Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой има ли идея защо като гледам някой клип в youtube и като реша да "превъртя" ме връща пак отначало?

Надявам се правилно съм обяснил проблема :)

95% съм сигурен, че е омазан Adobe Flash Player. Деинсталирай го от Control Panel и инсталирай последната версия.

Link to comment
Share on other sites

Къде продават от тези плетените шапки, които наподобяват сомбреро?

 

Тези дни ще намина, мерси. :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/ipad-tablets-and-ereaders/tablets/google-nexus-7-16-gb-21515695-pdt.html на този сайт искам да им платя с бг карта маестро (пише, че приемат маестро). Картата има CVC и 3Д нещо си там , което по принцип се изисква. Картата е към ПИБ. Някой има ли идея дали ще е проблем? Щото нз те директно ще ги превалутират ли... как ще стане? Сметката е лева?

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея откъде в Пловдив мога да си купя PCI-E x1 - х1/х16 екстендъри? Проверих във Викиват и едно магазинче на ул. "Царевец", но и на двете места ме изгледаха умно.

Намерил съм си от друг град, но честно казано хич не ми се занимава с Еконт, защото става дума за 10-на лева, но ако се наложи и до това ще се опре като последна инстанция...

Link to comment
Share on other sites

Джъмбо

Минах одеве и нямаше наподобяващи сомбреро, имаше каубойски. Тези, които бяха по-широки бяха меки дамски за плаж. Може да са свършили. Ще хвърля едно око из нета какво има.

Link to comment
Share on other sites

Моето е от там. 11 лева мисля беше... Баш сомбреро е, с едни висящи финтифлюшки по периферията. Съфорумците са го виждали... Може да са свършили. Мисля бяха най-вляво спрямо входа с всички видове маски и парти дивотии. Това ако не са правили разместване...  

Link to comment
Share on other sites

То лесно може да се пусне до България DHL,но трябва да видя каква е доставката.

Edit:Трябва да имам немска карта за да го поръчам.Един колега има visa така,че може да стане,но не знам доставката и гранцията дали ще важат.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Някаква идея откъде в Пловдив мога да си купя PCI-E x1 - х1/х16 екстендъри? Проверих във Викиват и едно магазинче на ул. "Царевец", но и на двете места ме изгледаха умно.

Намерил съм си от друг град, но честно казано хич не ми се занимава с Еконт, защото става дума за 10-на лева, но ако се наложи и до това ще се опре като последна инстанция...

 

Питаш ли ме мене, когато търсих PCI екстендър?Нямало такова животно... Накрая взех от китайците за 1 или 2 долара.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, пиша ви за съвет как да постъпя и какъв е административния ред да бъдат наказани двама боклуци с манталитет на...

Приятелката ми, тази сутрин на път за Пловдив ето статията. в автобуса пада върху главата й цялата осветителна уредба и още е причернява и премалява.
Как мога да накажа тези които по такъв селски, неграмотен и нагъл начин  са се подиграли с едно момиче с акъла на дете, да бъдат наказани.

Шефът на фирмата "Магистрали АД" й се е обадил и я праща при застраховалите, но като ги знам какви лисици са, а тя каквато е мекошава и не може да отстоява правата си - ще клекне и дори ще я изкарат виновна..

Утре сутрин ще вади медицинско, но искам освен при застрахователите, да отиде и в съда, за да се стреснат тези галоши, дето само могат да прибират пари и да се подиграват с хората.

Не крия, че в момента съм гневен и пиша импулсивно, но като знам кокло й е натоварваща работата с тези изоставени деца и колко се раздава във нея, а накрая за цялата и добрина да получи удар в главата в резултат от спестени пари за технически преглед и за капак селски бъзици...

 

Мисля след като си извади медицинското и занесе в застрахователната агенция, да се извади още един брой и да се даде в съда.
Кажете какъв е административния ред, благодарен съм за всяка информация!!

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Човече, първо отидете в болница за да я проверят дали всичко е ок. Силен удар в главата си е опасно нещо! Още повече щом е загубила съзнание за момент.

 

Аз за бъзиците така и не разбрах какво точно е станало и как са се подигравали (то от написаното тона не може да се разбере). Като знам каква е цялата мизерия навсякъде не ме учудва подобно нещо и ако ми се случи бих бил доволен ако съм ОК, отмъщение би било последното, за което ще помисля. Ако са ме подразнили сигурно ще се заям и аз - не знам точно какъв е случая, но идете по най-бързия начин да я прегледа доктор, опасно е това.

 

ПС: Не знам защо ще чакате до утре сутринта след като медицинско може да се извади и в спешен кабинет на болница.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Човече, първо отидете в болница за да я проверят дали всичко е ок. Силен удар в главата си е опасно нещо! Още повече щом е загубила съзнание за момент.

 

Аз за бъзиците така и не разбрах какво точно е станало и как са се подигравали (то от написаното тона не може да се разбере). Като знам каква е цялата мизерия навсякъде не ме учудва подобно нещо и ако ми се случи бих бил доволен ако съм ОК, отмъщение би било последното, за което ще помисля. Ако са ме подразнили сигурно ще се заям и аз - не знам точно какъв е случая, но идете по най-бързия начин да я прегледа доктор, опасно е това.

 

ПС: Не знам защо ще чакате до утре сутринта след като медицинско може да се извади и в спешен кабинет на болница.

Ами а де! Чак сега ми каза шматката и със шматка!

Въпросния инцидент се е случил сутринта в 08:35, а аз разбрах едва преди половин час.

Била е на доктор, сестрата й казала, "че е леко" и утре пак ще ходи.

Незнам как може да е "лек" удара на осветителна уредба дълга 50см. и 20см. широка, цялата се е стоварила върху нея.

Подразни ме подигравателното изражение и тон който е направил шофьора като и е казал " И какво, ще те караме ли в болница", както и думите на шефа им "Отиди да говориш със застрахователите" шсе едно е някаква счупена вещ.

 

Не мисля, за отмъщение, а за справедливост и да стреснат малко. До гуша ми е дошло от просташкото отношение на кондуктори и шофьори, от техните ругатни и чувството, че шофьор и кондуктор са длъжности дадени от Бога да направляват цялото човечество.

Искам да съдим фирмата и да се даде урок на този, който за да спести някакви смешни пари е предизвикал опастност за човешкото здраве.

Ами ако това се стовари на главата на първокласник!

Link to comment
Share on other sites

Човече, първо отидете в болница за да я проверят дали всичко е ок. Силен удар в главата си е опасно нещо! Още повече щом е загубила съзнание за момент.

 

Аз за бъзиците така и не разбрах какво точно е станало и как са се подигравали (то от написаното тона не може да се разбере). Като знам каква е цялата мизерия навсякъде не ме учудва подобно нещо и ако ми се случи бих бил доволен ако съм ОК, отмъщение би било последното, за което ще помисля. Ако са ме подразнили сигурно ще се заям и аз - не знам точно какъв е случая, но идете по най-бързия начин да я прегледа доктор, опасно е това.

 

ПС: Не знам защо ще чакате до утре сутринта след като медицинско може да се извади и в спешен кабинет на болница.

Виж коментарите под статията.

 

А медицинско за пред съда, аз съм си вадил в Съдебна Медицина. Намираше се във ВМИ-то, в дясно от входа, в една сграда на която мисля, че пишеше СЪДЕБНА МЕДИЦИНА. На втория етаж по стълбите. 10лв струваше.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Виж коментарите под статията.

Не бях срещал скоро такова скотско и цинично отношение....

Едно свидетелство защо нещата при нас не се получават  :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

Виж коментарите под статията.

 

А медицинско за пред съда, аз съм си вадил в Съдебна Медицина. Намираше се във ВМИ-то, в дясно от входа, в една сграда на която мисля, че пишеше СЪДЕБНА МЕДИЦИНА. На втория етаж по стълбите. 10лв струваше.

Благодаря, там ще я замъкна с надеждата, че след този удар, малко ще е поумняла и ще си потърси правата.

 

А за коментарите... Какво очакваш от хора които полудяха по "Млад Мериджей" и "Ко-не" - страшна неграмотност ЕЙ.

Гледам днешната младеж, дори името не може да си каже, ни членоразделно, ни с нормален тон; закачиш ли ги да ги ограмотиш, нарушаваш им правата и им "влизаш в личното пространство"; не им ли помогнеш, ти (учителите) са виновни, или или... Все повече заприличваме на една много "умна" нация.

Link to comment
Share on other sites

Тончо, вадите медицинско ВЕДНАГА. След туй - иск срещу превозвача. При тия "щастливи" обстоятелства ще е "лека телесна повреда". Късмет, че не е повредена.  Най-много да ги глобят, не очаквай чудеса, но е редно да се бориш. 

Link to comment
Share on other sites

Вие какво очаквате от някакви пияни пичлемета пишещи под статиите? Половината просто за провокация.

 

Тончо, идете на лекар все пак да я види. Не искам да те плаша, но имаше случаи хора паднали кофти от ски, стават и ужким нищо им няма но всъщност са с кръвоизлив в главата и на следващия ден става страшно. Жена ми нали е медицинско лице макар и зъболекарка ми чете всевъзможни подобни неща та ме е наплашила и мен.

 

Колкото до правата - през съда е една бавна и тромава процедура но може и да успеете - намерете си свестен адвокат обаче.

Link to comment
Share on other sites

Медицинско - ако Тончо има познати могат да го украсят - дотам.. Глобата е смешна в сравнение с реалността, но такива са ни законите...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...