Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Понеже сравнително често се шматкаме на дълъг път(над 3 часа), се чудя как да направя така, че хлапето да кротува повечко в кошчето. Имам на гърба на седалките поставки за храна и напитки и се чудя дали да не лепна към някоя от тях някое от следните:

 

1.http://www.technopolis.bg/b2c/details/33651/P11090401/DVD-plear-PHILIPS-PV-7005

DVD плеър

2.http://www.technomarket.bg/products/09127563/prestigio-pmp3470b

Евтин таблет

3. Да си купя един инвертор за лаптопа...

 

И преди някой да ме обвини, че съм лош родител - лапето се сваля от колата на всеки 2 часа и се разхожда. Пък и е доста изнервящо с пътните джигити, да имаш малък дразнител, който се дере не по-лошо от Дани Филт с пневматичен чук в задника.

 

Съвети?

 

1. Жена ти плътно при нея отзад. 

2. Научете детето да спи по време на път. Аз се старая пътувам така, че да съвпада със спането на дъщеря ми и тя от бебе свикна да заспива в колата и повечето време е кротко. 

3. Музиката е много важен фактор. Дъщеря ми си има любими песни вече и даже си ги изисква. 

4. Някакви любими играчки, с които да се занимава. Това е също важно от гледна точка на спокойствието. Ние си имаме специални занимавки в колата и комплект с любимия жираф Жижо всичко е наред.

 

При мен с таблета в колата нищо не се получава. На детето му прилошава и му се повръща, понеже не гледа в пътя.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз нямам никакви проблеми с моята дъщеря. Какво като се събуди? Продължава каквото е и преди да се събуди. Аз съм пътувал вече 2 пъти до морето и обратно с нея без да спирам повече от веднъж НЕ заради детето. 

 

Иска си ангажиране на вниманието - това е.  

Link to comment
Share on other sites

 

Иска си ангажиране на вниманието - това е.  

:dry:

 

Кажи ми нещо ново. Така или иначе си реших проблема, благодаря на отзовалите се.

Link to comment
Share on other sites

Понеже сравнително често се шматкаме на дълъг път(над 3 часа), се чудя как да направя така, че хлапето да кротува повечко в кошчето. Имам на гърба на седалките поставки за храна и напитки и се чудя дали да не лепна към някоя от тях някое от следните:

 

1.http://www.technopolis.bg/b2c/details/33651/P11090401/DVD-plear-PHILIPS-PV-7005

DVD плеър

2.http://www.technomarket.bg/products/09127563/prestigio-pmp3470b

Евтин таблет

3. Да си купя един инвертор за лаптопа...

 

И преди някой да ме обвини, че съм лош родител - лапето се сваля от колата на всеки 2 часа и се разхожда. Пък и е доста изнервящо с пътните джигити, да имаш малък дразнител, който се дере не по-лошо от Дани Филт с пневматичен чук в задника.

 

Съвети?

 

DVD плейъра, но за да ти е всичко както трябва, най-добре е да сложиш един HEAD UNIT в централната конзола с възможност за допълнителни екрани на седалките. Така ти ще можеш да управляваш съдържанието от предната седалка. По-хубавите плейъри си имат дори зони и на две различни места можеш да пуснеш 2 различни неща. 200-300лв няма да стигнат обаче.

 

Не ме устройва. Намерих решение - http://www.onlineshopworld.com/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0.html + таблет и няма да се занимавам с глупости.

 

Ред. И защо не ми показва линковете, д аго еба?

Ами ще се занимаваш, защото на тоя таблет батерията му няма да изкара по три часа. Ако детето почне да цъка по екрана, какво правиш? Спираш колата и го оправяш?

 

А и както каза виден, зависи от детето и организмът. На мен ми става лошо като не гледам в пътя. Без значение какво гледам. Ако не шофирам аз, дори и да гледам в пътя, пак ми става лошо ако шофьора кара по-рязко.

Link to comment
Share on other sites

Ако детето почне да цъка по екрана, какво правиш? Спираш колата и го оправяш?

А и както каза виден, зависи от детето и организмът. 

 

Горе-долу...Включвам го в захранването - имам контакт при задните седалки.

 

А на детето нищо му няма - няма никакви проблеми с дългото пътуване, освен, че и писва да седи на едно място.

Link to comment
Share on other sites

Щом мислиш, че е удачно/допустимо на всеки 30 минути да спираш колата, за да настройваш таблета... Макар че то на евтините китайски таблети тъч екрана им е толкова зле, че може и изобщо да не отчита допирите с пръста ако не се натиска по-сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам два въпроса и много ми се иска да чуя мнения.

1. Относно WEB дезайна, правене на сайтове от кодът до визията, работа на фотошоп и илюстратор, правене на логота, корици за списания - търси ли се, има ли пари в тази работа.
 Приятел ме навива да си докарвам странични доходи чрез някакъв freelance сайт като за начало с фотошоп и илюстратор - наистина ли може да се позакърпи личния бюджет и търси ли се толкова много, колкото ми казват.

2. Преди години исках да запиша програмиране, но нямах смелостта да се занимавам с математика и затова се отказах. Сега за второ висше намерх смелост и мислех да се подготвя по математика и да се напъна и да влезна програмиране.
 Разбира се споделих това на хора от бранша и цитирам:

" - Недей си губи времето с университети, нищо няма да научиш за 4 години и повечето от предметите са безсмислени, ще си загубиш времето, по-добре се научи сам и за една година ще имаш такива резултати каквито няма да има такъв който 4г. си е губил времето с куп глупости, в този бранш се цени не дипломата, а желанието и това което умееш."

 

Интересуват ме мнения и по двата въпроса. Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам два въпроса и много ми се иска да чуя мнения.

 

1. Относно WEB дезайна, правене на сайтове от кодът до визията, работа на фотошоп и илюстратор, правене на логота, корици за списания - търси ли се, има ли пари в тази работа.

 Приятел ме навива да си докарвам странични доходи чрез някакъв freelance сайт като за начало с фотошоп и илюстратор - наистина ли може да се позакърпи личния бюджет и търси ли се толкова много, колкото ми казват.

Има. Можеш да си докарваш пари, но:

 

1. Трябва да си много добър.

2. Трябва да имаш достатъчно познания.

3. Трябва да работиш за малко пари по тия сайтове, за да хващаш поръчките.

4. Влез и разгледай конкуренцията. Портфолиата им са открити. Ако си по-добър от тях се пробвай. Ако не си - няма смисъл, докато не задобрееш.

 

Web design и print design са две различни материи. В България можеш и да си намериш работа като второто, дори и да не си много добър, защото в днешно време всеки е "дизайнер", но не можеш да очакваш повече от 500-600лв заплата. Тъй като както казах "всеки е дизайнер", работодателите в сферата не си дават зор да предлагат развитие, защото могат да те заменят.

Link to comment
Share on other sites

Имам кратък въпрос - абе каква е тази новоизмислена дума "меринджей" дето всеки втори я употребява? :wtf:

Не трябваше да ти дават линк, а да ти отговорят с: Ко? Не! :)

Link to comment
Share on other sites

Достатъчно е да прочетеш коментарите под всякакви такива клипчета във ви бокса (повечето на латиница и с правописни грешки) - хората искрено се забавляват, вярно...по най-елементарния начин с "HA-HA-HA...MNOGO E QKO", но се забавляват...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам два въпроса и много ми се иска да чуя мнения.

 

1. Относно WEB дезайна, правене на сайтове от кодът до визията, работа на фотошоп и илюстратор, правене на логота, корици за списания - търси ли се, има ли пари в тази работа.

 Приятел ме навива да си докарвам странични доходи чрез някакъв freelance сайт като за начало с фотошоп и илюстратор - наистина ли може да се позакърпи личния бюджет и търси ли се толкова много, колкото ми казват.

Така... web design изобщо няма нищо общо с photoshop или illustrator и винаги ми се е искало да поставя на място някой който си мисли че двете имат нещо общо, защото определено човека хал хабер си няма от WEB. Може евентуално да е наясно как се прави дизайн на брошура, но за web трябват познания по HTML, CSS и евентуално javascript. Рисуването на шарени картинки не е web design.

 

И както w00x каза - има 100,000 човека, смятащи се за такива. От които 99,998 не стават ама изобщо. И то дотолкова не стават, че да те е яд, че изобщо си загубил време да отвориш автобиографията им.

 

Можеш при това доста пари да изкараш, но трябва сериозно четене.

 

2. Преди години исках да запиша програмиране, но нямах смелостта да се занимавам с математика и затова се отказах. Сега за второ висше намерх смелост и мислех да се подготвя по математика и да се напъна и да влезна програмиране.

 Разбира се споделих това на хора от бранша и цитирам:

" - Недей си губи времето с университети, нищо няма да научиш за 4 години и повечето от предметите са безсмислени, ще си загубиш времето, по-добре се научи сам и за една година ще имаш такива резултати каквито няма да има такъв който 4г. си е губил времето с куп глупости, в този бранш се цени не дипломата, а желанието и това което умееш."

 

Интересуват ме мнения и по двата въпроса. Благодаря

Хем е така хем не е. В университета верно ще си загубиш времето и само ще зачекнат бегло въпросите. Получаваш някаква основа, но същото би станало ако седнеш сериозно за няколко месеца и изчетеш де що литература успееш да намериш.

 

Трябва ти добро познаване на английски защото всичката документация и online help-ове са на английски.

 

Основното е желанието и упорството. И логическо мислене. И много време. Не можеш да седнеш и след 1 седмица да си мислиш че разбираш. Или 1 месец. И не става с по 1 час на ден. Ако можеш да отделиш поне по 4 часа на ден след 3-4 месеца вече ще си разбрал основните неща и можеш да се захванеш да направиш тестово някоя програма примерно за някой приятел нещо ей тъй да пробваш как стават нещата в реалния свят

Link to comment
Share on other sites

От някъде да си намеря една 10 килограмова верига?

По-лесно ще е нормална и да закачиш един диск ;) В интерес на истината, само по чужди клипчета съм виждал такова чудо.

Link to comment
Share on other sites

Те са корабни вериги. Не става с дискове. Не е достатъчно атрактивно за фейсбук лайкове. А и за това, което ми трябва, ми е нужна верига. Тя идеята е, че с повдигането на тялото, става по-тежка и има повече натоварване. Не е идеята да вържа дъмбел за кръста.

Link to comment
Share on other sites

От някъде да си намеря една 10 килограмова верига?

 

 

Лайк, имам една на 10 метра от беседката - би трябвало да си я виждал... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...