всички други казват че няма връзка и нещо със DNS сървъра е проблем , в рутера има заредени DNS автоматично са се заредили, трябва ли да ги има или не. 

Когато поставя кабела директно в компа няма такъв проблем, явно е от рутера.

Ето грешката която ми вади а на спийдтеста пада на 1-2 Mbp/s

 

811319.jpg

 

Ето за тези DNS говоря така ли трябва да са заредени, или да ги няма.

 

811320.jpg

Пичуиии, я някой да дойде да ми настрои един от двата рутера, пък ракията филетата, луканките, бабеците, и салатата е от мен  :drunk:  :grin: па ако требе и жената ще прежаля  :lol:

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Utorrent е тотален боклук. Прави си каквото си иска. Намали му конекциите, защото може да ти убива рутера като ги навърже и затова да не можеш да отвориш друго.

Link to comment
Share on other sites

Искай си настройките от доставчика. DNS-те трябва да са публично достъпни. IP-то ти динамично или статично е? Ако е динамично - хич не се учудвай на днс-ите.

Link to comment
Share on other sites

Utorrent е тотален боклук. Прави си каквото си иска. Намали му конекциите, защото може да ти убива рутера като ги навърже и затова да не можеш да отвориш друго.

 

На колко да му ги намаля? Със Netgear-а нямаше такъв пробвем и да ми пада свалянето до 1 Mbp/s а рутера е гигабитов

 

Искай си настройките от доставчика. DNS-те трябва да са публично достъпни. IP-то ти динамично или статично е? Ако е динамично - хич не се учудвай на днс-ите.

 

Да с динамичен IP адрес съм.

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Utorrent е тотален боклук. Прави си каквото си иска.

Utorrent си е ОК. Прави точно това, за което е настроен.

Повечето рутери са боклук... или по-скоро фърмуерите им.

Link to comment
Share on other sites

Като начало махни цвъчката Use unicasting и пробвай така.

 

Същия проблем, тръгва да сваля бързо, и скороста почва да пада бавно надолу, и спира да отваря сайтовете, като стопирам торента, веднага се оправя. Без рутера този проблем го няма.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...