Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз използвам пералня и сушилня в едно. Мога да кажа, че съм доста доволен. За сушилнята доста помагат едни гумени топки :). С размер като на играчка за елха. Доста по - бързо се изсушават дрехите с тях.

 

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

В кои части на града няма ток?В Кичука има голяма авария май.... п.п. И естествено аварийният телефон на шибаняците от евн не работи....

 

На А. Стамболийски не е спирал.

Link to comment
Share on other sites

Аз използвам пералня и сушилня в едно. Мога да кажа, че съм доста доволен. За сушилнята доста помагат едни гумени топки :). С размер като на играчка за елха. Доста по - бързо се изсушават дрехите с тях.

 

attachicon.gif1.jpg

С какво точно улесняват процеса? Стана ми интересно.

Link to comment
Share on other sites

Упътването казваше, че разделяло дрехите и позволявало на въздуха да циркулира между тях. Струваше ми се странно, но реших да ги изпробвам. Имат доста добър ефект. Струват под 20 лева за 2 броя. Еднократно се купуват. Дрехите излизат сухи за доста по - кратко време.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм виждал много хора да НЕ препоръчват пералня със сушилня. На всичкото отгоре, на етикета на голяма част от моите дрехи, пише да не се сушат в сушилня, а по естествен начин.

 

Затова лятото си взех една Сименс без сушилня...

Link to comment
Share on other sites

Не.

Това е барабан на комбо, до колкото виждам. Аз говорех за барабана на чистата сушилна тия шестоъгълничета са съвсем леко релефни и дрехите се мачкат в пъти по-малко. Виждал съм ги в машини на Миле и Бош.

Link to comment
Share on other sites

НЕ - не си струва, каквото и да ти разправя Ники

 

 

 

Спри да сереш - казвам го в прав тескст! 

 

Нещо май не се държиш както трябва! Отдавам го на алкохолната недостатъчност.

 

Който каквото си иска да пише по форуми но:

 

1. Сушилнята е улеснение и необходимост за едно домакинство, особено за такова което е с малки деца и в което се цапат по две ризи за възрастни дневно :)

 

2. Не е необходимо сушилнята да е отделно, по скоро трябва да е от кондензационен тип по възможност с термопомпа, но и без термопомпа разхода на електричество не е висок. Естествено трябва да е от висок клас - какъв точно във форума на Сетком са разисквали. По принцип това са Миеле и всички други маркови перални от 85 кг нагоре. Разликата е във адаптивноста на избраната програма спрямо теглото и вида на прането, както и точно определяне на остатъчната влажност на дрехите. При правилно сортиране на прането поставяш мръсни дрехи - вадиш сухи, готови за прибиране в гардероб или за гладене. Няма такова нещо като дъвкана и изплюта и пресушена риза или чаршаф, дето няма гладене. Могат да се перат и сушат такива деликатни дрехи като ръчно плетен вълнен шал на дантела ли как му казват. Винаги съществува и вариянт да се извади всичко на една смачкана топка, когато не избереш правилната програма според материяла на дрехите.

 

3. Спрете да си окачвате гащите по терасите! :)

Link to comment
Share on other sites

НЕ - не си струва, каквото и да ти разправя Ники

 

Изобщо не го слушайте Виден. И 1600 си струват за сушилня. Ползвам я включително ако съм се изпотил докато спя да ми изсуши за 15 минути възглавницата и одеалото. И после продължавам със спането.

 

Аз съм с Electrolux EDI-97170W и си струва всяка стотинка!!!

 

 

Аз използвам пералня и сушилня в едно. Мога да кажа, че съм доста доволен. За сушилнята доста помагат едни гумени топки :). С размер като на играчка за елха. Доста по - бързо се изсушават дрехите с тях.

....

 

Това е добра идея и за отделна сушилня. Откъде си ги взел?

 

Аз съм виждал много хора да НЕ препоръчват пералня със сушилня. На всичкото отгоре, на етикета на голяма част от моите дрехи, пише да не се сушат в сушилня, а по естествен начин.

 

Затова лятото си взех една Сименс без сушилня...

Защото номера е че пералнята може до 5кг докато сушилнята е наполовина. Освен това ако го пуснеш на цикъл пране + сушене след центрофуга на 1200 оборота трябва да извадиш не само половината а всичките дрехи и после да ги набуташ обратно 1 по една, иначе след сушенето ще са толкова яко намачкани, че и с ютия няма да можеш да ги изгладиш. Затова трябва да се извадят и да се набутат отново за да се промени конфигурацията преди сушене а не да са яко набити една в друга. При отделните сушилни този ефект няма как да се получи защото тъй или иначе ги вадиш за да ги преместиш пък и барабана там е по-голям чувствително.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Могат да се перат и сушат такива деликатни дрехи като ръчно плетен вълнен шал на дантела ли как му казват.

Да, сигурно може. После ще го слагаш на детето си на играчките, или ще си го увиваш между пръстите тоя шал или друга вълнена дреха.

Link to comment
Share on other sites

 

Защото номера е че пералнята може до 5кг докато сушилнята е наполовина.  

Затова трябва да се извадят и да се набутат отново за да се промени конфигурацията преди сушене

 

Това звучи много непрактично.

 

Вкъщи сме двама и не се налага да се пере толкова често, затова не съм осъзнал нуждата от сушилня. С дете или при повече хора положението явно е съвсем различно. А къде отива влагата при сушенето в сушилня?

Link to comment
Share on other sites

Да, сигурно може. После ще го слагаш на детето си на играчките, или ще си го увиваш между пръстите тоя шал или друга вълнена дреха.

Нищо подобно. Опитай се да ми обясниш каква би била разликата между това да го сложиш в сушилнята или да го пльоснеш на парното отгоре? Аз ще ти отговоря - никаква, освен че в сушилнята то ще се и върти та освен другото ще бъде и по-меко после. Въпросните етикети са направени за онези сушилни, които нямат този регулатор на температурата за деликатни тъкани.

 

Всъщност аз успях да си "свия" няколко блузи в началото преди да се усетя какво да правя. Сега просто си цъкам копчето и тя суши с около час повече. Не че ми пука.

 

Това звучи много непрактично.

Ами не е. Проблема е само временно да го сложиш някъде половината защото все пак капацитета на пералнята е по-голям от този на сушилнята по обясними причини. А ваденето и обратното набутване е след центрофуга за да могат да не стоят яко набити една в друга дрехите и да изсъхнат по този начин.

 

Вкъщи сме двама и не се налага да се пере толкова често, затова не съм осъзнал нуждата от сушилня. С дете или при повече хора положението явно е съвсем различно. А къде отива влагата при сушенето в сушилня?

В едно контейнерче, което се изхвърля след сушенето. То си е като дестилирана вода и моята сушилня може да я ползва тази вода при "гладенето". Т.е. функцията iron aid но там е препоръчително над 2-3 ризи да не "гладиш" и излизат леееко влажни та после трябва да ги закачиш на една закачалка или на облегалката на стол за 30тина минути. След това и ризи и панталони са ми като изгладени. Само ръбче не може да прави.

 

Другия номер на отделните сушилни е че са доста по-икономични откъм консумирана енергия. Верно не знам 700-1000лв за ток кога ще ги избиеш (или 2000 в случая с Miele-то), но там пък има и други екстри.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Да, сигурно може. После ще го слагаш на детето си на играчките, или ще си го увиваш между пръстите тоя шал или друга вълнена дреха.

 

Следващото изречение беше:

 

 

Винаги съществува и вариянт да се извади всичко на една смачкана топка, когато не избереш правилната програма според материяла на дрехите

 

Като изкараш един екип на Барса на "топка" и започваш да четеш инструкцията за експлоатация :)

Link to comment
Share on other sites

Упътването казваше, че разделяло дрехите и позволявало на въздуха да циркулира между тях. Струваше ми се странно, но реших да ги изпробвам. Имат доста добър ефект. Струват под 20 лева за 2 броя. Еднократно се купуват. Дрехите излизат сухи за доста по - кратко време.

 

Да, вършат идеална работа, само че от ТЕЗИ по 0,60лв за брой е по изгодно. В пералнята където перем дрехите от производството в сушилните хвърлят по 1-2 кофи такива.

Не.

Това е барабан на комбо, до колкото виждам. Аз говорех за барабана на чистата сушилна тия шестоъгълничета са съвсем леко релефни и дрехите се мачкат в пъти по-малко. Виждал съм ги в машини на Миле и Бош.

 

Да на работата имаме една Миеле (втора ръка) за 12 кг дрехи и е точно с тези шестоъгълници, работи перфектно. И там ползваме 4-5 топки от тези гумените.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

И ние ползваме пералня и сушилня на едно и нямам никакви забелжки. Чувал съм за такива топки, но до момента нямам оплакване от сушенето. Означава ли, че ако се използват, трябва да се пуска на по-кратка програма за сушене? И пуска ли се докато се пере или трябва да след пране да се пуска сушенето отделно?

Link to comment
Share on other sites

Отделно се слагат, когато вадиш чест от прането и добавяш топките. Ти да не сушиш толкова дрехи колкото ти е капацитета за пране?  :blink:

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

По-добре вземи онзи модел като на Кръстника - неговия е ултра як. Верно на цена като епълския но можеш да му закачиш принтер и usb диск към него направо.

Link to comment
Share on other sites

magdanoz4o, on 02 Jan 2015 - 18:31, said:

Я да питам тука, този рутер или да заложа на добрия стар тъплинк (841)?

Асус

ASUS-а не фигурира в OpenWRT листа. От друга страна и TP-Link-а като го вземеш нов, сега са вече 9-та хардуерна ревизия и трябва да се внимава каква версия на OpenWRT се слага. Така, че ако цената те устройва и няма да се занимаваш с алтернативен фърмуер, вземи асуса.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, както винаги пращаш в десета космическа...ако имам толкоз кинти за рутер изобщо няма да му се чудя...

 

Бюджета явно е малък, вероятно няма да се занимавам с алтернативни софтуери, домашен облак няма да правя, принтери също не ползвам...общо взето ще храня телевизор , два-три телефона и един комп от време навреме...

Въпроса е да избера по-малкото зло. Макар че, за тези пари е ясна ситуацията...имам познати с тъплинкове, все 841-ци, няма забиване, няма ресети, няма проблеми, но пък Асуса по ми се връзва като дизайн...явно е, че са в един клас, но ако прави парчета, е*ем ти и дизайна, ще взема изпробваната машина. Не са много парите, но не искам да ми побеляват косите за глупости...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...