Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пиленца, предстои ми закупуване на миялна машина (най-накрая се реших), та някакви препоръка - какво да гледам, марка, вместимост, дали прави свирки, ала-бала? Говорим за нещо по-малко и до 500 лева.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам нужда от съдомиална 45 сантиметра, за вграждане(?оставил съм съответния шкаф под плота)...та кажете, ако има запознати с този вид техника и от къде?

Link to comment
Share on other sites

Какво кафе пиетe? Вкъщи от години си взимаме инстантно Nescafe - не изисква "хардуер" (освен термокана) и лесно можеш да си го регулираш по сила според настроението, но, както е казал народът, евтиното си е евтино. Искам да разнообразя положението - препоръчайте нещо, което не изисква колосални инвестиции.

Link to comment
Share on other sites

Една машина с ръкохватка с крема диск и си ти ;) щом пиеш нес кафе бая хляб има да хапнеш докато надраснеш обикновена ръкохватка с крема диск (1-2г или никога зависи). 

Ако можеш си намери някое Саеко или Делонги, нЕма да сбъркаш. И по мое мнение... ВСЕКИ месец си я промивай против варовикови отлагания (ако не слагаш филтрирана вода), че положението е трагично.

 

_______________________

Чисто информативно ти казвам, че нашите имат стария модел на > 

 

http://www.emag.bg/espreso-mashina-philips-saeco-poemia-r-chna-ustrojstvo-za-pjana-15-bara-1-l-cherna-srebrista-hd8325-79/pd/DNY7JBBBM/

 

и повече от 4 години не са успели да я убият. 

2 пъти в годината я промиват, нова бразилия лашкат през повечето време... и няма и няма умиране хайванчето. Винаги плътен каймак, никакви ядове. И някое делонги за 100лв да вземеш сигурно пак ще се справя айляшката, само крема диск да има ;) 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Няма как кафето да ти е хем хубаво /по-различно от Нескафе/ и да е евтино. Първото нещо, което трябва да имаш е добра еспресо машина. В момента има не лоша в Лидл - Ariete Minuetto, подмарка на Делонги. 135лв. или нещо подобно. Познат е купил и каза, че е тиха и прави добър каймак. След това - въпрос на вкус. Аз пия Espresso 57 на Davidoff, Tchibo Milano и Illy Dark Roasted. Никоя Лаваца не ми допадна, опитах ги всичките. Предпочитам си откровено Espresso 57 и Tchibo Milano /и двете еднакво/, а на второ място ми е Illy.

 

По питането със съдомиялните - имаме 2 броя Беко - една голяма свободно стояща и една 45см. за вграждане - перфектни са. Голямата е на 4 години почти, а малката на 3. Ползвал съм и Ariston - супер е и тя. Никакви забележки. Купих Беко, заради 5 годишната гаранция и не съжалявам. Вътре всичко е Бош, отварял съм, защото съм Тома Неверни. В магазина ми го казаха, но аз реших да проверя. Според мен избери някоя от тези две марки. Не пренебрегвам фактът, че много хора са с предубеждения към Беко, така бях и аз, но съм супер доволен. Имам приятел с най-висок клас хладилник Беко - и той е перфектен и безшумен, за разлика от моето Gorenje за 900лв., което е леко музикално в определен момент, но производителят казва, че е нормално. Не е шумен, но Бекото изобщо не се чува, пък е малко по-евтино.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Пиленца, предстои ми закупуване на миялна машина (най-накрая се реших), та някакви препоръка - какво да гледам, марка, вместимост, дали прави свирки, ала-бала? Говорим за нещо по-малко и до 500 лева.

 

На черния петък взех Indesit 45см за 10 комплекта, човек не се чува а как мие, само сме си мислили че си мием приборите, сега каквото и да хвана скърца ама скърца, взех я за 519лв и за краткото ползване по два пъти на ден съм доволен.

Зависи колко хора сте ние сме трима, ама като се има предвид че аз ка%

Link to comment
Share on other sites

Какво кафе пиетe? Вкъщи от години си взимаме инстантно Nescafe - не изисква "хардуер" (освен термокана) и лесно можеш да си го регулираш по сила според настроението, но, както е казал народът, евтиното си е евтино. Искам да разнообразя положението - препоръчайте нещо, което не изисква колосални инвестиции.

Ако успееш да убедиш да ти дадат ей такава машина и не те притеснява, че капсулата излиза 70ст - взимай! Oбикновенно машините ги раздават за без пари, стига да си купуваш кафето от тях.

 

http://genara.eu/index.php/home/view/63

 

 

Другото хубаво кафе е от ей такива машини обаче не ме кефи че искат много чистене.

 

http://technomarket.bg/products/09138832/saeco-hd-8643

 

Тази е най-евтината, а има и по-скъпо, но пък гъзарията, че кафето ти се мели на момента е голяма :)

 

 

 

Няма как кафето да ти е хем хубаво /по-различно от Нескафе/ и да е евтино. Първото нещо, което трябва да имаш е добра еспресо машина. В момента има не лоша в Лидл - Ariete Minuetto, подмарка на Делонги. 135лв. или нещо подобно. Познат е купил и каза, че е тиха и прави добър каймак. След това - въпрос на вкус. Аз пия Espresso 57 на Davidoff, Tchibo Milano и Illy Dark Roasted. Никоя Лаваца не ми допадна, опитах ги всичките. Предпочитам си откровено Espresso 57 и Tchibo Milano /и двете еднакво/, а на второ място ми е Illy.

Ако ти харесва Illy, значи ще ти хареса и ей това http://www.amazon.co.uk/Lavazza-Crema-Aroma-Coffee-Beans/dp/B003CLYW44

 

Такова съм виждал само в Метро, но аз вече минах на капсули. А капсулата е чиста работа - пуска кафе и хвърляш. При това няма нищо за чистене - всичко си е хубаво опаковано, а кафето пък не изветрява като го отвориш пакета. Аз съм много доволен

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

ПС: За миялната машина - подкрепям с 2 ръце това за електролукс. Аз от няколко години ползвам една доста малка (защото ми е под мивката) и дори не съм я чистил или нещо друго. Нещо взе да трака напоследък (и то не винаги), но само докато пуска вода и това ми се е случвало някой път и с тръбите като пусна чешмата и започва едно странно тракане такова.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

И аз от бая време съм на капсули ама Галин като идва до нас бяха свършили. Кафемашина Чибу, съвместима и с капсули Caffitaly http://mts-group.biz/category/kapsuli-caffitaly-system/

 

65ст... Доволен съм, като няма капсули в нас... Хоп кубинката и готово колкото да спаси положението. Кофтито е, че тия капсули ги има само на едно място в града, а тва си е бая проблем понякога.

Link to comment
Share on other sites

Хора, къде мога да намеря гранофурин? Респективно гранулин от ветеринарна аптека. Трябва ми точно мястото, не по принцип.

 

Никъде. От едно 15-20 години е спрян от производство гранофурина. За другото не съм сигурен.

 

 

И аз от бая време съм на капсули ама Галин като идва до нас бяха свършили. Кафемашина Чибу, съвместима и с капсули Caffitaly http://mts-group.biz/category/kapsuli-caffitaly-system/ 65ст... Доволен съм, като няма капсули в нас... Хоп кубинката и готово колкото да спаси положението. Кофтито е, че тия капсули ги има само на едно място в града, а тва си е бая проблем понякога.

Тези капсули приличат на моите от лавацата ама дали са съвсем еднакви не е ясно. Аз от моята машина съм доволен, но ако трябваше да я плащам сигурно нямаше да се навия. Като за без пари е супер.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

60лв я взех на промоция, капсули за 1мм се различава от Лаваца, някой ги режат и използват Лаваца, щото не знаят, че освен Чибу има Каляри, а Оро-то на Каляри е доооста добро, тип топ клас Лаваца.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ако ти харесва Illy, значи ще ти хареса и ей това http://www.amazon.co.uk/Lavazza-Crema-Aroma-Coffee-Beans/dp/B003CLYW44

 

Такова съм виждал само в Метро, но аз вече минах на капсули. А капсулата е чиста работа - пуска кафе и хвърляш. При това няма нищо за чистене - всичко си е хубаво опаковано, а кафето пък не изветрява като го отвориш пакета. Аз съм много доволен

 

 

Всъщност си напълно прав. Единствената Лаваца, която става е тази. Пропуснах я просто. Има я и в автоматите пред Кауфланд, но нещо не са ми хигиенични.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност си напълно прав. Единствената Лаваца, която става е тази. Пропуснах я просто. Има я и в автоматите пред Кауфланд, но нещо не са ми хигиенични.

Леко не съм съгласен. Lavazza Qualita Oro е ненадмината. Пробвал съм какво ли не през всичките тези години, но това си остава перфектното еспресо кафе.

Link to comment
Share on other sites

Хора, къде мога да намеря гранофурин? Респективно гранулин от ветеринарна аптека. Трябва ми точно мястото, не по принцип.

Предлагат да се търси в аптеки, където правят рецепти на място. Явно нещо е кът. Такиав аптеки се сещам - аптека Марица, сега е нещо друго, но пак правят рецепти, аптека Язов - срещу Верди на Радио-Телевизията и аптека 33 или 22 - бе цифри някакви, която е срещу ВМИ. Но тръгваш към пещерско, защото е след училището, на ъгъл, по едни стълби.

Друго предложение е това от ветеринарните аптеки, но не знам дали концентрацията е подходяща за хора.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ние сме с Долче Густо. Харсва ми кафето, мисля даже, че сме опитвали всички вида кафета. Не знам дали имат заместители на капсулите от други фирми.

Link to comment
Share on other sites

На машините на Лаваца стават и капсулите на Донкафе, някой от видовете им смея да твърдя, че са по хубави и от Лаваца. Тяхната капсула излиза на 0.47 ст. ако е без фактура. На гърба на полиграфията има една фирма за кафе, която също предлага такъв вид капсули (в момента им забравих името), и те са на 47 ст. като също имат доста видове. Ако някой се интересува мога да му дам телефон за връзка с дистрибутора на капсулите на Донкафе.

Link to comment
Share on other sites

Сотбис-е КАК,КАК до сега си живял без миялна машина ? Иначе за нови не знам.защото ние от години сме с втора ръка.Братовчед ми се занимава с ремонт на такива уреди и има познати,които внасят от Австрия,Дания.

Link to comment
Share on other sites

Леко не съм съгласен. Lavazza Qualita Oro е ненадмината. Пробвал съм какво ли не през всичките тези години, но това си остава перфектното еспресо кафе.

 

От първите кафета, които ме разочароваха от Лаваца, беше Куалита Оро. Като разредено ми е. Не ми е достатъчно силно и с достатъчно плътен вкус. Има хора, които харесват всички видове еспресо на Лаваца, но явно аз не съм от тях. Предпочитанията ми, явно, са други. Също като с бирата - много хора пият Пиринско, но аз предпочитам Старопрамен :grin:

Link to comment
Share on other sites

Твърдо нье! Няма шанс такова кафе, което е висяло отворено незнайно колко време, да е със същите аромати, както защитените в пакетче. Дори сам можеш да направиш разликата, когато ти е новоотворен пакетът и когато е поседял известно време и изветрял. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...