Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Е аз си бях на зелено.От къде да знам кога ще му хрумне на тенекето да смени цвета?Разбирам да има брояч, да виждам, че остават 3сек. и да се пъна, да виновен ще съм, но в случая не беше така.Просто я бяха закъсали явно...

 

ЕДИТ: Метнал ме е само за точките:

 

(5) (Нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) Наказва се с глоба 100 лв. водач, който:
1. преминава при сигнал на светофара, който не разрешава преминаването;
2. не осигури предимство, когато преминава през пешеходна пътека.
(6) (Нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) Когато нарушението по ал. 5, т. 1 или 2 е повторно, водачът се наказва с глоба в размер 200 лв. и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок един месец.
Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не мисля, че е непозволен сигнала. Той нали с тая цел е сложен. Ако карам с 60 и сигнала се смени точно когато съм на 3 метра от него, какво става? Набивам спирачките и се моля ония отзад да е решил да спре? А също така, факта, че ще спра в средата на кръстовището как го отчитаме? Аз да не съм с котва?

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че е непозволен сигнала. Той нали с тая цел е сложен. Ако карам с 60 и сигнала се смени точно когато съм на 3 метра от него, какво става? Набивам спирачките и се моля ония отзад да е решил да спре? А също така, факта, че ще спра в средата на кръстовището как го отчитаме? Аз да не съм с котва?

 

Дам и аз това казах, когато ми писаха акта.По закон било следното (мисля го проверих после, защото пусках жалба): Ако виждаш, че не можеш да минеш или има вероятност да останеш в кръстовището, си длъжен да спреш.

 

Ако те дрънне онзи зад теб, той си понася санкцията за неспазване на дистанция.Идеята е да не се пъниш, като виждаш че не можеш да минеш.

Link to comment
Share on other sites

Принципно е така - на жълто минаваш само ако те завари в кръстовището, пък дори и след това да се смени и червеното или ако си точно пред кръстовището и няма как да спреш изведнъж, но по принцип ако няма запис от камера е много трудно да се докаже кога точно си влезнал в кръстовището...освен ако полицаите са двама и дадат еднакви показания.

Link to comment
Share on other sites

Принципно е така - на жълто минаваш само ако те завари в кръстовището, пък дори и след това да се смени и червеното или ако си точно пред кръстовището и няма как да спреш изведнъж, но по принцип ако няма запис от камера е много трудно да се докаже кога точно си влезнал в кръстовището...освен ако полицаите са двама и дадат еднакви показания.

Ами нали и аз това казах? Няма как да знам това жълто дали ще го хвана или не. Да не съм гадателка? Всичко е относително и въпрос на преценка. Реално ме глобяват 150лв, че не съм ПРЕЦЕНИЛ както трябва. Глупаво е.

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз това казах - "ако няма запис от камера". Затова са полезни регистраторите, понеже може да се задереш да разгледат записа, дори и да не желаят да го приемат като доказателство.

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим, че те не са видели какво му свети на него. Те седят срещу него и гледат насрещният светофар. Никой не може да каже какво му е светило на него. Жълтото не е забранено за преминаване. Не говорим да видиш, че светва жълто и да ускориш за да минеш. За тази цел го имаме и като цвят.

Link to comment
Share on other sites

Имаше някакво обяснение, че ако светне и ти не можеш да спреш навреме е по-добре да минеш отколкото да спреш в средата на кръстовището (и като някои дами да дават после назад - бил съм свидетел на поне 3 такива случая)

Link to comment
Share on other sites

Имаше някакво обяснение, че ако светне и ти не можеш да спреш навреме е по-добре да минеш отколкото да спреш в средата на кръстовището (и като някои дами да дават после назад - бил съм свидетел на поне 3 такива случая)

 

Тц, ето го:

 

Чл. 50а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранено е навлизането в кръстовище дори и при разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, в горното се има предвид ако ти е зелено, но видиш че има задръстване в кръстовището, да не навлизаш в него, а да спреш преди кръстовището.

 

===================================

 

Някой по-навътре с английския да ми каже как точно се наричат малките найлонови пликчета, които имат "шев" и като ги натиснеш между пръстите се затварят? Пробвах с nylon bag, small nylon packet и какво ли още не - гугъл не е чувал за такива пликчета....по-скоро аз му давам грешна информация с думите, та някой ако знае някакво конкретно наименование на този род пликчета, да казва че вече издивявам от безсилието си.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, в горното се има предвид ако ти е зелено, но видиш че има задръстване в кръстовището, да не навлизаш в него, а да спреш преди кръстовището.

 

===================================

 

Някой по-навътре с английския да ми каже как точно се наричат малките найлонови пликчета, които имат "шев" и като ги натиснеш между пръстите се затварят? Пробвах с nylon bag, small nylon packet и какво ли още не - гугъл не е чувал за такива пликчета....по-скоро аз му давам грешна информация с думите, та някой ако знае някакво конкретно наименование на този род пликчета, да казва че вече издивявам от безсилието си.

Знам какво се има предвид. Пределно ясно ми е. Аз просто уточнявах.

 

Zipper bag се наричат.

Link to comment
Share on other sites

Тези ли - grip seal bags или другият вид - slide seal bags

Zipper bag се наричат.

 

Любо, жив да си за първото! :thumbsup:

Ангеле, сигурен съм че първо започнах да търся с твоето, щото и аз това се сетих, но незнайно защо тогава (вероятно случайно сбъркана буква) гугъл ми изкара всякакви чанти, но не и пликчета...

 

Link to comment
Share on other sites

Някой по-навътре с английския да ми каже как точно се наричат малките найлонови пликчета, които имат "шев" и като ги натиснеш между пръстите се затварят? Пробвах с nylon bag, small nylon packet и какво ли още не - гугъл не е чувал за такива пликчета....по-скоро аз му давам грешна информация с думите, та някой ако знае някакво конкретно наименование на този род пликчета, да казва че вече издивявам от безсилието си.

Точното наименование е zipper plastic bags или само zipper bags, но в доста случаи се използва наложената от Dow Chemicals, понастоящем собственост на S.C. Johnson марка Ziploc като нарицателно (нещо като Ксерокс за копи машини). ;)

Link to comment
Share on other sites

Стана интересно.Понеже не ми дават да видя нотариалния акт с който дядо ми си е прехвърлил дела на чичо има вероятност да му е прехвърлена само дела върху къщата без земята.Така че "земята влачи къщата" т.е дела ми става 1/2.

Надявам се че съм прав

 

Няма сила на тоя свят да те накара да продаваш (освен сопата евентуално). Твоята част, колкото и да е, ако ще 1/255, е т.нар. идеална част от имота. Без изрична делба, каквато в къща няма и как да стане, тъй като имаш и 1/255 от общите части, няма как да се определи точно къде се намира. Без твое изрично, нотариално заверено съгласие, покупко-продажба, пък и каквото и да е друго, няма как да се случи. Ако земята е ваша, а не е само право на строеж, което е най-вероятно, то нещата стават още по-весели ЗА ТЕБ. Нотариален акт може да видиш и в архива, за да се ориентираш изцяло. Ще ти го предоставят там, след като роднините се ебават с теб.

 

Някой има ли идея, дали има промяна в закона за движение по пътищата от миналата година?Преди малко ме спряха и за това, че не съм минал изцяло на зелено (излязох от кръстовището на жълто), ме спряха и катаджията се заяде.Акта бил 100лв и 3 или 5 точки.

 

Преди 2 години, акта ми за минаване на червено мисля беше за 50кинта.

 

Можеш доста да спориш. Мен ме подлудиха така, заедно с друг колега, че едва ли не сме минали на червено двамата. На светофара на Четвъртък пазара. Влизаме на чисто, ярко зелено и двамата, но останахме зад тролея, който "блокира" заради паркиралите коли пред Аладин. Излезнахме на червено и ни спряха кретени, които имаха дюнери в патрулката! Спрели самите те в нарушение! Скандал, разправии... Как да обясниш на малоумник, че тролей не може да се прескочи с кола!?!?! Как да излезнем на зелено, като няма откъде да го направим?!?!?! Издивях просто, както и колегата. И на двамата ни написаха фишове... Естествено го хвълих и никога не го платих... На твое място ще споря до откат!   

Link to comment
Share on other sites

 

Можеш доста да спориш. Мен ме подлудиха така, заедно с друг колега, че едва ли не сме минали на червено двамата. На светофара на Четвъртък пазара. Влизаме на чисто, ярко зелено и двамата, но останахме зад тролея, който "блокира" заради паркиралите коли пред Аладин. Излезнахме на червено и ни спряха кретени, които имаха дюнери в патрулката! Спрели самите те в нарушение! Скандал, разправии... Как да обясниш на малоумник, че тролей не може да се прескочи с кола!?!?! Как да излезнем на зелено, като няма откъде да го направим?!?!?! Издивях просто, както и колегата. И на двамата ни написаха фишове... Естествено го хвълих и никога не го платих... На твое място ще споря до откат!   

 

Бързах за работа, а и бях сам, нямаше кой да свидетелства в моя полза (2 vs 1).

Мислих си просто да не разпиша акта, но не съм сигурен каква беше процедурата после.Или то се разписваше, а се вписваха възражения?

 

П.С. Принципно имам 6 фиша в жабката  на другата кола, които изтекоха по давност, но от скоро съм с пловдивско местожителство и хич не ми се плащаха 100лв...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

На твое място ще споря до откат!

И спора ще бъде - минал ли си на червено или не. Твоята дума срещу тяхната. Отчитайки, че няма нормален шофьор, който да признае, че е минал на червено, а 2ма полицаи са те видели нали се сещаш кой ще спечели спора. Доколкото познавам закона те не са задължени да снимат с камера нон-стоп това

 

Виж ако са спрели на дюнерите бих се нервирал много, защото лично аз това място го мразя както и всичките му посетители. Трябва да питам моите адвокати какво се прави ако полицейски автомобил е спрял в нарушение на закона. Май можеше на фиша да го напишеш и си имаше последствия и за тях.

Link to comment
Share on other sites

За redundancy да питам и тук:

Хора, я дайте мнение. За следните части:

 

MB: ASUS P6T Deluxe V2 socket 1366

CPU: Intel Core i7-920

 

струва ли си да се дадат 430 лева?

Link to comment
Share on other sites

Колега си поръчва редовно от там.До сега не е имал никакви проблеми.И нещата идват доста бързо.Повече от две седмици не е чакал.

Аз поръчвам от други китайски сайтове и чакам поне месец.Иначе мистър гуру, китай, сеньор Мидекс ще даде още по-пълна информация.Той си е абонат на жълтоликите братя.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Бързах за работа, а и бях сам, нямаше кой да свидетелства в моя полза (2 vs 1).

Мислих си просто да не разпиша акта, но не съм сигурен каква беше процедурата после.Или то се разписваше, а се вписваха възражения?

 

П.С. Принципно имам 6 фиша в жабката  на другата кола, които изтекоха по давност, но от скоро съм с пловдивско местожителство и хич не ми се плащаха 100лв...

Разпишеш ли се, май казваш, че нямаш възражения.

Link to comment
Share on other sites

..сеньор Мидекс ще даде още по-пълна информация.Той си е абонат на жълтоликите братя.

 

За съжаление от там не съм купувал по една много тривиална причина - не поддържат Пейпал.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...