Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Рено Сценик ТДи. Питам, щот са Champion, пък те наред с Бош са сред най-копираните.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нз, аз си купувам за купето филтъра от един дядо. Японски, не помня каква марка, за 4лв - по другите места са по 20лв и са същите на вид. Та сам си преценяй кой каква надценка си слага. Много пъти е дискутирано да си имаш доверен човек от който да пазаруваш такива неща. Филтъра за купета айде, майната му. Ама масления, докато разбереш, че е менте си карал 2-3хил км с намелено омасляване или пък не хваща грам боклуците из мотора.

Link to comment
Share on other sites

На мен само филтъра за въздуха на купето с въглен ми е къмто 22-25 лева. Говорим за филтър, който върши работа. Въздушният мисля е около същите пари - къмто 20 лева. Няма начин Наско да си купи свясни филтри за тия пари. 

Link to comment
Share on other sites

Може неговия да не е с активен въглен, а другия сигурно е и той обикновен хартиен. Т.е. нищо чудно няма да са 20лв примерно. Вероятността да бяха за БМВ и да са бошлаф за тия пари е 90% щото и там въздушния е към 16-17лв - зависи от модела, говоря за тия старите като мойто. Рено гледам залагат на добри цени на консумативите и резервните части. Може и да са си такива цените.

 

Влиза, проверява на още 2-3 места и така. Пиши от де взимаш тоя с активния въглен да погледна, че след месец-два ме чака смяна, а моя човек няма такъв вариант при него.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали да огранича търсенето на нов монитор до 24 или 27 инча (в момента съм с 20). Става дума за разполагане на бюро, на около 75 см от муцуната ми, главно за работа с най-малко два прозореца на Word/Adobe Reader (и, разбира се, игри и филми). Има ли полза/смисъл от по-голям монитор на такова разстояние? Парите не са решаващи.

Link to comment
Share on other sites

27 взимай и хич не се чуди. Колкото повече, толкова повече. IPS FullHD матрица и си ти.

 

Някой да е поръчвал от тук?

 

Филтри и масла си взимам само от едно момче вече няколко години. Праща ги от Хасково или ми ги носи като има път към Пловдив. Маслен само Mahle или Mann, поне аз само такива купувам. Цена в момента не мога да цитирам, а не върви и линк към сайта му да дам, да не се приеме като реклама. Само за сравнение, цената на Mann или Mahle е около два пъти, колкото на Filtron или подобен шит.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

В minideal.net го има за същите пари почти,но е сигурен сайт.Жоро(Assassin) си поръча от там китайчето.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Реално това истинско Леново ли е или някой китаец е решил да лепне логото? Питам, защото го наблюдавам от доста време този телефон и май не съм попадал на лошо мнение, а цената е ниска за такъв клас апарат с осемядрен процесор и т.н.

Аз си мисля, че не е истинско Леново, но не мога да го докажа.

 

И още нещо - може ли да му се инсталира чист Android, както и може ли да се инсталира чист Android на Nokia XL? Под чист Андроид имам предвид без фирмените истории на Самсунг, HTC, Нокия и т.н.?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ми трябва да е истински :D Не мисля,че има смисъл да правят реплики на такива телефони.Сигурно се правят там и за тва са на такава цена.Другите са по-скъпи заради самата марка иначе и те се сглобяват там :D 

Потърси в xda,но малко вероятно е някой да си е играл да прави ром за тези телефони.Дори и да има ще е доста бъгав.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали да огранича търсенето на нов монитор до 24 или 27 инча (в момента съм с 20). Става дума за разполагане на бюро, на около 75 см от муцуната ми, главно за работа с най-малко два прозореца на Word/Adobe Reader (и, разбира се, игри и филми). Има ли полза/смисъл от по-голям монитор на такова разстояние? Парите не са решаващи.

Защо не обмислиш направо 2 монитора да ползваш... стария и новия на едно.. Особено ако е за работа, голямата работна площ винаги е необходима..

Иначе бих ти препоръчал на място да видиш кое ти изглежда по-удобно, защото си е според човека. 27-цата може да ти идва прекалено.

Link to comment
Share on other sites

Далеч съм от необходимостта за 2 монитора, няма какво толкова да разпервам на такава площ (а и ще трябва да са еднакви, че иначе OCD-то ще прищрака). Реално погледнато, тези 20" са ми достатъчни (that's what she said). 24 или 27 просто биха добавили "уау" ефект и евентуално повече удобство.

 

Засега май съм се спрял на тези два:

http://www.emag.bg/monitor-led-asus-23-6-wide-full-hd-dvi-cheren-vs247h-p/pd/DRYDJBBBM/

http://www.emag.bg/monitor-led-asus-27-wide-full-hd-hdmi-tonkoloni-cheren-ve278h/pd/ERPCNBBBM/

 

А може би и този:

http://www.emag.bg/monitor-gaming-led-benq-24-wide-1ms-full-hd-dvi-dual-2-x-hdmi-cheren-rl2455hm-9h-la9lb-qbe/pd/EZSQNBBBM/

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Не подценявай 2-та монитора. АКо имаш възможност вземи 2-ри от познат за поне 1 седмица( докато свикнеш и си оптимизираш кое къде) и после няма да искаш да му го върнеш докато не си вземеш 2-ри собствен :)

Link to comment
Share on other sites

'ЗИМАЙ 27 цоловия монитор. После ще разбереш защо, билийв ми :) 

 

22-ка си мислех, че е достатъчен за чертане, а 24 в момента ми е малък.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с 22" и го гледам от около 40см.

 

Далеч съм от необходимостта за 2 монитора, няма какво толкова да разпервам на такава площ (а и ще трябва да са еднакви, че иначе OCD-то ще прищрака). Реално погледнато, тези 20" са ми достатъчни (that's what she said). 24 или 27 просто биха добавили "уау" ефект и евентуално повече удобство.

 

Засега май съм се спрял на тези два:

http://www.emag.bg/monitor-led-asus-23-6-wide-full-hd-dvi-cheren-vs247h-p/pd/DRYDJBBBM/

http://www.emag.bg/monitor-led-asus-27-wide-full-hd-hdmi-tonkoloni-cheren-ve278h/pd/ERPCNBBBM/

 

А може би и този:

http://www.emag.bg/monitor-gaming-led-benq-24-wide-1ms-full-hd-dvi-dual-2-x-hdmi-cheren-rl2455hm-9h-la9lb-qbe/pd/EZSQNBBBM/

 

Не знам защо бягаш от IPS.

Ако взимах монитор, щеше да е мин. IPS.Затова ще изчакам цените на 4K да паднат и ще прескоча една технология :D

Link to comment
Share on other sites

Не е умишлено, просто не съм си го поставил като критерий. А и в този сайт няма богат избор на IPS, само някакви Phillips и LG. Така или иначе днес свършват промоциите, а аз нямам зор да бързам, така че ще разгледам и на други места. Препоръчай ми някой конкретен модел.

Link to comment
Share on other sites

Не е умишлено, просто не съм си го поставил като критерий. А и в този сайт няма богат избор на IPS, само някакви Phillips и LG. Така или иначе днес свършват промоциите, а аз нямам зор да бързам, така че ще разгледам и на други места. Препоръчай ми някой конкретен модел.

Нещо на DELL от U серията.Примерно това.

 

Мерси.

 

Link to comment
Share on other sites

Къде е магданоза да го питам едни работи за авто ЦД-та... Какво е значението на волтажа на изходите за усилвател на ЦД-тата? Това, което витае из нета е, че колкото е по-висок, толкова по добре. Защо? 

Link to comment
Share on other sites

Защото обикновено трябва да закараш сигналния кабел до отзад..Т.е. около 5 м....При големия волтаж, 4-6 волта, шанса от внасяне на смущения е почти нулев, също така и няма да имаш пад на напрежение.Т.е. до усилвача ще ти достига много чист и качествен сигнал...Това е обяснено с две думи..

Масово плеърите са с 2 волта..Монтирал съм доста такива...с 5 метра сигнален кабел до отзад достигат между 1,5 и 1,9 волта....

Link to comment
Share on other sites

Ахааааа, усетих се каква е идеята.

 

А теоретично, ако усилвателят е монтиран по-близо до плейъра (например под седалката на "пътника"), няма ли да станат по-добре нещата? Усилвателят ще е малък, около 2х60 например и ще храни 2бр. 16-ки коаксиални, монтирани на кората на багажника.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Става, но пък удължаваш повече сигналните кабели до колоните...Все пак чинчовете са екранирани...По-добре е тях да закараш до багажника.По-компактни са и са само два (свързани на мост).

А и да ти кажа, нещата се усещат само при най-висок клас системи...При шир потребата и т.нар. среден клас, много трудно може да се хване разликата....Между 2 и 4 волта и с 1,5 м чинч или с 5 м чинч....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...