Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Абе на оплакване приличаше.

 

За тъмна кола мисля че аз а не Виден първи спомена колко голяма грешка е и как ще ти се иска по 2 пъти на седмица да я миеш (а 1 дъжд на какво я прави не е истина). Сиви автомобили можело само пенсионерите да карат... и мързели като мен, но поне не личи толкова дали е измита предния ден или предния месец.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Беше отговор на твоето. А това за пилетата, дето акат, ако ще и пембяна да е, пак трябва да го чистиш през 3-4 дни да не се просмуква в лак-а.

Link to comment
Share on other sites

Още ти е сравнително нова колата и се втелясваш. Иначе единственото спасение е да я държиш в гараж и да не излизаш много с нея. Излезнеш ли пак ще ти я нацвъкат пилетата и трябва да си вечено с парцала и гъбата.

 

Аз съм казал, че искам следващата да е светла ама да видим. Моята като я измия и след 2 часа цялата е в прах понеже е тъмно синя. Моя началник има кола точно цвят светло ла*нян, кал, мръсотия, прах и т.н. изобщо не личи ама не ми харесва на мен.

 

П.П. Проготви се по големите паркинги, да ти я очукат отстрани, при паркиране успоредно да ти зажулят броните и прочие. Ако се нервиш на всяка драскотина ще побелееш.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

То срещу птиците е добре, ама за кола на улицата не е добър вариант според мен. Ако е материя дето попива вода, колата ще седи като в компрес след всеки дъжд и бързо ще ръждясва. Друтото е, че всеки малчуган или лумпен ще иска да види какво има под платнището и не се знае каква друга беля могат да и сторят.

 

Както казах единственото спасение е да седи в гараж и да не се кара много много. Иначе ще има мръстоия, деруги и прочие. Пък и той не вярвам да иска като едно време да я кара 20 години. След известно време следващата и нататък.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Тази флашка заслужава ли си ? 

ХАМА не са производител - аз бих взел Адата или PQI

 

ВЪПРОС - За семейни 'спомени' снимки, заслужава ли си да се дадат 100 лв. повече за CANON 160-ката? Или да взема SX150 ?

1-Canon PowerShot SX160 IS 

 

2-Canon PowerShot SX150 IS

Link to comment
Share on other sites

ВЪПРОС - За семейни 'спомени' снимки, заслужава ли си да се дадат 100 лв. повече за CANON 160-ката? Или да взема SX150 ?

1-Canon PowerShot SX160 IS 

 

2-Canon PowerShot SX150 IS

Ако семейните спомени са с ниска стойност си вземи по-евтиният вариант.

Може да хвърлиш един поглед на

http://www.olympus.bg/site/bg/c/cameras/digital_cameras/traveller/sz_31mr/index.html

Невероятен апарат. Бърз автофокус, отлична рязкост и изключителни, реални цветове. Много добро оптично увеличение, което говори за отлична оптика.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Ние сме с тази сапунерка и сме много доволни :)

Имахме Pentax и Olympus, но Canon си е друга работа. Макар и само за "семейни" снимки, разликата е осезаема.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

За семейни спомени взимам възможно най-компактен апарат за да не тежи носенето. Canon SX серията не са особенно обемисти, но с калъфа и т.н. запълва докрай и без това пълната дамска чанта, а на мен да ми се подмята нещо такова не бих издържал освен ако не е за някакъв особен случай. Определено снима по-добре от Т серията на Сони или ултра компактните IXUS-и на Canon, но ползата от него е нулева ако не го нося с мен :)

 

За снимките и 2та апарата, които си избрал са супер. На външен вид даже 150-то ми харесва повече. Ако искаш разгледай в dpreview какво повече има 160то, но колкото за снимки на маса и разходки навън - и 2та ще ти свършат идеална работа. За същото аз бих избрал даже някой по-компактен.

 

Всъщност разгледах ревютата в dpreview.com нещо не го харесват особенно. С SX40 някакъв беше направил сравнение, но като гледам има коренна разлика и в цената...


Ние сме с тази сапунерка и сме много доволни :)

Имахме Pentax и Olympus, но Canon си е друга работа. Макар и само за "семейни" снимки, разликата е осезаема.

 

Галя, този, който си показала е възможно най-евтината серия на Canon. Не искам да го критикувам ама има далече по-добри апарати от него. И по-компактни и по-добре снимащи...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Естествено, че има по-скъпи и компактни. Ама доколкото разбрах на човека не му трябва някой за 500 лв. А и за сапунерка (за семейни снимки) е идеален. Дет' се вика : И да го загубиш, да не те е яд.

 

Не искам да го критикувам, ама има далече по-добри апарати от него. И по-компактни и по-добре снимащи...

Аз не сера пари, за разлика от теб. И сам си противоречиш, госпожице Претенция.

С пари всеки знае. Ще си вземе нещо за 10000000 лв., дето е супер компактно и супер добре снимащо.

Ти си типичният пример за "ситият на гладния не вярва". Живееш в собствен измислен свят, дето не са ти проблем 100 лв. Да, ама не всички хора са така. Набий си го най-накрая в главата.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

ХАМА не са производител - аз бих взел Адата или PQI

 

ВЪПРОС - За семейни 'спомени' снимки, заслужава ли си да се дадат 100 лв. повече за CANON 160-ката? Или да взема SX150 ?

1-Canon PowerShot SX160 IS 

 

2-Canon PowerShot SX150 IS

 

Взимай 150-ката. В 160 няма нищо съществено по-добро. Еднакъв размер на сензора, еднакви процесори. Със 160-ката може мъничко да се заиграеш в ръчните настройки, но не си струва според мен, вероятно ще снимаш винаги на автоматични. За point and shoot камера няма смисъл да се инвестират много пари.

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ние сме с тази сапунерка и сме много доволни :)

Имахме Pentax и Olympus, но Canon си е друга работа. Макар и само за "семейни" снимки, разликата е осезаема.

Чудя се, какъв ти е критерият за качество, след като посочваш за пример боклук от 100 лева. Нали се сещаш, че тия 16 мегапиксела дето са ги обявили... само са минали покрай 16. А, без оптична стабилизация, снимки правени от ръка са толкова омазани, че няма смисъл от коментар. Да не говорим при ниска осветеност.

Но, щом ти харесва - ползвай си го със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Като сме затривали 4 фотоапарата, нямам критерий за качество. 130лв., чиста работа. Като за семейни снимки е идеален, мога да ти кажа. Ще ми се да си купя хубав апарат за 1000000000 лв., ама не мога да си позволя на всяко губене да давам сума ти пари за фотоапарат. И да му треперя. Както казах вече - с пари всеки може.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Ами освен да почнете да ги пазите повече... :) В чантата, през рамото и всичко е 6 точки.
До сега веднъж съм губил апарат само и то защото ми даваха зор и аз го забравих. След 30 минути като се върнах, някой си го беше харесал.

Link to comment
Share on other sites

Такъв топуз имам - стои си погребан неясно къде в къщи и никой не се е сещал за него от година. Не става за носене просто. Трябва да се жени някой приятел за да го извадя. Ама те всичките вече се изпожениха или заявиха категорично, че такава грешка няма да направят (или да повторят). Следващия ми апарат ще е някое Сони от Т серията или Galaxy Zoom. По-добре снимат от телефон и са доволно леки за да се носят.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз от край време мисля/събирам за 5д мк2, та дойде времето, че излезна и 5д мк3, а аз още събирам... минах след това на 6д, че общо взето като качество на снимката са еднакви освен че е 50% по-долу цената. А в момента новото 100д е един много добър просюмрски апарат с дооооста висока чувствиелност и е в ранка на средния клас на по-старите им тела. Въпреки това е малък и лек и не толкова скъп - 999 лв.

 

Canon-EOS-100D-product-image-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Един приятел взе Panasonic Lumix DMC-GH3 и е много доволен. Заменя и камера - снима 60 кадъра в секунда full-hd видео. Изчете една камара ревюта преди да се спре на този и от 1 месец насам само ми звъни да ми каже колко хубаво снимал.

Link to comment
Share on other sites

Ами освен да почнете да ги пазите повече... :) В чантата, през рамото и всичко е 6 точки.

До сега веднъж съм губил апарат само и то защото ми даваха зор и аз го забравих. След 30 минути като се върнах, някой си го беше харесал.

 

Познаваш ни. Не сме няк'ви льохмани, дето ще си забравят главите. Ама ето на... 4 броя за героя. Те не са загубени всичките. Само един. Жоро го "подари" на някой варненец. Има два откраднати, има един изпускан в пясъка.

Link to comment
Share on other sites

Понеже сравнително често се шматкаме на дълъг път(над 3 часа), се чудя как да направя така, че хлапето да кротува повечко в кошчето. Имам на гърба на седалките поставки за храна и напитки и се чудя дали да не лепна към някоя от тях някое от следните:

 

1.http://www.technopolis.bg/b2c/details/33651/P11090401/DVD-plear-PHILIPS-PV-7005

DVD плеър

2.http://www.technomarket.bg/products/09127563/prestigio-pmp3470b

Евтин таблет

3. Да си купя един инвертор за лаптопа...

 

И преди някой да ме обвини, че съм лош родител - лапето се сваля от колата на всеки 2 часа и се разхожда. Пък и е доста изнервящо с пътните джигити, да имаш малък дразнител, който се дере не по-лошо от Дани Филт с пневматичен чук в задника.

 

Съвети?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Има DVD-та на които екрана се закрепва за облегалката на главата на предната седалка. Така няма да правиш никакви промени по поставката за храни. Може обаче да му дойде малко високо.

Link to comment
Share on other sites

Не ме устройва. Намерих решение - http://www.onlineshopworld.com/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0.html + таблет и няма да се занимавам с глупости.

 

Ред. И защо не ми показва линковете, д аго еба?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...