Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Държа да уточня - Англия не е само Лондон и най-близкият български магазин ми е на час и половина път с кола. Не напразно попитах за чуждестранни еквиваленти.

Link to comment
Share on other sites

Говорим за чай, не за отвари. Последно се спрях на този.

11.jpg

Все пак е заместител на кафето и трябва да съдрържа кофеин, но за разлика от кафето не е дразнител на стомаха причиняващ киселини.

Link to comment
Share on other sites

Лично аз харесвам много повече "отвара" от мента и мащерка и пред най-черните и най-зелени чайове... Разбира се, говорим за врачанска мента и родопска мащерка :)

Link to comment
Share on other sites

Говорим за чай, не за отвари. Последно се спрях на този.

11.jpg

Все пак е заместител на кафето и трябва да съдрържа кофеин, но за разлика от кафето не е дразнител на стомаха причиняващ киселини.

Кафето причинява киселини и проблеми със съня и кръвното само на ламерите (кат тия по-горе, дет се празнят от кеф на капсулите, щот не знаят и не могат да си направят истинско кафе). Ако му се знаят чалъмите за приготвяне, нещата стоят по съвсем различен начин ;)

 

П.п. Брекфаста никак не е лош, но аз лично като че ли харесвам №5, пак от същата марка :))

 

Гадо ;)

 

пиши му на лично да се разберете :)

Всъщност... няма смисъл, понеже единствените ХЛАДИЛНИЦИ с, които се занимавам в последните години са моят и на родата....(щот, нали..., нема бегане)

Link to comment
Share on other sites

Галине, нИ са прай че не знаеш, че освен знаенето ти трябва прясно изпечено, добре смелено кафе и що годе читава нашина... Ако говорим за еспресо... Ае честно, кажи толкова ли е лесно колкото капсулата, която ако човек намери точната за себе си е поне на 80% от горния вариант.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Честно ли....?

Честно казано е много лесно да си направиш перфектното кафе. Има едни три, съвсем простички правила, които обаче трябва да се СПАЗВАТ!

А колкото до капсулите, мислете си, че пиете кафе, ламери с ламери....

Аз лично предпочитам джезвето (с мъничко кардамон), което също си има своите ишерети, така че човек да не кльопа мезе, да има дебел, плътен и двуцветен каймак и страхотен аромат. Мога обаче да направя и перфектното еспресо на която и да е и колкото и да е скапана, машина.... Отново обаче шибаните три правила трябва да се спазват! Колкото до прясното кафе... Що пък да не, въпреки, че изобщо не е задължително условие да е такова! Достатъчно е да е на зърна и в опаковката му да липсва кислород. Дали ще е вакуумирано или ще е пакетирано с газово заместване, няма кой знае какво значение ;)

Link to comment
Share on other sites

да, особено когато са миксирани с вкус е една добра отвара :)

Я кажи, че аз имам проблеми с киселините в стомаха някой силен чай ама наистина силен, щото пробвах много видове черен ама нещо не ме цъкат...

Link to comment
Share on other sites

Честно ли....?

Честно казано е много лесно да си направиш перфектното кафе. Има едни три, съвсем простички правила, които обаче трябва да се СПАЗВАТ!

А колкото до капсулите, мислете си, че пиете кафе, ламери с ламери....

Аз лично предпочитам джезвето (с мъничко кардамон), което също си има своите ишерети, така че човек да не кльопа мезе, да има дебел, плътен и двуцветен каймак и страхотен аромат. Мога обаче да направя и перфектното еспресо на която и да е и колкото и да е скапана, машина.... Отново обаче шибаните три правила трябва да се спазват! Колкото до прясното кафе... Що пък да не, въпреки, че изобщо не е задължително условие да е такова! Достатъчно е да е на зърна и в опаковката му да липсва кислород. Дали ще е вакуумирано или ще е пакетирано с газово заместване, няма кой знае какво значение ;)

 

Що се правиш на ударен ве Галине... много добре знаеш каква е кафе културата в БГ ве ... те на окисленото кафе викат хубаво, не обръщат грам внимание на тва кога са отворили пакет зърна ... що да си говорим глупости. Точно за потребители като горните, една ръкохватка обикновена или машина с капсули е идеално решение. 

 

нЕкой ден трябва да го видя тва с джезвето, не съм пил таквоз (с каймак от джезве) 

Link to comment
Share on other sites

Що се правиш на ударен ве Галине... много добре знаеш каква е кафе културата в БГ ве ... те на окисленото кафе викат хубаво, не обръщат грам внимание на тва кога са отворили пакет зърна ... що да си говорим глупости. Точно за потребители като горните, една ръкохватка обикновена или машина с капсули е идеално решение. 

 

нЕкой ден трябва да го видя тва с джезвето, не съм пил таквоз (с каймак от джезве) 

Добре ве, Коста....

Дай тогава щом напоследък станаха толкос модни метро.., упс, педалете да се продупчим изодзад, ъм!?!

И отново го казвам, този път в прав текст - Машината не е от критично важно значение, стига да знаеш какво и как да направиш!

Link to comment
Share on other sites

Ама 90% от хората НЕ знаят , бре... Не ме дразни като се правиш на разсеян. Точно такъв потребител пита, дето бърка с лъжица нес и мисли, че пие кафе. За такива хора капсулата е най-добрия напич да почнат да пият нещо по-читаво и достъпно... После ще им дойде апетита. А обикновената ръкохватка виж кво съм писал. Напълно съм съгласен, че с нея прекрасно става.

Link to comment
Share on other sites

Я ми кажете сервиз,който работи днес и в който мога да ида да ми сложат един болт,че единия се скъса и съм с 4 на едното колело.

Не е ли по-добре да идеш на гумаджия?

Link to comment
Share on other sites

Не е ли по-добре да идеш на гумаджия?

Не.Гумаджията нищо не може да направи по тоя въпрос.Трябва да се резне съвсем леко шенкела за да влезне болта без да се сваля главината.

 

Миро до Бургас за 1 болт няма да ходя :D

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...