Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Или минавате на някакъв по-приемлив линукс. Сега пробвах да отворя файловете, които Галя ми прати - съдържанието е криптирано, и явно оригиналните файлове са затрити. Като се махне шантавото разширение, се виждат нормално файловете, но зарежда само криптирано съдържание при текстовите, а при мултимедийните бие грешка за повреден файл....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тогава си форматираш дисковете и си слагаш един нов win и така, по-често бекъпи на важната информация!

И м/у другото, най простичката безплатна антивирусна ги лови, примерно Панда фрии, кове ги на място.

Link to comment
Share on other sites

И м/у другото, най простичката безплатна антивирусна ги лови, примерно Панда фрии, кове ги на място.

Дооообре. :)

Лови ги ама друг път.

 

Тая инфекция е активна от 2013 година. От тогава знаеш ли колко пъти се промени? Има начин за декрипъиране на 2 варианта.

 

Едното е с приложение, другото е с един уебсайт. Всичко останало е загубена кауза.

 

Shadow Copy-то работеше при първите варианти. Вече не работи. Инфекцията не върви сама, а на всичкото отгоре трепе и System Restore-а.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ми като работят с админ акаунти.... тва е като да караш 1000 кубиков матор с каска тип пръчово мъдо или направо без нея.

И това няма значение. Някои рууткити си взимат самички elevated administrator права и си се инсталират. По-сигурно е да се работи с ограничен потребител, но не е гаранция.

 

Даже става още по-зле,защото през ограничения акаунт можеш напълно да забравиш за махане, а има инфекции, които те заклюват извън останалите акаунти и си ограничен само до инфектирания.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

 

Или минавате на някакъв по-приемлив линукс....
То май това остава най-сигурното решение за момента...За обикновен "домашен" потребител е напълно достатъчно едно Убунту или Минт.На лаптопа на майка ми и инсталирахме Убунту вече втора година не успява да го строши а е антиюзър във всяко отношение :P
Link to comment
Share on other sites

 

Attention Please!

>All Phone accessories are high quality OEM,NOT original!!!!

>The Phone's IMEI/Serial Number Can't Be Checked on the website.
>All models are factory unlocked refurbished condition(The refurbished means:http://www.aliexpress.com/store/product/Refurbished.html)
Link to comment
Share on other sites

И това няма значение. Някои рууткити си взимат самички elevated administrator права и си се инсталират. По-сигурно е да се работи с ограничен потребител, но не е гаранция.

 

Даже става още по-зле,защото през ограничения акаунт можеш напълно да забравиш за махане, а има инфекции, които те заклюват извън останалите акаунти и си ограничен само до инфектирания.

Не съм съгласен. Не ми се влиза в 3 страници обяснения защо не е точно така.

Само ще отбележа, че за Линукс също има доста вируси.

Link to comment
Share on other sites

 

Да, два дисплея за HTC Desire500 и двата въобще не запалиха, 1 месец разправии, върнах ги за моя сметка, и така и не ми върнаха парите.

 

П.П. Там повече никога, изгорях с 48$

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен. Не ми се влиза в 3 страници обяснения защо не е точно така.

Само ще отбележа, че за Линукс също има доста вируси.

На мен също не ми се влиза в обяснения, но през последните 5 години по цял ден, всеки ден се занимавам с вируси и малуер, изчистил съм на ръка хиляди компютри с различни инфекции, антивитусни програми и настройки. Говоря единствено от опит, не спекулирам. CTB Locker-а/Cryptowall и всичките им варианти за последните 2 години са ми пределно ясни. Всяка върви с различен набор допълнителни инфекции, които още повече усложняват премахването на основната.

Link to comment
Share on other sites

... изчистил съм на ръка хиляди компютри с различни инфекции, антивитусни програми и настройки. Говоря единствено от опит, не спекулирам.....

Не се опитвам да те подценявам !

Но този цитат показва, че предимно си работил с потребителски компютри с "Администратори" за основен потребител. :beer:

Link to comment
Share on other sites

а най-лошото е че каквото и да му чистите и защитавате на user-a ... той пак ще намери начин да "оправи всичко" и после "нищо не съм барал както си работеше и .... " 

Link to comment
Share on other sites

Не се опитвам да те подценявам !

Но този цитат показва, че предимно си работил с потребителски компютри с "Администратори" за основен потребител. :beer:

Ами именно. Точно там се виждат всичките аномалии и варианти. Не искам да ти обяснявам какво се случва ако компютъра е служебен и е част от домейн и/или има разни настроени PowerUser-и вместо Администратор. В същото време администратора на мрежата не може да го изчисти без да преинсталира.

 

Домашен потребител не винаги е аналог на лаик. Ти също си домашен потребител. Дори и на домашен потребител пак може да се види резултата от инфекциите.

Link to comment
Share on other sites

Жена ми.

 

Една от покупките ѝ, която не дойде, отвори диспут и продавача заяви, че е пристигнала и самия сайт реши в негова полза. Аз лично от там и изолирбанд няма да си взема.

Иначе средно 20% от покупките ѝ от там не пристигнаха. И една от въпросните ни ощети...

Link to comment
Share on other sites

Редовно пазаря от алито, всичко пристига до две седмици, само една пратка ми се забави месец. Аз обаче купувам само дребни неща, дори да изгоря ще е дребна сума. Имах една счупена стока , китаеца се дърпа, не се договорихме, но арбитъра реши в моя полза и ми върнаха парите.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

gearbest . com

 

някой ползвал ли ги е тез, че смятам да им наредя към 100на долара за разни джаджи и уж изглежда ок сайта, уж xiaomi ма пратиха там за поръчка ама де да знам... някой с реални поръчки от там дето да са дошли?

Link to comment
Share on other sites

gearbest . com

 

някой ползвал ли ги е тез, че смятам да им наредя към 100на долара за разни джаджи и уж изглежда ок сайта, уж xiaomi ма пратиха там за поръчка ама де да знам... някой с реални поръчки от там дето да са дошли?

Чакам в момента едни mp3-ки като дойдат ще ти кажа :)

Гледах че има доста евтини хеликоптерчета дали ще са читави според вас или след 1-2 полета ще са брак?

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...