Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Antares said:

 

Ако си мислиш, че ще ме трогнеш с подобен тип коментари - жестоке се лъжеш:) Отдавна съм надраснал приемането на работата ми насериозно, дори твърдя, че ще сме първите на Голгафринчамските кораби. Но не позволявай това да те спира, не мога да ти отрека, че разведряваш позадрямалия форум с включванията си :)

Не бе, пич. Никого не се опитвам да трогвам. Аз и себе си не гледам да, щото не си падам по сълзливите истории (получавам газове от такивата и ми е адски неприятно да се будя сутрин от парещото усещане в задника, а момичето ме да прави язвителни коментари отностно качеството и количествато на изпуснатите газове). Ама само се замисли какво се е случило на ония кораби, щото е нямало на борда хигиенисти на телефонни слушалки.  ;)  Не'къФ ужасТ, не`къФ аТ.

Та така.....

Само си помисли колко е яко да си част от крюто, дето и гъза си дава (за социални пакети и измислена валута), щото да подпомага едни кретени да имат трибуна, от която да могат да изливат кретениите си на други кретени. А тия другите кретени да попиват и да благодарят на кретените, които са сковали трибуната на първите кретени, така щото да имат какво да попиват.

Жалка история!

И няма как тутакси да не се сетя за шедьовърът  "Дюн".

 

Видене, а в Лозенец кипи дейност! На Арапя, също!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gado said:

Само си помисли колко е яко да си част от крюто, дето и гъза си дава (за социални пакети и измислена валута), щото да подпомага едни кретени да имат трибуна, от която да могат да изливат кретениите си на други кретени. А тия другите кретени да попиват и да благодарят на кретените, които са сковали трибуната на първите кретени, така щото да имат какво да попиват.

 

Като създателите на Invision Board, например, които с работата си дават трибуна на Булфорумските.... "кретени"?

 

А какво стана с хората, които събираха лайната по улицата??? Сигурно и те, повреме на Черната смърт, са се биели в гърдите как са незаменими и на чиновниците ще им дойде времето. Пък то какво стана? Чиновници бол, лайносъбирачи -  никакви. Поне не и извън преносния смисъл на думата. Еволюция. Да се не начуди човек!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

Като създателите на Invision Board, например, които с работата си дават трибуна на Булфорумските.... "кретени"?

 

А какво стана с хората, които събираха лайната по улицата??? Сигурно и те, повреме на Черната смърт, са се биели в гърдите как са незаменими и на чиновниците ще им дойде времето. Пък то какво стана? Чиновници бол, лайносъбирачи -  никакви. Поне не и извън преносния смисъл на думата. Еволюция. Да се не начуди човек!

Апфффф.....

Виж там в Ремакс или в Андрюс не са пуснали нещо шаренко и на далавера.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gado said:

Апфффф.....

Виж там в Ремакс или в Андрюс не са пуснали нещо шаренко и на далавера.

 

В Remax какво шарено предлагаш да потърся?

Иначе ако има на далавера там съм съгласен. Ще напазаря.

А Andrews ми е извън бюджета. И вкуса.

Link to comment
Share on other sites

Не знам бе, Ангел.

Просто са ми големи пръстите и съм клецнал А вместо И. Случва се често да натисна два клавиша (можеш да провериш подредбата ако вече не си я наизястил). А са ми такива пръстите, понеже се занимават с истинска дейност, различна от подръпването на краекожието. Останалото няма какво да ти го разяснявам, понеже ме разбра още от първи прочит. Ама недаумявам защо пак реши да се мяткаш от по очи та на врат. Не се ли изморяваш понякога?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, gado said:

Видене, а в Лозенец кипи дейност! На Арапя, също!


Ти мани, че заради скапания вирОс и удължената година трябва да ходя през "сезона". Остави, че цената ми е дърво, но и някой ми е наел студиото за цялото лято. Това са от тия копчекълвачите, щял да си работи от там... Бесен съм - сега трябва  да съм в дугото студио, от което не само не виждам пристана, но може и морето да не виждам. Откачам! На трети юли идвам първи тур. Моите хора са взели големия ресторант на центъра, поне там ще съм си вкъщи, макар че разстоянието ми идва в повече. Къде си беше Софрата на няма 200 метра от хотела... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Лоши хора, плащат много данъци, вкарват нови пари в държавата.. :)))))


Пфффффф - аре МНОГО по-полека тука... Ако и тия си ги вярваш значи съвсем си в друго измерение. :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Пфффффф - аре МНОГО по-полека тука... Ако и тия си ги вярваш значи съвсем си в друго измерение. :laughing1: 

Мислиш, че плащат по-малко пари на хазната от лелката в Кауфланд ли ? 

И много от фирмите които наемат в България и плащат заплати там, имат минимален бизнес в България, защото сме малък пазар за тях .. Съответно заплатите идват от вън, а се харчат в България. Плюс наеми и т.н.. :)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ARPAnet said:

Мислиш, че плащат по-малко пари на хазната от лелката в Кауфланд ли ? 

И много от фирмите които наемат в България и плащат заплати там, имат минимален бизнес в България, защото сме малък пазар за тях .. Съответно заплатите идват от вън, а се харчат в България. Плюс наеми и т.н.. :)


Това е ТЕЖКО относително и те съветвам да не влизаш в сфера, която определено не ти е позната. Да не пускаме вентилатора и тука. Всички без изключение идват тук да експлоатират на половин и по-ниско цена. И работна ръка и инфраструктура. Данъците (ако изобщо плащат някакви) са смешни в сравнение с там, откъдето идват. Има толкова много схеми за неплащане на нищо, че няма накъде. Най-много да си плащат осигуровките, но много силно съмнително дали върху реалните заплати. Това вече си зависи предимно от работника, така че е хептен относително. Но дори и да осигуряват на пълна заплата пак е смях в залата. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

Това е ТЕЖКО относително и те съветвам да не влизаш в сфера, която определено не ти е позната. Да не пускаме вентилатора и тука. Всички без изключение идват тук да експлоатират на половин и по-ниско цена. И работна ръка и инфраструктура. Данъците (ако изобщо плащат някакви) са смешни в сравнение с там, откъдето идват. Има толкова много схеми за неплащане на нищо, че няма накъде. Най-много да си плащат осигуровките, но много силно съмнително дали върху реалните заплати. Това вече си зависи предимно от работника, така че е хептен относително. Но дори и да осигуряват на пълна заплата пак е смях в залата. 

Ама пак не четеш а си приказваш на изуст. И сферата ми е позната :)

1. Говорех за айти специалистите, че плащат данъци, от заплатите си. И един айти специалист с 5000 лева заплата, вкарва повече пари в хазната от лелката в Кауфланд. А каквото му остава пак се харчи основно в България. Лоши хора :)))

2. Големи компании като IBM/HP И т.н.. тук включвам и нас самите, не плащат под масата, а осигуряват на истински заплати, това не е Иван Драганчев който пести осигуровки като не обявява истинска заплата. 

3. Много от тези компании имат минимален бизнес в България, ако въобще имат такъв. Та те не си спестяват особено данъци от печалбите си. Но вкарват пари от вънка за да плащат заплати в България. На стотици хора, не лоши заплати

4. Тези компании нямаше и да припарят до България, ако заплатите там не бяха по-ниски. 

 

Ще ти дам пример с нас. Последно в офиса ни в София имахме над 800 човека. Ще взема една ниска средна заплата - 2000 лева. Всеки месец ние вкарваме в България и конкретно в София поне едни 1.6 милиона лева, които се харчат в България. Над тези 2000 лева на калпак ние вероятно плащаме и осигуровки като работодател, не знам колко са те в България. 

Плюс наеми на офисни пространства и т.н. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARPAnet said:

Ама пак не четеш а си приказваш на изуст. И сферата ми е позната :)


Сферата може да ти е позната ако имаш компания и плащаш на персонал. Другото са пожелателни предположения. Казах, вентилатор няма да паля. Всички тези фирми имат интернационален бизнес и много трудно може да им хванеш края къде, какво, колко и дали плащат. Примери няма да давам. Ай ти специалистите със заплати от 5000 лева са много малко. И тука ли почнахте да се цепите като тираджиите? Къде, как и колко харчат едва ли им светиш да знаеш. 100000% максимум да изхарчат половината тук, просто защото е достатъчно. Освена ако разбира се не ги мятат по чалгите със салфетките... Изобщо не знам защо си въобразяваш, че има някаква съществена разлика между Иван Драганчев и произволна компания, когато става въпрос за пари. Всъщност знам - не ти е позната сферата.   

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

Сферата може да ти е позната ако имаш компания и плащаш на персонал. Другото са пожелателни предположения. Казах, вентилатор няма да паля. Всички тези фирми имат интернационален бизнес и много трудно може да им хванеш края къде, какво, колко и дали плащат. Примери няма да давам. Ай ти специалистите със заплати от 5000 лева са много малко. И тука ли почнахте да се цепите като тираджиите? Къде, как и колко харчат едва ли им светиш да знаеш. 100000% максимум да изхарчат половината тук, просто защото е достатъчно. Освена ако разбира се не ги мятат по чалгите със салфетките... Изобщо не знам защо си въобразяваш, че има някаква съществена разлика между Иван Драганчев и произволна компания, когато става въпрос за пари. Всъщност знам - не ти е позната сферата.   

Плащал съм. 

Но защо мислиш бизнеса ни по света и къде си плащаме данъците от него? Когато аз говоря за данъците платени от служителите в България, които не са там за да поддържат българският ни бизнес. Нито са платени от българският ни бизнес, а от международният ни такъв. В случая на ИТ услугите, България е основно печелеща. Не сравнявай тези фирми с Били и т.н.. България е много малък пазар за големите ИТ компании. 

5К не е много, повечето ми познати взимат поне толкова и много повече, вярно не са телефонистки, а програмисти с опит. Телефонистките в София с френски  бяха на 2К преди 5+ години, та заради това взех 2К като средна сума за цялата група хора в офиса ни.

 

Link to comment
Share on other sites

Леко само със срвнението с лелките и служителите от Кауфланд, имам доста приятели работещи там, и да ти кажа, завидни заплати взимат и завидни осигуровки плащат. Виж с лелката от кварталния - става.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vinyl_master said:

Леко само със срвнението с лелките и служителите от Кауфланд, имам доста приятели работещи там, и да ти кажа, завидни заплати взимат и завидни осигуровки плащат. Виж с лелката от кварталния - става.

Може, дадох го като лесен пример за очаквано по-ниски заплати, не е идеята да обидя никого, само мога да се радвам, че взимат хубави заплати

Опитвам да обясня, че IT специалистите също плащат данъци над заплатите си, и съществуването на много от позициите там не е свързано с нуждите на бизнеса в България, те са екстра и реално представляват едни не лоши чужди инвестиции. 

И с правилна политика, те ще се увеличават и с това могат да привлекат и чужденци, които да си плащат данъците в България, а не на друго място. 

Link to comment
Share on other sites

Има разни схеми, с които се избягват/намаляват осигуровки. Чуждата компания плаща на компания подизпълнител, в която само един получава голяма заплата (напр. 20к-30к) и се осигурява на максимума 3к. Останалите се осигуряват на малка заплата и получават остатъка на ръка.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:


Това е ТЕЖКО относително и те съветвам да не влизаш в сфера, която определено не ти е позната. Да не пускаме вентилатора и тука. Всички без изключение идват тук да експлоатират на половин и по-ниско цена. И работна ръка и инфраструктура. Данъците (ако изобщо плащат някакви) са смешни в сравнение с там, откъдето идват. Има толкова много схеми за неплащане на нищо, че няма накъде. Най-много да си плащат осигуровките, но много силно съмнително дали върху реалните заплати. Това вече си зависи предимно от работника, така че е хептен относително. Но дори и да осигуряват на пълна заплата пак е смях в залата. 

Уникален Мисир, както винаги. Ти какво искаш, да ги изгоним всички тия гадни експлоататори и да престанат веднъж завинаги да експлоатират милата ни татковина? А не, чакай, ти си убеден, че всяка компания трябва задължително да плаща на българските, как беше, копчекълвачи, толкова, колкото плаща на същите в Силициевата долина! Е нема таква мисирщина! :Facepalm::Facepalm::Facepalm::lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Масово поне в София заплатите, осигуровките и данъците са на реалните заплати. То над 3к мисля само дод се плаща. Но се плаща. Не са толкова много кокошкарите в сфертаа. Повечето такива са извън София. Не забравяйте, че онези там за да си купят нещо по сериозно с кредит, ще искат официални доходи. А има недостиг на хора и компаниите за да привлекат хора плащат и не рискуват с кокошкарски изпълнения. Ако може да взимаш 5к открито и 5к под масата, ще идат в компанията на светло.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Godfather said:

Уникален Мисир, както винаги. Ти какво искаш, да ги изгоним всички тия гадни експлоататори и да престанат веднъж завинаги да експлоатират милата ни татковина? А не, чакай, ти си убеден, че всяка компания трябва задължително да плаща на българските, как беше, копчекълвачи, толкова, колкото плаща на същите в Силициевата долина! Е нема таква мисирщина! :Facepalm::Facepalm::Facepalm::lol::rofl:


Ти си верно убийствено тотален мегамисир, чесно ХАХАХАХАХАХАХ
Мине не мине и все някоя колосална глупост...:laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2021 at 10:19 AM, RaptoR said:


Пфффффф - аре МНОГО по-полека тука... Ако и тия си ги вярваш значи съвсем си в друго измерение. :laughing1: 

Остави!

Аз лично се забавлявам с тенденцията, която наблюдавам тук. Не ти ли прави впечатление как изтеклите мозъци масово бъркат осигуровките си с БВП? Топли ме мисълта, че един ден вероятно, може би... нали, да се надяваме, ще се ограмотят. И наистина ще се почувстват тъпо от мисълта, колко са били тъпи.

Атова, дето тия си харчели заплатите тук..., направо успя да ми спре часовникът! Даже направи оборот назад хайванчето.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gado said:

Остави!

Аз лично се забавлявам с тенденцията, която наблюдавам тук. Не ти ли прави впечатление как изтеклите мозъци масово бъркат осигуровките си с БВП? Топли ме мисълта, че един ден вероятно, може би... нали, да се надяваме, ще се ограмотят. И наистина ще се почувстват тъпо от мисълта, колко са били тъпи.

Атова, дето тия си харчели заплатите тук..., направо успя да ми спре часовникът! Даже направи оборот назад хайванчето.

БВП ? Че кой говори за БВП ? 

Съвсем фантазьор го удари, хайванчо :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

Остави!

Аз лично се забавлявам с тенденцията, която наблюдавам тук. Не ти ли прави впечатление как изтеклите мозъци масово бъркат осигуровките си с БВП? Топли ме мисълта, че един ден вероятно, може би... нали, да се надяваме, ще се ограмотят. И наистина ще се почувстват тъпо от мисълта, колко са били тъпи.

Атова, дето тия си харчели заплатите тук..., направо успя да ми спре часовникът! Даже направи оборот назад хайванчето.


Ский са, ти ги настъпи по техната гордост!!! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

БВП ? Че кой говори за БВП ? 

Съвсем фантазьор го удари, хайванчо :)

Тихо, тихо... Недей шава, че по-дълбоко затъваш.  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...