Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2886

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Принципно нямаш работа да го вдигаш (особено пък ти) освен сервизно и не - няма такива капаци отделно. 

 

Един вид ако си го пръснал и не може да се залепи - ново казанче. 

Link to comment
Share on other sites

Един вид ако си го пръснал и не може да се залепи - ново казанче.

Само казанче за моноблок мога ли да намеря или трябва целия блок да сменям?

 

А за вдигане - обясних ти - исках да сложа "синьо хапче" вътре за да става синя водата. Не е като за първи път да го правя даже...

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е как си успял да го изпуснеш, но ти си програмист, все пак!  :laughing:

 

Да, ще трябва да си купиш цяло казанче за моноблок, за съжаление. 

Link to comment
Share on other sites

EON ENERGY SAVING MONITOR ELECTRIC METER

 

$T2eC16F,!w0E9szNW4GkBR,VjKrDi!~~60_35.J

 

Някой има ли представа тези неща на какъв принцип работят?Как "щипката" мери консумацията на ел. енергия?Ето и видео.

 

П.С. Който не е влизал на времето в часовете по физика, глей ся к'ви неща пита :D

Link to comment
Share on other sites

Наистина си бягал от часовете по физика. Променливото напрежение (такова ти е в контакта) създава променливо магнитно поле като протича ток по проводника. Е тая щипка "хваща" променливото поле и в зависимост от силата му ти определя колко ток харчиш. ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Наистина си бягал от часовете по физика. Променливото напрежение (такова ти е в контакта) създава променливо магнитно поле като протича ток по проводника. Е тая щипка "хваща" променливото поле и в зависимост от силата му ти определя колко ток харчиш. ;)

 

А до колко точно ще да мери?Идеята ми е дали няма да се влияе от съседни кабели, изолацията на проводниците и т.н.?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

а точността е доста ниска, заради трикратното преобразуване на измерваната величина.

отделно че по БГ законодателството това няма силата на доказателство. в тукашния правен мир все още не съществува понятие като "контролен електромер" или каквото и да е друго средство за търговско измерване, а и се позволява на електроразпределителите да използват уреди с грешка до +10% вече.

 

 

А до колко точно ще да мери?Идеята ми е дали няма да се влияе от съседни кабели, изолацията на проводниците и т.н.?

теоретично ще се влияе по-малко от полетата извън щипката и трябва да реагира само на тока, който протича през бобинките в средата на щипката. практически обаче не се знае. дори на клипчето бе поставена на жица отдалечена на поне 20 см от всякакви други такива, а и съседните полета имат различен обвхват на влияние според пораждащия ги ток.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

а точността е доста ниска, заради трикратното преобразуване на измерваната величина.

отделно че по БГ законодателството това няма силата на доказателство. в тукашния правен мир все още не съществува понятие като "контролен електромер" или каквото и да е друго средство за търговско измерване, а и се позволява на електроразпределителите да използват уреди с грешка до +10% вече.

 

 

теоретично ще се влияе по-малко от полетата извън щипката и трябва да реагира само на тока, който протича през бобинките в средата на щипката. практически обаче не се знае. дори на клипчето бе поставена на жица отдалечена на поне 20 см от всякакви други такива, а и съседните полета имат различен обвхват на влияние според пораждащия ги ток.

 

Мерси за изчерпателното инфо.А предполагам щипката се закача на фазата :) ?

 

П.С. +10% втф :censored2:

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Мерси за изчерпателното инфо.А предполагам щипката се закача на фазата :) ?

 

П.С. +10% втф :censored2:

 

Когато ти е затворена веригата няма никакво значение, къде е сложена щипката. 

 

Не виждам логика да го купуваш това като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Когато ти е затворена веригата няма никакво значение, къде е сложена щипката. 

 

Не виждам логика да го купуваш това като цяло.

 

Ами цената ще е около 15лв, което според мен си заслужава.

Искам да знам колко точно харчат климатиците ми и ПС-тата ми, за да си направя що-годе някаква сметка.Не ми е и минало през ума да го ползвам VS електромера за сравняване ;)

 

Има едни като мини електромер е . Има дисплей и може да ти покаже дневна нощна колко е изгорял даден уред . Щепсела се включва първо с него и след това в контакта .

Това е по-удобно, защото дисплея е wireless.Има и софтуер и може на ПС-то да следиш/анализираш разхода във вид на графики и т.н. А и единия от климатиците ми е вързан директно към мрежата.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Има едни като мини електромер е . Има дисплей и може да ти покаже дневна нощна колко е изгорял даден уред . Щепсела се включва първо с него и след това в контакта .

Link to comment
Share on other sites

 

Това е по-удобно, защото дисплея е wireless.Има и софтуер и може на ПС-то да следиш/анализираш разхода във вид на графики и т.н. А и единия от климатиците ми е вързан директно към мрежата.

 

По-удобно, но пък предложения "електромер" за мен ще е много по-точен като информация от това дето ти искаш да вземеш, което не е ясно от какво и как се влияе допълнително. Ръгаш го онова в контакта преди разклонителя за компютрите и за седмица ще имаш доста добра извадка какво се случва.

Link to comment
Share on other sites

Понеже смених дъно на компа и нямам настройките на интернет доставчика, имам събнет маск, дефолт гетъуей и интернет айпи, но до колкото разбирам някакъв МАС адрес трябвало да се въведе.

Става въпрос за Близу, ако им се обадя после, ще могат ли да ми помогнат по телефона да си го отстраня този проблем или да чакам до понеделник техен служител.

Link to comment
Share on other sites

По-удобно, но пък предложения "електромер" за мен ще е много по-точен като информация от това дето ти искаш да вземеш, което не е ясно от какво и как се влияе допълнително. Ръгаш го онова в контакта преди разклонителя за компютрите и за седмица ще имаш доста добра извадка какво се случва.

Е много по-точен за мен ще е, ако не е някой евтинджос маде ин чина за 20лв, в който липсват половината елементи.

Този за който говоря уж строва около 80лв и е от уж реномирана фирма в тази среда ;)

 

 

 

Понеже смених дъно на компа и нямам настройките на интернет доставчика, имам събнет маск, дефолт гетъуей и интернет айпи, но до колкото разбирам някакъв МАС адрес трябвало да се въведе.

Става въпрос за Близу, ако им се обадя после, ще могат ли да ми помогнат по телефона да си го отстраня този проблем или да чакам до понеделник техен служител.

 

Ресетни си модема - рутера.ПС-то трябва само да си вземе всички нужни настройки.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

С лан интернет съм. Сложих на автоматично Lan settings, но нищо. Но като  те слуша, ще може и по телефон да се отстрани проблема :). Благодаря за инфото.

Link to comment
Share on other sites

Някой ползва ли/пев ли долче густо кафетата. И ако да, заслужават ли си? Т.е да ли вкусовете са добри или е някое блудкаво кафенце.
Аз използвам такива. Предимно имтенсо, бариста и лунго. От икономическа точка, не бих казал. На вкус трябва да пробваш, защото всеки си има вкус. На мен лично ми харесват и като знам вендинг машините какви бози правят, долчето е в пъти по-добро, но пък ако имаш машина от 700-1000 лева и си купуваш качествено кафе' може би ще бъде по-хубаво. Откъм отношение на почистване нямат равни. Вадиш капсулата изхвърляш и толкова. Turn off this option! M7pro Turn off this option!
С лан интернет съм. Сложих на автоматично Lan settings, но нищо. Но като  те слуша, ще може и по телефон да се отстрани проблема :). Благодаря за инфото.
Понеже явно си ползвал ланката на дъното и след смяната с новото дъно мака е различен, трябва да се обадиш на близу и да им продиктуваш новия мак. Ако имаше рутер щеше да си спестиш това :-) Turn off this option! M7pro Turn off this option!
Link to comment
Share on other sites

С лан интернет съм. Сложих на автоматично Lan settings, но нищо. Но като  те слуша, ще може и по телефон да се отстрани проблема :). Благодаря за инфото.

След като не помниш MAC-а на старата си карта и съответно не може да го емулираш, нормалната процедура е да се обадиш на съпорта и да им продиктуваш новия си MAC.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързите отговори.

Последен въпрос, с Уин7 ултимейт съм. -Как да намеря МАС адреса, за да не се бавя по телефона после.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързите отговори.

Последен въпрос, с Уин7 ултимейт съм. -Как да намеря МАС адреса, за да не се бавя по телефона после.

Hi

You can find the Command propt under Start/All Programs/Accessories.Open a Command Prompt and issue:  cmd ipconfig  /all

The line under your specific Network card that reads, Physical Address. . . . . . . . . : 00-50-8D-B2-E6-96

00-50-8D-B2-E6-96 (or whatever number you get) is the MAC address.

You can find the Command Prompt under, Start/All Programs/Accessories.

 

Или  както  правя  аз.  Десен  бутон  на  компютърчетата/ open  network  and  sharing center/ change adapter settings/  кликаш  два  пъти  бързо  върху  мрежата /  отваря ти  се  прозорец  в  който  има  details/  оттам  гледаш  Physical  address което е  мака  ти   :)

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Все си мисля,че и без диктуване става.Обаждаш се казваш им,че имаш нов мак адрес и те ти го добавят.На мегалан даже можеш и сам да си го добавиш ;)

edit:Кажете от къде мога да си изтегля работещ orCAD?Тия в замунда ги пробвах и не станаха :( 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Искам да знам колко точно харчат климатиците ми и ПС-тата ми, за да си направя що-годе някаква сметка.Не ми е и минало през ума да го ползвам VS електромера за сравняване ;)

http://www.amazon.de/gp/product/B0041RQWD2/ref=oh_details_o01_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

 

Аз съм с това и изглежда вярно. Колко е вярно не мога да гарантирам обаче.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...