Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Има ли начин да се оправи амортисьора на офис стол ако изпуска?

Да. Сменя се с нов.

 

И понеже аз мразя да се занимавам с неща, дето не са ми работа - отидох при човека дето продава столове точно срещу мола - Б-Мебел ли как беше и той ми го смени за няма и 100тина лв с труда (даже да не беше под 50... не помня... предполагам на по-евтините столове ще е по-тънко)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой да знае, къде има Яйца-Киндер по-на сметка?

Към 25-30 парчета ще бодна, в Метро още не съм ходил, но нещо напоследък не са им готини цените, като преди и затова друго място от някой препатил, ако има може да каже.

Link to comment
Share on other sites

Бойлера издава странен звук при пускане на вода, но най-вече когато в него има много топла вода. Звука е все едно... от въздух по тръбите и трае 2-4 секунди. Как подяволите се обезвъздушава бойлера? Това нестава ли от самосебе си, когато се пуска водата?

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да препоръчате програма за обработка на видео? До момента използвам WIn Movie Maker, но от към ефекти и тем подобни е много в г*за. 

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да препоръчате програма за обработка на видео? До момента използвам WIn Movie Maker, но от към ефекти и тем подобни е много в г*за. 

 

 

http://www.sonycreativesoftware.com/vegassoftware

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже с този ЛАН кабел може ли да се свърже рутер към компютър и да тръгне нета?

Защото снощи се изнервих тотално.

 

809574.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали ми се струва , но десния конектор зелената жичка я виждам на 4-то място , а на левия конектор е на 3-то място . Може и да се заблуждавам от снимката . 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали ми се струва , но десния конектор зелената жичка я виждам на 4-то място , а на левия конектор е на 3-то място . Може и да се заблуждавам от снимката . 

 

Не, и на двете места е на 3-ти конектор, ама защо са само 4 жички, как ще се осъществи връзката?

Link to comment
Share on other sites

Според това, което пише в тоя ПДФ, кабела на снимката е правилен и може да осъществи 100МБИТ връзка без проблем. Няма значение дали е кръстосан или не. Модерните мрежови устройства си ги обръщат както трябва, за да осъществят сигнала.

Link to comment
Share on other sites

Според това, което пише в тоя ПДФ, кабела на снимката е правилен и може да осъществи 100МБИТ връзка без проблем. Няма значение дали е кръстосан или не. Модерните мрежови устройства си ги обръщат както трябва, за да осъществят сигнала.

 

Да, и аз открих това на едно две места, обаче нъц, с този кабел въобще не се вижда рутера. Вчера майка ми си е купила за в къщи ТОЗИ модел и вътре е въпросния кабел, включва се към лаптоп Toshiba stellite L500D за да се клонира мак адреса и нищо, даже и инсталационния му диск тръгва да го търси и не го открива.

Link to comment
Share on other sites

Оф, баси, Тенда! Тва е такова долно животно.... Тествай кабела между два компа. Ако се виждат, се пробвай без клониране на мака, ако доставчика ти няма мак-рестрикции. И пробвай през wi-fi дали се вижда коректно рутера, виж wan - секцията какво си настроил като хората и дали не си объркал нещо в настройките на лан-а....

 

P.S. Ако си към Ментел, направо включи рутера и ми пиши :D

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Надали е от кабела. Като гледам си е стандартен, само че за 100 мегабита връзка, а не за гигабитова такава, което не му пречи да работи. Пиши на кой доставчик си? Като включиш кабела в рутера и компа, портовете светват ли? Съответният порт на рутера и диодчетата на мрежовата карта?

Link to comment
Share on other sites

Да, и аз открих това на едно две места, обаче нъц, с този кабел въобще не се вижда рутера. Вчера майка ми си е купила за в къщи ТОЗИ модел и вътре е въпросния кабел, включва се към лаптоп Toshiba stellite L500D за да се клонира мак адреса и нищо, даже и инсталационния му диск тръгва да го търси и не го открива.

Спри вифито на лаптопа, да остане активен само LAN интерфейса.

 

Колкото до Tenda, видял съм и добро - W302R - тоя евтин и непретенциозен рутер работи като куче, а по "далекобойност" слага всичко живо в малкия си джЕб.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Оф, баси, Тенда! Тва е такова долно животно.... Тествай кабела между два компа. Ако се виждат, се пробвай без клониране на мака, ако доставчика ти няма мак-рестрикции. И пробвай през wi-fi дали се вижда коректно рутера, виж wan - секцията какво си настроил като хората и дали не си объркал нещо в настройките на лан-а....

 

P.S. Ако си към Ментел, направо включи рутера и ми пиши :D

Не съм, към местна кабеларка съм, с доста добър нет, просто проблема е че компа не вижда рутера, те това е

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

ТЕНДА .... Техника със собствено мислене като видеорегистратора ми.... Рестартирай от тока и тръгва, като хлъцне - пак от тока и така, докато не ти писне и не го праснеш у дувара....  

Link to comment
Share on other sites

 компа не вижда рутера, те това е

И през wi-fi ли не го вижда?

 

Ред. По дефолт мрежата се казва тенда.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Направо идете и сменете рутера, ако питаш ме. Казвате, че блокира през 2 часа, не се трае и от оператора са в казали да си вземете TP-Link. Ако има разлика 2-3-5лв. я доплати и не се занимавай с глуспости. И най-евтиния TP-Link 740N е по-добър от тази... грешка.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, ще пробваме с нормален кабел и тогава. Той въобще не е тръгвал, закупен е в петък. Чисто нов.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, ще пробваме с нормален кабел и тогава. Той въобще не е тръгвал, закупен е в петък. Чисто нов.

Какво значи въобще не тръгва?като го включиш в тока свете ли нещо по него? Ако свети, дотук добре. Като свържеш лаптопа с кабела, трябва поне един от порт да светне. Ако и това е ок, значи стигаме до настройките.

 

Някой да разбира от перални - смяна на лагери? Че тука една звезда ми взе здравето.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

За смяна на лагери на пералня... от 50-60 до 200-220 лв. Всъщност може и да станат доста повече, предвид, че има лагерни комплекти и от по 90 евро. И ако трябва и кръстачка да се сменя...

Link to comment
Share on other sites

Какво значи въобще не тръгва?като го включиш в тока свете ли нещо по него? Ако свети, дотук добре. Като свържеш лаптопа с кабела, трябва поне един от порт да светне. Ако и това е ок, значи стигаме до настройките.

 

Явно е че ще се връща, като за светкане светка, само с един LAN порт е и един WAN. Когато го вържеш с кабела и избереш 192.168.0.1 мисли, мисли и казва че няма такава страница. Днес обаче го пробваха с WiFi (настройвам го от разтояние с видеовръзка по скайп на телефон) и по този начин го видя, влезнахме с паролата, променихме SSID и паролата на Wifi клонирахме мак адреса, който проверихме за по сигурно и през командния прозорец с ipconfig/all да същия е дадохме ОК след това рестарт и казва че няма интернет връзка и това си е. Ще се връща, аз друго решение не виждам.

 

П.П. Не вярвам, че някъкви други настройки са важни за да потече нета, не настройвам за севте рутери. Ако имате някакви други идеи... 

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

За смяна на лагери на пералня... от 50-60 до 200-220 лв. Всъщност може и да станат доста повече, предвид, че има лагерни комплекти и от по 90 евро. И ако трябва и кръстачка да се сменя...

Аз гадната звезда немога да отвия иначе... Даже счупих един лимбус ли е, кво е...

 

Младенски: кой е доставчика? Като се закачи за рутера, тпй по dhcp ли си взима настройкте? Ако да и си ги е взел (на статус на рутера трябва да се виждат), би трябвало да си в играта. А без рутер, имаш ли интернет? Кабела направо в лаптопа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...