Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Става, но пък удължаваш повече сигналните кабели до колоните...Все пак чинчовете са екранирани...По-добре е тях да закараш до багажника.По-компактни са и са само два (свързани на мост).

А и да ти кажа, нещата се усещат само при най-висок клас системи...При шир потребата и т.нар. среден клас, много трудно може да се хване разликата....Между 2 и 4 волта и с 1,5 м чинч или с 5 м чинч....

 

Не, чисто теоретично си питам, че ми е интересно. Никога не съм имал предвид да се занимавам с високи класове системи и прочее. А е повече от ясно, че за просто автомобилно озвучаване, дрънченето на пластмасите ще се прояви много преди да започне да криви музиката :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някъде в Пловдив където имат DTG  принтер (директен печат върху текстил)?

 

До колколкото съм запознат с този бизнес, в Пловдив няма такава машина, но във фирма Брад*р в София го имат със сигурност. Даже имам познат който е представител на фирмата и все ми вика да му пратя фланелки да ми сложи снимки. Правят тестове и демонстрации на място.

Цената му е почти 18000 euro но към него трябва да има и сушилня (изпичаща преса) а цената за принтиране на една фланелка варира от 3лв до 18лв в зависимост от цвета на материята.

Предполагам става въпрос за такъв принтер. 

 

768544.jpg

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

До колколкото съм запознат с този бизнес, в Пловдив няма такава машина, но във фирма Брад*р в София го имат със сигурност. Даже имам познат който е представител на фирмата и все ми вика да му пратя фланелки да ми сложи снимки. Правят тестове и демонстрации на място.

Цената му е почти 18000 euro но към него трябва да има и сушилня (изпичаща преса) а цената за принтиране на една фланелка варира от 3лв до 18лв в зависимост от цвета на материята.

Предполагам става въпрос за такъв принтер. 

 

768544.jpg

 

Да за същия.Преди време търсех в Пловдив и аз не намерих.Тези дни ще скокна до канапето.

Не смятам да купувам :) (но пък има добри howto-та в интернет, как да се модне мастилка към такъв тип принтер), но мерси за инфото все пак.

Link to comment
Share on other sites

Лекси в Кършияка ;) на първия етаж като влезеш след първата редица в крайно ляво, точно до големите минерални води. ;)

Link to comment
Share on other sites

Лекси в Кършияка ;) на първия етаж като влезеш след първата редица в крайно ляво, точно до големите минерални води. ;)

 

:thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Не е умишлено, просто не съм си го поставил като критерий. А и в този сайт няма богат избор на IPS, само някакви Phillips и LG. Така или иначе днес свършват промоциите, а аз нямам зор да бързам, така че ще разгледам и на други места. Препоръчай ми някой конкретен модел.

Dell U2414m , U2713h/hm - горещо ти препоръчвам 27" на 2560х1440. 27" на 1080р на мен ми идват едри пикселите

 

Евентуално има едни Benq flicker-free серията - VA матрица - също са много добри

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

В последните минути на промоцията на Емаг си поръчах Асус-а от линка. Бях казал, че парите не са решаващи, но в крайна сметка не съм готов да дам горе долу двойна сума за същия размер IPS. Седейки сега пред него, съм доволен, че избрах 24" - 27 щеше да е overkill. Засега единственият ми проблем е синият диод на бутона за включване - погледът ми все към него отива, затова му лепнах малко късче черно тиксо отгоре :)

Link to comment
Share on other sites

В последните минути на промоцията на Емаг си поръчах Асус-а от линка. Бях казал, че парите не са решаващи, но в крайна сметка не съм готов да дам горе долу двойна сума за същия размер IPS. Седейки сега пред него, съм доволен, че избрах 24" - 27 щеше да е overkill. Засега единственият ми проблем е синият диод на бутона за включване - погледът ми все към него отива, затова му лепнах малко късче черно тиксо отгоре :)

Транзишъна ти от 20 на 24 не е голям. Предполагам, че и 20-ката е била widescreen, което улеснява още повече нещата. Аз едно време направо чувствах гадене, което минах от 17-инчов 4:3 монитор към 22" 16:9.

Най-големия експеримент, който съм си правил е 3х19 инча за eyefinity, ама нещо много голямо и неудобно ми дойде, та и до днес си карам с 22".

Единствено да не ти се налага като на мен да жонглираш много често между десктоп и лаптоп, че по едно време ми беше много удобно да си върша работата на 15.6-инчовия топлап + да разцъквам някоя друга игрица и като трябваше пак да отскачам на десктопа, в първите минути ставах разноглед. На работата съм с 2х24 и там ми е направо овъркил...

 

А дедо не го слушай. Ако му видиш офиса и 3-те монитора по 32-инча (ако не ме лъже паметта) и как е заел стойка робокоп и ще се шашардисаш :) За всеки си е индивидуално. На мен пределът ми е 2 монитора, най-удобно ми е на 1, но понякога не е най-практично, така че няма угодия :P. Абе ако мога да формулирам - за работа може би 2, за игра 1 или направо сигналът да води към плазмата :D.

Link to comment
Share on other sites

 

А дедо не го слушай. Ако му видиш офиса и 3-те монитора по 32-инча (ако не ме лъже паметта) и как е заел стойка робокоп и ще се шашардисаш :) 

Е това вече наистина трябва да се види  :woot  Особено позата робокоп 

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае магазин (или да притежава магазин), в който са останали подаръчни чаши на Кока Кола? Моля, спешно е.

Link to comment
Share on other sites

В Карфур Пловдив няма. Звънях и на двата. Да му се не знае. Утре май ще звъня на телефона на потребителя на Кока Кола...

Link to comment
Share on other sites

В Карфур Пловдив няма. Звънях и на двата. Да му се не знае. Утре май ще звъня на телефона на потребителя на Кока Кола...

Аз от 4 дни звъня по 6-7 пъти на ден и не мога да се свържа за да ги нарвдя, че никъде няма тениски..

Link to comment
Share on other sites

Последно колко го взе този монитор?

 

267 лв, намален от 330. Мисля, че цената е съвсем прилична. Като се сетя, че 20" го взех за 600+ лв преди няколко години (заради тунера, който така и не използвах), направо ми се свиват червата :)

Link to comment
Share on other sites

 

Някъде в Пловдив където имат DTG  принтер (директен печат върху текстил)?

 

 

 

До колколкото съм запознат с този бизнес, в Пловдив няма такава машина, но във фирма Брад*р в София го имат със сигурност. Даже имам познат който е представител на фирмата и все ми вика да му пратя фланелки да ми сложи снимки. Правят тестове и демонстрации на място.

Цената му е почти 18000 euro но към него трябва да има и сушилня (изпичаща преса) а цената за принтиране на една фланелка варира от 3лв до 18лв в зависимост от цвета на материята.

Предполагам става въпрос за такъв принтер. 

 

Това е проста мастиларка с подходящи мастила. На канапе машината е професионално направена за печат на тениски. Лошото е че за единични бройки не излиза сметката и цената е висока.

Link to comment
Share on other sites

267 лв, намален от 330. Мисля, че цената е съвсем прилична. Като се сетя, че 20" го взех за 600+ лв преди няколко години (заради тунера, който така и не използвах), направо ми се свиват червата :)

 

Цената е повече от добра!

Link to comment
Share on other sites

Скоро си намерих гаранцията на един Филипс 4:3 LCD с резолюция под HD , купуван преди вероятно вече 8г ... 600+ лв. А мин. година си взехме едно LG IPS FullHD 23ка за под 250-на лв. Има напредък сериозен в тая сфера с цените.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Скоро си намерих гаранцията на един Филипс 4:3 LCD с резолюция под HD , купуван преди вероятно вече 8г ... 600+ лв. А мин. година си взехме едно LG IPS FullHD 23ка за под 250-на лв. Има напредък сериозен в тая сфера с цените.

 

Е ти изби рибата с динамит :D. Кое е това LG за тези пари (ново)?

Link to comment
Share on other sites

Моя грешка 22-ка е, не 23 http://www.bestbuy.com/site/lg-21-5-ips-led-hd-monitor/8046048.p?id=1218863730968&skuId=8046048 ама тва не е добро за геймъри. Става за вкъщи за филмчета и сайтове. Иначе маже, бавен е - 5мс. Но и Филипса от преди години не е бил по-бърз.

 

http://www.lg.com/levant_en/monitors/lg-22EA53

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Моя грешка 22-ка е, не 23 http://www.bestbuy.com/site/lg-21-5-ips-led-hd-monitor/8046048.p?id=1218863730968&skuId=8046048 ама тва не е добро за геймъри. Става за вкъщи за филмчета и сайтове. Иначе маже, бавен е - 5мс. Но и Филипса от преди години не е бил по-бърз.

 

http://www.lg.com/levant_en/monitors/lg-22EA53

Много ми е забавно с тия милисекунди. Сигурно скоро ще минат на нано, че стигнаха 1. Крайно време е да сменят стандарта с нещо по-точно. 10 годишното ми ЕИЗО с 40мс маже една идея повече от сегашните с 5мс.

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

Някаква общодостъпна паста за полиране на алуминий - ръчно? Че знам за Puma на Солинген ама чак от Варна само я имат. Някви други?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...