Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

какво преставлява "немобилния" таблет?

Немобилният таблет е нещо такова (съмнявам се да присъства като артикул в Метро, но идеята е горе-долу тази). :lol:

 

dn17405-1_300.jpg

Link to comment
Share on other sites

Понеже преди малко разглеждах новите каталози на Метро, имам 2 кратки и тъпи въпроса, на които може и да не ми отговаряте:

 

1. Защо пред всички таблети са прикрепили думичката "мобилен" и какво преставлява "немобилния" таблет?

2. Защо пред името на сумати продукти са лепнали неясната думичка "еко" - пример: "еко цифров декодер за ефирна телевизия", при положение, че нито пластмасата му е 'еко', нито енергията, която потребява е по-малко от на други 'не еко' подобни декодери?

Защото е писано от олигофрени, които искат да са модерни и да изкарат стоките върха на сладоледа, при положение че са евтини боклуци. Това са същите хора, правещи си "пернишки" тунинг с повечко лепенки отзад и водосточни тръби за ауспух

Link to comment
Share on other sites

Немобилният таблет е нещо такова (съмнявам се да присъства като артикул в Метро, но идеята е горе-долу тази). :lol:

 

dn17405-1_300.jpg

 

Това е мобилен таблет! върви комплект с тоя евреин като ОС:

 

342px-Moses041.jpg

 

Е те тоя е вече е немобилен:

 

stone_henge-1024.jpg

 

 

Някой знае ли къде мога да боядисам тези дръжки:

 

Така, или в друг цвят по мой избор?

 

 

Защо по дяволите търсиш как да си усложняваш живота? Където и да ги боядисаш не е много важно, но дори и с материали на Дюпон, пак ще им смъкнеш боята отново.

Link to comment
Share on other sites

И да вземе там има само 15см. Нищо не може да се направи. Пък и да сложиш LED луничка точно над климатика ще свети много странно и ще ти осветява праха, който се събира над климатика за да те дразни повече и да се катериш да го чистиш през 2 дена. Аз не бих сложил там луничка дори да не свети (тогава стои като изгоряла и пак дразни)

Ами той климатика е на 2:20. В нас не идват толкова високи хора :D

Но виж от естетическа гледна точка, при светнати луни ще седи кофти наистина...

 

Зависи от стола! Някои имат шлиц, някои имат пластина, пластмасовите се избиват. И внимавай да не отвориш амортисьора погрешка.

 

 

Фрезата се закача на произволна машина. Представлява това :

 

4659itln68995-.jpg

 

Не знам какво точно ще дупчиш и не мога да гадая на сляпо.

Знам какво е фреза, въпроса ми беше за машина която може да се провре там и да направи дупката.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ники, има едни лунички - насочват се.  :grin:

 

И затова ти отговорих, колега, че като не виждам, не мога да гадая (все още), какво точно как ще пробиваш. Принципно невъзможни работи няма, но в твоя случай явно трябва поне схема да покажеш, че и снимка няма да помогне.  

Link to comment
Share on other sites

Ники, има едни лунички - насочват се.  :grin:

 

И затова ти отговорих, колега, че като не виждам, не мога да гадая (все още), какво точно как ще пробиваш. Принципно невъзможни работи няма, но в твоя случай явно трябва поне схема да покажеш, че и снимка няма да помогне.

Каква схема бе колега :) Имам таван, от който е пуснат 8-10см гипсокартон.На 15см от гипсокартона е климатика.Това е цялата схема!

Нещо такова:

 

1dfa75707c04c49c.jpg

 

Само, че моя климатик е на другата стена (където е картината) и гипсокартона не е вълнообразен, а е една 25см ивица.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Именно за нещо такова си мислех. Ужасно е. По-добре без луничката. А представи си да е НАД самия климатик. Колкото и да я насочваш не можеш да я завъртиш кой знае колко, а в случая ще трябва поне 45 за да не свети на самия климатик, което е точно толкова смешно, колкото и да свети отгоре на климатика. Ако луната е точно над него това, което ще стане е над целия климатик да свети отразена светлина (което ако имаш още подобни не е кой знае колко лошо), но първо ще се вижда всякакъв прах по този климатик колкото и малко да е и второ стои странно - имах една по-висока секция над едни лунички, веднъж бях сложил едни кутии над нея точно и като пуснах луничките - ефекта беше все едно там имам лампа, която свети хоризонтално. На мен поне никак не ми хареса - дотолкова че разкарах кутиите много бързо оттам за радост на жена ми

Link to comment
Share on other sites

Каква схема бе колега :) Имам таван, от който е пуснат 8-10см гипсокартон.На 15см от гипсокартона е климатика.Това е цялата схема!

Нещо такова:

 

1dfa75707c04c49c.jpg

 

Само, че моя климатик е на другата стена (където е картината) и гипсокартона не е вълнообразен, а е една 25см ивица.

 

Дай ми ЕДНА поне, логична причина да пилиш там за луна! На подобно място. Имам същия модул.  

Link to comment
Share on other sites

Причината е, че луните са през 60 санта посока дясно-ляво (от края на снимката към ъгъла).При това положение, в края до ъгъла се получава едно празно място от около 1-1.20м и седи малко... празно :)

Link to comment
Share on other sites

Спамим вече, но ми обясни какво те притеснява "празното място"

 

Не пипай нищо според мен.

 

ЕДИТ: Понеже винаги рандомизирането на такова осветление е тежко за автора, навремето едно майсторче ми сподели как точно става RANDOM - пускат бобчета в боя, след това отдолу ги мятат откъм шепата и където чукнат, там  дупчат...

 

ЕДИТ 2 : Ако това е твоята конфигурация - не пипай повече, грешка ще е ... 

Link to comment
Share on other sites

А с тази?

 

Ти виждал/купувал ли си, защото аз такива големи ролки не съм виждал по хипермаркетите?Ако да, къде точно?

 

Всеки хипермаркет, както казах. В сектора със салфетките и тоалетната хартия. 

 

Моята мисъл беше, че точно това, което си показал е боклук. Отделно - такова дебело руло не е практично и не става на повечето стойки за домакинска хартия. 

 

От домакинската хартия се очаква да носи на бой - тоест да не става на пихтия като попива. Това като го гледам наподобява тоалетна хартия. 

 

Като видиш стоката в магазина сам ще ме разбереш. 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле - ако ще да ги канонизират - дръжки са! Ако бяха пластмасови - става номера по-добре, но като гледам са метални. Ще ти вземат парите във всяко бояджийно, но ще станат на гъз за нула време след това. 

Link to comment
Share on other sites

Аз мислех нещо за анодизиране ако може да се направи.

 

На пластмаса? А дано...ама надали...

 

Като ти е толкоз мерак - отиваш до някой бояджия и ще ти ги пръсне в какъвто цвят искаш. Слагаш и 2 пръста дебел лак и ще оцелеят.

 

Не съм съгласен с Виден - коли с боядисани дръжки има колкото си искаш :) Включително и за Октавия мисля че предлагаха дръжки в цвета на купето.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Ще ги минат на пясъко, после ще ги грундират, ще ги боядисат прахово, ще ги изпечат и ще ги запечатат с лак.Примерно.

Може да се консултирам и да питам, и за друга процедура.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...