Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доста мнения изчетох за това дали HDMI връзката между тв и лаптоп да се прави при изключени устройства или не. Въпреки, че HDMI кабелът е plug&play, преобладават изказванията връзката да се осъществява при изключен поне тв. Има и доста хора с оплаквания за изгорели HDMI портове на тв-то. Та, какво мислите?

До колкото си спомням проблема идваше евентуално от контактите и ел. мрежата.

Аз за всеки случай не рискувам, защото гаранцията не покрива такива щети.Не ми се иска да си прецакам ТВ-то за 1мин работа в повече.

Link to comment
Share on other sites

Доста мнения изчетох за това дали HDMI връзката между тв и лаптоп да се прави при изключени устройства или не. Въпреки, че HDMI кабелът е plug&play, преобладават изказванията връзката да се осъществява при изключен поне тв. Има и доста хора с оплаквания за изгорели HDMI портове на тв-то. Та, какво мислите?

При изключени устройства. Особено телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Доста мнения изчетох за това дали HDMI връзката между тв и лаптоп да се прави при изключени устройства или не. Въпреки, че HDMI кабелът е plug&play, преобладават изказванията връзката да се осъществява при изключен поне тв. Има и доста хора с оплаквания за изгорели HDMI портове на тв-то. Та, какво мислите?

Винаги изключвам едно от двете - или телевизора, или компютъра/лаптопа/таблета към който влиза HDMI кабела. В 99% от случаите изгасен е телевизора. Проблеми по този начин съм нямал никога.

Link to comment
Share on other sites

Направих грешката да сваля кората на задната врата на октавията и сега се разтрака.

Вярно ли е, че имало някакви силиконови спрейове за тази цел, които се пръскали на пластмасовите щипки (тези между кората и ламарината на вратата) на старите коли, за да не скърцат.

Link to comment
Share on other sites

Направих грешката да сваля кората на задната врата на октавията и сега се разтрака.

Вярно ли е, че имало някакви силиконови спрейове за тази цел, които се пръскали на пластмасовите щипки (тези между кората и ламарината на вратата) на старите коли, за да не скърцат.

 

За силиконови спрейове не знам, но можеш просто да си купиш нови щипки за кората и ще ти се реши проблема както трябва. Румен беше намерил от някъде, ама не мога да се сетя от къде.

Link to comment
Share on other sites

И да намеря от някъде, те също ще са изпекани с годините, нови не съм виждал никъде. А и местата където се търкат с кората, която също е стара и се губи смисъла.

За това имало и специален спрей който се пръскал на подобни възлови места и то специално за стари коли и дори специално за фолксваген груп.

Преди време попаднах от гугъла на такава тема, но както винаги, когато не ми трябва, а когато трябва... :)

Link to comment
Share on other sites

Тия които бях пуснал са друг сорт, те са тип видия и се навива като дюбел. А тия за корите са наистина доста различни.

 

 

Еидт: Има нови, 100000% съм сигурен, ся ще намеря..

Има ли ги от тия

Link to comment
Share on other sites

Някой да е купувал цифров приемник за ефирна цифрова телевизия от китайците?Дали ще има голяма разлика в цената или да си дам 45лв и да не се занимавам.

Link to comment
Share on other sites

Някой да е купувал цифров приемник за ефирна цифрова телевизия от китайците?Дали ще има голяма разлика в цената или да си дам 45лв и да не се занимавам.

 

Не се занимавай, а и не излиза много по-евтино.

Освен това имат много сгрешени или непълно направени описания и впоследствие се оказва, че MPEG4 не било за приемането и компресията на сигнала, а за поддържания формат през USB-то, а всъщност тунерът си бил MPEG2...

Link to comment
Share on other sites

45 идвaт мaлко много кaто се имa предвид че имa и по-евтини и вършaт същaтa рaботa .Aз взех нaй-евтиния които имaше в техномaркетa нео зa 32 но се излъгaх с първaтa aнтенa взех от мaлките стaини ли кaк зе кaзвaт зa 5 лв и никaквa рaботa не ми свърши в последствие купих външнa 32 лв и проблемa се опрaви.Сaмо дa вметнa че стaвa въпрос зa вилaтa в грaдa може дa рaботи стaинaтa въпреки че при мен нещо не прорaботи в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Нео-то винаги са страдали от недобра чувствителност към сигнала и на места със слабо приемане или си искат антена с усилвател (или външна), или ако приемането на сигнала е на някое много отдалечено от предавателя място - дори е възможно да не закачат нищо (имам Нео и говоря от личен опит). Като цяло обаче са си ОК, за града ги оправя най-обикновена стайна антена, а и дори най-евтините им модели могат да програмират и записват предаванията на флашка. Скептично съм настроен към чувствителността и допълнителните опции на китайските (разбирай: директно поръчани от Китай) тунери, но докато не пробвам някой такъв, няма как да дам точни отзиви.

Link to comment
Share on other sites

здр колеги дa попитaм тъй кaто гледaм че се подхвaнa тaя темa някои изпробвaл ли е тия декодери зa цифровa телевизия зa лaптоп,гледaм в ebay ги продaвaт по 12 пaундa мисля че и тук ги продaвaт по 25 лв ,визуaлно предстaвлявa кaто флaшкa и еднa мaлкa aнтенкa.

Link to comment
Share on other sites

Дам, ще взема и аз май едно Нео.
 

здр колеги дa попитaм тъй кaто гледaм че се подхвaнa тaя темa някои изпробвaл ли е тия декодери зa цифровa телевизия зa лaптоп,гледaм в ebay ги продaвaт по 12 пaундa мисля че и тук ги продaвaт по 25 лв ,визуaлно предстaвлявa кaто флaшкa и еднa мaлкa aнтенкa.


Вече 2ра бр. взимам от тези. С тази "антена" която е точно 15см, хваща без проблем 12-те канала и към 24 мисля бяха радиа.Картината е учудващо добра.

Дистанционното не работи със софтуера който дават на диска.Трябвало с друго приложение да се гледа, но не съм си играл да тествам (подари го и сега чакам 2рата бройка).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея за магазин от където мога да си купя ето такива пръчки?

 

EDC-Glowsticks.jpg

 

В разни ловджийски магазини онлайн ги намерих, но предпочитам да си ги взема от някой физически магазин.
По възможност да карат на 8 часа.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, моля те не ги носете на Армин тия коледни лампички. Все едно като дечица с бенгалски огън на рожден ден пред тортата

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, моля те не ги носете на Армин тия коледни лампички. Все едно като дечица с бенгалски огън на рожден ден пред тортата

Що пък да не? :) Тая пръчка си е част от rave културата.

Още повече, че на някои партита в чужбина направо си ги раздават на входовете.

 

@RaptoR: Тия от по 3-4лв бройката, хората ги ползват по пещерите като ходят. Не говорим за ония боклуци, които ги продават по улицата за 1лв бройката и след 30 минути вече не светят.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Наско ще каже колко ги ползват баш по пещерите тия клечки... 

 

Освен това Армин няма нищо общо с рейв. Аз пък не знам защо реши, че са непременно от рейв културата - бяха модерни преди години на всички партита с електронна музика - подчертавам ПРЕДИ години... Румен е прав, в момента ще изпъкваш по не особено добър начин с подобни светлини, хеле пък с китка на ревера...

 

Но пък в крайна сметка ти си решаваш.... 

Link to comment
Share on other sites

Ще трябва да пропусна Армин този път.Не че на стейт 600 се разцепих, но ставаше :)

Всъщност разцепването може да се каже, че беше благодарение на Фери.Другото мн комерс ми доиде бате...

 

 

 

Иначе от тези светещите почти сигурно трябва да има в 101 балона, но и аз от години не съм виждал хора по партита с тях (не че мн ходя).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

ASOT 600 беше пълна трагедия. До Корстен ми беше станало супер скучно вече и дори не можех да се забавлявам.

Това ми се струва, че ще е много по-добре. Армин пак е започнал да пуска транс.

Link to comment
Share on other sites

Тия които бях пуснал са друг сорт, те са тип видия и се навива като дюбел. А тия за корите са наистина доста различни.

 

 

Еидт: Има нови, 100000% съм сигурен, ся ще намеря..

Има ли ги от тия

 

Страхотен сайт, как съм го подминал - не знам. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

 

Другата седмица ще видя какви цветове има. Мога около 14-ти февруари да ти донеса. Държат по 10 или 12 часа. Зависи кой модел са.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...