Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От чесане на езици, например. Щях да питам нещо доста специално, ма като видях пак колко нещо се е изписало за един обикновен бойлер - тц.

Link to comment
Share on other sites

От чесане на езици, например. Щях да питам нещо доста специално, ма като видях пак колко нещо се е изписало за един обикновен бойлер - тц.

 

Кажи си де. И от коренчета, билки и отвари разбираме, ако не ти се пият сини хапчета :)

Link to comment
Share on other sites

Много постове за тия бойлери, а никой не каза до каква температура е настроен да загрява? Щото едно е да загрееш водата до 50 градуса, друго е до 70. Примерно. А оттам и за колко време ще се "изхарчи" топлата вода. Колко е "топла"? С каква температура на водата се къпе? 40, 50, 55 градуса? Та такива ми ти работи са важни все пак за да се сравняват бойлерите.

Link to comment
Share on other sites

При мен са така:

Задължителни температури:

05:30 - 56

17:30 - 39

минимална температура 37 при която започва да действа като проточен и нагревателя се включва в зависимост от стръмноста на падане с мощност от 40 до 100% / 3кВт

Link to comment
Share on other sites

На база фирменото ни сътрудничество със SunSystem не препоръчвам на никой да си купува каквото и да било от тях. Водещето им е цената, не качеството...

Като човек лъгал се да използва техни изделия по обектите си, подкрепям с две ръце горното!

Т.н. им водосъдържател с намсиквоситам спИцялно покритие започва да пуска бозоподобна течност по тръбопровода, едва след двумесечна експлоатация. Когато подадох оплакване и искане за гаранционна подмяна, ония първото, което ми рекоха беше -Е, пич..., тва не мож да бъде!

Хеле убедих с кански мъки да го подменят, обаче и вторият след месец два започна да пуска бозица... Реших, че няма сми да се разправям повече с тия измисльовци и за своя сметка подмених бойлера с такъв на (няма да казвам марката, но е нашенска) друга фирма и всичко заспа.

Говорим все пак за 350 литра бойлер с две серпентини, реална ел. нагревателна секция и т.н.

 

 

Обоснови се!

Горното счита ли се достатъчна обосновка?

А за да се предпазиш от легионела, специално за бойлерите изискването е да се вдига 70 градуса и да се подържа така час или два (не помня вече точно колко). И дори доста от хай енд бойлерите си го имат това като функция, благодарение на вграден, седмичен таймер.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Напълно. Точно дописвам програмата, ама заложих на 3 дена защото не намерих по-подробна информация, иначе го дават 60 градуса, на толкова и ще го оставя щото  механичния термостат гаси на 63, а не искам да се разцъква. Тук за 3 години нямам още оплаквания от бози при 150 л с две серпентини.

Link to comment
Share on other sites

От чесане на езици, например. Щях да питам нещо доста специално, ма като видях пак колко нещо се е изписало за един обикновен бойлер - тц.

 

Аз точно затова спрях да пиша и чета повечето теми.

Ако някой има питане, няма смисъл да пиша, след като @бат Гоогле е почти винаги насреща. 90% от нещата в темите са офтопик от едни и същи хора. Демек, само мога да си загубя времето в глупави спорове с ботове ;)

 

P.S. Bul"forum" 2015:

 

 

557e53f072260f5e.JPG

 

 

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Защо буфера не е ли ок да седи на земята ? Място имам по принцип ама да питам все пак . Гениусите по ми харесват на дизайн , но незнам така без буфер дали ще свирят хубаво .

Link to comment
Share on other sites

Взимай си такива с ууфер, буташ съндъчето на място, дет няма да го наритваш и си шест....  А впрочем, на бас-колонката мястото и е именно на пода!

Link to comment
Share on other sites

Пак да върна на бойлерите. Чета сайта на Теси и базовата серия, която масово се купува, както и базовата на Елдом се различават в изолацията. При Теси - 18мм, при Елдом 32... Еднакви цени с разлика от 5лв., но разлика в изолацията почти двойна. Или някой е блял, когато е писал сайтовете или наистина Теси е най-големият боклук от всички.

Теси 18мм. и Елдом. На сайта на Елдом трябва да свалиш/отвориш "Техническа схема" и там се гледа G в таблицата.

Има наблюдения от Теси, които съвпадат с тези на Дедо. Интересното при отваряне на Теси, което е на 10+ години, бе че вътре е непокътнат, като изключим котления камък. На 9 годишен Елдом, който отворих за смяна на нагревател, който беше цъфнал като роза, нагревателят беше леш, докато този на Тесито, си беше медно лъска, все едно е чисто нов. Но като краен резултат - Тесито работи като бясно, водата свършва бързо, а Елдом работи по-малко, но има повече вода /колкото и субективно да е това/. Къпя се горе-долу еднакво време, но при Елдом винаги има вода след това, докато при Тесито точно преди края на къпането, се налага да понамаля студената вода, защото се усеща охлаждане.

При Тесито термостата е италиански /или поне така пише/ и е направен много, ама много по-добре от този на Елдом, който изглежда като дялан. И двата бойлера са настроени на макс, тоест плътно и крайнодясно положение. Нямам за цел да икономисвам 10лв. на месец. Тоест от слагането съм ги забил на макс.

Link to comment
Share on other sites

Взимай си такива с ууфер, буташ съндъчето на място, дет няма да го наритваш и си шест....  А впрочем, на бас-колонката мястото и е именно на пода!

 

Toчно и аз тва имам предвид, да седи някъде където да не пречи, щото ако ти седи около краката ще има само шутове и нерви, настъпвания и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Значи както си и мислех към това с басчето да се насоча . Другите имат много приличен дизайн ама ме притеснява липсата на Суб

Link to comment
Share on other sites

 

 

Обоснови се! 

 

 

Преди 3 или 4 години им продадохме едни устройства за тяхните бойлери и за  2.5 лв повече им предложихме устройство с много по-голяма функционалност, на което те категорично отказаха. Даже на по-евтиното устройство ни посъветваха да им произведем, по нискокачествен продукт, да дойдело още по-евтино и там вече приключихме с взаимоотношенията си.....

Link to comment
Share on other sites

Абе да ви кажа една истина, на Калофер на едната баня имаме бойлер от нераждавейка тяло и е на дърва, е те такава температура на водата не може да направи никой бойлер, ако ще и африкански да е  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...