Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

От 1ви февруари почвам на ново място. Вече на позиция Senior Quality Assurance Engineer. И с 30% по-висока заплата. Ще е малко трудно в началото, но ще има много място за развитие към automation QA :) 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Браво, бре. :) Поздравления! :) Сякаш вчера беше писал, че си започнал като QA някъде...

Мхм преди 6 години :D :D :D

 

Времето си върви. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Оборудвах майка ми с нова фурна:

https://www.electrolux.bg/kitchen/cooking/ovens/steam-oven/eoc6h71x/

Както обикновено е важно да се слушат съветите на Галицин - готвенето е в друго измерение. Снощи им направих печен агнешки бут с картофи и и моркови - издумкаха тавата още на вечеря. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2/27/2021 at 2:09 AM, Godfather said:

Време е да се ъпгрейдва домашната мрежа. :)

 

 

netgear.jpg

Готина играчка, първо се заблудих че е firewall преди да го гугълна :)

И аз съм на вълна ъпгрейди на мрежата, но ще се похваля като пристигнат новите неща :) 

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2021 at 2:29 AM, ARPAnet said:

Готина играчка, първо се заблудих че е firewall преди да го гугълна :)

И аз съм на вълна ъпгрейди на мрежата, но ще се похваля като пристигнат новите неща :) 

И за сериозен файъруол съм се замислил - Unifi Dream Machine Pro, че сега с този гигабитов интернет hi-end рутера ми почна да се задъхва. Между другото, целия континент ми е като локална мрежа (като изключим пинга). Това е на 4000 км. разстояние (сървъра е на различен доставчик).

image.png

Link to comment
Share on other sites

Дам, доста от домашните рутери се мъчат на 1Г

Сега покрай теб разбрах че имам проблеми с ъпа към ваща страна на океана, трябва да си помрънкам на доставчика. А докато тествах насам разбрах че един от ъпстриймите им имат проблем с пийринга към нас пък.. пф :)

 

11029266011.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ARPAnet said:

Сега покрай теб разбрах че имам проблеми с ъпа към ваща страна на океана, трябва да си помрънкам на доставчика. А докато тествах насам разбрах че един от ъпстриймите им имат проблем с пийринга към нас пък.. пф :)

Не е задължително да е при теб. При голям bandwidth в повечето случаи тапата може да е от другата страна на "жицата". Този същия торонтянски сървър в момента ми вади 500 мегабита, което е двойно повече. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да се похваля,  операцията ми мина успешно и след малко си отивам вкъщи. :)

 

 

On 3/4/2021 at 3:00 AM, Godfather said:

Не е задължително да е при теб. При голям bandwidth в повечето случаи тапата може да е от другата страна на "жицата". Този същия торонтянски сървър в момента ми вади 500 мегабита, което е двойно повече. :lol:

The bits must flow :D

Link to comment
Share on other sites

Всъщност и двамата сме на гбит, теста е към майната си 

Единият телевизор си ползва 15-на мегабита почти нон-стоп, дали детски, дали просто фон, ако се пусне и вторият - стават 30-на които просто си вървят. Като отстрани може да върви youtube при мен или жената, или детето да си пусне нещо и на таблета в стаята, докато телевизора работи в хола ..  Това е фонов трафик вървящ през повечето работни дни

Steam/PS4 свалящи и ъпдейтващи игри - тогава наистина се чувстват тези скорости, особено ако си като мен - рядко пускаш конзолата, съответно винаги ме чакат големи ъпгрейди. 

Аз билдвам, свалям и ъпвам докър контейнъри/имиджи ежедневно, многократно. Като някои от тях имат доста dependecy-та към репота и/или pypi. И наистина се чувства когато тествам кода който пиша локално .. билдвам контейнъра - сваляйки базовият ми имдж, инсталирайки всичко .. тръгва и виждам малка грешка, и трябва да ребилдна веднага - радвам се когато се случва по-бързичко :)

OVA/ISO-та на различните ни вендори обикновенно минават през десктопа ми, преди да си ги хвълря някъде служебно(примерно нашият S3). Примерно Пало овата е 3Г, Silverpeak orch ъпгрейд 1.5 Г .. Досадно е ако трябва да ги чакаш, и тъй като работя много често с бета версии, които вендора ъпгрейдва редовно заради открити бъгове, размятането на файли е редовно

Съответно не е нон-стоп 1Г трафик, но има много пийкове които са свързани с чакане от моя страна и тогава се чувства 

 

Примерно какво върви в момента през gw-a ми, моето сфп се вижда че спинка и само гледа графиката
image.thumb.png.ca334f4a6ec6cc4d7391f9c477beaa1d.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ARPAnet said:

Аз билдвам, свалям и ъпвам докър контейнъри/имиджи....

.....Като някои от тях имат доста dependecy-та към репота и/или pypi.....

И наистина се чувства когато тествам кода който пиша локално .. билдвам контейнъра -.... трябва да ребилдна веднага...

OVA/ISO-та на различните ни вендори.

....Примерно Палоовата е 3Г, Silverpeak orch ъпгрейд 1.5 Г... .. .Примерно какво върви в момента през gw-a ми, моето сфп се вижда че спинка и само гледа графиката
image.thumb.png.ca334f4a6ec6cc4d7391f9c477beaa1d.png

Тук я те разбраха трима-четирима във форума я не...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, kotora said:

А аз да ви попитам реално колко мегабита ползвате от тези 200 всекидневно ?   

 

Айде пак с тия скорости...  

 

On 4/5/2019 at 8:59 AM, plameni said:

Аз пък се присетих за едни класически коментари и спорове от преди десет години... почти същото, само цифрите са други:

 

  On 9/9/2009 at 1:15 AM, djadomraz said:

Пак се почна с меренето на чурки. Хайде някой да ми покаже за какво му ТРЯБВАТ 100 мбита ама наистина да му трябват за да си върши работата а не за да си сваля музика и филми. Моля някой да ми обясни, защото сигурно съм тъп и не се сещам и за мен продължава 1мбит да е достатъчен да си върша работата със сървърите които пипам на другия континент. 

 

  On 9/9/2009 at 2:39 PM, paffz said:

напълно си прав :) 100Мбит-а ти трябват в около 0.001% от времето или по-малко

и айде да не е 1Мбит , но няколко Мбит-а са си напълно достатъчни за 90% от случаите

 

  On 9/9/2009 at 3:04 PM, tedy said:

...

1мбит наистина е малко дори да си отваряш повечето сайтове пъргаво и бързо, но айде, 10 мбита са предостатъчно за каквото и да правиш.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, HEMO said:

Тук я те разбраха трима-четирима във форума я не...

Е Kotora работи като Dev ако не се лъжа, та би трябвало да ме е разбрал :))
Част от другото си е валиднo за всеки който сваля големи игри за Плейстейшън/Xbox или от Steam примерно, има разлика когато сваляш 100Г игра с 10-на MB/с (100Мегабита) или с 50-60-100 MB/с(Гигабит). Като разликата е особено голяма когато точно си платил 50-100 евро за играта, и искаш да я играеш, а не да я чакаш да се сваля безкрайно дълго време :D 

IP телевизията и тя става масова, дали ще е с MAG-ове, дали ще е през разни апове, VCL–та и т.н.. и тя може да е един такъв фонов постоянен трафик, + youtube на таблети/телефони. Това и показвам на графиката, м/у 20 и 40 Мегабита си ми вървят ей така без да свалям или правя каквото и да е екстра. 

 

@plameni като гледам датите, тогава май Мтел пуснаха 500 или колко там мегабита. Но е забавно 2009-та да си говорим как няма нужда от 100, които вече бяха доста стадартна скорост .. :D

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ясене, де да знам, брат - недоразумението CYBERPUNK от над 75 гб го свалих преди да изпия 2 водки... Или аз пия бавно, или Ангел (бог да го прости) ми е осигурил меко казано добър нет за 35 леА... Пусто имахме големи планове, сега още ми е нудобно да се обадя на сина му... 
Да не ти разпраам пък от Залива как свалих The Twilight Zone, CHEERS, Southpark, Blake's 7 и какво ли още не по около 100гб ги нямам за нищо. 
И ВСЕ ОЩЕ! След толкова години имаме хора под вола теле търсят! 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Lucky Luciano said:

Уффф, пак се почна с тея "ненужни" скорости, тъй ли?

 

@RaptoRBilla му е майката! Чантата, парите и за 'леб!


Не знам , братко Етиен, не знам просто какво ми иде говоря... Ама сега няма а почвам, че пак ще ме курдисат в схеми с неизвършени действия... 
Накратко :

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...