Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Всичко е начин на потребление. Ники, как да карам зимните си гуми лятно време? Все си мисля, че е редно да си седят в гаража... Моето правило е простичко - купувам най-доброто възможно и нямам грижи. Сега летните Мишлен ще заминат да подпират речния бряг и ще взимам нови, а зимните Гуд Иър ще изкарат още поне три сезона спокойно. И нямам да имам никакви проблеми. Разбира се мераклиите са добре дошли да дават по бон и половина за гуми през две години, даже ако искат всяка година. То си е лично решение... 

Link to comment
Share on other sites

И скромен! Не забравяй, че скромността краси човека :P

Той, Виден е достатъчно красив за да си позволи да бъде и скромен...., щот не друго, ами тогаз ще бъде съвсем нескромно красив, а това влиза в разрез с принципите му за скромност. Понеже това ще бъде твърде нескромно от негова страна, а както всички знаем, той не е такъв.

Пффф.... и изобщо... Кой котлон е включен, аджеба? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

3 сезона или 6 сезона?

 

Това им е втора зима - ще си изкарат още 3 спокойно. 

 

Той, Виден е достатъчно красив за да си позволи да бъде и скромен...., щот не друго, ами тогаз ще бъде съвсем нескромно красив, а това влиза в разрез с принципите му за скромност. Понеже това ще бъде твърде нескромно от негова страна, а както всички знаем, той не е такъв.

Пффф.... и изобщо... Кой котлон е включен, аджеба? :unsure:

 

Какъв котлон бе, брат?!?!?! :laughing:

 

================

 

Николчо, какъв плъг-ин, нали ще конвертираш формати?

Link to comment
Share on other sites

Това им е втора зима - ще си изкарат още 3 спокойно.

Демек общо 5 години. Направи си експеримент на 5тата по средата да си смениш гумите и забележи разликата в завоите каква ще е. Особенно с летните гуми.

Link to comment
Share on other sites

Абе всичко зависи от това как карате, повечето карат като бабички за тях и 10 годишни вършат работа. Ама не може на кола с 4.2 двигател с 350 коня да си правиш експерименти и да караш с гуми втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

И да караш като бабичка, особено и ако имаш брейк асистънс, когато се наложи колата спира, но ако е с хубави гуми, ако е с някои тигърки само се чува едно прррррр от абс-а и колата спира в предната с хубавите гуми.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да подкарам никакъв диск през ДВД плеъра, а той си работи, защото през него си инсталирах операционната.

С Ubuntu съм.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

За мен лично - никаква, може да има за хора като Пламен, например...

 

T.e. не знаеш, а само предполагаш. Пробвай да минеш Шипка първо със стари гуми, след това ги смени и пробвай пак и ми се обади дали хич няма разлика. Аз хем не съм състезател хем разлика намирам и то чувствителна.

 

И да караш като бабичка, особено и ако имаш брейк асистънс, когато се наложи колата спира, но ако е с хубави гуми, ако е с някои тигърки само се чува едно прррррр от абс-а и колата спира в предната с хубавите гуми.

А да и в спирането всъщност не само в завиването ама той е дебела глава и трудно му увира акъла. Колкото ще пенсионерски да кара - когато гумите не държат се усеща.

Link to comment
Share on other sites

И да караш като бабичка, особено и ако имаш брейк асистънс, когато се наложи колата спира, но ако е с хубави гуми, ако е с някои тигърки само се чува едно прррррр от абс-а и колата спира в предната с хубавите гуми.

 

Разбирачев, ти пък кога си карал с ТИГЪР гуми та много знаеш, аз карам с тях и мога да ти кажа че нищо не разбираш от гуми и карене, плюс това са в по-горния клас от барумките, от дънлоп, бриджстон и ОСТАНАЛИТЕ от рода, така че хайде да не си на всяка манджа мерудия. Бладогря.

Link to comment
Share on other sites

Разбирачев, ти пък кога си карал с ТИГЪР гуми та много знаеш, аз карам с тях и мога да ти кажа че нищо не разбираш от гуми и карене, плюс това са в по-горния клас от барумките, от дънлоп, бриджстон и ОСТАНАЛИТЕ от рода, така че хайде да не си на всяка манджа мерудия. Бладогря.

 

Аз съм човек, който разбира от каране и гуми и такива галоши никога не бих си сложил на колата! Гумите на едната ми са Контиспортконтакт, на другите са Kumho Ecsta SPT и ако се качиш да те повозя ще разбереш какво е това истинска гума! Но ако ще вали сняг ще слагам зимните така, че ако има хубав сняг може и до хижа Здравец да те попързалям.

Link to comment
Share on other sites

Това добре, ама защо като толкова държиш на качественото в края на декември си с летни гуми? и не казвай че при ниски температури летните не стават пластмаса.

Link to comment
Share on other sites

Много се отклонихме от темата,важното е гумата да е нова, иначе всички сме батки и големи рацери на думи!

Дядо Мраз, качвал съм Шипка, зимата със яко навалял сняг само с две зимни гуми на задвижващите колела и нямах проблеми, просто карах по-бавно. Качвал съм я и с чисто нови пак с много сняг.... И в двата случая съм карал предвидливо, да с новите гуми можех да катеря с 20км/ч по бързо, но не го направих. Не обичам да си насилвам късмета и поне за мен новата гума е да ми послужи в критичен момент, когато спирачния път или поднасяне ще са от значение.

Link to comment
Share on other sites

Много се отклонихме от темата,важното е гумата да е нова, иначе всички сме батки и големи рацери на думи!

Дядо Мраз, качвал съм Шипка, зимата със яко навалял сняг само с две зимни гуми на задвижващите колела и нямах проблеми, просто карах по-бавно. Качвал съм я и с чисто нови пак с много сняг.... И в двата случая съм карал предвидливо, да с новите гуми можех да катеря с 20км/ч по бързо, но не го направих. Не обичам да си насилвам късмета и поне за мен новата гума е да ми послужи в критичен момент, когато спирачния път или поднасяне ще са от значение.

+1

Link to comment
Share on other sites

Не е въпроса да си насилваш късмета, но всички сме наясно, че никой не кара с 20км/час така че безопасната скорост зависи от това как чувстваш автомобила. А с хубави гуми той е по-стабилен и при малко по-висока скорост.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча от къде мога да си купя брава с ключалка за интериорна врата?

 

ПРАКТИКЕР или на Гладстон срещу Хоби магазина. 

Link to comment
Share on other sites

Locks.bg

 
магазина се казва Сонико

Това добре, ама защо като толкова държиш на качественото в края на декември си с летни гуми? и не казвай че при ниски температури летните не стават пластмаса.

 

По същата причина поради която завчера се разхождах из стария град по къс ръкав! Зиматa не е календар, а метеoрологична обстановка! 

Edited by бат Ицо
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...