Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

как мога да си променя настройките на бутпните на клавиатурата ? примерно като пиша и натисна ' или кавички трябва да натисна space,че да се появи символа.Това съм го забелязал,че го има само на моя лаптоп :( 

Link to comment
Share on other sites

Смени си подредбата клавиатурата за латиница - в момента сигурно ти е на USA International. При нея изчаква да види коя е буквата след апострофа, че слага някакви ударени букви при някои комбинации

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Искам да си регулирам оборотите на вентилатора на CPU-то.

Дъното ми е Biostar N4sie-a7, като влезна в БИОС намирам SMART опцията, настройвам я, но нищо.

Пробвах със SpeedFan и пак нищо.

Има ли някакъв начин да ги регулирам, или е проблем на самото дъно.

Link to comment
Share on other sites

Принципно беше някаква муйня със сваляне на драйвери за дъното през Спиидфена и от там се регулираха....Ма кво точно беше....Май искаше регистрация в сайта на Спиида и бла-бла. Беше безплатно, по спомени.

Link to comment
Share on other sites

Преинсталирах Win7х64 на лаптопа. По принцип всички звуци ги изключвам- поздрав, за различни съобщения и т.н. След преинсталирането на всеки кръгъл час лаптопът ми ме поздравява със звук. Претрепах се да търся и не мога да го спра това нещо. Как стана това чудо, не знам. Откъде да го махна?

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

Не се бъзикам :laughing: , на всеки кръгъл час ми прави - дръъъъъън. Гледам филм през HDMI и изведнъж- сигнал. Не е фатално, но е дразнещо. Това се всички инсталирани програми- arx1391109791n.png

Link to comment
Share on other sites

Пробвай следните неща. Засечи точно в колко часа го прави и дали е по едно и също време. След като го направи смени часа на такъв, че да дрънне скоро и виж дали пак ще стане, да се разбере дали нещо следи точно часовника. Пусни си такс менаджера със всички процеси, подреди ги по натоварване на процесор и виж в часа на дрънкането кой процес ще се задейства да прави нещо.

Link to comment
Share on other sites

Видеокарта, поддържаща 3 монитора? Ако може да е евтина а не от 500лв нагоре. Щото за толкова ще ъпгрейдна цялата машина... Отделно че за $30 ще взема USB видео...

Link to comment
Share on other sites

Ми чак 3 не съм връзвал, но примерно в брaт ми и у тъщата на HDMI-то са вързани телевизори, които играят роля на 2-ри монитор - отделна резолюция, ала бала. Не съм пробвал да вържа 2 монитор и отделно тв-ра по HDMI.

Все пак има опции дали монитора да е Extended или Clone.. Но пак казвам това е в ситуация Монитор + Тв по HDMI, Може пък ак осе върже две неща на DVI-тата, HDMI то да спира да бачка.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

То и на картинката се виждаат 2 DVI, един аналогов изход, явно има и HDMI. Остава дедо да се обади да му потвърдят и да си направи експеримент. Ако не му хареса картата ще му я купя за 20лв :P

Link to comment
Share on other sites

На мен ми харесва в "шишенцата" на Биосет. Трапезна чубрица се води :) Най-обикновената.

http://prikachi.com/images/586/7013586j.jpg

В пликче я има също :)

http://prikachi.com/images/597/7013597S.jpg

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

За билки при тези > https://www.facebook.com/pages/%D0%90%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%9F%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%81-%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2/407123616020533 Серитфициран био производител са за билки (доколкото знам единствени). Нищо общо с тия гмо-та на биосет. ;) В нас сме взимали разни ригани, мащерка. Добри са.

Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча ако знае от къде мога да взема хубава чубрица че преди малко домашната ни чубрица претърпя инцидент.

 

Или пък на Четвъртък пазара - има отлични подправки. В никакъв случай не препоръчвам нищо купешко в пликчета и/или шишенца.

Link to comment
Share on other sites

Адрес, магазин нещо?


За билки при тези > https://www.facebook.com/pages/%D0%90%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%9F%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%81-%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2/407123616020533 Серитфициран био производител са за билки (доколкото знам единствени). Нищо общо с тия гмо-та на биосет. ;) В нас сме взимали разни ригани, мащерка. Добри са.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...