Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой в IT средите, работещ или работил като сис. админ да може да ме ориентира колко горе-долу е добра заплата за тази длъжност (нетна)? Говорим за Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой в IT средите, работещ или работил като сис. админ да може да ме ориентира колко горе-долу е добра заплата за тази длъжност (нетна)? Говорим за Пловдив.

От 500 до 2500 лв. според фирмата и собствениците :) , разбира се има и за повече.

Link to comment
Share on other sites

Някой дето може да хваща ефирна телевизия да ми каже хваща ли News7, че от снощи имам само празен екран - ресканирах мултиплекса, но без ефект.

Link to comment
Share on other sites

Някой дето може да хваща ефирна телевизия да ми каже хваща ли News7, че от снощи имам само празен екран - ресканирах мултиплекса, но без ефект.

 

Виваком придобиха всички Мултиплекси и в момента ровят. Може и нови канали да има.

Link to comment
Share on other sites

Преди месец и нещо. По новините са казали, че този се отказва от БТК, Мултиплексите и не знам си какво още. Никъде не пише, че Мултиплексите не са на БТК. Техни са и ровичкат. Може News7 да не са платили и да са ги резнали. При ефирната е различно - там телевизията плаща на Мултиплекса, а не като при кабелните/сателитните - те да плаща на телевизията/доставчика да на даден канал.

 

Имаше един рибен магазин на Янко Сакъзов, от страната на Четвъртък пазара. Вчера гледам, че го правят на Ритон 38. Някой да знае къде преместиха рибния или го закриха?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

От 500 до 2500 лв. според фирмата и собствениците :) , разбира се има и за повече.

 

Пример за фирма където може да се стигне цифрата 2500лв? Това бруто е около 3200, което за Пловдив ми се вижда кауза пердута.

Link to comment
Share on other sites

Никакъв :) Затова и питам за сис. админ.

За фирмите ти писах Лс, но има фирми, където под сисадмин разбират писач на код - и то с доста изисквания. А когато намерят такъв човек - той напуска след максимум 2 - 3 години - просто вече е добил някаква увереност и отива 'на запад' за 3 - 5 пъти повече пари.... или в Сф за 2 пъти повече :)

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Не работи линка.

 

Не знам само при мен ли се амортизират доста бързо тези китайски столчета, които продават навсякъде. То верно, че голям зор му давам по цял ден, само дето челна стойка не права, ама все пак.

 

Текат ми лигите по http://store.hermanmiller.com/Products/Aeron-Chair

ама нещо ми идва скъпичко. Но определено повече китайци няма да купувам, ако ще взимам нещо ново ще е от този клас.

Link to comment
Share on other sites

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!!! Пробвал съм го този Аерон - зле е. Новия им Embody дето е 2500 евро без ДДС също е зле.

 

Ако ще даваш повече пари - много по-удобен е полския Enjoy в Офис 1.

 

Има един друг на HumanScale - приятел го има и е доволен и определено е по-удобен от Аерон-а (а той е над 150кг - смятай какъв зор му дава - от 1 година не е мръднал), само че на мен този на HumanScale не ми харесва, защото не е с мрежа отзад и ми се запотява гърба и ме дразни.

 

Има един друг на ErgoHuman също съм го пробвал и е хубав и удобен. Може би този даже е най-удобния от трите.

 

Аз имам от 7-8 години първия и всичко, което съм имал като проблеми е - на 2 пъти се къса един болт на облегалката. Малко трудно се маха, но не невъзможно, после слагаш нов болт и готово. А аз го ползвам този стол ужасно много. Прекалено бих казал.

 

Другия много удобен е полския mPosition - в един магазин до полиграфията има и вариант без стойката за лаптоп на много прилична цена. Ако искаш ще поровя и ще ти дам координатите на магазина да го огледаш и него.

 

Имай предвид, че и 4те стола за които ти говоря са над 1000лв, а този на HumanScale май е над 2000 даже, но щом си загледал аерона - огледай и този, а ако не ми вярваш - иди в София имаше в няколко магазина и аерон и ембоди - виж ги и ми кажи не съм ли прав.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Офис столове.

Ангелченце, Виденов в момента имат големи промоции, и то не само на офис столове. Виж в сайта, ако те устройва.

Ако някой друг от форума търси мебели, може също да погледне. Ние имаме диван от Виденов и засега сме доволни.

http://videnov.bg/top_promotions

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Има ли стилизанти за коса против обем? Или някоя техника с обикновените стилизанти?

 

Суши си косата вместо да я оставяш да съхне самичка и духай надолу със сешоара, за да не се получава обем. Въпреки че при мен, като не я издухам става супер сплескана, но твоята явно е някаква по-буйна.

Също така, от който стилизант да сложиш повече отколкото трябва - обема пада, защото косата натежава.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...