Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Днес е била отново на доктор, и докторицата й казала " че не било кой знае какво", баси медицинското заключение,сега вади медицинско.

Тя не живее в Пловдив, и когато разбрах, нямаше как да я хвана за ушите и да я замъкна, затова и бях вкиснат толкова. Ударите в главата са свръх коварни, ама върви го обяснявай на жена, все едно спориш с радио.

Ще я оставя в Пловдив, ако стане нещо да мога да реагирам бързо.

Това с адвоката е добра идея, но не можем да си го позволим, не е сигурно и че ще успеем да вземем голяма глоба, че да се споразумеем да му платим от нея.

Нека видя какво ще пише на медицинското.

Мислех, че можем да я подадем в съда ние, но без адвокат не ставало.

Процедурата е тромава с цел да се откажеш, но не мислят, че тласкат хората към саморазправа.

Поне можем да ги стреснем с медиите, защото от сума медии са и звъняли, като нашата Марица, ще и се обаждат да я следят.

Ще направя каквото мога, ще опитаме да го раздухаме през фейсбук, не целим нищо за пари, но като удариш българине през джоба, тогава си взема поука,не искам това да се случи на дете.

Благодаря на всички за съветите.
 

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тончо, ако си съгласен, мога да ти пратя данни на читав адвокат. Не взема много скъпо, а и много обича такива "изпълнения".

Link to comment
Share on other sites

Прати за всеки случай, да имаме ако се наложи!

Сега е във ВМИ, но докторът който ги вадел го нямало днес и чак утре - мамка му.

И на нея ме хвана такъв яд в момента, веднага щях да я замъкна където трябва..

Има сума опции, можем и към ДАЙ да го подадем, може и на Господари на ефира да кажем, пък и на Съдебен спор можем да се обадим.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4  дни бяхме в спешното на Пещерско, че тъста залитна и си цепнал кратуната. В спешното го питаха има ли загуба на съзнание. Понеже нямаше, не го пратиха на снимка. Но казаха, ако почустваш главоболие, гадене повръщане - да идва да го пратят на невро-хирург. Тя къде е ходила, че са и казали нищо ти няма при положение, че ИМА загуба на съзнание? Хващай я за ушите и отидете да я прегледат както си трябва.

Господари на ефира и съдебен спор е само за шоу по телевизията. Да не мислиш, че нещо друго ще стане. Консултирай се с адвокат за какво може да ги съдите, че да страдат.

Най-малкото и ти може да ги съдиш за нематериални щети поради стреса и притесненията, които са ти причинили и нервите от гадното им поведение. :)

Но си извадете читаво медицинско и повтарям -закарай да я прегледат както си трябва, че с тия удари по главата....

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Днес е била отново на доктор, и докторицата й казала " че не било кой знае какво", баси медицинското заключение,сега вади медицинско.

Тя не живее в Пловдив, и когато разбрах, нямаше как да я хвана за ушите и да я замъкна, затова и бях вкиснат толкова. Ударите в главата са свръх коварни, ама върви го обяснявай на жена, все едно спориш с радио.

Ще я оставя в Пловдив, ако стане нещо да мога да реагирам бързо.

Това с адвоката е добра идея, но не можем да си го позволим, не е сигурно и че ще успеем да вземем голяма глоба, че да се споразумеем да му платим от нея.

Нека видя какво ще пише на медицинското.

Мислех, че можем да я подадем в съда ние, но без адвокат не ставало.

Процедурата е тромава с цел да се откажеш, но не мислят, че тласкат хората към саморазправа.

Поне можем да ги стреснем с медиите, защото от сума медии са и звъняли, като нашата Марица, ще и се обаждат да я следят.

Ще направя каквото мога, ще опитаме да го раздухаме през фейсбук, не целим нищо за пари, но като удариш българине през джоба, тогава си взема поука,не искам това да се случи на дете.

Благодаря на всички за съветите.

 

Не ти е нужен адвокат. Аз съм подавал иск като частен тъжител срещу такса от 12лв. И адвокат по време на делото не използвах, защото се представлявах сам, та цялото дело за лека телесна повреда ми излезна 22лв.

Link to comment
Share on other sites

На компютърния ми стол му се счупи едното колелце. Някой  знае ли, от къде се купуват  или евентуално ремонтират? Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Преди седмица и аз търсех колелца. В Алати и Практикер нямаше голям избор, има няма по 5-6 модела. В Баумакс имаше доста. :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Питаш ли ме мене, когато търсих PCI екстендър?Нямало такова животно... Накрая взех от китайците за 1 или 2 долара.

Мани-бегай... Къде ли не търсих и няма. Теми пусках, че купувам от Пловдив в два форума и нищо. В крайна сметка пак опрях до Еконт и един пич от София... Ако не бях на зор, щях да поръчам от китайците, ама пуст зор...

Link to comment
Share on other sites

На компютърния ми стол му се счупи едното колелце. Някой  знае ли, от къде се купуват  или евентуално ремонтират? Благодаря.

Аз си ремонтирах цялата стойка на стола срещу мол Пловдив. точно срещу входа от другата страна на улицата има едно B-мебел или от сорта е името. Продават столове, но и ремонтират. Може да питаш там.

Link to comment
Share on other sites

Имам 1/6 от имот който ще се продава скоро. Какви са легалните методи да проваля сделката? Не явяването пред нотариуса вариант ли е и колко пъти мога да го приложа ?

Link to comment
Share on other sites

Преди седмица и аз търсех колелца. В Алати и Практикер нямаше голям избор, има няма по 5-6 модела. В Баумакс имаше доста. :)

 

 

Аз си ремонтирах цялата стойка на стола срещу мол Пловдив. точно срещу входа от другата страна на улицата има едно B-мебел или от сорта е името. Продават столове, но и ремонтират. Може да питаш там.

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Имам 1/6 от имот който ще се продава скоро. Какви са легалните методи да проваля сделката? Не явяването пред нотариуса вариант ли е и колко пъти мога да го приложа ?

Без твоето съгласие могат да си продадат 5/6, но твоята никой не може да те накара по законен път.

Link to comment
Share on other sites

Без твоето съгласие могат да си продадат 5/6, но твоята никой не може да те накара по законен път.

Благодаря

Но коя 1/6 ще е точно моята? Чоп ли се тегли ?То е дворно место с къща ако има значение това

Edited by laury
Link to comment
Share on other sites

Делим ли е имота на равни части(примерно ако етажите са с различна квадратура)? Ако не е - обявяваш се против продажбата на твоята част и няма нотариус, адвокат или инстанция, която да те задължи да я продадеш. Единственият (законен) начин е да обявят имота на публичен търг(стандартна практика в тези случаи), когато наследниците не могат да се разберат. Виж в нета, има доста такива случаи.

Link to comment
Share on other sites

В този случай се завежда дело за делба като първо собствениците на части от имота имат право да го изкупят от останалите на определени от тях цени или ако и за това не могат да се разберат - на цените според оценката на имота. Ако и това не стане - обявява се публичен търг.

Link to comment
Share on other sites

има ли някой 'разбиращ гръцки език' да ми преведе първия ред от тази сметка:

че нещо 'аритметиката' не излиза :)

55re.jpg
Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Стана интересно.Понеже не ми дават да видя нотариалния акт с който дядо ми си е прехвърлил дела на чичо има вероятност да му е прехвърлена само дела върху къщата без земята.Така че "земята влачи къщата" т.е дела ми става 1/2.

Надявам се че съм прав

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея, дали има промяна в закона за движение по пътищата от миналата година?Преди малко ме спряха и за това, че не съм минал изцяло на зелено (излязох от кръстовището на жълто), ме спряха и катаджията се заяде.Акта бил 100лв и 3 или 5 точки.

 

Преди 2 години, акта ми за минаване на червено мисля беше за 50кинта.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Нямам представа дали има промяна в глобите, но нищо чудно да има...само ми е интересно как точно ги изчисляват тия глоби, понеже преди 2-3 седмици като карах през нощта и ме спряха за рутинна проверка, полицаят попита "Защо номерът отзад е осветен в синьо?" (беше с 2 сини диода)...на което му отговорих, че ако има проблем още в момента мога да сложа бели диоди, след което той все пак реши да ме пусне да мина метър и каза да ги сменя веднага като се прибера в Пловдив и че само органите на полицията имали право да ползват син цвят в осветяването, пък дори и този цвят да се използва само за осветяване на задния номер и че глобата била 150 лв.....при положение, че на теб са ти казали 100 лв. за минаване на непозволен сигнал на светофара. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...