Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Абе... Зависи сигурно от тапите. Пробвал съм и с тапи да се опитвам да изолирам шума в стаята. А... общо взето в офиса не съм единствения идиот, да не кажа, че повечето сме такива, та понякога става баси врявата... И в такива ситуации помагат шлемофони или силен крясък. Но наистина, като ми поседят повече на ушите и почвам да ги усещам все едно някой си е правил оригами с тях...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Според мен си зависи от търпеливостта на конкретния индивид и размера/удобството на чифта тапи/слушалки. Имам и пасивни антифони (), и тапи от мемори пяна. Тапите според мен мога да ги издържа по-дълго, защото са мекички, заемат си формата на ушния канал и по някое време дори забравяш за тях ; антифоните са трепач заради принципа им на работа (вакуума), но точно този вакуум по някое време започва да ми идва в повече, а и все пак са си слушалки - тежат и не може да правиш всичко с тях....примерно да спиш и да се обръщаш на хълбок. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че Канапе изобщо нямат такава машина.Явнo в Пловдив на никой не му е изгодно да поддържа такава техника.

 

Нали писах, че няма в Пловдив, кой ще си купи принтер за 18000 евро и да чака  да извади пари от печат на тениски. Във София знам къде точно има, и извършват услугата за печат.

Link to comment
Share on other sites

Нали писах, че няма в Пловдив, кой ще си купи принтер за 18000 евро и да чака  да извади пари от печат на тениски. Във София знам къде точно има, и извършват услугата за печат.

 

А как печатат тогава!? На сайта им е написано:

 

Използваме технология за директен печат върху текстил на израелската компания Kornit, която позволява пълна цветност.
Link to comment
Share on other sites

Не знам какво точно се търси, но печатница Неопринт ми бяха правили разни неща.

 

http://www.neoprint.net/

 

На сайта им пише - фотореалистичен печат върху плат.

 

Тц, няма да свършат работа.Тук се търси т.н. дигитален текстилен печат.Макар, че сублимацията се ползва и тук.

Ще взема да им звънна утре да ги питам.

 

„Неопринт“ разполага със своя собствена печатна база, в която се използват производителни съвременни машини за термотрансферен, сублимационен и пластизолен печат

 

А как печатат тогава!? На сайта им е написано:

Имат само термотрансферен печат в момета.

Аз доколкото помня, преди имаха офис на Пещерско и бяха доста добре заредени.После се преместиха в една съседна улица.След това май фалираха или поне никой не вдигаше на телефоните за контакти.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от колко часа започва работното време на офиса на Булстрат, който се намира до Новотела, защото в интернет нищо няма ? 

Link to comment
Share on other sites

Най-добре направи външна рамка и запълни кухините със силикон.

От какъв материал?Всякакви идеи са добре дошли...Въпроса е фибран с фибран с какво се лепят,лепило силикон ли...:mellow:

Link to comment
Share on other sites

От какъв материал?Всякакви идеи са добре дошли...Въпроса е фибран с фибран с какво се лепят,лепило силикон ли... :mellow:

 

Има един силикон който е прозрачен и по-точно е полиеританово лепило с него си направих от 2см фибран не е мръднала. Капака го направих от две парчета едното с по 2см по-малко от другото слепени едно за друго да може да влиза плътно в кутията. Идеална работа върши по-добра от купените  :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

А защо с фибран, а не с нещо друго?

Ясно е, че е най-твърд (здрав и не се рони като стиропора примерно), но за другите му свойства?По-добра термоизолация ли прави...?

Link to comment
Share on other sites

А и зщо не се вземе директно дебел лист, а се мъчим да лепим 2 парчета? Лепила като варианти има доста, стига да не съдържат ацетон. Спокойно може да се ползва и пяна. 

Link to comment
Share on other sites

Е да де, ама знам поне два други материала (които се ползват за изолация, на листове и с различна дебелина), които са с много по-добри изолационни свойства от фибрана...

А вътре облицовате ли "кутията" с нещо или си седи ей така..на фибран...?

И Виден пита правилно, ако ще си купувам специално за кутия, бих си взел направо 4-ка...

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми е да взема лист 5см да го разкроя на размер и да сглобя кутия с капак.Самата кутия в мек изолационен сак.Трябва ми лепило с което да слепя листовете по ъглите.Спрях се на фибран защото е твърд за разлика от стереопора.Магданозчо кои са другите материали?

Link to comment
Share on other sites

Ми, примерно неопор.

Но, като се размисли човек, фибрана може би е наистина най-подходящ за целта...Той, май е най-твърд от себеподобните си и със сигурност няма да се рони... :laughing:

А изолационен сак?От къде т'ва животно? И вътре...вътре решил ли си да я опаковаш с нещо, за да не се накваси от конденза на ледената биричка...?

Link to comment
Share on other sites

А и зщо не се вземе директно дебел лист, а се мъчим да лепим 2 парчета? Лепила като варианти има доста, стига да не съдържат ацетон. Спокойно може да се ползва и пяна. 

 

Кутията е от едно, а горния капак е от две парчета за да влезе по-малкото в кутията а по-голямото да я похлупи и капака да не се плъзва на страни.

Ми, примерно неопор.

Но, като се размисли човек, фибрана може би е наистина най-подходящ за целта...Той, май е най-твърд от себеподобните си и със сигурност няма да се рони... :laughing:

А изолационен сак?От къде т'ва животно? И вътре...вътре решил ли си да я опаковаш с нещо, за да не се накваси от конденза на ледената биричка...?

 

Отвътре се облепя с фолио за печене с огледалната му част на вътре, и плюс това фибрана както и пяната не поемат влага.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък направо си ползвам кутия (50L)  от доставка на живи рибки от другия край на света :rolleyes:  Пет санта дебел, отлят стиропор. Перфектно влизащ и прилягащ капак и прочее. От вътре го облепих с алуминиева лента и на дъното му пробих малка, дренажна дупчица с вложка от медна тръба.

Впрочем, също така и термо лабилните лекарства се доставят в същите кутии.

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя този дезодорант. Цък.

 

Обърнах магазините из града.В нета също...Преди си поръчвах от въпросния сайт, но нямат внос напоследък...

Хелп, плийз.

Не искам да нахалствам ,ама ми е много любим....Някой? Нещо?   :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Момци я дайте акъл коя е най-читавата навигация за Гърция?За андроид(Samsung s4) иде реч,имам iGO primo с последните карти на Навтек,има ли по-добро решение?Мисля да се пощурам с колата малко нататък....

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да сложиш, купи си и една хартиена. Пък като решиш да ходиш някъде направи съпоставка между двете като ти изчисли маршрута. Че ние миналото лято така се предоверихме на навигацията и уж е казано да не минава през черни пътища, опита да ни набута през едни кърища след едно село, защото път има, но е некоректно отбелязан и се връщахме малко и те така. Ако има разлики направи корекции в курса на навигацията. Поне върши много хубава работа с указанията, веднъж като си направиш точен маршрут. И винаги ъпдейтвай до дупка версиите на картите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...