Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Категорично проблема е в недобър термален контакт. Градусите честно не знам как да ги видя защото не съм си играл въобще с ПС3-ката, а тя и не е хакната.


Пастата дето я мазах предния път беше една бяла от сто години ми се търкаляше в офиса и беше малко по-дебел слоя отколкото трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Така, щом нямаме идея за градусите... имаш 3 опции.

 

Опция е 1 

http://www.amazon.co.uk/Arctic-Silver-Ceramique-Tri-Linear-Compound/dp/B006K4VT3W

Плюса е че предоставяв на много добра цена, много добър резултат, има я в Ера компютърс доколкото помня, НО... ГПУ-то и ЦПУ-то на плейстейшена са доста топли (в покой над 55гр е нормално), а в натоварени режими над 70гр (дори над 80). Имайки това наум, керамиката (съвсем нормално) в период от 3 до 8 месеца се изпича тотално и си губи качествата - зависи колко много се играе на машината. Това ако не ти пречи да подновяваш пастата - а при толкова игране да чистиш и вентилатора - не е проблем.

 

Опция 2 

https://laptop-chasti.com/index.php?_route_=termo-pasta-noctua-nt-h1-3-5-gr

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО високо качествен продукт, изключително държащ на печащи чипове.Много гъста паста, изисква внимание при нанасянето - което е коренно различно от керамиката.

 

Опция 3

http://www.amazon.com/DeepCool-Z9-Thermal-Compound-Cooler/dp/B003ZG4YPI/ref=sr_1_cc_3?s=aps&ie=UTF8&qid=1418581732&sr=1-3-catcorr&keywords=z9+thermal+paste

Има я в Адроит електроникс.

Много конкурентен продукт, много високи качества на крайно ниска (според мен) цена. Всички правени от мен машини (които не са гейминг ориентирани) са обслужвани с такава паста. Също много по-гъста като структура, почти като Noctua ... но почти, и като качества и отстъпва малко, но не и по отношение на издръжливост на печене, НЯМА правена от мен машина дошла за последващо сервизиране и да е изсъхнала пастата и това да е причината за греене - дори след две години и половина пауза съм отвраля правена от мен машина (лаптоп) и пастата все още не е изсъхнала тотално, няма нужда да обяснявам ОЕМ паста вложена в нормална машина на какво прилича след една година и половина.

 

И още една особеност за ПС3ката. Напълно е възможно е и с твоята паста да си работи добре, тънкостта е в начина на полагането на пастата. Официалните инструкции на сони са за изключително малко количество паста, сложена в средата на всеки от 2та чипа - но това важи САМО за керамични пасти, тъй като това препоръчват Сони... дали аз препоръчвам това... хм ... :)

 

 

 

Относно това твоята паста каква е и как трябва да се положи не бих имал претенции да твърдя как се полага.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Я кажи, че аз имам проблеми с киселините в стомаха някой силен чай ама наистина силен, щото пробвах много видове черен ама нещо не ме цъкат...

 

По ниското съдържание на кофеин компенсирам с по-голямото количество чай в допълнение с двойно по-дългото време за приготвяне - 6 минути вместо 3.

Link to comment
Share on other sites

По-голямото съдържание на тъпотии води до силно загрят врат, с чай отстрани... И тъпи въпроси впоследствие... 

 

В тоя ред на мисли моят чай има малцов вкус, дъхащ нежно на цар'ца...

Link to comment
Share on other sites

Oт нито една от горните не е по-добра ;) и го казвам щото съм ги ползвал всичките, и е скъпа за нивото си.

 

Да, особено пред дийп кула, не се  шегувай.  :laughing: И яз я ползвам и съм много доволен, на FX6200 при клок от 4,4 GHz 24/7 на вода.

 

Аз пък от тази Arctic Silver 5 не съм доволен една едрозърнеста беше, направо боклук.

  Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Ся... mx4 не е лоша паста, има къде къде по-лоши, определено бих я числил към ставащите(ама има и по-ставащи), обаче човека пита за конкретни чипове и охладител, казвам му директно от опит какво да вземе.

 

Ице, собствения ми плейстейшън е бил тестово зайче за всички пасти на пазара, не е случайно, че те насочвам към дадените в предния пост и не случайно ти казвам, че дори с твоята паста, но с друг тип нанасяне може да има съществено подобрение.

 

Z5 като стъпка надолу в качествата излиза доста по-кофти оферта от Z9,но както си решиш.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Нещо не схванах чий врат трябва да се загрее сега?

 

Познай от три пъти...  :laughing:

 

===================================

 

Сега погледнах в инвентара - аз ползвам паста ARCTIC MX-2. Нито съм гледал, нито съм мислил каква е, що е като съм я взимал, но определено оплаквания нямам. И имам паста за 15 години напред  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Оооо изтрезня ли бе пиле  :lol:  Взех Z9 защото се оказа, че крепежа на ПС3 е малко кекав и трябва паста точно като Z9 да работи на малко по-дебел слой добре. А от неделя вечер само понеделника е по-празен.


А и освен това на host му вярвам два пъти повече отколкото вас двамата взети заедно  :lol:  Но както вече се спомена - става въпрос за пс3, а не за компютър.

Link to comment
Share on other sites

Оооо изтрезня ли бе пиле  :lol:  Взех Z9 защото се оказа, че крепежа на ПС3 е малко кекав и трябва паста точно като Z9 да работи на малко по-дебел слой добре. А от неделя вечер само понеделника е по-празен.

А и освен това на host му вярвам два пъти повече отколкото вас двамата взети заедно  :lol:  Но както вече се спомена - става въпрос за пс3, а не за компютър.

Добре де, а какъв ли е по-друг принципа на контакта м/у капачка на процесор и радиатор та не се сещам  :notify:

Link to comment
Share on other sites

Ами сети се. Как се хваща по диагонал с една омекнала китайска планка от железо 45 или щипки от четирите страни, къде с пружинки къде без... 2 дена си пишем вече, че става въпрос за ПС3!!!! което между впрочем вече си работи и мърка като мишле и досега е забравило да пуска вент за вертикално излитане!

Link to comment
Share on other sites

Ендокринолог? Свестен човек, а не доктор?

Станджикова. Има кабинет до Централна гара, зад кино Гео Милев където беше. Работи и в някаква болница, ама не я знам коя.
Link to comment
Share on other sites

Върши ли ти работа ако е в София?

По принцип не е голям проблем, но очаквам да се назначи и лежане в болница за около 7-10 дни и това ще е неприятния момент....

 

Станджикова. Има кабинет до Централна гара, зад кино Гео Милев където беше. Работи и в някаква болница, ама не я знам коя.

Ще я проверя.

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...