Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Че то там май няма такова животно за домашни клиенти или ако има, цената ще е доста над тази.

Да не говорим, че не си дал никаква информация за град, регион и т.н. или той ще се ориентира на мястото където има бърз интернет?

 

Препоръчайте германска кола с четири гуми :D

 

Всъщност се оказа, че има:

http://www.unitymedia.de/privatkunden/internet/basis-internetzugang/#infoboxCtEmail

 

но има и уловка - 30Е/месец е 100 МБита доунлоад, но ъплоада е само 5 Мбита. Явно си имат картелно споразумение с големите АДСЛ доставчици на местния пазар.

Link to comment
Share on other sites

Тия магазини са от франчайза на Динакорд. На сайта им няма кьорав кабел.

 

http://www.musicworld.bg/bg/home

 

Все едно де. Поръчах си от ebay, като всеки друг път.

Ммм... ходил ли си на място и в двата?Мисля нямат нищо общо с Динакорд (поне според сайта им). Тук имаше нещо като Динакорд.

Не се сещам за името на двата магазина, но вътре имаше доволно кабели, говорители и т.н.

 

Всъщност се оказа, че има:

http://www.unitymedia.de/privatkunden/internet/basis-internetzugang/#infoboxCtEmail

 

но има и уловка - 30Е/месец е 100 МБита доунлоад, но ъплоада е само 5 Мбита. Явно си имат картелно споразумение с големите АДСЛ доставчици на местния пазар.

То за имането има, но не е там въпроса. Просто цената няма нищо общо с тази в БГ.

Доколкото ми е известно, проблема е в липсата на трасета и скъпата цена за пускането на нови такива. Това важи масово за повечето EU.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-USB-Male-to-Micro-USB-Female-coupler-adapter-converter-/271550314042?pt=UK_Sound_Vision_Other&hash=item3f39a8f63a

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-Micro-B-Female-to-Mini-B-Male-5-Pins-Charger-Adapter-Connector-Converter-/390694651163?pt=UK_Photography_MemoryCardReaders_RL&hash=item5af737451b

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-Mini-B-5-Pin-male-plug-to-Micro-5pin-female-jack-Adapter-cable-/320741910807?pt=UK_Computing_Other_Computing_Networking&hash=item4aadb52917

 

И едно баш като твоето:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-Mini-A-5-Pin-male-Left-angle-to-Micro-B-5-Pin-Female-Adapter-convertor-/261566977562?pt=UK_Computing_USB_Cables&hash=item3ce69b561a

 

и още едно

 

http://www.ebay.co.uk/itm/5-pin-Micro-B-Female-to-USB-2-0-Mini-A-5P-male-Right-angle-Adapter-convertor-HUB-/251621210625?pt=UK_Computing_USB_Cables&hash=item3a95cafa01

 

Както казах - тука няма да намериш подобни неща, но от ebay спокойно си поръчваш за жълти стотинки

 

Нищо не стана с преходника две букси развалих, запоявам ги, пробвам всичко е ок, и когато им сложа термошлаохката и нещо се бъгва вътре.

Ако някой има възможност да поръча един такъв преходник ще съм много задължен, плащам го двойно.

Колко пари излиза да кажем половин кило графитна смазка? Че нещо не моа да намеря.

 

В Пловдив ТУК има всякакъв вид смазочни материали, не казвам че са най-евтините но имат голям избор.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой има възможност да поръча един такъв преходник ще съм много задължен, плащам го двойно.

.

Няма проблем, само ми дай линк кой точно да поръчам. Но ще се забави, знаеш...

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем, само ми дай линк кой точно да поръчам. Но ще се забави, знаеш...

 

Ето ТОЗИ ъгловия, че ще е по-прибран, няма проблем, знам че ще се забави. Много ще съм ти задължен. Ама в крайна сметка който го има в наличност.

Благодаря предварително

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Някой притежава ли прахосмукачка Миеле? Ако може да сподели впечатления. Доволен ли е, колко кара с една торбичка, колко струват торбичките. И какъв модел има точно.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си с контейнер..Чиста работа...сваляш, почистваш, измиваш, съхне и газ....Тези с торбичките съм ги забравил от години...Имам пералня миеле, доволен съм, за прахото нищо не мога да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Няма добра алтернатива с контейнер.

Единствено Dyson-а, който трябва да взема от UK без гаранция за 350лв повече. 350лв са 100 торбички с филтри за Миеле-то. :)

Link to comment
Share on other sites

Професионално почистване ли ще правиш? Защото за домашно ежедневно почистване Philips PowerPro Compact серията са леки, удобни, безшумни и достатъчно мощни. С HEPA филтър са който кара година-две, а и се мие. Не се занимаваш с торбички и не се притесняваш ако смукнеш малко вода, че ще скъса торбичката и всичко ще стане на "ла...а". Съвсем инцидентно взехме една, а жена ми взе, че се влюби в нея и сега не я дава на никой друг да си поиграе с нея  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Прав си Ангеле, но пък с торбичката все си е прахоляк...Зависи какво търсиш де, като те гледам в какъв клас си се насочил... :wacko:

Аз за прахосмук, повече от 100-150 лева не давам...и само с контейнер...

Link to comment
Share on other sites

Ние имахме някаква куча марка с контейнер, за около 200лв, никакви дертове нямахме с нея. В момента ми е в работилницата, преобразувана под "циклон" за работни нужди.

Link to comment
Share on other sites

Прав си Ангеле, но пък с торбичката все си е прахоляк...Зависи какво търсиш де, като те гледам в какъв клас си се насочил... :wacko:

Аз за прахосмук, повече от 100-150 лева не давам...и само с контейнер...

 

Ами тия Миеле-та имат по 3 филтъра, които се сменят с торбичката. Торбичките са с метална решетка, допълнителни филтри в материала, от който е направена торбичката, и торбичките са по 4,5 литра. Не ми се вярва да има прахоляк. :)

 

Идеята ми беше дали си заслужава да се дадат повече пари за Dyson-а без торбичка. :)

 

Разгледах и тия Филипс-и, но не мога да намеря едно ревю даже, в което някой да е изказал мнение.

Link to comment
Share on other sites

Какво ревю да намериш? Те са дет се вика "за еднократна употреба". В сетком има отзиви общо взето положителни - нищо особено, недоволни няма, за всекидневно чистене са екстра. Колкото по често се чисти една прахосмукачка, толкова по чист е въздуха който излиза от нея. Тези торби по 4.5 л докато се напълни, вътре ще се развони на умрели катреички, въпреки всички филтри дето ги има.

Link to comment
Share on other sites

От кои настройки се променяше като натиснеш кавички да не трябва да натискаш друго копче,че да се появят?

 

Извинявам се че питам за втори път,но забравих къде е.

 

 

едит:Оправих го ;) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Ето ТОЗИ ъгловия, че ще е по-прибран, няма проблем, знам че ще се забави. Много ще съм ти задължен. Ама в крайна сметка който го има в наличност.

Благодаря предварително

Готово. Сега остава да чакаме.

Link to comment
Share on other sites

Ами тия Миеле-та имат по 3 филтъра, които се сменят с торбичката. Торбичките са с метална решетка, допълнителни филтри в материала, от който е направена торбичката, и торбичките са по 4,5 литра. Не ми се вярва да има прахоляк. :)

 

Идеята ми беше дали си заслужава да се дадат повече пари за Dyson-а без торбичка. :)

 

Разгледах и тия Филипс-и, но не мога да намеря едно ревю даже, в което някой да е изказал мнение.

 

Ангеле, колко повече филтри и торбички, толкоз по-дебел шнур си нанизваш сам отзад. А Dyson  са 1000+ така както ги гледах без смисъл и посока. 

 

Аз откакто имам iRobot съм забравил за глупостите. Наскоро говорих с приятел, който се е ориентирал към робот на LG, който е от нов клас и е някаква лудница. И го е пазарил на голяма далавера. Другарчетата са го измислили така, че като стигне препятствие няма нужда от допир, а инфрачервен сензор му казва да го избегне. Също така изключително хитро са го направили с око И нагоре, така щото да мапва не пода, където нещата могат да се разместват и т.н., а тавана. Супер идея, тъй като нищо по тавана не се мести и променя. 

 

Та накратко - пускаш робота да вършее из къщата и си купуваш една джобна прахосмукачка за веднъж на месеца да минеш там, където не достига той. Или просто даваш 10 лева на една жена да ти избърше прахоляците. Няма торби, няма филтри, няма глупости. Просто чат-пат изсипваш една кутийка в кенефа и пускаш водата. 

Link to comment
Share on other sites

Готово. Сега остава да чакаме.

Ок, благодаря още веднъж, като пристигне пиши и ще мина да го взема.

Link to comment
Share on other sites

Аз откакто имам iRobot съм забравил за глупостите.

 

Теб те чакаме в скоро време да се обзаведеш и с иРоботка - пускаш и тока да вършее :love, после и пускаш въздуха и се обръщаш на другата страна   :sleep:

Link to comment
Share on other sites

Някой притежава ли прахосмукачка Миеле? Ако може да сподели впечатления. Доволен ли е, колко кара с една торбичка, колко струват торбичките. И какъв модел има точно.

Аз. ПЕРФЕКТНА Е. 2.2KW модела. Не мога да ти опиша колко доволен съм от въпросната прахосмукачка. Тогава имаше един модел и по 350лв (аз дадох малко повече за едни глезотии като велурено парченце отстрани, така че ако се отърка в стената или някой мебел да не остане следа и да не надере нещо)

 

А това с торбичките - яжте ми к**а. Много си е добре. Взимаш и хвърляш. Тези простотии с контейнерите и хепа филтрите само проблеми, а чистенето пък колко зор е просто не е истина. Имах такава и я изхвърлих с голям кеф.

 

Торбичката е платняна и издържа над месец.

Та накратко - пускаш робота да вършее из къщата и си купуваш една джобна прахосмукачка за веднъж на месеца да минеш там, където не достига той. Или просто даваш 10 лева на една жена да ти избърше прахоляците. Няма торби, няма филтри, няма глупости. Просто чат-пат изсипваш една кутийка в кенефа и пускаш водата.

Срещу 20тина на седмица мога да те уредя не само да избърше праха ами да измие и пода с парцал, да ти изчисти хубаво банята и тоалетната, да ти измие чиниите, само прозорците няма - там допълнително ще си платиш няколко пъти в годината :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ангеле, колко повече филтри и торбички, толкоз по-дебел шнур си нанизваш сам отзад. А Dyson  са 1000+ така както ги гледах без смисъл и посока. 

 

Аз откакто имам iRobot съм забравил за глупостите. Наскоро говорих с приятел, който се е ориентирал към робот на LG, който е от нов клас и е някаква лудница. И го е пазарил на голяма далавера. Другарчетата са го измислили така, че като стигне препятствие няма нужда от допир, а инфрачервен сензор му казва да го избегне. Също така изключително хитро са го направили с око И нагоре, така щото да мапва не пода, където нещата могат да се разместват и т.н., а тавана. Супер идея, тъй като нищо по тавана не се мести и променя. 

 

Та накратко - пускаш робота да вършее из къщата и си купуваш една джобна прахосмукачка за веднъж на месеца да минеш там, където не достига той. Или просто даваш 10 лева на една жена да ти избърше прахоляците. Няма торби, няма филтри, няма глупости. Просто чат-пат изсипваш една кутийка в кенефа и пускаш водата. 

Филтрите вървят с торбичките в комплект. В ebay са по 10 паунда за 10бр торбички.

Реална прахосмукачка ми трябва, не играчка, която е голяма колкото мотора на останалите. :)

 

Аз. ПЕРФЕКТНА Е. 2.2KW модела. Не мога да ти опиша колко доволен съм от въпросната прахосмукачка. Тогава имаше един модел и по 350лв (аз дадох малко повече за едни глезотии като велурено парченце отстрани, така че ако се отърка в стената или някой мебел да не остане следа и да не надере нещо)

 

А това с торбичките - яжте ми к**а. Много си е добре. Взимаш и хвърляш. Тези простотии с контейнерите и хепа филтрите само проблеми, а чистенето пък колко зор е просто не е истина. Имах такава и я изхвърлих с голям кеф.

 

Торбичката е платняна и издържа над месец.

Супер, щом на теб ти е харесала, няма кво да я мисля. Исках Дайсъна, но липсата на гаранция за 750лв прахосмукачка ме плаши.

Аз гледам модела S8310, че само той е в наличност в Пловдив. Старичък е, но новите ги нямат. Твоята такава ли е?

Торбички от къде взимаш и по колко пари?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Торбички си поръчвам от MCM.bg (miele center) - мисля че бяха 20лв за кутия торбички (не помня колко, но като смятахме - 1 кутия стига за година горе-долу) + 12лв доставка за куриер са ми легнали - последния път поръчах 3 да си имам (пък и при 20лв цена на кутия, да платя още 12лв доставка ми се вижда грубо, затова поръчах 3 кутии).

 

Моята е S 8730 - нямаше начин да не взема онази с копчетата на дръжката :) За 475лв (ДДСто си го прибрах) просто не виждам какво да се чудя. Тиха, обира добре, няма да мирише на гадно. Повече от перфектна е според мен (а това последното значи доста)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...