Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Тадааааааа - Beyerdynamic DT 1990 Pro! С една дума - УНИКАЛНИ! :bowdown:

С големи благодарности към Ангел (w00x), който ме открехна за този як немски сайт! Значи мита, такси, ДДС-та и разни магазинажи на идиотите от UPS добавиха само още $70 (канадски), което е нищо и дори с тях цената идва с над $150 под тази на тукашните ритейлъри! :punk

beyerdynamicdt1990pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Честито и със здраве да ги ползваш. А само да питам ти основно с тях гледаш ТВ и онлайн работа ли работиш или слушаш някаква по специфична музика? Ако можеш да ги тестваш на нещо по рок, метъл и да кажеш как звучат. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Честито и със здраве да ги ползваш. А само да питам ти основно с тях гледаш ТВ и онлайн работа ли работиш или слушаш някаква по специфична музика? Ако можеш да ги тестваш на нещо по рок, метъл и да кажеш как звучат. Благодаря.

Благодаря! Значи основно ги взех за един проект, който ме хвърли в дълбоките води на професионалното аудио - онлайн съдържание от нов тип за една магистърска програма. Слушането на музика и други неща се явява "страничен ефект". :)

Не знам какво ме накара да си пусна първо класическа музика (не бях слушал такава от последния концерт, на който ходих месеци преди да започне пандемията) и направо имаш чувството, че се намираш в залата, буквално всеки инструмент се хваща отчетливо без никакви проблеми и напрягане. Уикенда ще ги тествам с всякакви други видове музика и ще споделя впечатленията. Значи тия слушалки стават за всичко - просто не е истина как слушането на музика се превръща в нещо все едно го правиш за първи път. Същото се отнася и до всичко останало - гледане на филми, да не говорим за игрите. Преди малко ги тествах с Alien: Isolation и направо щях да се изпусна от кеф, баси - буквално чуваш дзвера да се промъква зад теб в пространството. :lol:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, RaptoR said:

И професинално аудио вади в зависимост от материала! 

 

На тия средните и високите са им перфектни, обаче нямат никакъв бас :lol:

 

Честито! 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, plameni said:

 

На тия средните и високите са им перфектни, обаче нямат никакъв бас :lol:

 

Честито! 

 

JLucfnQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не е точно за фукане, но да споделя :bgrin:

 

spacer.png

 

Новата сглобка.

Ryzen 9 5900X, Noctua U14S, 32GB g.skill 3600MHz C16 RGB.

Видеокартата от стария комп MSI 2070S Gaming X Trio.

Дънце Asus rog strix B550-F Gaming.

При огледа за нова кутия, малко бяха тия с support за видеокарти, та се наложи малко.....

Кутията Be quiet! Pure Base 500DX. 4 вента Pure Wings 2 900rpm 140mm. Всичко вътре е 140мм, ест. без на видеокартата.

Старата кутия беше вече на над 15 години, с рязани и кривени ламарини за да побере видеото, отзад рязано на пцие слотовете по други причини :Р, и беше време вече, особено пък беше много шумно, а сега едвам се чува че работи, и то като доближа ухо на 1-2 педи.

Много съм доволен.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Честито! :)

 

Аз също се заиграх с подмяна на охладители и вентилатори преди месец, че като сложих едно 1080 Ti, в кутията стана много топло.

Кутията няма да сменям за момента. Няма какво да правя със старата, а и честно казано, не ми се дават пари за нова.

Link to comment
Share on other sites

^^ Честито

 

И аз наскоро сглобих..

Излезе ми направо без пари :rolleyes:

 

1600af/b350m/1060 3g/2x8g/nvme

Спрях се на непретенциозна, изчистена класическа и компактна кутия.

И захранване с малко кабеляци за криене.

 

Цъкам стара изгричка чат-пат дето върви и на два пъти по-слаб компютър.

И честно казано не виждам причина да ъпгрейдвам скоро...

 

 

build.thumb.jpg.40a2dc24f4a936b69a995c98118a9667.jpg

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, tedy said:

Не е точно за фукане, но да споделя :bgrin:

И защо реши, че не е за фукане? :)

Честито и с пожелания скоро да се докопаш до видеокарта от 3000 серия на Емвдивия!

Иначе този 550 чипсет се оказва доста як и многофунционален. Най-уникалното в него от всичко друго е поддръжката на ECC памет (при процесорите от по-висок клас). Аз вече бях споменал, че сглобих преди време машина с подобно по-евтино дъно на Асус за домашния ми NAS. Тази седмица обаче смених дъното с (пак същия чипсет), но на Гигабайт, защото не само беше пуснато на прИмоция за 100 кинта, но най-важното, дъното е с два x16 PCIe слота (плюс един х1), докато Асуса е само с един х16 и два х1 (и двете дъна са mATX). Та Гигабайтското дъно отиде на NAS-a, за да мога да сложа най-накрая 10Gbps карта (в другия х16 слот е LSI Logic картата с два SAS порта за 8 SATA диска).

Асус дъното пък отиде за сглобяване на трета машина (на снимката загатната долу вдясно), която ще ползвам в "офиса" основно за стрийминг и запис. Избумках само един 5600Х, понеже не ми трябва нещо кой знае какво за тази машина плюс един Samsung 980 Pro 1TB, щото и той беше на прИмоция, ама се чудя дали да не го сложа на геймърската машина а от там да взема стария WD Black.

Другото, което взех за фукане е нов монитор - Samsung Odyssey G7 - 32'', QLED, Curved, G-Sync, 2560x1440@240Hz :punk Това наистина е уникален гейминг монитор, но на този етап съм го сложил в "офиса" (идеята е да го сменя със стария 4К монитор на Асус към геймърската машина), защото стария е закачен на Ergotron mount и за да го махна от там трябва да изкопая поставката му, която съм забутал някъде в склада с боклуци. Всичко е все още в много насипно състояние, защото тепърва смятам да разкарвам това старо стъклено бюро и да скова, опа, да реализирам (както казваше другаря Ястребовски) един голям многфункционален плот на стената с всички подробности за cable management и прочие. :lol:

office_raw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хехе. Честито и на теб (за монитора де). Всеки каквото му трябва. Аз заглеждам един Asus ROG 43" 4К/120 Хц VA, много по-полезен би ми бил, хем за пространство, хем геймене, че вече под 120 Хц не бих минал. Ама пусто много скъп, 2500 лв някъде, и не ми е кой знае колко "нужен" де.

За видеокарта по-скоро не, тази (ще) ми е достатъчна за дълго. Даже тя ми беше леко овъркил и още е, особено на фона на липсата и ЦЕНИТЕ на картите, които неща в близката година-две надали ще се нормализират, но точно затова и се радвам че я взех, за игри не често остава време, а и не съм екстремист - игрите до 2019-та (каквито имам засега) са на Ultra всичко (на 2560х1440 монитор), но далеч нямам скрупули и на по-ниски настройки да играя.

Сървърче съм си направил (ъпгрейднал) с 3700X, и засега и той е леко овъркил, но стария не се справяше вече с новите задължения, някъв стар Феном.

За бюро, още карам с едно вече на 10г. 2 метра широко, често съм мислел че е голямо, но с текущите неща, под 180см щеше пък да е малко.

 

Сега за 10г и мрежите. Досега карах с директен линк към сървъра с 10г карти, но вече поне две основни машини са ми с 2.5г вградени ланки и реших да направя нещо по въпроса, че нещо не ми харесваше особено с две конекции да деля разни приложения да минават през различни ИП адреси.

Поръчах си един суич Zyxel с 1g, 2.5 и 10г портове. Въпреки че 2.5гбит би било малко малко като че ли, но би вършило работа, се замислих направо да ползвам 10г портовете на суича и на тия две машини да не ползвам вградения ЛАН. Харесвам RJ-45, защото лесно мога да си прекарам кабели, да си кримпна.. но 10Г rj-45 суичовете са безбожно скъпи, над 6-700 лв почват. Та ако намеря и видя какви точно оптични кабели и трансивъри да взема, поне един да направя за проба, може направо така. По дъната сега едва почнаха с 2.5гбит да слагат, надявах се поне 5гбит да стартира, но явно за това ще се чака сигурно още 20-30 години, а за 10g още 50 :CryBaby:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tedy said:

Сега за 10г и мрежите. Досега карах с директен линк към сървъра с 10г карти, но вече поне две основни машини са ми с 2.5г вградени ланки и реших да направя нещо по въпроса, че нещо не ми харесваше особено с две конекции да деля разни приложения да минават през различни ИП адреси.

Поръчах си един суич Zyxel с 1g, 2.5 и 10г портове. Въпреки че 2.5гбит би било малко малко като че ли, но би вършило работа, се замислих направо да ползвам 10г портовете на суича и на тия две машини да не ползвам вградения ЛАН. Харесвам RJ-45, защото лесно мога да си прекарам кабели, да си кримпна.. но 10Г rj-45 суичовете са безбожно скъпи, над 6-700 лв почват. Та ако намеря и видя какви точно оптични кабели и трансивъри да взема, поне един да направя за проба, може направо така. По дъната сега едва почнаха с 2.5гбит да слагат, надявах се поне 5гбит да стартира, но явно за това ще се чака сигурно още 20-30 години, а за 10g още 50 :CryBaby:

И аз вече взех 10G суич (някъде назад в темата съм се фукал за това) та сега NAS-a ми е на 10G, а геймърската машина на 2.5G. Което все още е нищо, но смятам тепърва да връзвам още 2.5G устройства към суича. :)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Godfather said:

И аз вече взех 10G суич (някъде назад в темата съм се фукал за това) та сега NAS-a ми е на 10G, а геймърската машина на 2.5G. Което все още е нищо, но смятам тепърва да връзвам още 2.5G устройства към суича. :)

Ама SFP+ суич ли (т.е. 10Г на SFP+ портове)? Или rj-45. Аз реално рядко копирам между две ссд-та на двете машини, все говорим за някакви бекъпи и архиви десетки GB от или към HDD, та 270МБ/с на 2.5гбит вероятно ще са ми Ок. Но ако намеря сравнително евтин оптичен кабел + трансивъри, може да си ползвам 10г картите за тия две машини. Като гледам 10Г нета как се появи и сигурно скоро и ще падне като цена.., ще съм готов :D . Всъщност каквото и голямо да свалям, надали ще е директно върху SSD по принцип (големи неща не държа по ssd), та 5гбит план би бил по-адекватен (сега е 100 лв), но така или иначе пак ще трябва 10г линк, щото 5г карти и суичове нещо не се намират май.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

fs.com правят добри compatible sfp-та, продават и кабели , цените им също са добри. Шипват от Германия и са много бързи и точни. С техни сфп-та и кабели си окабелих къщата с оптика.

Имам и техен суич със сфп+ портове, който сега ми отесня та мисля да добавя един MikroTik CRS309-1G-8S+IN. Микротика вероятно е перфектният суич за домашен лаб нуждаещ се от сфп+ портове :D 
Та като цяло fs.com продават качествени неща, и служебно пазаруваме много от тях.

За да не съм съвсем офтопик, покрай разчистването на склада ни си взех 2х Делл десктопа, SFF. По-старички са като модел, само 4 ядрени и7-ци, 16г рам, 240 ссд. За сметка на това са чисто нови, не разопаковани дори. Перфектни за домашният лаб 

 

image.png.5cdc26136d6eefaa72c609e4b13098b6.png

Link to comment
Share on other sites

Е, дай да ги видим де, сега гледаме едни картони :) .

За суича, мда, за 500 лв бива, 8 порта.. В моя случай искам и 1г портове (rj-45), защото имам няколко такива устройства, а не искам два (основни) суича за целта, защото връзките ще минават по тясно място (1гбит) между групи устройства, и ако две или три устройства си говорят по тоя линк, друга машина ще е скопена към интернет и ще получи под 1гбит :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай зависи колко 10г порта ти трябват. Аз тръгнах със същата идея и мислех че 4 ще ми стигнат, но много бързо свършиха :D 

Суичовете с rj-45 портове обикновенно имат по макс 4 sfp+ ъплинка, което е ограничаващо.

Докато разглеждах микротиците за да видя дали нямат нещо по-интересно, забелязах че има и 16 портова версия на 8-цата която шернах горе.

Иначе това са делчетата

image.png.0a29c1fe54721cd34adcd8c0cec40663.png 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, tedy said:

Ама SFP+ суич ли (т.е. 10Г на SFP+ портове)? Или rj-45.

XS505M на Netgear - има 4 мултигигабит RJ-45 (1, 2.5, 5, 10) и един мултигигабит SFP+.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

XS505M на Netgear - има 4 мултигигабит RJ-45 (1, 2.5, 5, 10) и един мултигигабит SFP+.

А, то било 4+1 портово суичле :D на "добра" цена.

Аз чакам този Zyxel. Искам да е един за да няма тесни места между два суича, защото вече имам един гигабитов, който ще махна. Имам 4 бързи порта, като по-"маловажните" машини/устройства спокойно могат да се вържат на 2.5гбит портовете, други на двата 10г. Спрямо плановете ми и досегашните нужди, ще ме устройва перфектно още доста време. И без това ако се прекара >1гбит интернет, ще трябва друг рутер - за което между другото май като гледам по-изгодно май би било няква сглобена машина :) .

Link to comment
Share on other sites

Предпочитам суичът да е управляем.

От две години ползвам ZyXEL XS1920-12. Само с два SFP+ порта е, но засега стигат, защото успях да си намеря изгодно 10GBASE-T карти за RJ-45 портовете.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

Предпочитам суичът да е управляем.

От две години ползвам ZyXEL XS1920-12. Само с два SFP+ порта е, но засега стигат, защото успях да си намеря изгодно 10GBASE-T карти за RJ-45 портовете.

За какво са ти толкова мултигигабитни портове? Аз дори 1 гигабитови устройства нямам толкова навързани с кабел. Освен NAS-а, геймърската машина и новия десктоп, който сглобих наскоро, всичко останало е или на WiFi, или с 1 гигабит без изгледи за ъпгрейд (например телевизори и прочие). :)

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че не ми трябват толкова много, но се появи супер изгодно и нямаше как да пропусна покупката.

Правя доста експерименти и както казах, предпочитам суичът да е управляем, а този беше най-малкия вариант.

Освен това, когато имаш възможности, започваш да се сещаш и за приложения. Всички 10GBASE-T карти, които намерих са двупортови и логично  беше да пробвам bonding за NAS-а и за сървъра :lol:

При следващия билд, най-вероятно ще са в една машина и ще отпаднат портове, но пък вече съм подготвен и за 10Г интернет.

Link to comment
Share on other sites

Не съм споделил и нещо друго :)

Новия ми пауър "ъгъл" (Power corner).

 

spacer.png

 

Акумулаторите осигуряват около 5 часа автономна работа на 2 машини, монитор и 6-7 по-дребни устройства. Упс-а е след тях и отделно още 20тина минути.

 

Признавам, че малка част от решението беше да си осигуря по-сигурно наличие на сървъра, който ползвам за remote отключване на входната си врата - направих си уеб достъп до ел.бравата, която досега отключвах с фабричното дистанционно управление. За целта ползвам едно USB реле, свързано към виртуална машина, щото няма драйвер за хоста, а там работи с Сървър 2008 r2.

въвеждам си пин код, който заедно с други секюрити шитз, си отключвам вратата от интернет, за мен е по-сигурно от дистанционното. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам и две кутии няма да му стигнат да скрие това чудо от кабеляци... А да не говорим, че е и опасно.... Има си rack шкафове, PDU-та и т.н. И как така UPS-а е след тях?!? Искаш да кажеш, че тия акумулатори (по-точно инвертора) подават мрежово захранване към UPS-а пък той храни след това устройствата?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...