Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Че защо? Какво му е? Той така и така цикъл не е приключвал, а и не мисля, че регенераторът изобщо успя да постигне нещо.... На мен не ми е нужен толкова да работи, колкото да имам достъп до дяловете, за да извадя някои неща... И определено това ми е последният диск Сийгейт... Приключих с тях. 

 

Да мина после да ти го оставя?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ми ако е бил яко износен вече сигурно си го довършил ... ако имаш път към офиса го метни някой път да видим дали нещо ще се изкара.

Link to comment
Share on other sites

Няма нито един изтрит файл, 98 % от файловете са криптирани. И снимки, и филми, и документи.

 

Абе изобщо работата е многооооооо в гъза.

Снимките и филмите не ме интересуват, ама всичко от университета и от училище...

:) явно не разбираш какво съм писал. Та да обясня - начина на криптиране е следния:

вируса взима оригиналния файла, криптира данните, записва го като нов файл с ново разширение ( ако е бил 1.doc, става 1.doc.albala)

и тогава изтрива стария оригинален файл с некриптираните данни.

 

.. а ти си пишеш "Няма нито един изтрит файл, 98 % от файловете са криптирани...."

ама не е баш тъй работата.... виж предишния ми пост.

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Т.е. файловете, тези 98 % са ми подменени с file type 57XPT (нещо от този тип беше). Не са вече Док, Ави, Джпег.

Правилно ли разбирам?

Нали ти е ясно, че не съм супер навътре с въпросните неща? И сега ми е само до сарказъм. Така че благодаря за обяснението.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

:) явно не разбираш какво съм писал. Та да обясня - начина на криптиране е следния:

вируса взима оригиналния файла, криптира данните, записва го като нов файл с ново разширение ( ако е бил 1.doc, става 1.doc.albala)

и тогава изтрива стария оригинален файл с некриптираните данни.

 

.. а ти си пишеш "Няма нито един изтрит файл, 98 % от файловете са криптирани...."

ама не е баш тъй работата.... виж предишния ми пост.

 

 

Ами то и аз не го разбрах първоначално какво искаш да кажеш. Пишеш, че има програма за възстановяване, но каква точно и за какво тогава не ми стана ясно. Доколкото разбирам, ако са изтрити да ги възстановя, което на времето бях пробвал за директория ама и там не постигнах особен успех. Уж бяха технология на НАСА, ама ако била изтрита направо директорията не бачкало...

 

Както и горе писах, казваш има криптиращи ключове или подобно, аз лично такива не откривам. Ще съм ти благодарен, ако ми помогнеш с такъв. Излизат ми само програми за чистене на вируса, който от писаното горе май така иначе съм изтрил.

Link to comment
Share on other sites

Малкия е гледал Кутийковците (Boxtrolls) и сега мрънка да му намеря един голям кашон... някой да има идея откъде да намеря такова нещо? Не, Офис 1 не продават толкова големи кашони.

Link to comment
Share on other sites

Не съм писал със сарказъм - явно грешно сте ме разбрали.

Няма как да ти кажа коя точно програма "евентуално" би ти свършила работа като нямам достъп до файловете и до "инструкцията за плащане" към тях.

Без да се обиждаш - но от написаното досега и от вас двамата - няма как сами да се оправите. Просто тази работа не е клик и рън дъ програм.

А от описаното от потърпевшия "досега направено" е безпредметно да се правят допълнителни опити.

За друг път да знаете - ако пак 'хванете' нещо подобо - ВЕДНАГА спирате компютъра от тока - хардуерно изключване, не пред "shut down" и го носите на компетенетен професионалист.

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти още веднъж за помощта, никога не съм знаел че има подобни вируси. Знам, че могат да ти източат компа, ама чак а ми криптират файловете не знаех. Уча се цял живот, няма човек да знае всичко....

Link to comment
Share on other sites

Ако и на мен ми каже някой ще черпя... Нищо по различено от години насам, описах по горе...

Link to comment
Share on other sites

Чета че тая гадост се разпространява като фалшив ъдтейт на флаш...Изобщо май все повече съм щастлив че важната машина ми е под линукс...Споменават се и плащания с биткойн-и,още ли има доволни че тая "валута" е извън регулациите :/

Link to comment
Share on other sites

Защо като си пусна климатика вкъщи понякога има леко странна миризма която повечето пъти е за 1-2 минути, само веднъж остана за по-дълго? Филтрите му ги почистих преди седмица две в банята и си бяха сравнително чисти...

Link to comment
Share on other sites

В питата и турбината има влага/мухъл... Гадно е, ама...

 

По проблема на jozo с компа - такива лайна има в Марица, Блиц, Пик и подобните им... Както и в дата.бг и разни сайтове за музика и текстове. А да и в Скайп!!!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

В Скайп не влизам сигурно от поне 3 години, да не е повече, другите сайтове също не ги ползвам, само Пловдив 24 ама от компа на работа. Там обаче хич нищо му няма....

Link to comment
Share on other sites

И у фейса има.

 

Общо взето... Гориш и тва е. Клиенти при нас лъгаха 2дни че просото бил бавен компа нямали време да го донесат... Носят го, включва и всичко е криптирано. Накрая си казаха, че китаец им пратил "оферта" по скайп... и тоталише.

Link to comment
Share on other sites

Защо като си пусна климатика вкъщи понякога има леко странна миризма която повечето пъти е за 1-2 минути, само веднъж остана за по-дълго? Филтрите му ги почистих преди седмица две в банята и си бяха сравнително чисти...

Зашото преди спиране е хубаво за 10-тина 15 секунди да се издуха охладения въздух с Heat или Dry...и в колите е същото, 100-тина метра преди да паркирам като натисна ECO и при тръгване няма миризми.

Малкия е гледал Кутийковците (Boxtrolls) и сега мрънка да му намеря един голям кашон... някой да има идея откъде да намеря такова нещо? Не, Офис 1 не продават толкова големи кашони.

Някой дето скоро се е сдобил с пералня.

Не съм писал със сарказъм - явно грешно сте ме разбрали.

Няма как да ти кажа коя точно програма "евентуално" би ти свършила работа като нямам достъп до файловете и до "инструкцията за плащане" към тях.

Без да се обиждаш - но от написаното досега и от вас двамата - няма как сами да се оправите. Просто тази работа не е клик и рън дъ програм.

А от описаното от потърпевшия "досега направено" е безпредметно да се правят допълнителни опити.

За друг път да знаете - ако пак 'хванете' нещо подобо - ВЕДНАГА спирате компютъра от тока - хардуерно изключване, не пред "shut down" и го носите на компетенетен професионалист.

Скоро криманилистите ще разплетят(надявам се) източване на информацията ми  през рутър или др. метод и ще споделя какво ,как и защо .

Edited by maistor
Link to comment
Share on other sites

jozo, Галя, я пишете малко по-подробно, щото при нас имаше вълна от такива гадове, които освен, че криптират, мажеха и dns-и на рутери и праскаха някакво пренасочване, към различни сайтове, най-често с някакво даунлоадване на файлове без да пита. 

Link to comment
Share on other sites

Ако System Restore ви е било включено преди заразяването, имате голяма възможност да си върнете файловете с така нареченото "Shadow Volume Copies". За целта ще ви е нужна програмката: Shadow Explorer

Link to comment
Share on other sites

osaka ch-14-lbp на дистанционното има едно копче H.P. Като го натисна, едни чертички пред външната температура светват.

 

1a6ca2ffe6502ef3.jpg

 

До колкото разбрах те показват натовареността на компресора. Но, ако не натисна това копче H.P. чертите никакви ги няма. Някой да има идея за какво е въпросното копче?

А и компресора нещо почти не включва и климатика духа като на вентилатор през повечето време. Предполагам е за зареждане... ?

Link to comment
Share on other sites

Някой дето скоро се е сдобил с пералня.

Оправих се :) Намерих една кутия не знам от какво - горе-долу с размерите на кутия от обувки (може би леко по-голяма) и успях да му изрежа дупки за ръцете. Гърба му естествено е открит ама той не го вижда и беше на върха на щастието като се "облече" в кашона :)

 

11010293_10204437036342153_8071916175227

Link to comment
Share on other sites

Ако System Restore ви е било включено преди заразяването, имате голяма възможност да си върнете файловете с така нареченото "Shadow Volume Copies". За целта ще ви е нужна програмката: Shadow Explorer

И това го ползвах, нищо ама нищо, вероятноста да ви помогне клони към 0,01% когато вируса криптира фаловете той изтрива оригиналите тотално, като Shift+Dell (както колегата погоре обясни, веднага мастер-шалтер, за да не успее да ги изтрие всичките, но това е ако сте в момента на компа и усетите, че нещо става с файловете, иначе след няколко минути "Astalavista") така че, по-голямата вероятност ако толкова сте назор да си платите, макар че и там е 50/50% особено ако се осъмнят, че не си надежден платец.

И през wi-fi ли не го вижда?

 

Ред. По дефолт мрежата се казва тенда.

 

Тръгна бе, ама с много мъки, хич не ми дойде на акъла, че когато е през Wifi се клонира мака на безжичната лан карта, чак след като и промених настройките и ръчно и зададох мака на лана на дъното и нета протече  :punk

Link to comment
Share on other sites

Оправих се :) Намерих една кутия не знам от какво - горе-долу с размерите на кутия от обувки (може би леко по-голяма) и успях да му изрежа дупки за ръцете. Гърба му естествено е открит ама той не го вижда и беше на върха на щастието като се "облече" в кашона :)

 

11010293_10204437036342153_8071916175227

 

Ако имаш близо до вас денонощен магазин за цигари, попитай за мастербокс, имат, като го гледам малкия точно ще се побере в него :)

 

И това го ползвах, нищо ама нищо, вероятноста да ви помогне клони към 0,01% когато вируса криптира фаловете той изтрива оригиналите тотално, като Shift+Dell (както колегата погоре обясни, веднага мастер-шалтер, за да не успее да ги изтрие всичките, но това е ако сте в момента на компа и усетите, че нещо става с файловете, иначе след няколко минути "Astalavista") така че, по-голямата вероятност ако толкова сте назор да си платите, макар че и там е 50/50% особено ако се осъмнят, че не си надежден платец.

 

Тръгна бе, ама с много мъки, хич не ми дойде на акъла, че когато е през Wifi се клонира мака на безжичната лан карта, чак след като и промених настройките и ръчно и зададох мака на лана на дъното и нета протече  :punk

 

Прав си, но има моменти, когато този вирус не трие shadow копията

Link to comment
Share on other sites

Прав си, но има моменти, когато този вирус не трие shadow копията

 

Може и да има, но с този който се борих почти 10-тина дни беше омазал всичко.

Link to comment
Share on other sites

Да и тоя Шадоу не помогна, в дяла с файловете вади дупка.....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...