Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Що, а как да ги навържа...

Стария УПС (вдясно) е вързан на изхода на инвертера. Btw нали е ясно, че тоя инвертер е UPS и той - докато има ток, той подава мрежово напрежение.

Трябва да си ползвам и стария UPS по няколко причини.

1. Стария e "online" модел, новия инвертер е "offline" (дори не е лине-интерактиве), и затова искам машините да са захранени от стария упс.

2. Инвертера няма никаква компютърна връзка (серийна или USB), за да може да се загасят машините при продължителна липса на ток все пак.

3. Все пак стария упс добавя едни 20-25 мин. автономна работа, и повече ако му сменя вече 6-годишните батерии по някое време.

4. Предпочетох тоя вариант пред другия да купя 20-30 малки батерии за стария УПС, зарядното на инвертера е 10А срещу 1А на другия, и производителя ми каза, че мога да вържа safely до още 2 комплекта като външни, т.е. 3 общо (3х3 броя 7Ah).

 

За кабеляците, тоя ъгъл реално не се вижда покрай мебели и бюро, а и си го харесвам така :bgrin: . Там минават поне 7-8 кабела, вървящи към други части на стаята. Само един разклонител се явява излишен тук, все ме мързи да го разкарам.

Link to comment
Share on other sites

Яка инвестия за една ключалка :) Да беше си купил един бензинов генератор за тия пари и щеше да те храни доста повече време без ток, сигурно и половината ти домакинство.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vinyl_master said:

Яка инвестия за една ключалка :) Да беше си купил един бензинов генератор за тия пари и щеше да те храни доста повече време без ток, сигурно и половината ти домакинство.

Това с бравата беше малка причина, нещо като катализатор. Дълги години обмислях и се назлъндисвах как да увелича ъптайма, но все ме дострашаваше да ръгна просто повече батерии на наличния упс :) .

Генератор има множество негативи, иначе съм мислел.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, chasti said:

1798169743_.thumb.JPG.ffb5ab3001de1fdfab84d5184b7b4f33.JPG

Честито! Да почерпиш.

И не се мотай много, да не стане като с нигериеца:

Quote

В дома на починалия нигериец Hezron Nyagela били открити 27 млрд. долара.
Разследването установило, че в продължение на 15 години се опитвал да ги раздаде, но никой не отговарял на имейлите му.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Току-що продадох една от старите Nvidia RTX 2070 Super (карта ползвана нонстоп повече от година и половина) в Ибей за ... $800. Света се е сбъркал тотално. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Малко си ѝ взел.

В България 1080 Ti втора ръка (на 4-5 години) върви по 1300-1400лв. Някои стигат до 1700-1800.

На този етап неам нерви да чакам да идвам до България с една торба хардуер. Колкото, толкова. Все пак съм на сериозна печалба, дори след като години си ползвал стар хардуер, а тия цени за този хардуер дето споменаваш трябва някой да ме е таковал здраво, за да дам толкова пари. :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

Ти така се оборудва, а тя пандемията скоро ще свърши. :D 

А, тя и да свърши пандемията, няма вече връщане назад. Курса, който водя отдавна вече е трансформиран в изцяло онлайн такъв, също и в основната работа централния офис се мести в чисто нова сграда, но с три пъти по-малък капацитет, демек ще се продължава основно с работата от къщи и само от дъжд на вятър ще се ходи в офиса. :lol:

Link to comment
Share on other sites

То май на доста места е подобно положението... Имаш ли добри идеи за филтри/микрофони/софтуеър, който да премахне неприятното Ехо от голите стени на домашния офис?

 

Все се надявам, че може да се размине с лепенето на панели по стените...

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ferante said:

То май на доста места е подобно положението... Имаш ли добри идеи за филтри/микрофони/софтуеър, който да премахне неприятното Ехо от голите стени на домашния офис?

 

Все се надявам, че може да се размине с лепенето на панели по стените...

 

Може. Сложи малко завеси и килими, и ще изчезне ехото. Някоя етажерка с книги и други неща. Лепенето на панели пак няма да те спаси, особено ако сложиш от онези тънките, които освен да загрозяват, друго май не правят.

Link to comment
Share on other sites

@Godfather, видях, че си забил 5900х :) Честито.

Ама ми е интересно, нали не е само за бенчове, би ли го и за какво, оползотворявал спрямо примерно 8-ядрения?

Аз, честно казано, на тоя етап ми е овъркил като цяло - освен чат пат за някакви компресии (winrar, 7zip) и някое видео прекомпресиране, за друго кой знае какво не виждам за какво ще ползвам толкова ядра. Бях с 6-ядрен, и със сигурност щях да взема поне 8-ядрен, но взех 5900х, защото падна като цена и разликата спрямо 5800х беше малко над 200 лв, и си струваше.

А ъпгрейда спрямо 1600 си струваше, защото 5-та серия е доста подобрена дори спрямо 3-та, доста по-високи бууст честоти (поне спрямо 1600), и усещам по-пъргава системата в ежедневието.

Пуснах бенчмарка на Far Cry 5, там в минималните и средните се видя значително подобрение, над 15 кадъра, а в максималните само с 3.

Аз повече полза намирам от повечето РАМ, че 16 вече взе да недостига (нерядко ми трябват по 2 VM пуснати, а там вече 14+ ГБ отиват заети, и постоянно трябваше да спирам едната за да не се стига до swap), а ъпгрейд на памет правя рядко, предимно с други основни ъпгрейди.

Link to comment
Share on other sites

Скапани копчекълвачи! Ай са да ви е хак оръсването покрай хоумуърка, щото да си направите домашно професионално звукозаписно студио. Хем и да си накупите подходящите столчета, та маясълите ви да не се обострят прекалено много. А на ония, дет по пантофи си мислят, че решават глобалните проблеми на планетата, да им е честито, и повечко гневни индийци и прочее бангали да им се струпат на главата.

 

П.п. Ако някой се почувства лично засегнат от това ми изказване, нека ми пише на лично, че да го осветля с една мъдра мисъл на дядо ми.   :)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, gado said:

А на ония, дет по пантофи си мислят, че решават глобалните проблеми на планетата,

Ни най-малко. Всички са наясно, че тези неща се решават от Съвета на хладилните техници (СХТ).

:Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

:rofl: :bowdown: :rofl:

Баси изригването :lol: Имам идея за комедийно шоу - някой споменава на Гадин за айти специалисти и го излъчва на живо. Смятам, че ще утрепем "Комиците", "Аламинут" и други подобни колоси на родната сатира :)

Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2021 at 8:47 AM, earache said:

Ни най-малко. Всички са наясно, че тези неща се решават от Съвета на хладилните техници (СХТ).

:Facepalm:

Ъъъ... Що пък точно тия, бе!? Това са низши създания с две клетки в ганглия в главите си. Едната е за амкането, а другата за акането. Аз ако искам наистина да обидя накого, го наричам - Хладилен техник. Или в още по-тежките случаи - Климатикаджия (тия са с по една клетка). А най-сериозната обида (която още обаче не съм използвал спрямо никого, щото никой още не я е заслужил, освен самият Той), е - Шеф Петров.

On 5/28/2021 at 4:21 PM, earache said:

.... накрая като разкаже за дядото дето си ебал магаричката, все ще се ядва. :punk

За това обаче широката аудитория има доста да почака, понеже е  история запазена само за маса. А както просветените знаят, аз не сядам на маса с всекиго  ;)

 

Пеше. Знам, че ще те жегна по-най милото. Ама няма трезво мислещ човек, за който хиладата И-Тита редом до хилядата адвокати, нали, там (най-жизнерадостните оптимисти виждат до тия два вида паразити и трети - Хилядата политици)... Не е едно Отлично начало.

И за да изпреваря кокошарнишковото ви грачене, да попитам - Абе как човечеството е съумяло да оцелее стотици хиляди години без масови комуникации и медии, хем без да ебава майката на планетата. А в последните тридесетина години успя да се превърне в карикатура на самото себе си, че и с бодра стъпка, широк размах и лека музика на уста, упорито да копа дъното и да се самозарива?

Link to comment
Share on other sites

 

On 6/1/2021 at 8:25 PM, gado said:

Пеше...

Ако си мислиш, че ще ме трогнеш с подобен тип коментари - жестоке се лъжеш:) Отдавна съм надраснал приемането на работата ми насериозно, дори твърдя, че ще сме първите на Голгафринчамските кораби. Но не позволявай това да те спира, не мога да ти отрека, че разведряваш позадрямалия форум с включванията си :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Antares said:

 

Ако си мислиш, че ще ме трогнеш с подобен тип коментари - жестоке се лъжеш:) Отдавна съм надраснал приемането на работата ми насериозно, дори твърдя, че ще сме първите на Голгафринчамските кораби. Но не позволявай това да те спира, не мога да ти отрека, че разведряваш позадрямалия форум с включванията си :)


Напоследък е изключително интересен! Влиза, дърпа шплента, мята и заминава. И така до след 2 седмици :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:


Напоследък е изключително интересен! Влиза, дърпа шплента, мята и заминава. И така до след 2 седмици :laughing1: 

Което хич не ми дава идеи :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...