Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ама аз имам кабел бе, просто и прахосмукачката в къщи за нищо не става. Затова казах, че накрая ще взема един Dyson за вкъщи, ще си качвам колата пред входа и ще си пускам кабел от мазето с удължителя.

Тва за iRobot-а беше шега, но то така е, като аз съм най-големия буквалист и не държа на хумор...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

 

50м кабел не е баш малко пари, но 60-70 лева ще го оправят. 

 

50м излиза около 25лв. На мен 100м ми бяха 67лв и някакви стотинки... Но той си решава. Все пак е кифъл, може да не я цапа много тая кола, не като мен - с калните ботуши вътре...

Link to comment
Share on other sites

Ама аз имам кабел бе, просто и прахосмукачката в къщи за нищо не става. Затова казах, че накрая ще взема един Dyson за вкъщи, ще си качвам колата пред входа и ще си пускам кабел от мазето с удължителя.

 

 

Ами решението го имаш готово вече. Иди си купи хубава прахосмукачка за у вас. В мазето щом имаш ток, не виждам други проблеми. Тея 12-волтови миксери ги остави...

 

Колкото до жиците - 2х1mm2 вървеше някъде под 0.5 лв/m. На Ангел друг не му трябва.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Ей такова имам в къщи:

32.02.jpg


Ами решението го имаш готово вече. Иди си купи хубава прахосмукачка за у вас. В мазето щом имаш ток, не виждам други проблеми. Тея 12-волтови миксери ги остави...

 

Колкото до жиците - 2х1mm2 вървеше някъде под 0.5 лв/m. На Ангел друг не му трябва.

Аз решението го имам, но проблема е, че прахосмукачката е 500+ лв.и то не в БГ. Затова исках от тия малките на първо време да си чистя разни по-едри боклуци, но явно няма да стане.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Реално, няма голям смисъл да наливаш пари за тези автомобилните, но пък с оглед на "нещото" което си харесал и цената му, може би има смисъл да дадеш някакви пари и да ползваш временно 12 волтовата..Пък като събереш кинти, си купи хубавата за у вас.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, тези стават само за трохи и таблото. Купи си една на промоция за 60лв(домашна) и не се занимавай с простотии... 

Link to comment
Share on other sites

Добре де, а на сегашната ти прахосмукачка какво и е? Или у вас я държите да вдига шум само? :lol: пак не хващам логиката да дадеш 50 кинта за нещо, което ще го ползваш 2-3 месеца, докато си купиш по-добра прахосмукачка за у вас и после пак да мислиш схеми как да я включваш. Ходи си на автомивка, ще ти я изчистят по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Сегашната само вдига шум. Нищо не прави и много ме дразни. Затова търся заместител.
То се видяло, че ще ползвам домашната с кабел.
Ръчната на Dyson е 400лв. Ако беше 100, ама 400....

Link to comment
Share on other sites

Абе аз ли не схващам нещо или им има нещо на автомивките? Или сте толкова чистници, че мислите всеки ден да си чистите колите? Моята почва да ме дразни в един момент (особено ако има засъхнала кал и като стъпвам почва да "хрупа"), ама 1 път на 2-3 месеца е достатъчно (хайде ако си чистник - всеки месец). Поне както аз я карам а Ангел ужким щеше да я по-рядко и от мен

Link to comment
Share on other sites

Точно, щото е по-рядко. Тая черна кола, цялата е прашна, а и някви пилета ми акат по колата и трябва да ходя да чистя през 3-4 дни да не засъхне, защото се просмуква в лак-а. Аз няма да я пастирам през 2 месеца тая кола...

Събота ще ѝ ударя една пароструйка сутринта, да я лъсна, че от тая магистрала, цялата броня и огледалата са в жертви.

Link to comment
Share on other sites

Казвал съм го и преди - моята е всяка седмица на автомивка, заради малкото гадно детенце....

Link to comment
Share on other sites

Като си купувате черни коли - страдайте. Сив е правилният цвят за автомобил. И да не я измиеш 2 месеца не изглежда толкова ужасно зле, колкото черна след дъжд. 

 

Вътре лапетата верно правят всичко мармалад - това е друга тема

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае от къде може да се купи Play Station 2 джойстик?По възможност да не е от интернет, а да го видя/тествам на място.Гледах сайтовете на техно-тата, но нямат за PS2.

Link to comment
Share on other sites

Евентуално в някой от магазините за игри. Едно време в Мултирама имаше такива екстри. И може би Деком - нали са Сони център.

 

Въже за теглене на автомобил, хубаво - има ли въобще такова животно. Препоръчайте нещо.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам стоманено, ама се дърпа доста по-кофти от ластичните. Вярно другите се късат, но еластичноста обира придърпванията при спиране и тръгване.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Евентуално в някой от магазините за игри. Едно време в Мултирама имаше такива екстри. И може би Деком - нали са Сони център.

 

Въже за теглене на автомобил, хубаво - има ли въобще такова животно. Препоръчайте нещо.

 

Най-доброто, здраво и ефективно въже, е стоманеното въже.

Link to comment
Share on other sites

Точно, щото е по-рядко. Тая черна кола, цялата е прашна, а и някви пилета ми акат по колата и трябва да ходя да чистя през 3-4 дни да не засъхне, защото се просмуква в лак-а. Аз няма да я пастирам през 2 месеца тая кола...

 

Събота ще ѝ ударя една пароструйка сутринта, да я лъсна, че от тая магистрала, цялата броня и огледалата са в жертви.

Ако толкова те дразни - правиш едно качествено пастиране запечатване с вакса и то върши работа за сезона.

 

едит - вакса а не пастиране

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Направих пастиране преди 1 седмица, но пусти пилета не разбират и продължават да акат по колата, а прахта все си се лепи и ми я цапа. :)
 

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Имаш два варианта:

 

1. Боядисваш си колата сива.

2. Преставаш да мрънкаш заради НЕПРОМЕНИЯМИЯ факт, че всяка прашинка по черната ти кола се вижда (както те предупредих, когато ми я показа) и я миеш всеки ден.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...