Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Locks.bg

 
магазина се казва Сонико

 

По същата причина поради която завчера се разхождах из стария град по къс ръкав! Зиматa не е календар, а метеoрологична обстановка! 

 

Нищо не каза. Излез днес по къс ръкав.

Два дена беше 20тина градуса, а през останалото време почти винаги е под 10 (сега е 3). Или ти излизаш с колата само когато е топло? :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Той сигурно първо подгрява гумите една две обиколки (като при формулата) и тогава тръгва за работа когато е около 0 градуса   :laughing:

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Много добре чувствам сцеплението какво е! В интерес на истината за тази кола имам 3 комплекта различни гуми с джанти :) Специално Кумхото над 4-5 градуса работи идеално и на мокро, като става въпрос за агресивно каране и гумите са по-добри от зимните! Както повечето хубави летни гуми! За година и половина не съм ги чул да свирят. Мисля, че темата е за кратки въпроси!


Кой от вас двамата кара кола, дето вдига 200 за 19 секунди, спира от 100 за 36 метра?  :lol: та се извъдихте такива разбирачи за гуми?

 

За 25 мин съм ходил с Мегана, който е само 162 к.с.! 220 km/h са напълно достатъчни и Мегана си е мой :)

Edited by бат Ицо
Link to comment
Share on other sites

Много добре чувствам сцеплението какво е! В интерес на истината за тази кола имам 3 комплекта различни гуми с джанти :) Специално Кумхото над 4-5 градуса работи идеално и на мокро, като става въпрос за агресивно каране и гумите са по-добри от зимните! Както повечето хубави летни гуми! За година и половина не съм ги чул да свирят. Мисля, че темата е за кратки въпроси!

Кой от вас кара кола, дето вдига 200 за 19 секунди, спира от 100 за 36 метра?  :lol: та се извъдихте такива разбирачи за гуми?

 

Аз, карам А8 4.2 326кс , та не ми разправяй за 200км , знаеш ли как се ходи от Пловдив (от града) до Ст. Загора за 25 мин.  :f1:

За 25 мин съм ходил с Мегана, който е само 162 к.с.!

 

Той тоз меган ако вдигне 240 ще се разпадне бе. а за да стигнеш до там за 25м трябва да поддържаш 240км/ч

Link to comment
Share on other sites

Старият ми климатик съвсем издъхна. От два-три дена духа много много хладен въздух и заскрежава питата изключително бързо, дори вчера привечер, когато беше извънредно топло. От десет години го имам и такова чудо не е било. Дали ще се оправи само с доливане на фреон и колко струва то в най-лошия случай - 50, 100, 200 лева? Имат ли някакви клапани/термостати тия машини (LG е моят, ако има значение)? То е ясно че само с чудене и баене няма да се оправи, ще се вика майстор, ама искам да съм малко подготвен преди да почне да разглобява и да знам какво да му кажа още като го викам.

Link to comment
Share on other sites

Старият ми климатик съвсем издъхна. От два-три дена духа много много хладен въздух и заскрежава питата изключително бързо, дори вчера привечер, когато беше извънредно топло. От десет години го имам и такова чудо не е било. Дали ще се оправи само с доливане на фреон и колко струва то в най-лошия случай - 50, 100, 200 лева? Имат ли някакви клапани/термостати тия машини (LG е моят, ако има значение)? То е ясно че само с чудене и баене няма да се оправи, ще се вика майстор, ама искам да съм малко подготвен преди да почне да разглобява и да знам какво да му кажа още като го викам.

Нищо не казваш, та за това и отговор, какъвто търсиш ти..., няма да получиш.

Инак, да... Приготви си от 50 до много лева....

Link to comment
Share on other sites

Примерно - За колко време я заскрежава? Равномерно или на ивици я заскрежава? Веднага ли започва да духа хладен въздух или първоначално е топло, а в последствие умалява....

Link to comment
Share on other sites

Напълно равномерно от двете страни с много ситни снежинки (толкова ситни досега не са били, направо като някакъв крем сякаш е намазан). Време - днес за има-няма 15 минути започва да побелява, а вчера на голямото слънце за половин час. Работи си така 20тина минути и размразява. Тези данни са "малко" относителни, но от десет години имаме два такива климатика и определено мога да кажа че много се е влошила работата на този.

 

Студеният въздух е постоянно такъв от три дена. Предишните месец-два се случваше да умалява да речем веднъж на десет пускания. Миналата зима нямаше колебания, но просто самата струя си беше по-хладна от същия климатик в съседната стая.

Link to comment
Share on other sites

Аз, карам А8 4.2 326кс , та не ми разправяй за 200км , знаеш ли как се ходи от Пловдив (от града) до Ст. Загора за 25 мин.  :f1:

 

Той тоз меган ако вдигне 240 ще се разпадне бе. а за да стигнеш до там за 25м трябва да поддържаш 240км/ч

 

Този вдига, когато е с 2рия комплект гуми.

 

И все пак някой няма ли информация какво се случва с ефирната телефизия? Хич не ми се иска да мисля за 2рия приемник от бокса...

Link to comment
Share on other sites

Абе какво се случва с тая ефирна телевизия? От всичките канали в момента има 6 на БНТ и БГ на въздуха.

В София има the voice ефирна :D 

Link to comment
Share on other sites

Аз, карам А8 4.2 326кс ,

 

Aко си мислиш, че тоя автомобил е мерило за вървене... или споменатия от Бънди Меган или Пежото му ... моето мнение е, че не е баш така.

 

А впрочем по въпроса за гумите, вчера на 20гр външна температура спрях от 40на км/ч с зимни гуми ... ама наистна, че един ме засече брутално (отнето предимство) и почти успях да откъсна парче и от предна лява и от предна дясна (зимни мишлени на 3г).... утре ще вали сняг... всеки си преценя. А с друга кола с гуми купени чисто нови, пак аварийно спиране от 50км/ч ... пак предните имаха хубаво замазани места и си личеше как блоковете които са били в блокаж са раздърпани или не мога точно да го обясня ... Относно другото, аз нямам гараж, крик крокодил и условия да си менкам по 3-4 комплекта гуми, нито имам кола достатъчно заслужаваща си (или настилка) да има 3-4 комплекта гуми. Иначе като идея ... не е лошо, ако вече човек достигне чак до там в изваращенията/хобитата си. 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ефирната си работи. Има си всички девет програми. Bg on air, Btv, Nova, Bnt1, Bnt2, Bnt1HD, Bnt HD, Tv7 и News7.

 

Хм преди 4 часа сканирах и пак ми намери същите канали. Освен антената нещо да се е*ава.

 

Сега го пуснах да сканира и гледам, че от 236MHz/7MHz скача на 472/8MHz (2рото е стъпката). Явно прескача точно там където са другите канали, но интересно защо?Вчера като пуснах ТВ, просто изписа, че няма сигнал на Нова и за това реших да пресканирам. Дали нещо по дистанционното не е пипано и да е сменило някакъв режим... ?

 

Какво ви минава през глават май се премести и тук... жалка работа...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Напълно равномерно от двете страни с много ситни снежинки (толкова ситни досега не са били, направо като някакъв крем сякаш е намазан). Време - днес за има-няма 15 минути започва да побелява, а вчера на голямото слънце за половин час. Работи си така 20тина минути и размразява. Тези данни са "малко" относителни, но от десет години имаме два такива климатика и определено мога да кажа че много се е влошила работата на този.

 

Студеният въздух е постоянно такъв от три дена. Предишните месец-два се случваше да умалява да речем веднъж на десет пускания. Миналата зима нямаше колебания, но просто самата струя си беше по-хладна от същия климатик в съседната стая.

Мда.... Беше хубаво да кажеш и марката и модела, но по всичко личи, че говорим за сериозна липса на фреон.

П.п. Стига естествено да не е някой инвертор с пулс-амплитудно модулиране на дроселирането, че тогава нещата могат да се окажат и много по-кафяви....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Аз, карам А8 4.2 326кс , та не ми разправяй за 200км , знаеш ли как се ходи от Пловдив (от града) до Ст. Загора за 25 мин.

Извинявай, може ли да си направя селфи с теб?
Link to comment
Share on other sites

Сигналът е леш и играе. Външна антена и няма да имаш дертове. Инак е зле и на ръба...

А и що не си пуснеш втори бокс на Кутията, а се занимаваш с антени и щуротии?

 

Къде в Chrome мога да намеря Favorites? Искам да си ги копна на 2 други машини, но не ми се добавят една по една? Дали са във файл или като в IE в папка, която явно не намирам?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Сигналът е леш и играе. Външна антена и няма да имаш дертове. Инак е зле и на ръба...

А и що не си пуснеш втори бокс на Кутията, а се занимаваш с антени и щуротии?

 

Къде в Chrome мога да намеря Favorites? Искам да си ги копна на 2 други машини, но не ми се добавят една по една? Дали са във файл или като в IE в папка, която явно не намирам?

 

Защото съм цепнал кабела от сапунката (сега тея новите не знам как им викат) до приемника. По половината върви ТВ, по другата интернет. Ако искам 2ри ТВ, трябва да пускам нов кабел, а това е леееееко трудно за изпълнение :) А и в спалнята рядко се гледа ТВ :D

Link to comment
Share on other sites

Сигналът е леш и играе. Външна антена и няма да имаш дертове. Инак е зле и на ръба...

А и що не си пуснеш втори бокс на Кутията, а се занимаваш с антени и щуротии?

 

Къде в Chrome мога да намеря Favorites? Искам да си ги копна на 2 други машини, но не ми се добавят една по една? Дали са във файл или като в IE в папка, която явно не намирам?

 

 

https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/yWZeXbOmU80

Link to comment
Share on other sites

@Grimgaur - Мерси!

 

Откъде да купя читав електромер от новите, на които могат да се настройват тарифите, тоест кога коя да отчита и т.н., защото старият, който ползват едните квартиранти дава фира, а трябва да им знам потреблението, защото са на моята фаза?

Link to comment
Share on other sites

Aко си мислиш, че тоя автомобил е мерило за вървене... или споменатия от Бънди Меган или Пежото му ... моето мнение е, че не е баш така.

 

Ами в сравнение с Мегана и Пежото ДА!

Извинявай, може ли да си направя селфи с теб?

 

С мен може, ама да няма после  :gayviolet:   :lol:

Къде в Chrome мога да намеря Favorites? Искам да си ги копна на 2 други машини, но не ми се добавят една по една? Дали са във файл или като в IE в папка, която явно не намирам?

 

Ако и на другите 2 машини си с Chrome просто се логваш с потребителското си име и парола, синхронизираш и те сами се зареждат.

Аз съм така поне на 4 машини.

Link to comment
Share on other sites

@Grimgaur - Мерси!

 

Откъде да купя читав електромер от новите, на които могат да се настройват тарифите, тоест кога коя да отчита и т.н., защото старият, който ползват едните квартиранти дава фира, а трябва да им знам потреблението, защото са на моята фаза?

 

ТМТ бре, младежо....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...